Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey || Supercopa de España 2016/2017

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mora se pri svakoj analizi ovog meca spomenuti partija Marijana...Cini mi se da je najbolji omaz odlicnom izdanju Brazilca to sto cu svoje utiske na ovu temu izneti ovde, na pocetku posta, pre kratkog komentara Barseloninih carolija...

    Brazilac je bio najbolji igrac Sevilje na terenu. Frekventan, dobro pozicioniran, dobar u duelu, i pored svog pritiska ofanzivno orijentisan...ali i atraktivan. Dva puta je provukao loptu kroz noge protivnickim igracima, i to pasom u slobodan prostor! Oba puta su levi bekovi protivnika, Dinj i Alba, bili zrtve njegove tehnike. Izvanredan, izvanredan igrac. Nadam se da ce i ova sezona biti uspesna za njega, jer ga je zadovoljstvo gledati. Mozemo da razgovaramo o kvalitetima Konopljanke i Sarabije, ali Marijano i Vitolo su udarne igle ovog tima.


    Sa druge strane, ovo je bila nesto drugacija Barselona. Ponovo je, barem za jedno vece, teziste igre vraceno na sredinu, dok je ofanzivna linija, za razliku od situacija kada je popunjena triom MSN, bila uslovljena dobrom igrom veznjaka...Sigurni Buskets je drzao kontrukciju, a Suarez i Andre Gomes su uneli nove elemente igri ''blaugrane''. Prvi je bio veoma intenzivan, kao i uvek lagan i okretan, dok je Portugalcu nadjena nesto povucenija pozicija. Izgleda da bi on mogao da bude taj koji ce biti adekvatna, ali ne u punoj meri, zamena Rakiticu, koji je vec dve sezone izlozen velikom naporu. Arda je kompenzovao nesto manji radijus kretanja Gomesa. Odlicno je Turcin resio onu situaciju, savladavsi Rika sutem iz prve. Izvrsno je uhvatio loptu unutrasnjom.

    Naravno, nema sumnje da se prva postava, barem sto se tice veznog reda i ofanzivnog tria, nece menjati. Stvar koju pozdravljam je ta da se, nakon neuspeha ili odustanka od dovodjenja Nolita, klub okrenuo jacanju veznog reda, umesto trazenju rotacije za neumorne, gladne i, u krajnjem slucaju, nezamenjive majstore u liku Nejmara i Suareza. Ovo je verovatno tezi ali, prema mom skromnom shvatanju pravilniji i - sto da ne - za gledaoce poput mene atraktivniji pristup rekonstrukciji tima.

    Moraju se pohvaliti i brzi i igre zeljni Dinj, i za mene zacudjujuce na lopti sigurni Umtiti. Mesi je onim golom jos jedanput...znate i sami vec.

    Domacini su igrali brzo, iz prve, drzeci loptu na zemlji...Bilo je zadovoljstvo gledati ovu igru preko ekrana, i mogu samo da pretpostavim kako je biti na Nou Kampu kada lopta krene da trazi svoj put na ovaj nacin. Na momente je izgledalo da je na terenu 14 ili 15 igraca domaceg tima.

    Ipak, lakocu kojom je Enrikeov tim slavio ne treba pripisati samo njihovom individualnom i timskom kvalitetu vec, iako u menjoj meri, i neuigranosti Sampaolijevih pulena. Put je pred Seviljom ali ce ovaj tim, zahvaljujuci simpaticnom igrackom kadru, verovatno biti jedan od najgledanijih u predstojecoj sezoni Primere.
    Last edited by Bogi; 18-08-16, 01:26.

    Comment


    • #17
      @Bogi, zadovoljstvo je citati te, fantasticne postove i analize.

      Svrati nekad i u PL temi

      Comment


      • #18
        58' minuta u toku između Leonese i Reala, u igru ulazi Coentrao umjesto Danila. Prva utakmica za Fabia u dresu Reala nakon 539 dana.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • #19
          Kakva golcina Nacha

          Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

          Comment


          • #20
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • #21
              Čudi me da ovaj iz Atletika ne odmara Aduriza..
              Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

              Comment


              • #22

                Comment


                • #23
                  Sta je sa Valensijom, ovo je haos!

                  Comment


                  • #24
                    Da vidimo da li se vratila odbrana posle pauze na uobicajan nivo. Poslednja 2 meseca to nije bilo to.

                    Comment


                    • #25
                      0-2 Grisman

                      Comment


                      • #26
                        ajmo james a bas sam zelio vidjeti i diaz al ipak je na klupi



                        Last edited by stewanoskipp; 04-01-17, 20:19.
                        Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                        Comment


                        • #27
                          Look Zizou, it's James.
                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • #28
                            Real laganica u prvoj utakmici.

                            James, Varane.

                            Sent from my Samsung using Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              ljep nogomet puno prilika i za jedne i za druge, dobre makazice su bile one na modric al za malo, sta su uspeli da promase iborra i vitolo to ne mogu verovati i kazna za to je stigla brzo is penala al ipak ja mislim da nije ovo za penal
                              Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                              Comment


                              • #30
                                Kako igra Modric, kakva lakoca ovo je nemoguce, bez premca najbolji vezista na svijetu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X