Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Veceras na meniju 1792 Small Batch

    26995077_10215466492565490_489121985_n.jpg

    Uprkos velikoj kolicini Rye-a, ukus je toilko kompleksan da se i to sto je 46% alkohola gubi u raznolikosti ukusa ovog burbona Svakako, nije top shelf ali s obzirom na cijenu, nema greske. Jedan on onih burbona kojima se rado vracate jer za 30$ tesko da cete naci bolji i izbalansiraniji burbon na trzistu. Narvno, ukoliko ste u mogucnosti da pokupite Weller 12 years ili Four Roses Small Batch onda je izbor prilicno jednostavan. U svakom slucaju nudi pozivno sikustvo kad je u pitanju sipping. Ne znam koliko je dostupan na doacem trzistum ali svakako preoruka svim ljubiteljima burbona i dobre kapljice
    Last edited by powerslave; 18-01-18, 08:40.

    Comment


    • Pre dva dana preminuo je u 92oj godini najpoznatiji kuvar na svetu, Francuz Pol Bokiz.
      A ovo je enterijer njegovog restorana u Lionu..




      https://www.bocuse.fr/fr/galerie-photos.html

      Znam neke naše koji su jeli tamo i kažu da je klopa i više nego vrhunska... o računima neki drugi put kada vas put nanese u Lion
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Bijah u Lionu, na Euru 2016e, ali biješe neka fora da restoran radi samo navečer, tipa od 20:00, sreća

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Pre dva dana preminuo je u 92oj godini najpoznatiji kuvar na svetu, Francuz Pol Bokiz.
          A ovo je enterijer njegovog restorana u Lionu..
          Ima li sta zdravo tamo da se pojede?

          Comment


          • Originally posted by limun View Post
            Ima li sta zdravo tamo da se pojede?
            Pa vidiš na slici da je predjelo već posluženo
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Pa vidiš na slici da je predjelo već posluženo
              Hahahahaahaaaaa....

              Liči na one restorane iz koji izađeš gladan. Neka hvala, ja bih ga zaobišo.

              "I love to speak with Leonard
              He’s a sportsman and a shepherd
              He’s a lazy bastard
              Living in a suit ."
              Leonard Cohen

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Pa vidiš na slici da je predjelo već posluženo
                Dodaj vamo to da purnem i ja, pa cu mozda da vidim.

                Comment


                • Znam da ce ovo da zvuci naopako, ali mislim da su svi makar jednom o tome razmisljali... ili nisu Kako se dobro jede posle sahrane

                  Mom cimeru prije neki dan umro tata(bolovao covjek od raka, nije mu bilo spasa) pa sad posto je u pitanju velika italijanska porodica iz NJ-a, doslo ih je na sahranu koliko oces. Naravno, svako je donio neki domaci specijalitet kako to ide medju tim americkim Italijanima. E posto je cimer na dijeti, pade sva ta hrana na moja pleca pa sam postavio sebi izazov da se tih 20 i kusur kila hrane pojede prije nego sto propadne

                  Ziti, beefaroni, veal parm, chicken parm, nekakve supe i corbe, kolaci i ostala cuda.. Bice borba opasna bgm

                  Comment


                  • Nije valjda da se i tamo jede na groblje... Tako je to grdan običaj, mislim da se to radi u Srb.

                    Kod nas se poslije sahrane pozovu ljudi u kuću na piće. Zadnja ostane bližnja rodbina i tad se postavi trpeza u kuću i jede se.
                    Ali na groblje jesti, pihhhh

                    "I love to speak with Leonard
                    He’s a sportsman and a shepherd
                    He’s a lazy bastard
                    Living in a suit ."
                    Leonard Cohen

                    Comment


                    • Ma ko normalan bi mogao jesti na groblju?

                      Ja sam sa onim "posle sahrane" mislio na period od narednih nekoliko dana kad svi donose nekakvu hranu ovome ko je izgubio clana porodice. A ja crnogorske sahrane bolje pamtim po tome da se pola prisutnih olesi od rakije kad svrate sa groblja Olese se i noc prije dok "cuvaju" preminuloga

                      Comment


                      • Ovo za CG je tačno, ali samo kad neka starost umre.
                        Meni prošle god umrla baba (rođ. 1929).

                        "I love to speak with Leonard
                        He’s a sportsman and a shepherd
                        He’s a lazy bastard
                        Living in a suit ."
                        Leonard Cohen

                        Comment


                        • ma gdje se to jede na groblju? cuj na groblju

                          Comment


                          • Originally posted by Mrkela View Post
                            ma gdje se to jede na groblju? cuj na groblju
                            Kod Srba, u ruralnim sredinama i danas (ovih godina), kada su zadušnice (a ima ih mislim 4 tokom godine) iznose se na groblje "ponude za pokojnike" (možda nisam najbolje objasnio) u glavnom tada se na groblju jede.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Taj obicaj da se jede na groblju je meni odvratan, kad su zadusnice, a oni od groba naprave sto, sve postave i jedu
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ta daća na groblju je paganski običaj.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X