Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 600 i 550g.
    Naravno iz moje bašte.

    IMG_20181004_180348.jpg

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • Ne volim ja domaci sipak,nije mi kiseo.Ja divlji tamanim,a imam ga na selu hvala bogu dosta.

      Comment


      • Celjad moja snom mrtvijem spava...
        LM, imao sam sinoc dobru volju da im spremim pileci giros, a i meni se prijeo - da se ne lazemo.
        Daklem, uzmem ti ja kod mog omiljenog mesara 2 kila otkoscenih bataka i stavim ih prvo u marinadu:
        - 2 kasicice senfa
        - sitno seckan ruzmarin pola sake
        - kasicica djumbira u prahu
        - 2 kasicice belog luka u prahu
        - 2 kasicice dimljene aleve paprike
        - 2 kasike limuna
        - malo maslinovog ulja i so i biber po ukusu
        zamuti se na gustinu kasice, time se premazu bataci i ostave jedno po ure u frizider da upiju zacin u se.

        Nakon mariniranja, meso redjam na giros rostilj tako sto izmedju 2 bataka stavim po kolut crnog luka i kolut paradajza.
        Ukljucim masinu da rostilja, a somuncice stavim u rernu na 50 stepeni da se ugreju.



        Ostar noz i viljuska da se delje sa stapa - delje celjad i je` samo tako.
        Po sata kasnije samo se culo hrkanje po kuci,
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Nema Kronose pravi si mi Dzejmi Oliver.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_PG View Post
            Nema Kronose pravi si mi Dzejmi Oliver.
            Gospodja me je godinama psovala: gSvi ostali kupuju zenama nakit , a ti meni kupujes serpe, lonce, nozeve, aparate za kuhinju....
            Mnogo je prodavaca koji drze moju sliku kao ikonu.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Gospodja me je godinama psovala: gSvi ostali kupuju zenama nakit , a ti meni kupujes serpe, lonce, nozeve, aparate za kuhinju....
              Mnogo je prodavaca koji drze moju sliku kao ikonu.
              Ja to postujem,u danasnje vrijeme pored ovih danasnjih zena ne znati kuvati je samoubistvo.Nijedna ne umije supu iz kese da skuva,djeca im odrastaju na sendvice i hamburgere.

              Comment


              • Supa iz kese i parizeri, pastete.... su u mojoj kuci zabranjeni! Mesara je tu na 2 minuta peske, pece meso na zahtev, tri prodavnice usput + gomila zacinskog bilja u dvoristu. Nema izvlacenja, nego spremajte sebi nesto zdravo, a ukusno!
                Last edited by kronostime; 06-10-18, 10:43.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Virslu nisam pojeo 12 godina,jos kao dijete sam slusao price jedne rodjake koja se bavi kontrolom kvaliteta tih mesnih prozivoda i tu sam stekao odredjeni uvid sto se radi i kakvo smece se ovdje prodaje.

                  Comment


                  • Virsle? Nekada su se pravile od najkvalitetnijeg mesa, a sada od otpadaka: kresti, koze, kljunova, mesa pred istekom roka trajanja....
                    Ja bih to sve spalio.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Imao bih mnogo toga da kazem ali ne bih ljudima da zgadim zivot.
                      Ljudi ne jedite i ne kupujte govna,cuvajte zdravlje svoje djece.

                      Comment


                      • Najveći otrov što se tiče hrane....viršle, parizer, pašteta i ostale mazalice. Ja sam video uživo od čega se to pravi. Kad bi ste videli to na gomili, ne bi vam više palo na pamet da probate. Ustvari ne bi ni poverovali da od toga može da se napravi nešto da se pojede.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Naranih i napojih jedno 130 dusa u ova dva dana, jos se sinkovo drustvo gica.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Naranih i napojih jedno 130 dusa u ova dva dana, jos se sinkovo drustvo gica.
                              Nema no si pravi domacin.
                              Nisam ni ocekivao nista drugacije od tebe.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                                Nema no si pravi domacin.
                                Nisam ni ocekivao nista drugacije od tebe.
                                Casa de Kronos est tu casa, hombre, et Sveta Petka.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X