Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, znala sam da je lan dobar samo kad je mleven, ali nisam znala da od stajanja menja svojstva.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Da, lan je odlična stvar. Ali iz nekog razloga često mi se desi da zaboravim da ga kupim.

      Ne znam za vas, ali ja volim kad je gušće i kad ne može da se pije.
      I ja volim gusci, ali ipak da mogu da ga pijem, zbog prakticnosti...do posla ili na poslu. Kod kuce kako kad.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Da, znala sam da je lan dobar samo kad je mleven, ali nisam znala da od stajanja menja svojstva.
        Celo seme menja svojstva ako dugo stoji ili nije skladisten po pravilima, posto je osetljiv, ima dosta ulja u sebi i svasta nesto dobro ali osetljivo na svetlost, toplotu, vlagu...

        http://www.biospajz.rs/index.php?mod...ge&page_id=304
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • E da, kad već pričamo o zdravim stvarima. Ako vam treba neki dodatak u ishrani, npr. spremili ste šampinjone, ali potrebno vam je nešto uz njih, ili konzerva ribe... moj predlog vam je kukuruz. Ima ih u marketima, nisu skupi uopšte, a odlični su po zdravlje.

          Mislim da je pola kg oko 120-130 din. Samo se ubaci u vodu, na šporet i to je to.

          Verovatno sam to već pisao ovde..zaboravio sam.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Sto se tice ove smese za smuti, evo i jedne ideje za dorucak, kada ste kod kuce i zelite nesto da promenite.

            Pola tog voca za smuti sameljete, pola ostavite u komadu (borovnice, maline) ili kockice (jabuke, banane), sa mlekom i svim ostalim satojcima po zelji, dodate zatim tu drugu polovinu voca u komadicima, kao i 2-3 kasike brasna, nekog zdravijeg, integralnog, jecmenog, heljdino, fensi speltinog, mozete i jedno razmuceno jaje, ali moze i bez njega... promesate varjacom i ispecete tzv.americke palacinke, kratko par minuta sa svake strane.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Tako je Olja, laneno seme je bogato omega-3 masnim kiselinama i lignanima. Omega-3 se dosta gubi na sobnoj temperaturi, pogotovo ako seme nije dobro upakovano. Ako neko nema cime da melje, moze kupiti i mleveni lan pa ga cuvati u frizideru u dobro zatvorenoj kesi. Ali svakako je najbolje samleti malu kolicinu za svaki obrok.

              Comment


              • винтиџ мунли
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by limun View Post
                  Tako je Olja, laneno seme je bogato omega-3 masnim kiselinama i lignanima. Omega-3 se dosta gubi na sobnoj temperaturi, pogotovo ako seme nije dobro upakovano. Ako neko nema cime da melje, moze kupiti i mleveni lan pa ga cuvati u frizideru u dobro zatvorenoj kesi. Ali svakako je najbolje samleti malu kolicinu za svaki obrok.

                  Omega-3 masnim kiselinama su bogata sva hladno cedjena ulja -ono przeno na njima je isto tako zdravo.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Moj današnji ručak.

                    - 4 jajeta
                    - Paprika
                    - Šargarepa
                    - Čeri paradajz
                    - Malo origana i bibera
                    - Jogurt

                    Sve pomešati u jednu veliku kajganu. Osim jogurta naravno. Povrće prvo prodinstati i posle dodati jaje. Šargarepu izrendao, a ostalo povrće na male kockice.

                    Nisam imao u tom trenutku luk i neki zeleniš u kući, inače bi i to išlo. A mrzelo me da izlazim samo zbog toga.

                    Setih se da imam i sliku, pa da podelim. Ne slikam hranu, ali sam se nešto kladio sa devojkom pa mi ostala slika.



                    p.s. Plan je bio 3 jajeta, ali kad sam ih razbio, shvatio sam da mi je potrebno i četvrto. Neka mala jaja.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Idi begaj, jaja su za doručak.. Za ručak mora nešto jače, nemoj da se zeezamo..

                      Comment




                      • Dorucak po meri -jos jogurt hladan k`o tastin pogled.....
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by z0La View Post
                          Moj današnji ručak.

                          - 4 jajeta
                          - Paprika
                          - Šargarepa
                          - Čeri paradajz
                          - Malo origana i bibera
                          - Jogurt

                          Sve pomešati u jednu veliku kajganu. Osim jogurta naravno. Povrće prvo prodinstati i posle dodati jaje. Šargarepu izrendao, a ostalo povrće na male kockice.

                          Nisam imao u tom trenutku luk i neki zeleniš u kući, inače bi i to išlo. A mrzelo me da izlazim samo zbog toga.

                          Setih se da imam i sliku, pa da podelim. Ne slikam hranu, ali sam se nešto kladio sa devojkom pa mi ostala slika.



                          p.s. Plan je bio 3 jajeta, ali kad sam ih razbio, shvatio sam da mi je potrebno i četvrto. Neka mala jaja.
                          Guglaj: Gordon Ramsey, north African eggs. Kad si već na dobrom putu sa sastojcima, da vidiš kako to majstori rade Recept koji često spremam.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Mehh izmislja Remzi toplu vodu.
                            To je šakšuka (shakshouka) jelo naroda severne Afrike, sa varijacijama.
                            Ovde ne zaboravi kumin, mmmm sjajan zacin, samo malo ako nisi navikao na njega.

                            Sa jajima, koja se zapeku na kraju i povrcem imas varijantu da dodas i pasulj, prethodno do pola skuvan, malo zaljutis, ali to je vec meksicka kopa
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Mehh izmislja Remzi toplu vodu.
                              To je šakšuka (shakshouka) jelo naroda severne Afrike, sa varijacijama.
                              Zato ga, jelte, i zove north african eggs
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Sto si jelo ima svoje ime, mislim cemu fantaziranje. Ok ako je iz menija njegovog restorana.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X