Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jezičke zavrzlame i nedoumice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by miloolja View Post
    Naravno bez ikakavih strahova i frka, od mene pogotovu to sam se ja malo tamo našalila sa DrMr-om (nadam se da nije dr-mr iz jezika i književnosti ).
    Pišemo opušteno kao i do sada, u žargonu, sa poštapalicama, koristimo sjajnoooo (jao da vidi sada ovo Dragooon), razne tuđice, nije to nikakav problem, samo postoje tako neki koji baš bodu oči svojim sa postovima, jer je su oni prosto odraz nepismenosti. Pa da se potrudimo malo, a možda i ti neki tamo ponešto usvoje dobro od nas.
    Sa poštapalicama mora neznamo drugačije. Jer si živa brate moj
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • #32
      Drugarice kolektore ( šalim se naravno ) svaka čast za temu.
      P.S. Znam da je lektor ispravno, no se uvek setim Žikine Dinastije...
      Svima se ponekad omakne nekakva greška ili lapsus, ali dešava se i da ljudi iz neznjanja prave greške.
      Na početku sam imala problem da "gusto kucam" i zaista je delovalo jako nepregledno, ma koliko se trudila da sadržaj posta bude i gramatički, a naravno i pravopisno ispisan. Hvala Sanduu na ukazanoj grešci.
      Što se tiče postova ostalih forumaša, najviše mi "bode oči" kada vidim nepravilnu ubotrebu velikog slova, kada neko napiše "ti biH trebao..." ,upotrebu rečce "ne". Međutim najjače mi je kada neko pobrka je l' i jer .
      Neko je pomenuo žargon. Nemam ništa protiv sve dok je gramatički i pravopisno ispisano.
      Volela bih da tema potraje, da se više ljudi uključi, ali i da je prostudiraju neki od komentatora na Sport Klubu, sigurno im neće odmoći u daljem radu i komentarisanju sportskih događaja.

      @Indigo Ne znamo ...
      Last edited by Marija81; 17-05-16, 19:34.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • #33
        To se moja sestra Indigo glupira malo, imamo ovde Marija i šaljivdžije, Erika i Indiga, za sada.

        A tako bih volela kada bi ova četiri glasa protiv rekli/napisali zašto su protiv... ali neću to dočekati.
        Last edited by miloolja; 25-05-16, 11:52.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #34
          Originally posted by miloolja View Post
          To se moja sestra Indigo sprda malo, imamo ovde Marija i šaljivdžije, Erika i Indiga, za sada.

          A tako bih volela kada bi ova četiri glasa protiv rekli/napisali zašto su protiv... ali neću to dočekati.
          Ja bih volela da znam ko su to četvoro koji ne polažu mnogo na gramatiku i kao i ti zašto su su protiv.
          Ako se Indigo šali, onda se zaista izvinjavam, ne skontah ironiju na prvu ( plavuša , šta ćeš...)
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • #35
            Mene iskreno najviše nervira preterano korišćenje anglicizama. I sam ih ponekad koristim pa se iznerviram, onda brišem, pišem ponovo i tako u nedogled. Primetio sam da Freshara to uveliko praktikuje, sve više me podseća na nekog Srpsko - Britanskog hibrida.
            And on the other hand, nema čoveka nikada u 17h kada je u toku tea party pa se vi zapitajte. Hulja je to velika.

            Jer kul nije super!
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • #36
              Bravo za temu, puna podrška.

              Olja što ne mogu da glasam u anketi?
              Last edited by cacanin; 25-05-16, 01:32.

              Comment


              • #37
                Kad smo već koj jezičkih zavrzlama imam jedno pitanje , možda je malo off ali ne zamerajte. Od kada sam došao na forum zanimalo me kojim jezikom je brat Tuta pisao ako je ono uopšte neki jezik Na početku mi je zvučao kao neki trol i da se čovek sprda a posle me je vukla misao da je čovek pijan pa da ne može da nabada po tastaturi kako treba Evo od kad sam se registrovao me zanima to a nikoga da pitam
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • #38
                  6:08 AM

                  Otvaram google chrome, ulazim na stari dobri sport klub forum, u zelji da vidim sta ima novo u sportu, oko cega se vodi diskusija, kliknem na - Sta je novo, i ovde zavrsim .

                  Jesam li pijan, pitam se... u pm..Provericu sutra

                  Comment


                  • #39
                    @cacke namam pojma zašto ne možeš da glasaš... ili si glasao ili si neulogovan... mislim ništa mi drugo ne pada na pamet. Možda je forum neke probleme pravio, jer je sinoć bilo nemoguće ući ovde bar 2-3 sata.. probaj sada kada dođeš

                    @Lorde i ti ćeš svašta da pitaš Pa to je srpski jezik, doduše iskvaren neki dijalekat, pitaj boga, neka istočno-južna varijanta sa primesama tutinog nekog proizvoljnog filovanja, on je tako i preko pp pisao, a možda sam ga 2-3 puta videla da normalno piše na forumu i bio je tada nešto mnogo ljut.

                    @ZekZek lepo što si pored PL, koju vidim pratiš, "zaglavio" baš ovde u tom možda besvesnom stanju, a ne recimo kod onih polugolih teta. Dobro nam došao.
                    Last edited by miloolja; 25-05-16, 12:27.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #40
                      Glasao...
                      Nece uvek da se uloguje kad izlazim sa TT na veb prikaz 😊

                      Hvala.

                      Comment


                      • #41
                        Brate moj, glaso ili glasao
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • #42
                          Lapsus calami, sestro, lapsus calami....
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • #43
                            Tuta je meni jednom dao reputaciju i tada je normalno na nasem, to se dobro secam jer nisam mogao da verujem
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #44
                              Jedna greška koja se često može pročitati i čuti i ovde i svuda.

                              Oslovljavanje ženskih lica prezimenom - pa tako rođena Jovanović je po ocu Jovanovićeva, a udata za Jovanovića je po mužu Jovanovićka.
                              Rođena ima nastavak -eva, udata nastavak -ka. Većina koristi isključivo drugi oblik, bez obzira na njen status, što je totalno nispravno.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #45
                                Ja za ovo prvi put u životu čujem. Ovaj prvi oblik verovatno nikad nisam ni čuo u tom kontekstu, samo za pojedine ulice. A toga se najviše naslušaš od nastavnika i profesora koji su neretko prezimenom oslovljavali devojke iz razreda. A ima ovo smisla, ali šta ćemo kad ne znamo da li se radi o devojačkom prezimenu, šta u tom slučaju koristimo?

                                Comment

                                Working...
                                X