Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan_PG View Post
    Ja sam nedje na you tube gledao da u Srbiji,sad ne znam tacno dje i u kojem gradu ima neka pica sa govedjim prelivom.
    Nesto kao mjesavina kajmaka,komdica govedine i ko zna cega.
    To mi je djelovalo brutalno,,na oko.

    Ja sam jednostavan covjek,ne trazim neke ekstravagantne kombinacije.
    To je prvi Orao počeo da kombinuje, da stavljaju razne salate na pice na parče, goveđa, ruska, pileća, tuna, a onda im je primat preuzeo Bucko i drži ga dan danas.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • E jes bucko je bio,sad si me posjetio.
      Kako ono dobro izgleda,vjerujem da je i ukus takav.
      Ti znas sigurno.

      Comment


      • Daj neki za američke palačinke. Neki dan sam ih prvi put pravio, bilo je povuci-potegni dok nisam uganjao gustinu
        Ove sam pravio, simpatično neko čeljade

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          moguce da je bila prsuta, ali jedna od najboljih pizza koju sam jela i to ovde, u BGu
          Jeste fenomenalna ova pica. Problem je kada nemaju dobre smokve, a vrv si imala srece.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_PG View Post
            E jes bucko je bio,sad si me posjetio.
            Kako ono dobro izgleda,vjerujem da je i ukus takav.
            Ti znas sigurno.
            Ma to je bilo razvaljivanje samo takvo x puta, po dve pice sa goveđom između pa sklopiš ih ko sendvič.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • A ima i ona cuvena pljeskavica kod onoga djeda,nesto Mile cini mi se da se zove.
              Nema nesto puno priloga,a ukus kazu da je strasan.Sad ne znam mozda ima dobar marketing.
              Ja sam se zimus girosima nagrdio,i to sve sa svinjetinom,urbenes salatu mi natrpaju,ona mast curi iz njega.
              A ja jos na povratku iz grada,poslije 5 piva samo klizi niz grlo.
              I tako sam 15 kila nabio od od jeseni,ali dobro sad sam se doveo u red teskim treningom.

              Comment


              • Sreo ja jednom Birču posle gostovanja Megi u Bucku. Došao čovek da pocepa ceo kolut sa govedjom u ponoć. Zdrav život.


                Ja sam živeo na govedjoj jedno 6 meseci kada sam stanovao tu.
                Last edited by mark !t zer0; 26-03-19, 20:26.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by torpedo View Post
                  Daj neki za američke palačinke. Neki dan sam ih prvi put pravio, bilo je povuci-potegni dok nisam uganjao gustinu
                  Ove sam pravio, simpatično neko čeljade
                  Napisacu ti kasnije jedan. Ma samo gusce nego za nase palacinke, nema tu mnogo mudrosti.
                  E sad te kolicine su problem da napisem, jer ja radim po osecaju, ne merim za palcinke ni jedne ni druge, jedino kod torti i kolaca, tu se mora biti apsolutno precizan.

                  Hoces sa vocem ili prazne?
                  Sa vocem su bolje
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Po volji ti

                    Comment


                    • Sto ne otvoris Olja you tube kanal,da pravis te svoje pikanterije.Pokidala bi.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_PG View Post
                        A ima i ona cuvena pljeskavica kod onoga djeda,nesto Mile cini mi se da se zove.
                        Nema nesto puno priloga,a ukus kazu da je strasan.Sad ne znam mozda ima dobar marketing.
                        Ja sam se zimus girosima nagrdio,i to sve sa svinjetinom,urbenes salatu mi natrpaju,ona mast curi iz njega.
                        A ja jos na povratku iz grada,poslije 5 piva samo klizi niz grlo.
                        I tako sam 15 kila nabio od od jeseni,ali dobro sad sam se doveo u red teskim treningom.


                        To je ovo valjda

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Napisacu ti kasnije jedan. Ma samo gusce nego za nase palacinke, nema tu mnogo mudrosti.
                          E sad te kolicine su problem da napisem, jer ja radim po osecaju, ne merim za palcinke ni jedne ni druge, jedino kod torti i kolaca, tu se mora biti apsolutno precizan.

                          Hoces sa vocem ili prazne?
                          Sa vocem su bolje
                          Jaoooo a još da se prelije javorovim sirupom i prstohvat cimeta... Daj bre pet baklava![emoji41]
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Kod nas se otvorila nedavno ona Milky palacinkarnica,moram otic nedje da se unistim,ufffff

                            Comment


                            • Koliko košta taj javorov sirup? Čuo sam da je baš skup. Ali isto tako znam da je zdrav.

                              I može li med da ga zameni u nekim receptima za kolače i slično?
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Originally posted by z0La View Post
                                Koliko košta taj javorov sirup? Čuo sam da je baš skup. Ali isto tako znam da je zdrav.

                                I može li med da ga zameni u nekim receptima za kolače i slično?
                                Skup je da, ali to je nesto sto neces trositi svaki dan.
                                Inace ove americke palacinke mogu komotno da se preliju medom, onako malo, nema neke velike razlike, pogotovu ove sa vocem, dominiraju tu razni ukusi.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X