Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako je sve pocelo?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by NI View Post
    Indigo je vrlo duhovito odigrao taj stos.

    Inace bilo bi izmedju Kraljevine CG i Austrougraske. (Cudi da si to propusti) Jugoslavija nije jednovremno postojala kad i Austogarska.
    Sala, a tu su nedje, pa ono egzibicioni mec neki, poceci, pioniri, ali sam morao pomenuti Kraljevinu Jugoslaviju pa zato
    sigpic

    Comment


    • #17
      Kao prvo, nema sanse da se setim koji je prvi mec koji sam pogledala, svaka vam cast kako se toga secate.
      Ono cega se secam, to je pracenje Monike Seles, kako su svi bili odusevljenji sto dete iz NS dere sve redom i totalni sok kad je onaj ludak povredio. Bukvalno se i dan danas secam kako smo svi bili napolju, neko je dosao i rekao kako su Moniku uboli i da smo se svi maksimalno smorili.
      Uglavnom, moja starija sestra je navijala za Samprasa, tako da stvarno nije bilo moguce da ja navijam za bilo koga drugog , tenis je uvek bio na TVu, kad god je bilo nekog prenosa, nebitno je da li je muski ili zenski tenis. Takodje, cim je neki poen trajao malo duze, komentar mojih roditelja je bio: a igraj taj tenis, nemoj da se prebacujes do letnjeg dana u podne, tako da je sasvim jasno odakle ta moja ljubav ka brzom tenisu

      Sam pocetak 2000. je period kad mi je bas opalo interesovanje za tenis, svi su polako odlazili u penziju, a Roleta jos nisam primetila
      A od kad sam konacno primetila takvog igraca, sve je poznato, nista ne propustam

      I da, mislim da je to bilo '88. ili '89.godine, sestra se vracala iz Londona, naletela na Ivanisevica na aerodromu i slikala se sa njim. Tetka, koja je nije imala pojma ko je to, je pitala: ko ti je bre ovaj, nije valjda dosao u London samo da tegli ove rekete
      Tako da eto, u porodicnom albumu stoji slika sa Ivanisevicem, valjda cu ja dodati svoju sa Roletom
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #18
        Originally posted by bojanaBG View Post
        Kao prvo, nema sanse da se setim koji je prvi mec koji sam pogledala, svaka vam cast kako se toga secate.
        Ono cega se secam, to je pracenje Monike Seles, kako su svi bili odusevljenji sto dete iz NS dere sve redom i totalni sok kad je onaj ludak povredio. Bukvalno se i dan danas secam kako smo svi bili napolju, neko je dosao i rekao kako su Moniku uboli i da smo se svi maksimalno smorili.
        Uglavnom, moja starija sestra je navijala za Samprasa, tako da stvarno nije bilo moguce da ja navijam za bilo koga drugog , tenis je uvek bio na TVu, kad god je bilo nekog prenosa, nebitno je da li je muski ili zenski tenis. Takodje, cim je neki poen trajao malo duze, komentar mojih roditelja je bio: a igraj taj tenis, nemoj da se prebacujes do letnjeg dana u podne, tako da je sasvim jasno odakle ta moja ljubav ka brzom tenisu

        Sam pocetak 2000. je period kad mi je bas opalo interesovanje za tenis, svi su polako odlazili u penziju, a Roleta jos nisam primetila
        A od kad sam konacno primetila takvog igraca, sve je poznato, nista ne propustam

        I da, mislim da je to bilo '88. ili '89.godine, sestra se vracala iz Londona, naletela na Ivanisevica na aerodromu i slikala se sa njim. Tetka, koja je nije imala pojma ko je to, je pitala: ko ti je bre ovaj, nije valjda dosao u London samo da tegli ove rekete
        Tako da eto, u porodicnom albumu stoji slika sa Ivanisevicem, valjda cu ja dodati svoju sa Roletom
        Konacno Bojana priznala da je Role igrao u slaboj eri

        Comment


        • #19
          Originally posted by DrMr View Post
          Konacno Bojana priznala da je Role igrao u slaboj eri
          Sam pocetak 2000., omasio si period
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #20
            Poceo sam da gledam od one nenormalne sezone Noleta, tad sam i poceo navijati za njega... sta cu, tako me naucio Cale, ako nema Makedonaca u ATPu, nek bude Srbin Valjda necu navijati tamo za "nekog" Spanca

            Od Australian Open 2012 cini mi se je bilo, onaj mec sa Rafom ako se ne varam 6 sata koji je trajao, od tad jos redovnije pratim, ali da budem iskren pratim samo ove glavne Masterse i GS, a vrlo retko serije 500...

            Comment


            • #21
              Kao i većina, tenis počeo da pratim zbog Novaka Đokovića a koga bih drugog.

              Mislim da sam prvi meč gledao kada smo igrali protiv Zimbabvea i ot tada sam počeo da pratim dosta pa onaj čuveni čelendžer Gemaks pa posle žene, Ana i Jelena, tadašnja TV Avala prenosila mečeve.

              Comment


              • #22
                Dajte budite malo realniji i ozbiljniji, manite se bajki, forumašice razumijem, vidjele da tenis postoji, svidjele im se većinom lafčine iz vrha, brzo ih je pregazilo vrijeme, pojavili su se mlađi, viši, zgodniji i šarmantniji koji su ih kupili svojim vještinama za sva vremena

                al forumaši ista priča odljubljivali se i zaljubljivali, bivali razočarani i tako sve dok nisu naletili na pravog

                i pri tome je samo Indigo imao neke dvojbe između dva jaka igrača svi ostali na prvu znali da je to to

                i niko nije bacio oko na neku igračicu

                strašno

                Comment


                • #23
                  Moram priznati da sam sa posebnom paznjom pratio Gabrijelu Sabatini
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Ne znam s kim je igrao, ali znam da je prvi teniser kog sam gledao bio Guga i da je bio neki mec na sljaci, pretpostavljam RG. Ne znam ni o kojoj se godini tacno radi, ali rekao bih da je to neki period 1998-2000. Posto sam u tom periodu bio fasciniran Brazilom i navijao sam za Brazil koji god sport da je u pitanju (pa tako i protiv Jugoslavije, cale mi par puta pretio da ce me zakljucati na terasu ako budem navijao za Brazil protiv nas), to mi je bilo dovoljno da mi Kuerten postane odmah omiljeni teniser. Mislim kao, posto se tenis bas retko gledao, ja se iz detinjstva secam samo sljake, dakle verovatno se samo RG gledao svake godine, posto citam da kazete da se samo to i prenosilo kod nas uz W.

                    Ono sto mi je odmah privuklo paznju i sto me je mucilo izvesno vreme jeste kad cujem komentatora kako kaze da je neko nekome "oduzeo servis". Dugo me je mucilo sta to znaci i kako se to oduzima servis nekome i zasto taj kojem je oduzet ubrzo opet krene da servira

                    E onda je dosla Jelena Dokic i ona je prva koja se intenzivno pratila. E sad, koliko je to bilo zbog teniskih razloga nisam siguran, bio je tu i jedan dobar, poveci poster doticne u sobi.
                    Svi znamo sta se s njom posle desavalo, i onda se opet fokus prebacio na ATP. Ono pravo pracenje krece tu negde 2006. za sta su naravno zasluzni nasi momci, Novak prvenstveno. Kakvi su to uspesi tad bili za nas, secam se bas dobro koliko smo se odusevljavali nekim stvarima koje su nam sada kao dobar dan. Ja licno bas tesko mogu da gledam neki sport ukoliko nemam favorita, a ipak je bas poseban osecaj navijati za nekoga iz svoje zemlje. U svakom slucaju u tenisu ce uvek biti neko u vrhu ko ce mi biti antipatican, a navijati protiv nekoga je isto poprilicno zabavno. Problem nastaje samo ako sam neutralan.

                    Comment


                    • #25
                      Kada sam bas bio klinac uz Moniku su se kod nas konstantno provlacila imena: Stefi Graf, Gabrijela Sabatini, Aranca Sancez .... i to ti jednostavno udje u usi. A sa Stefi je bila slicna situacija kao sa Federerom sada. Nije bila omiljena na ovim prostorima. Pitam se zasto!?
                      Ali na te teniserke nisam ni stigao da se lozim. Prvo nisam ih mnogo ni gledao - citaj skoro nikada, drugo tada sam bio okupiran nekim drugim stvarima.

                      Jedina od teniserki koja mi je bas onako seksi je Meri Pirs, ona sa onom njenom kikom kada izadje na teren
                      Kasnije sve grobovi : Enan, Klajsters, Safina ... i posle napadaju Hjuita sto je ostavio Kim. Ma daj ... Dementijeva mi je bila simpaticna, Miskina isto. Ali Meri je Meri.
                      Ovo trenutno necu da komentarisem.
                      Eto ti shminkeru.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • #26
                        Meri Pirs sa nadimkom Noge
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          A realno dok sam bio klinac, nista ja nisam znao: Ovaj je sampion ovaj nije. Samo veliki i bini mecevi su se prenosili pogotovo sredinom devedesetih. I ti naletis na neko polufinale - finale, svidi ti se odredjeni igrac, samim tim "omrznes" onog preko puta mreze. Pokupis im imena uz prenos i to je to.
                          Jeste, znao sam ja sta ce Agasi da uradi u svojoj karijeri i da je vec tada dok sam ga gledao bio veliki sampion. Znao sam penis.
                          Nego video onako cupavo, s mindjusama, sareno. Zanimljivo. A ovaj preko puta crven kao sargarepa a uz to jos plavusan - ridjan, sa pederskim sorcicem. Bas cu da navijam za Dzima.

                          To ti je shmineru za ono sto pises, kako smo znali da je to to.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • #28
                            Ma zezam se ja malo, uživanje vas je čitati

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Lord Aleksa View Post
                              Kao i većina, tenis počeo da pratim zbog Novaka Đokovića a koga bih drugog.

                              Mislim da sam prvi meč gledao kada smo igrali protiv Zimbabvea i ot tada sam počeo da pratim dosta pa onaj čuveni čelendžer Gemaks pa posle žene, Ana i Jelena, tadašnja TV Avala prenosila mečeve.
                              Jao da Zimbabwe, to je isto lepo secanje, ako ne gresim Tipsa i Vemic su nam doneli prolaz. Tipsa tad vazio za veliku nadu, nesto kao ovi danas

                              Sto se tice zenskog tenisa, isto sam imao srecu da u svojim pocecima pracenja tenisa, gledam dosta velikih imena - Kaprijati, Devenport, sestre Venus, Kim, Zastin,Jelena Dokic je verovatno neko prvi nas za kojeg sam navijao, secam se velike pobede nad Venus i opet ako ne gresim mesta broj 4, ali nazalost posle meca Jelene Jankovic i Miskine na W, shvatio sam, za mene, besmislenost zenskog tenisa i nepotrebno gubljenje ogromne kolicine zivaca. Posle toga polako je odumiralo moje gledanje WTA, tu mozemo da se zahvalimo i Ani Ivanovic, pa onda povlacenje Zastin koja ih je bukvalno isprasila sve i rekla e ne mogu ja vise, smarate. Danas veoma, veoma retko odgledam neki zenski mec.
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by shminka View Post
                                Dajte budite malo realniji i ozbiljniji, manite se bajki, forumašice razumijem, vidjele da tenis postoji, svidjele im se većinom lafčine iz vrha, brzo ih je pregazilo vrijeme, pojavili su se mlađi, viši, zgodniji i šarmantniji koji su ih kupili svojim vještinama za sva vremena

                                al forumaši ista priča odljubljivali se i zaljubljivali, bivali razočarani i tako sve dok nisu naletili na pravog

                                i pri tome je samo Indigo imao neke dvojbe između dva jaka igrača svi ostali na prvu znali da je to to

                                i niko nije bacio oko na neku igračicu

                                strašno
                                Kad se sve sabere i oduzme, najveci rivalitet koji sam ja vidio od kada pratim tenis, je onaj izmedju Martine i Evert. U jednom je periodu rivalitet izmedju Monike i Stefi obecavao da ga ugrozi. Nazalost, Monika je ubodena.

                                Comment

                                Working...
                                X