Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona - PL & Championship 16/17 (pripremni mecevi, transferi, spekulacije)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Alonso je dosao prije osvajanja LP, Torres par godina nakon obojica kao mladi talenti i po tvojim rijecima na racun Beniteza, Mascherano je bio krada i ime u nastajanju, a ne veliki etablirani nogometas.

    Slusam dalje velikane i mocna nogometna imena koja su dosla u Liverpool na racun osvojene LP i velicine kluba, pogotovo bi volio da istaknes velike nogometase koji su izabrali Liverpool na racun drugih mocnih momcadi iz tog doba.

    Comment


    • #92
      https://www.theguardian.com/football...enal.liverpool

      Samo veliki magovi ovo mogu da rade.

      Steta sto Wenger nije imao para, steta.

      Al htjeti mjenjati Xabia za Barya je presmijesno.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • #93
        A gde sam ja napisao da je Alonso dosao kasnije?

        Tores je bio mlad ali vec klasa koju je pokazao odmah, Maske takodje. Akvilanija su sprecile povrede da bude jedan od jacih plejeva. Gazde nisu ispostovale Rafu za Silvu i Alvesa kojeg je posle jos jedne sezone u Sevilju pokupila Barsa. Zahvalni igraci poput Kajta su birali Liverpul i igranje LS pre Totenhema i slicnih osrednjih ekipa koje su mogle da potrose pare.

        Nije mnogo, bilo bi vise da Hiks i Zile nisu vodili klub.
        sigpic

        Comment


        • #94
          Danas si spominjao nekakve velicine klubova na racun osvajanja europskih trofeja pa sam tom logikom dosao do zakljucka da je u to doba Liverpool bio tata mata a trzistu i privlacio samo najbolje igrace jer su osvojili LP. Interesiraju me imena koja su odabrala Liverpool naustrb npr. Chelsea koji je po toj logici u to doba bio malecki klubic, a ne medu financijski najmocnijim timovima svijeta.

          Kopka me da cujem te velike igrace koji su pohitali da zaigraju za Porto, Liverpool tog doba koji su bili Europski prvaci i mocni veliki klubovi po toj logici. Zanima me i kopka zasto su veliki talenti i etablirani igraci birali nekakve tamo Chelsea, Arsenale i ostale...

          Comment


          • #95
            Evo ti primer majstore. Igraci kao sto su Zervinjo i Ziru su posle titule u Francuskoj imali vise ponuda ali su birali Arsenal koji je bio veci od ostalih zainteresovanih klubova i igrali su LS. Par godina ranije je tako bilo u Liverpulu. Nije mogao Totenhem da nam krade igrace kao pod Brendanom. U slucaju podjednake platezne moci igraci obicno biraju veci klub. Pogledaj Dortmund kao bivsi prvak Evrope kad se ponovo digao koliko lakse opstaju u vrhu a gledaj gde je Verder ili Stutgart.

            Za pomenuti period je bila ogromna finansijska razlika izmedju Celsija i Arsenala/Liverpula. Sad sa stabilnim Arsenalom nece niko tek tako da ode u Celsi ako postoji obostrani interes a posebno nece neko da predje kao Esli Kol. Liverpul je za dve godine takodje u prici pod Klopom.

            Nikakvi vrhunski igraci u tom periodu nisu birali Arsenal i to je Aki vec objasnjavao, da se ne ponavljam. Talenti jesu a sigurno je da su Nasri i Babel imali vise ponuda pa su birali ova dva kluba, trazilo ih je pola Evrope. Sad sto je Nasri budala a Babel jos veca je nesto drugo. Mogli su mnogo vise da urade.

            Ljudi brkaju pojmove, velicina i trenutna moc nisu isto. Bolji je i spremniji sad neki Weigl mozda od Pirla ali nije veci, mozda postane za 20 godina.
            sigpic

            Comment


            • #96
              Nash mi stariji clanovi ovoga foruma trebamo da ti podignemo spomenik.

              Ko zna da cita izmedju redova skontao je sta hocu da kazem.

              Ti sigurno znas o cemu je rijec, ali i ostala ekipa sa foruma.

              Comment


              • #97
                Ja se samo vodim tvojom logikom kako je osvajanje Lige prvaka iskljuciv kriterij da bi se neki klub smatralo velikim i kako vidim Arsenal ne spada u najvece klubove. Na stranu smo stavili dvoznamenkast broj titual i kupova pa cak i neke uspijehe u Europi makar se ne zelim referirat na njih jer su bili davno. Jedna Benfica je povijesno veci klub od Arsenala, hvala lijepo molim lijepo, vase rijec kolega forumasu. Prihvacam.

                Vodeni logikom da klub nije velikan i ne spada u sam vrh nogometa i nije krem de la krem kad nema LP, zanima me primjenjujes li isto videnje i na igrace.
                Smatras li Buffona, Cantonu, Vieiru, Bergkampa, Batistutu, Ronalda, Shearera, Cannavara, Crespa, Tottija, Thurama, Nistelrooyja, Nedveda, Ibrahimovica, Ballacka i mnoge druge velike nogometase nizom klasom?

                Onda su logikom Benfica>Arsenal zbog LP Djimmi Traore, Igor Biscan, Bosingwa, Muntari, Benni McCarthy, Bertrand, Barthez, Mikel, Edmilson i mnogi drugi vece igracine od gore navedenih zar ne?

                Comment


                • #98
                  Jeste majstore, Benfika je gigant. Zato sto je Gutman bio revolucionar i cela Evropa je zelela samo da pobedi Benfiku. Iz te zelje za pobedom nastaju novi revolucionari, nacini igre, nove pozicije, formacije, uloge igraca, sami igraci... Onda sama igra napreduje, postaje veca nego sto jeste.

                  Posle Benfike svi smisljaju taktiku za Ajaks, Bajern, Liverpul zakljucno sa danasnjom Barselonom. Zato su 10 klubova koje sam naveo najveci. Postanes igrac kad ih pobedis, postanes trener kad im prekines dominaciju, ulozis sve samo da bi ih pobedio u jednoj sezoni iako znas da ces vrlo verovatno bankrotirati za dve godine. Najveci su jer je zbog njih fudbal to sto jeste, sve sto su radili je dovelo do toga da se vrte tolike pare i da su ljudi postali toliko zagrizeni. Al' da bi to razumeo mora da se gleda fudbal zbog fudbala a ne zbog Arsenala ili Liverpula.

                  Arsenal je masivan klub, treci u Engleskoj ali dok ne uradi ono sto je 10 najvecih uradilo, ne izdominira sve i ne utera strah citavoj Evropi nije u toj prici. U Engleskoj samo Junajted i Liverpul mogu da okrenu 1:3 protiv TOP7 evropske ekipe kad igraju losije.

                  Ovo mesanje igraca i klubova necu da komentarisem. Niko ko malo detaljnije prati fudbal ne bi smeo to sebi da dozvoli. Imas PM ako ces da nastavimo, dosadismo ljudima.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    In other news:

                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Mislim da je malo glupo zvati klub koji je 1960-ih osvojio LP velikanom, no dobro treba ponekad dobro progutat pa priznat da se ustraje u nekoj izvali samo ponosa radi. Na igrace sam samo upotrjebio tvoju logiku vezanu za klubove. Slazem se da je pametno prestat, pozdrav.

                      Comment


                      • @Sport_Witness

                        Pročitah papren tweet... Vrlo lahko da Pelle uprati, pa sad već bivšeg šefa Koemana, te postane novi član Evertona.

                        Bum, rekao bih, ponajviše zbog činjenice kako Sveci polahko gube konce, vrlo moguće da iduće sezone se desi negativno iznenađenje, nešto u stilu ovogodišnjeg Njukaša. Upamtite.

                        @mohamedbouhafsi

                        Izvor reče kako Leicester snagu okreće ka veznjaku Nice - Nampalis Mendyju. Šuška se o 10m.

                        Last edited by ZAGREB RED; 06-06-16, 21:42.

                        Comment


                        • Čemu toliko pisanja po njima?

                          Već 5 godina ista prica se prica. Ajde neka neko napise poveći post gde to oni greše? Zašto su blizu ispadanja?

                          Dajete izjave ispadaju iz lige novi Njuka i te fore.. Totalno su mi nejasna razmišljanja..
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Iskren da budem, već nakon odlaska Shawa, Clynea, Morgana, Lallane, Lamberta i očekivah niži dio tablice, ili relegaciju, međutim ekipa je procvala pod palicom holandeza. Fantastičan skauting, ujedno i glavni razlog dobrih plasmana proteklih godina. Ono što me brine, tko bi mogao da bude alternativa za Koemana? Na prvu pomislih - Martinez, Emery? Tko je dovoljno moćan kadar da urgira? + eventualnim odlaskom nekog iz prvih XI, naravno, da ću s pravom reći kako se može desiti ovosezonska epizoda Njukaša. Živi bili, pa vidjeli...

                            Btw, prikazana je i nogometna lopta za iduću sezonu. U nastavku pogledajte:

                            http://www.footyheadlines.com/2016/0...2017-ball.html
                            Last edited by ZAGREB RED; 07-06-16, 09:16.

                            Comment


                            • Mislim da bi jaci udarac od bilo kojeg navedenog bio odlazak Wanyame posto igra vrlo delikatnu poziciju, ove ostale odlaske su kvalitetno nadogradili. Pelle je bolji igrac od Lamberta, Van Dijk je bolji od Lovrena itd. Ne znam sto se nitko ne tuce za Pellegrinija, izjavio je da bi ostajao na otoku, jako dobar trener, pasao bi fino Southamptonu, Evertonu ili tako nekom, strucnjak, gospodin.

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X