Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A stvarno je covek proklet...pa ono sto ima, sto mu je na dohvat ruke... ne voli, ne radi ..a drugi koji nemaju ili su km i km daleko sve bi dali da recimo plivaju sada u moru i jedu dagnje/musule/ muslje
    Pih ovi na pljucometar od tih lepota, tzv. pomorci, to sve ne vole i ne rade...cccc..

    tt sa A5 u inat Mi6
    Last edited by miloolja; 02-07-17, 15:00.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Mmhmmm...muslje, kad se setim uvek u Igalu u Ilijadi...vrh!


      Gesendet von iPhone mit Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by Ser Deni ® View Post


        Karadjoka


        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
        Ovo uvijek prije rijecnih i morskih plodova
        sigpic

        Comment


        • ^^ Devojački san...

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            A stvarno je covek proklet...pa ono sto ima, sto mu je na dohvat ruke... ne voli, ne radi ..a drugi koji nemaju ili su km i km daleko sve bi dali da recimo plivaju sada u moru i jedu dagnje/musule/ muslje
            Pih ovi na pljucometar od tih lepota, tzv. pomorci, to sve ne vole i ne rade...cccc..

            tt sa A5 u inat Mi6
            Čak sam i jedno ljeto još u srednju školu radio na plantažu školjaka...
            A u zadnjih 10godina nisam se okupao u more više od 20 puta.
            2016 - 0 puta
            2015 - jednom
            2014 - 0 puta
            2013 - 4,5 puta (uvatilo me to ljeto neko ludilo)
            2012 - mislim da nisam.

            Itd...

            Poznato je da primorci rijetko idu na plažu... Mada sam ja baš prećerao.

            A i poprilično sam siguran da će i ovo ljeto proć bez mene.

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • Pre par nedelja smo na vikendici sušili sveže upecanu mrenu na dimu gotovo ceo dan,ljudi moji koliko je to lepo ja vama ne mogu da opišem.Još ako imate neko dobro vino pa ono je orgazam.Videću baš sad za vikend ako budemo upecali šta da vam slikam
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Valjalo bi okaditi ovaj topik

                Cevapi

                Sastojci za više od 10 porcija
                5 kg plecke
                4 kg vrata
                1 kg potrbušine
                200 g soli

                Priprema
                Dakle, meso za cevapcice se dobija od juneceg rashladenog mesa. Znaci ne važe one price 60 % june, 30 % svinja i 10 % ovca. Sve junetina. Ali sa tri razlicita mesta. 5 kg plecke, 4 kg vrata i 1 kg potrbušine.

                Meso se isece u kocke 3-5 cm i na 10 kg ove mase doda se 200 g soli. Meso se dobro izmeša i ostavi da odleži 5-6 sati. Posle toga meso se melje na rešetki precnika 8-10 mm. Dobro se izmeša i ostavi u frižider (+4 do +7°C valjda su svi frižideri na ovim temperaturama) da odstoji još 8-12 sati. Nakon toga, meso se ponovo samelje na rešetki promera 3-4 mm i dobro izmeša. Takvo meso treba da odleži još 2-3 sata u frižideru.

                NE TREBA DODAVATI VODU JER ONA PODSTICE RAZVOJ BAKTERIJA, A PRI PECENJU ISPARI, TAKO DA SE PLJESKAVICA SMANJUJE. SODU BIKARBONU NE TREBA DODAVATI JER NEUTRALIŠE MLECNU KISELINU U MESU I PODSTICE RAZVOJ BAKTERIJA.

                Znaci, prilikom pripreme navedenog mesa dodaje se samo 2% kuhinjske soli.

                Ipak, mesu se može dodati i malo crnog luka (sitno seckanog), tucane ili zelene ljute paprike (sitno seckane) i malo bibera. Neko dodaje i tvrdi kackavalj secen na kockice 5 mm. Sve se dobro izmeša, formira u lopte od 200-250 g i stvlja izmedu 2 celofana namazana uljem. Tada se ravnomerno pritisne kuhinjskom daskom i dobije formirana okrugla pljeskavica debljine 1-1,5 cm. Kad se stavi na roštilj pljeskavica raste u debljini i do 3 cm. Pljeskavica može da se pravi i na druge nacine - bez zacina, a neki opet, prave dve tanje pleskavice pa izmedu stavljaju nadev od luka, kackavalja, šunke (sve sitno seckano), spoje im ivice i tako peku na roštilju - to je punjena pljeskavica (neki je zaljute i zovu je gurmanska pljeskavica).
                Od istog mesa se prave i cevapcici i pljeskavice, samo što se cevapcici protiskuju kroz levak pravljen za tu svrhu ili se valjaju rukom.

                Da pomenemo još i leskovacke cevapcice, u pripremljeno meso dodaje se sitno seckan beli luk, tucana paprika (malo ljuta) i biber (u našim kafanama dodaju i crni luk koga u obicnim cevapcicima nema). Leskovacki su duži (oko 10 cm i precnika oko 2 cm, dok su obicni oko 7 cm dužine i iste debljine, recimo kao kažiprst).

                Napomena:
                mleveno meso za cevapcice i pleskavice cuva se na +4°C i rok trajanja mu je 72 sata. U cevapcice i pljeskavice ne treba dodavati luk i ostale zacine ranije, vec neposredno pre stavljanja na roštilj.

                Dodavanjem luka i sode bikarbone meso hoce da pozeleni. Seceno meso na komade, krupno mleveno i posoljeno sa 2% soli, mora da odleži 16-25 sati na temperaturi +4°C do +7°C.

                Drugi recept

                Leskovacka muckalica na rostilju

                (za 3 osobe)

                500 g svinjetine
                1 glavica luka
                3 paradajza
                1 zelena ljuta paprika
                persunov list
                ulje
                biber, so

                Pripremanje: Meso narezite na manje komade, nabodite ga na raznjice, nauljite i pecite sa obe strane na rostilju, zatim posolite i pobiberite. Seckani luk proprzite na ulju, dodajte narezanu papriku, sve zajedno proprzite kratko vreme. Dodajte seckani persun. Na to stavite peceno meso skinuto sa raznjica i odmah posluzite.

                Treci recept

                Leskovacka pljeskavica na rostilju

                (za 4 osobe)

                300 g mlevene svinjetine
                300 g mlevene junetine
                200 g luka
                4 cena belog luka
                4 zelena feferona
                biber
                so

                Pripremanje: Mlevenom mesu dodajte narezani luk, beli luk i feferone, posolite i pobiberite. Dobro izmesajte i oblikujte pljeskavice velicine dlana. Pecite ih na namazanom rostilju sa obe strane. Posluzite sa salatom od paradajza.

                Napomena: Za ovu salatu od paradajza, paradajz samo prerezite na 4 dela, posolite i obilno pospite naseckanim feferonima. Špricer ili pivo ladno ko taštin pogled su uz ovo melem.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Zna li neko gde u BG-u ili okolini imaju da se kupe ljute susene paprike, al mi trebaju velike, ne male. Strina je letos spremala punjene paprike sa tom sortom i bile su brutalne, uzeo sam recept al ne mogu nigde da nadjem te paprike.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Pijaca na Banjici
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Pijaca na Banjici
                      Za mene Vozdovac i sve iza ne postoji dok se ne sredi autokomanda Bio sam kod cvetka i na djermu al nisam uspeo da nadjem
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Zasto bi na Banjicu sa Vozdovca isao preko Autokomande?

                        Imas paprike, velike, suve, ljute na Kalenicu...preko Trosarine, Brace Jerkovic, Vojislava Ilica ..i tamo si.

                        I daj recept, da vidim dal se razlikuje od mog

                        Kronose chefeee

                        Spoiler


                        tt sa A5 u inat Mi6
                        Last edited by miloolja; 05-10-17, 10:48.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Za mene Vozdovac i sve iza ne postoji dok se ne sredi autokomanda Bio sam kod cvetka i na djermu al nisam uspeo da nadjem
                          Autokomanda?

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Zasto bi na Banjicu sa Vozdovca isao preko Autokomande?
                            Nisi razumela, zivim blizu crvenog krsta pa moram kroz autokomandu da bih stigao do banjice. Ili da obilazim preko medaka 29 pa 50, al i to mi mrsko. Na kalenic sam skroz zaboravio, 3 stanice do tamo, taman. Hvala ;)
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Originally posted by bici View Post
                              Nisi razumela, zivim blizu crvenog krsta pa moram kroz autokomandu da bih stigao do banjice. Ili da obilazim preko medaka 29 pa 50, al i to mi mrsko. Na kalenic sam skroz zaboravio, 3 stanice do tamo, taman. Hvala ;)
                              Meni samo nije jasno šta fali autokomandi pa ne mozes tuda.

                              Comment


                              • Da, nisam dobro pročitala, mislila sam da si na Voždovcu, a zapravo za tebe ne postoji ništa dalje od Autokomande, da, da.. to je taj problem vas što živite u krugu dvojke ili malo šire

                                Sa Krsta si i zaboravio na najbolju pijacu u Bg...oooooo O
                                A onda do Banjice ti je najbolje sa Krsta pored Kalenića, pa Vojislavsa Ilića, Medak, Trošarina i eto... mislim sve zbog paprika.
                                Eee sad pošto pominješ GSP.... ne voziš? Onda ipak zaboravi Banjicu

                                I daj recept, ne pravi se Toša ;)
                                Last edited by miloolja; 05-10-17, 12:01.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X