Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ona baš voli. Kao što ja npr. volim slatkiše, ona tako cepa voće. Što je zdravo, ali treba imati granicu.

    Sopstvene maline. Jedem ono što berem, ništa lepše. Svaku sam lično odabrao.

    Zaledim 7-8 velikih kesa, pa imam za celu zimu.

    Po meni ne postoji bolje voće za smutije od malina. Ubedljivo najbolji ukus mu da.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Po meni ne postoji bolje voće za smutije od malina. Ubedljivo najbolji ukus mu da.
      Slazem se za maline. Ali da se ne izmiksaju zajedno sa smutijem, nego da se ubace cele i onda da se promesa. Naravno, kada je gust smuti.
      Odlican antioksidant.

      Comment


      • Ufff,maline,borovnice i kupine.Nista mi vise ne treba.Mozda jos sumske jagode.Sleper ovoga bi mogao da pojedem.

        Comment


        • Ima u blizini mene polje gde možeš sam da bereš maline i jagode, odneseš na vagu i platiš. Usput pojedem pola kile pa ne mogu da hodam Ni ja ne miksam maline, borovnice,..

          Pa bolji je njen porok Zola svakako Ja uopšte ne jedem slatko, osim kad varim, tad mi je i 300g malo

          +potpisujem Ivane. Kući od toga imam samo šumske, tamanim ih ko lud
          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
          До поновног сусрета, твој Швабо

          mala H2H 2018/19
          suicide
          2019
          velika H2H 2019/20

          Comment


          • Ja zapatih po dvoristu neke jagode sto radjaju cele godine, od aprila do oktobra. Jedva cekam.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • još ako su one što se šire ko boginje, muke tvoje
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • Originally posted by Nerealan View Post
                još ako su one što se šire ko boginje, muke tvoje
                Moram da ih kratim, sire se ko korov.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Najjače!

                  IMG_20180310_175918.jpg

                  "I love to speak with Leonard
                  He’s a sportsman and a shepherd
                  He’s a lazy bastard
                  Living in a suit ."
                  Leonard Cohen

                  Comment



                  • Sabah giros
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • IMG_20180311_185119.jpg

                      Šparoge...

                      "I love to speak with Leonard
                      He’s a sportsman and a shepherd
                      He’s a lazy bastard
                      Living in a suit ."
                      Leonard Cohen

                      Comment


                      • Originally posted by Nerealan View Post
                        Ima u blizini mene polje gde možeš sam da bereš maline i jagode, odneseš na vagu i platiš. Usput pojedem pola kile pa ne mogu da hodam
                        Ovo je baš gotiva. Jer ono što Frikom prodaje treba da bude prijavljeno kao zločin. Oni izvuku onu poslednju klasu, koja je najgora...i onda od toga izvuku ono najgore i prodaju. To u sebi nema skoro nikakve hranljive vrednosti. A naplaćuju kao da je najbolji mogući kvalitet.


                        Originally posted by Nerealan View Post
                        Pa bolji je njen porok Zola svakako Ja uopšte ne jedem slatko, osim kad varim, tad mi je i 300g malo
                        Njen porok ustvari i nije porok.

                        Dok ovo moje je žešći porok. Sreća pa vezbam redovno i igram fudbal, pa se ne odražava na mene što se tiče kilaže. Inače bih imao 120kg.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Da provetrim temu

                          Kuvani goveđi jezik


                          1 goveđi jezik od oko 1,5 kg,
                          1 veći crni luk,
                          1 glavica belog luka,
                          2-3 dl belog vina,
                          po 1 peršun, paštrnak i šargarepa,
                          kašikica bibera u zrnu,
                          2-3 karanfilića,
                          so.

                          Jezik dobro operite i stavite u šerpu sa malo vode, tek da ogrezne i kuvajte ga nekih desetak minuta.
                          Nakon toga vodu prospite, šerpu properite i vratite nazad jezik i nalijte čistom hladnom vodom.
                          U lonac dodajte korenasto povrće, začine i vino. Kuvajte u ekspres loncu 1-1,5 sat, a u običnoj poklopljenoj šerpi na laganoj vatri 2-3 sata, ili onoliko dugo koliko je potrebno da jezik sasvim omekša.

                          Goveđi jezik izvadite na drvenu dasku da se malo prohladi i skinite mu kožu.
                          Kuvan i očišćen jezik narežite na parčad debljine 0,5 - 1 cm i poslužite uz kuvani krompir (ili pire krompir) i uz neki sos kao npr. sos od rena, višanja ili paradajza.


                          Sos od rena

                          1 kašika ulja,
                          1 kašika brašna,
                          3 kašikice narendanog rena,
                          oko 2 dl mleka, ako je potrebno dodati i više u zavisnosti od toga da li volite ređi ili gušći sos,
                          so i biber.

                          Na ulju kratko propržite brašno. Kada brašno počne da žuti, skinite šerpicu sa vatre i dodajte ren i mleko. Posolite, pobiberite. Sve dobro promešajte, vratite na ringlu i kuvajte uz stalno mešanje dok se sos ne zgusne.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Pravi majka sok od zove

                            IMG_20180510_183636.jpg

                            "I love to speak with Leonard
                            He’s a sportsman and a shepherd
                            He’s a lazy bastard
                            Living in a suit ."
                            Leonard Cohen

                            Comment


                            • Mmmmmm obozavam

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment



                              • Ide Bane gladan da spava večeras.

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X