Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Je l' ste bili nekad u onom turskom restoranu kod Studentskog trga? Ja sam na prve 2-3 godine redovno boravio u njihovom fast foodu, imali su odlican doner, ali kasnije se zatvorio i ostao samo restoran. Bilo je nekada mnogo vrsta baklava, pa probajte.
    sigpic

    Comment


    • #62
      Originally posted by Lord Gangara View Post
      Brate i ja ne volim slatko , mislim da sam jedini čovek na ovom svetu Ali zato slane zafrkancije poput čipsa,kikirikija,kokica jedem kao blesav
      Odričem te se. Vrati flašu vinjaka što sam ti poklonio za svadbu.
      Pre svakog čipsa i kokica bih izabrao čokoladu. Sampite, tulumbe. Braunis.

      Kako bre brate od tetke da ne voliš baklave? Orasi, mak, čokolada, pistaći, toliko kombinacija .
      Originally posted by Vladan
      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
      :vinjaksmajli:

      Comment


      • #63
        A ne mogu brate orahe uz slatko. Kod nas se podrazumeva da je baklava s orasima, nisam probao druge varijante. Ne samo orahe, bilo koje koštunasto voće. Bademi su mi lični favorit, ali ne volim čokoladu s bademima npr. Moji imaju vinograd (uz koji kod nas često ide i gomila drugih voćki), pa sećam se ranije donesu punu kofu badema. Uzmem čekić, odem na terasu i nema me 2h Ali mešati ih uz slatko - NOPE

        Ali zato tamanim i ja tulumbe. Šampite su mi preslatke, ali su zato tu krempite. I verovatno omiljena hrana iz poslastičarnica - ekler. <3

        Comment


        • #64
          Mislis li samo na kombinaciju orasastih plodova u baklavi ti je bljak, bljak ili generalno na slatkise? Cini mi se da si rekao uopste na slatkise, ali moj mozak ne moze to da shvati

          Ne mogu da zamislim vrhunske domace torte i kolace bez oraha, badema, a tek lesnika..pa jos ako su u kombimaciji sa cokoladom

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #65


            Zato i rekoh ranije, koliko sam torti samo odbio
            Da, i s kolačima je slična stvar. Zato se uža familija potrudi da mi sklopi nešto bez oraha po proslavama.

            Orahe dakle ni u kakvom obliku uz slatko, ali za ostale postoji izutetak - kad su skroz samleveni i stope se s nečim drugim, kao Nutella npr. Tad je

            Comment


            • #66
              Originally posted by Black Mamba 24 View Post
              Je l' ste bili nekad u onom turskom restoranu kod Studentskog trga? Ja sam na prve 2-3 godine redovno boravio u njihovom fast foodu, imali su odlican doner, ali kasnije se zatvorio i ostao samo restoran. Bilo je nekada mnogo vrsta baklava, pa probajte.
              Чисто да ти неко испоштује пост: Нисам био, знам на шта мислиш, бацим око на излог увек кад прођем поред.
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • #67
                Originally posted by p4p1 View Post


                Zato i rekoh ranije, koliko sam torti samo odbio
                Da, i s kolačima je slična stvar. Zato se uža familija potrudi da mi sklopi nešto bez oraha po proslavama.

                Orahe dakle ni u kakvom obliku uz slatko, ali za ostale postoji izutetak - kad su skroz samleveni i stope se s nečim drugim, kao Nutella npr. Tad je
                Da, da, sećam se da sam ti lajkovala.. ono koliko bi bio bogat da su ti dali paricu za svako odbijeno parče torte... piiiii ne znaš šta propuštaš
                Mada, ima vrhunskih slatkiša i bez orašastih plodova, priznajem

                Bila sam u tom turskom restoranu, Dukat beše?...odličan je.
                Od egzotičnih kuhinja najviše volim indijsku, pa tako ako i vi volite pikantnu hranu, njihove divne začine (donose iz Indije), pravo mesto za vas je onda njihov restoran Diwali na Dušanovcu. Sos od nane izuva..u svakom smislu

                Kad budem imala malo vremena napisaću mesta gde sam dobro jela... ima ih baš. A najveći mi je gušt kada nije neko fensi mesto, čak daleko od toga, a klopa očaravajuće dobra. Pffffff
                Last edited by miloolja; 09-09-16, 14:12.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • #68
                  Сад се сетих. Пре неких месец и по дана сам јео у ресторану на паркингу налазишта Лепенски вир. Препоручи нам батица који ради у налазишту да пробамо качкаваљ на роштиљу. Људи моји, то је толико просто јело а толико врхунског укуса, немате појма. И јако је јефтина та порција била. Плус уз то наручимо неки помфрит и ћевапе. Све заједно нас изашло нешто баш, баш мало пара.
                  Коме буде успут, нек сврати обавезно и проба то.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    I ja u Cacku u nekoj kafani jeo kackavalj u slanini na rostilju. Leb ti jebem sta je ono
                    To je inace bilo samo zagrevanje za cevape i jos neke specijalitete cijih se imena i ne secam.

                    Svaka cast za Cacak

                    Comment


                    • #70
                      Churros - fastfud slatkis specijalitet koji se hasa u Spaniji ali najbolji koji sam pojeo je bio u Lisabonu, tesko koje se przi u vrtlogu ulja, izvade i bace ga u bazen secera i posluze uz kanticu tople cokolade koja je u tom trenutku imala bolji ukus od nutele, umaces u to i osecas kako te malo po malo boli srce. Fine tete mi dale par extra komada, bogami zanimljiva je borba bila
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • #71
                        Kada već pominjete roštilj, jedan ukusan savet da vam dam, ako niste probali. Prvom prilikom kada ga raspalite (ne one električne ofc ) ..operite krompir u ljusci i tako neoljušten, svaki posebno uvijete u foliju i ubacite u žar ... najukusniji krompir od bilo koje varijante, verujte mi. Pažljivo ga otpakujete, malo da se prohladi oljuštite, začinite po ukusu.... mmmmm..
                        Last edited by miloolja; 09-09-16, 15:20.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • #72
                          Jedno glupo pitanje , jel moram da okrećem taj krompir ili samo da ga roknem na žar ?
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • #73
                            Naravno da nije glupo pitanje Ne, ne okrećeš ga, prekriješ žarom, a da li je gotov najbolje proveravaš tako što ga posle nekog vremena, recimo 20ak min (zavisi i od jačine žara, ali kao kada pečeš meso, koje je iznad ) bocneš viljuškom, tankim nožem ili nekim štapićem za ražnjić , još bolje, i ako glatko ulazi..gotov je.
                            Last edited by miloolja; 09-09-16, 15:41.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • #74
                              Majku mu Gang u foliji je u žaru? Nema njemu mrdanja.
                              Olja probao sam to par puta i nikada nisam bio zadovoljan ukusom. Možda ja gresim ali m i ostane nedopecen. Jbm li ga.
                              Meni ne bolje umesto krompira crni luk sa malo putera. E to baš izuva
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • #75
                                Ovo neću da komentarišem.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X