Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey || Supercopa de España 2016/2017

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Inijesta ipak.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    Comment


    • #32
      Ipak ne, ja ga obozavam ali sigurno trenutno nije na Lukinom nivou. Niko nije, njegova igra u oba pravca je neprevazidjena, kako cita igru, kakvu viziju ima, kakav pas ima, sut, intercepciju, dribling, s kojom lakocom izdrzava duele i koliko je brz pritom, lagano izlazi iz presinga. Nevjerovatno kompletan igrac i vjerovatno nikad nece dobiti postovanje koje zasluzuje. Mada ga navijaci Reala obozavaju bas. S razlogom, na cudovisnom je nivou.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Није Иниеста близу Модрићу тренутно. Модрић убедљиво најбитнији играч Реала, мотор екипе. Волео бих да видим како би изгледали у некој јачој утакмици без њега.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Pobeda.. View Post
          Није Иниеста близу Модрићу тренутно. Модрић убедљиво најбитнији играч Реала, мотор екипе. Волео бих да видим како би изгледали у некој јачој утакмици без њега.
          Videces tamo kada dodje polufinale LS i kada nalete na Juve a Modric i Kros se povrede
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • #35
            Trenutno da, stvarno je na strasnom nivou.
            Ja sam mislio generalno, ipak Inijesta generalno mi je bolji igrac, sta znam, mozda sam samo ja

            Sent from my LG-D855 using Tapatalk

            Comment


            • #36
              Svaka cast Modricu, ali on nikad u isti kos nece moci sa ovim doktorima. To je moje misljenje.

              Comment


              • #37
                To je tacno, ali je moderan fudbal trenutno u deficitu sa takvim igracaima - tj sve je to trenutno matoro. I Luka nije mlad i on je biblija. Ali moze izgurati jos koju sezonu.
                Sve su to igraci koji su nastali po prototipu jednog Spanca koji fudbal i kao igrac a i trenutno kao trener imao (ima) u malom prstu.
                Pregled igre i kontrola lopte - najbitnije stavke i tu se izdvajaju majstori u odnosu na trkace, balvane, fizikalce, rgace, drvosece, panjeve i ostalu marvu koja misli da samo sirovom snagom moze nesto da postigne.
                Naravno nije na odmet ni snaga ni brzina ni izdrzljivost ... ali pregled i kontrola - vizija, tehnika.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • #38
                  Ma da, Pep je glavni sto se tice smirenosti i vizije, nije Cavi ili Zidan, Pep je prototip modernog holdera. Luka doduse nije holder, ali Pep sigurno nije prototip holdera.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Pep je sve. Mogao je da igra i defanzivnog veznog i klasicnog srednjaka po potrebi je mogao i na ofanzivnog veznjaka.
                    Naravno da je Pep glavni, po nejmu je Cavi "napravljen" zna se ko je Caviju idol. A Zizu je nesto drugo, on je vanserijski igrac koji se radja jednom u pa hajde da budem skroman i kazem 30 godina.
                    Kakvi holderi?
                    Zna se koje pozicije imaju na sredini terena:
                    Centralni vezni, defanzivni vezni, ofanzivni vezni i bocni vezni. I to je to a holder je nesto izmisljeno.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • #40
                      Ma jeste Pep je izmislio fudbal, nisu Rinus i Krojf, nije Van Gal igrao sa holderom nikad, nista bez pojave Pepa. Sta su znali Italijani krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih, sta su znali velikani Liverpula i Mancestera, nije se igrao fudbal do pojave Pepa Gvardiole. Imas ti vise vrsta zadnjeg veznog, imas koljaca tipa De Jonga ili Gatuza, a imas maga sa pasom tipa Pirlo ili Cavi Alonso.

                      Taj isti Cavi kaze da Van Gal najzasluzniji sto je imao karijeru kakvu je imao i da im je potpuno promijenio shvatanje fudbala u Barsinoj skoli. Prije toga dodir Krojfa. A zna se od koga je Gvardiola ucio.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Buskets je zadni vezni pa nije isti tip kao sto je Kante na primer.

                        Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                        Comment


                        • #42
                          Gvardiola je bio veznjak - zadnji vezni koji ima izrazito veliku ulogu u napadu svoje ekipe i svim ofanzivnim akcijama. A to je najvise zahvaljujuci magu Krojfu postao.
                          Italijani nisu tako igrali. Njihovi veznjaci su na primer bili u poodredjenom polozaju u odnosu na poluspiceve koji su oduvek kod njih bili glavni i imali su zadatak amo da kako umeju i znaju gurnu loptu njima. Pogledaj na primer italijansku sredinu terena sa SP 94:
                          Albertini, Dino Badjo, Donadoni, Konte, Evani .... ne vidim nekog kreativca tu
                          Ajmo cetiri godine ranije SP 90 u Italiji:
                          Anceloti, Berti, Djanini .... jebem li ga sad .... nema nekog bog zna kakvog tehnicara.
                          Mozemo i 86 da idemo:
                          I tu se pojavljuje Karlo i imamo Tardelija za koga moze da se kaze da je bio covek sa idejom.

                          Za velikane Liverpula i Mancestera ne mogu da pricam - to cete vi bolje od mene .... za Van Gala mogu, ali me mrzi.

                          Ja ne znam samo zasto kada god pomenem Pepa vi Pepovi mrzitelji konstantno izvlacite moje reci iz kontesta?
                          Gde sam ja napisao da je on bio prvi? Ja sam napisao da su Cavi, Injesta, Pirlo igraci po prototipu Pepa Gvardiole. Sto je i logicno kada se pogleda gde su svi igrali i da su svi oni mogli i naucili mnogo od njega. Cemu ta potreba za skakanjem odmah? Ne znam sta imate toliko protiv coveka?
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • #43
                            Cijela Van Galova filozofija se vrti oko holdera, a malo ranije je Van Gal poceo od Pepa slozices se.

                            Ja nisam ni rekao da su Italijani tako igrali, vec da su uticali na razvoj fudbala i posebno taktike, igrao se fudbal i prije revolucionara Gvardiole. A Gvardioa ti je kao Ajfon, odnosno on nije, nego zaljubljenici u njegovo zivotno djelo



                            Holandjani su svakako prvi poceli i imali najveci uticaj na razvoj igre i posebno razvoj Barselone. Od totalnog fudbala do ove neke Gvardioline varijacije. Gvardiola je u modernom dobu fudbala ostavio svoj pecat, isto kao sto je Murinjo, dvije razlicite skole i dizanje taktickog nivoa na jedan veci nivo, ali nije bas da su donijeli nesto nevidjeno i novo kako mnogi zele da predstave.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Sada menjas temu .....
                              Ne pricamo mi o taktici i razvoju iste, vec o tipovima igraca. A ja sam napisao nesto ranije da su Cavi i Injesta pa i Pirlo nastali po prototipu Pepa Gvardiole.
                              I to je tebi odjednom ne znam zasto zasmetalo pa si skocio sa komentarima da nije Pep bio prvi koji je poceo tako da igra. Sa cime i mogu da se slozim, ali gde sam ja napisao da jeste???? Smesno.
                              Holder .... Molder .... Folder ....
                              Jer totalno je nebitno ko je Pepa napravio i pruzio mu priliku (Krojf) u kontekstu ove price koju ja pricam. Bitno je na koga su se ova trojica ugledali? A ako nisu na Pepa, napisi mi ti na koga su?
                              Last edited by Sandugp; 05-01-17, 15:56.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • #45
                                Ali zaista ne mijenjam, po tebi takav tip igraca ne bi postojao da nije bilo Gvardiole, posebno konstatacija da su svi ti igraci nastali zbog Gvardiole, na ovaj ili onaj nacin, sto mi je presmijesno. Didi je igrao mnogo prije Gvardiole npr, i da bio je holder.

                                Mnogi ce reci da je Bekenbauer igrao previse duboko da bi bio plejmejker, ali je zaista to bio.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X