Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP-Gran Premio d'Italia TIM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pročitaj ponovo, ovaj put pročitaj i kome odgovaram i šta je taj neko napisao... Ako ne skontaš, onda jbg...

    Comment


    • Originally posted by Vibe View Post
      Stvarno sam mislio da sam davno prevazio "lozenje" na sportiste, timove i slicno, i to jos odavno, kao maloletnik...

      Ali taj Valentino Rossi... Biti njegov navijac je nesto zaista posebno. Vodim relativno dobar i "srecan" zivot za nase standarde, imam veliku porodicu, svi su zivi i zdravi koliko toliko... Ali i ne secam se kada sam se zadnji put onako iskreno nasmejao, iz duse, od srece. Lazem, secam se... U subotu kad je Rossi uzeo pol poziciju. Ujedno se sasvim suprotno desilo samo 24 casa posle, kada su njegovi i nasi snovi o pobedi u Muggellu odleteli u dimu Yamahe...

      MotoGP sam poceo da pratim 2013. godine, i prvi vozac koji mi se svideo bio je Lorenzo. Podrzavao ga par trka, jos sam ucio sta su Moto trke. Ali bez obzira sto je Jorge te sezone vozio vrhunski, Marquez dosao i pokorio sve, cak i Pedrosa bio savsim dobar... Rossi me je osvojio od glave do pete, i ako uglavnom nije bio ni blizu ovoj trojki i vise mu protivnici bili Crutchlow, Bautista pa i Bradl za cetvrto mesto daleko iza.

      Njegov pristup sportu i energija koju nosi su nesto sto se vidja jednom u zivotu... Nacin na koji prkosi dvojici vozaca koji (po mom skromnom znanju o MotoGP istoriji) mogu da se uvrste u tehnicki gledano 5 najboljih ikada me odusevljava iz vikenda u vikend. I sve to radi u 37, 38 godina... I ono sto me, ironicno, najvise odusevljava je to sto mislim da su i Lorenzo i Marquez zapravo sada realno bolji od njega. Mladji, brzi... I opet su potrebne udruzene snage da se pobedi matori.

      Rossi ima neke druge kvalitete zahvaljujuci kojima je sada i dalje na vrhu. Nekada je to bila cista brzina, sto vise nije slucaj. Kao neko sa medicinskom pozadinom, jasno mi je da telo od skoro 4 decenije nije vise na nivou tela sa 2 ili 3 decenije po pitanju refleksa i agilnosti, i ako su to generalno gledano jos uvek "mlade godine". Tehnicka savrsenost, iskustvo i srce su njegove 3 bove u vodi zahvaljujuci kojima jos uvek pliva na povrsini.

      On je proslost, covek zamenjen pre 6 godina, napravio mesta novoj generaciji... Onda jos dve mizerne godine vozi Ducati. Neko drugi bi se verovatno penzionisao uzivao u stotinama pobeda, isto toliko miliona eura, statusu najboljeg ikada...

      Ali ne Rossi. On se covek vratio u Yamahu kod coveka koji ga je zamenio i sada ga ispraca iz te iste Yamahe. Naucio ponovo da vozi jer njegov stil je ocigledno bio zastareo, i resio da pobedi klince. I uspeo...

      Nisam fanatik, ne nosim majice sa brojem 46, ne idem na trke, Rossija mislim da i ne pomenem privatno negde... Ali zato svaki MotoGP vikend uz SK odusevljen delim radost i tugu sa ovim covekom.

      Skidam kapu, doktore...
      Prelep tekst! Iskren, skoro poetski...

      Potpuno se slažem u vezi Zanettija. Kamo sreće da je više takvih sportista u pravom smislu te reči.
      sigpic

      Comment


      • Mali update
        Baz je operisao nogu tj.stoplao zbog slike i slabijeg zeludca forumasa(naravno ne svih) ostavljam link https://www.facebook.com/lorisbaz/ph...type=1&theater

        Rabat je operisao rame i danas slavi rodjendan
        sigpic

        Comment


        • http://www.crash.net/motogp/news/230...-failures.html

          Standradna elektronika je krivac, kaže Yamaha...

          Comment

          Working...
          X