Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2016/17 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mogli su vala Grizmanu da sašiju malo duže odelo. Izgleda kao neko ko je pokisao na kiši, pa mu se odelo smanjilo na njemu...
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Meni opet lakse kad budu barsa ili bajern sa nama,ovako vec vidim ako budemo drugi da idemo na jedno od te dve

      sigpic

      Comment


      • Pep zavrsava prvi u grupi, Arsenal isto tako i naravno srecu se u prvoj fazi nokauta Barselona i Arsenal.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by Ricma View Post
          Ima itekako smisla, Italijani i Englezi gledaju da se obezbede.Mada polako se i LS zatvara, stavise moguce da kroz dve godine mi necemo ni da imamo predstavnika u kvalifikacijama.Engleska, Spanija, Nemacka i Italija daju po 4 predstavnika, zatim Francuska, Portugal i ne znam ko je sedmi dva, tu je vec otislo 22 mesta a i verovatno ce te zemlje da imaju jednog predstavnika u kvalifikacijama.E sada da li ce zemlje od 7 do 12 mesta da imaju direktan plasman u grupe tj njihovi sampioni ili ne, ne bih znao reci.Naravno ako ostane 10 mesta slobodno nece se menjati puno kvalifikacije, ali ako ostane samo 5 preko kvalifikacija verovatno ce UEFA neke slabije lige da uputi na drugu adresu tj LE.
          Prica je da ce biti uglavnom tako kako si napisao,i da ce ostati samo 5 mesta za kvalifikacije,ne znam po kom sistemu ucestvacemo u kvalama,al tesko da cemo proci,ne mi neko bilo ko sa Balkana,a cuo sam i da ide prica da ce samo prva tri direktno iz najjace cetiri lige a 4 klub iz te lige ne mora biti 4 nego po principu neke zasluge koju bi odredila Uefa,kao neka wild card varijanta

          Comment


          • Ovo je vise nego fer ali razumijem ako ce UEFA da pokrene i wc, njima treba da su tu stalno Mancester, Liverpul, Celsi, Arsenal, Milan i Inter npr. jer imaju armije navijaca.

            Ali trenutni sistem je stvarno kako treba. Sve po zaslugama. Ne bih volio kad bi se pretvorilo sve u Evroligu i da dijele licence, iako je meni ipak najzanimljivija ideja o toj ligi od 18-20 klubova. To bi bila ludnica.
            sigpic

            Comment


            • Uglavnom ide se ka "privatnoj" ligi.

              Meni to veći prolaz za klubove sa Balkana, ako svi jači klubovi idu direktno, onda u kvalifikacijama ostaju samo ove "periferne" zemlje, tipa Srbija, Hrvatska, Rumunija, Bugarska, Belorusija itd. Od tih perifernih može da se iščekića nešto uz malo sreće.

              Comment


              • Ja tu nas uopste ne vidim.Cisto sumnjam da bi vise od 15-20 timova bilo u tim kvalifikacijama.Koja je poenta da ubacujes timove koji znaju unapred da nemaju sanse?

                Olimpijakos, Ajaks, PSV(mada tu verovano samo jedan tim iz Holandije), Anderleht, Bazel, Dinamo Kijev(ili Sahtjor), Fenerbahce, Galatasaraj....Pitanje je sada da li ce da ubacuju iskljucivo sampione zemalja ili ce da recimo da idu dva tima iz iste zemlje, jer to moze bas da pravi razliku i timovi koji bi igrali kvalifikacije bi bili povlasceni u odnosu na one koje bi igrali LE.Sada kada bolje razmislim ne verujem da bi neko od timova iz regiona igrao kvalifikacije ispred vicesampiona Holandije, Ukrajine, Turske, pa mozda i Belgije.

                Comment


                • Zašto bi im neko uopšte branio da igraju kvalifikacije ?

                  Biće više rundi sigurno, gde se ovi bolji uključuju na kraju.

                  Nešto slično je i pre bilo, samo smo imali i i 4. iz najjačih liga npr. pa je Zvezda umela propisno da se pokolje sa Milanom, PSV-om, Seltikom.

                  Mada iskreno, nije problem u sistemu takmičenja i u jačini drugih klubova, problem je u Zvezdi kao takvoj, sami smo sebi zlo.

                  Comment


                  • Bilo je pre vise mesta(16 ekipa je imalo direktan plasman, a 16 su bili pobednici trece runde), igrali su i trece i cetvrte najbolje ekipe iz tih top3 lige u trecoj rundi.Bilo je negde izmedju 50-60 ekipa u kvalifikacijama.Ekipama iz prve runde ne predstavlja problem da popunjavaju broj.

                    Sada si iz nesampionske rute imao 15 timova koji konkurisu za pet pozicija i 39 koji se bore za drugih 5.Naravno pola tih ekipa koje su iz sampionske rute nemaju vece ambicije i ne predstavlja im problem da popunjavaju broj(i neki put da prodju do trece ili cetvrte runde), ali smatram da ce predstavljati ekipama koje su sada izborile LS da budu te ekipe koje ce da popunjavaju kvotu.Znacemo uskoro vise informacija, uglavnom sanse da bilo ko od 2018 godine u regionu se znatno smanjuje, ali uvek moze da se desi iznenadjenje i da neko izbaci Galarasaraj, Anderleht, Dinamo Kijev...

                    Comment


                    • Partizan npr. redovno trsi taj Anderleht.

                      Uvek ima prostora, mada opet....smao da se ovde stvari promene.

                      Comment


                      • Mala prepravka, sampioni od 8 do 12 mesta na UEFA-inoj rang listi bi imali direktan plasman.Znaci u kvalifikacijama hipoteticki bi igrali treca ekipa iz Francuske, Portugala+Rusije i vicesampioni 5 zemalja+sampioni ko zna koliko zemalja.Mirise mi da ce da prave presek tj da sampioni nekih zemalja nece moci da igraju kvalifikacije za LS.Valjda cemo kroz godinu dana da saznamo za novi sistem kvalifikacija.

                        4*4+3*2+5*1=27

                        Comment


                        • http://www.sport.es/es/noticias/cham...mpions-5343855
                          sigpic

                          Comment


                          • Gledam uporedno C.Zvezda-Sasuolo i W.Ham-Astra, Matri omasio jedno 5 zicera, na koju foru je on napravio karijeru i na koju foru je igrao u Milanu, Juventusu, Laziju to je misterija. U Zvezdi samo Katai nesto valja, ostali ocaj... Fibel konstantno ostavlja jednog igraca samog kada se brane.

                            S druge strane Astra ima prednost u Londonu, odlican tempo, pitanje je da li ce izdrzati do kraja. Prvi mec u Rumuniji zavrsen 1-1.
                            Originally posted by maliajnstajn
                            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                            Comment


                            • WH napada, ali bez ikakve ideje, samo onako gruvaju loptu. Ako ih opasno ne usere, ne vidim kako mogu da ga metnu. Još je pun stadion, imaju odličnu podršku. Fali im nekoliko igrača, Paje pre svega, pa i mali Lanzini.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Vest Hem ubacio u svoj tradicionalni evro režim.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X