Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako je sve pocelo?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Rudolf View Post
    Prvo čeg se sićam je Beker koji leti za lopticom i baca se po travi.
    Tako nesto, samo desetak godina ranije.
    Prvi mech koji sam gledao je i prva Bekerova titula sa njegovih 17 godina, daleke 85-e. Imao sam 7 godina i morao sam uz brata da gledam taj mech, iako me mnogo vise zanimao fudbal na koji me nalozio drugi stariji brat. Zbog njega sam bio jako nalozen na Dragana Mancea, koji je poginuo krajem ljeta te iste godine. Kakva tragedija i agonija za mene...
    Elem, prvi teniski mech koji sam bas sa paznjom i navijacki gledao je bilo sledece Wimbledon finale, 86-e, kada mi se mnooogo svidio Ivan Lendl. Malo zbog toga sto mi je bio cudan, (ona mracna faca, guste obrve), povucen, a i dijelom zbog toga sto publika nije navijala za njega kao za Bekera. Plus nije igrao ofanzivno i trcao na mrezu kao lud, to mi se tada nije nesto svidjalo. Ustvari, uvijek sam preferirao udarache sa osnovne linije, Sampras je jedini izuzetak. Edberg, Chang, Kurijer.. nisu mi se svidjali nikako. Tomasa Mustera sam volio, ali samo jedan slem od njega..
    Ali, interesantno, volio sam udarace sa osnovne, koji mnogo trce i prave spektakularne poene iz punog trka i defanzive, a Wimbledon mi bio omiljeni turnir. Bas prokletstvo. Lendl nikad tu nista nije mogao, mrzio sam Bekera iz godine u godinu.
    Da, Sampras.. On je sledeci moj idol u svijetu tenisa, nakon Lendla. Opet to neko lice povucenog momka koji nece frku, nece svadju, samo da igra.. a preko puta njega uglavnom taj odvratni Agasi, dok sa tribina histericno za njega navija ona vrana od Bruk Shilds, haha. Mnogo mi bila zgodna tad, toliko puta sam se cudio zasto nije sa nekim onako visokim i zgodnim tipom kao sto je Pit, a ne sa onim prcom metiljavim. I Nadal me dosta puta podsjeti na Agasija kad onako natrceno hoda izmedju poena, kao da mu je k.. u dupetu.. Ali Bruk Shilds.. koliko su je samo kamermani i rezija voljeli na tim mechevima, skoro jedne pauze izmedju poena nije moglo biti da kamera ne isprati njene reakcije. Sjecam se mecha u 5 setova, kada je Pit zamalo predao mech pred kraj petog seta, nije mogao vise, samo sto nije pao u nesvijest.. I smogne snage covjek da osvoji turnir. Kakva borba je to bila.. Bas cudno to rivalstvo bilo za mene, buduci da sam mnogo vise gotivio Agasijev stil od Pitovog, ali nisam mogao protiv dobrog Pita. Osvojio me totalno covjek bio.
    Tu je bila i Navratilova na pocetku, pa Monika, naravno.. na Gabrijelicu i Hingisovu sam masturbirao, od Sanchez sam se plashio.. dok nisu dosle "crne sestre" i ubile mi bijeli sport kod zena.
    Sa dolaskom Federera sam nekako izgubio interesovanje do pojave Nadala i uzdizanja Novaka. Ostalo je manje vise skorija istorija, svima dobro poznata.

    Comment


    • #47
      Jest da je prošlo 14 dana od zadnjeg posta, valjda nećete zamjeriti.

      Koji mi je prvi meč bio ne znam, ne znam ni koji sam zadnji pogledao a kamo li prvi. Aktivno tenis počinjem sa 14,15 godina o jest nekad od 2011 godine. Gledao sam i do tad mečeve ali sve je to bilo onako slučajno, ako vidim da igra neko pogledam malo ali rijetko kad cijeli meč. Do tad se F1 gledala, i to sam baš gledao, najgori dan je bio kad sam čuo da Schumi ode u penziju 2006. a kasnije najsretniji kad se vratio ponovo, to je bilo 2010. čini mi se.

      Gledao se Federer i navijalo i prije 2011. ali ne kao i poslije te godine. Najveći krivac što sam počeo baš gledati tenis je Damir Džumhur. Tad sam čuo da je talenat, neke je medalje uzeo pa da se isprati i od tad nijedan meč Damira nisam propustio. Ne moraju samo najveći biti ti koji te natjeraju da gledaš neki sport.

      Fudbal gledam zbog Ronaldinha, tenis zbog Federera, F1 zbog Schumachera, košarku zbog Kobija (manje-više košarku jer NBA ne volim )
      Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

      Comment


      • #48
        Prvi mec koji sam ikada pogledao jeste Federer protiv Filipusisa 2003 godine Wimbledon finale. A prvi Novakov mec je bio na Wimbledonu 2005 godine ako se ne varam protiv Garcie Lopeza . Zarazio sam se tenisom kad sam video nacin na koji Federer igra i koliko dubine tu ima i koliko lep ovaj sport zaista jeste. Ali tek kad sam Novaka ugledao i poceo da pratim sam zaista postao vatreni navijac. Nisam verovao da ce doci do ovih visina ali eto dosao je i drago mi je da je neko za koga toliko navijam, tu gde jeste .
        Last edited by Bonomo; 15-09-18, 04:35.
        sigpic

        Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

        Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

        Without error there can be no brilliancy.

        Comment


        • #49
          Prvi mec koji sam gledala je nazalost onaj izmedju Monike i Maleje Malejeve u Hamburgu kada se desio onaj uzas.

          Naravno da sam znala za malu Mo,njene uspehe, da je sa sesnaest ipo godina osvojila RG, ali nisam nesto pratila.
          Sto neko napisa u to vreme su se gledali drugi sportovi, timski.
          Tenis kod nas nije bio nikad nesto popularan, kao sto ne bi bio ni sda da nije Noleta.

          Uz tatu sam zavolela fudbal, zvezdas, vodio me na zvezdine utakmice, a malo kasnije sam zavolela kosarku, pa i ostale sportove(vaterpolo, odbojku itd.)

          Naravno da sam znala za Ivanisevicev uspeh i konacno osvajanje W-dona, ali me tenis nije nesto privlacio.

          Negde 2005 sam slucajno procitala nesto o Federeru, to me zaintersovalo, pa naletela na clanak o Noletu.
          Hm, to me zainteresovalo, ali nisam nesto redovno pratila , onako usput.
          Tek od 2006 sam pocela da pratim Noleta, a samim tim i "upoznavala " druge tenisere.

          Od stranih, sam volela kako je igrao Nalbandijan, Nas Tipsa, steta sto nije iskoristio svoj talenat. Po meni je igrao fenomenalan tenis.

          Usput sam ucila o toj igri, nisam znala pravila, ali vremenom sam dosta naucila i sada volim da pogledam dobar mec, neizvestan.

          Da, Nadala sam gledala, ali mi se nikad nije dopadao njegov stil igre, ali ga veoma cenim i postujem jer je veliki borac i postigao je strasnom voljom i radom zaista vrhunske rezultate.

          Ima tu jos igraca koje volim da gledam, Delpo mi je simpatican, forhend mu je strava, ali nekako meni nije komletan igrac, moje skromno misljenje.

          Federer, sta reci, za svako postovanje, lakoca sa kojom igra pa i u ovim poznim teniskim godinama-respekt.

          U medjuvremenu sam gledala snimke starijih tenisera,svidelo mi se kako je Beker igrao, Agasi, Dzon mekinro, on mi je simpatican bas zato sto je bio onako prgav, pun energije.

          Safin, mada je zbog svojih ludorija propustio da uradi mnogo vise.
          Ima ih tu jos dosta, ali da se ne raspisem

          E, sad Nole je Nole.

          Mozda sam subjektivna, ali dugo vremena Boltijeri govori da je Nole najkopletniji igac.

          Dokazao je da je KLASA, sad dal' ce biti GOAT zvanicno, videcemo, po meni je vrhunski teniser, svi smo se uverili u to.

          Ako on nesto zacrta u svojoj glavi to ce ostvariti.
          E, sad sta on zeli, to cemo opet videti, nadam se da zeli jos vise.

          Eto, mali doprinos ovoj lepoj temi
          Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

          Comment


          • #50
            Uz roditelje sam kao dete počela da pratim tenis tamo 80-tih, tata je gledao i muški, ali smo svi uglavnom preferirali tadašnji ženski tenis. Mo, Aranča, Stefi... obožavala sam njihove mečeve (uglavnom zato što je Moni pobedjivala haha) dok je onaj ludak nije unakazio, bilo je to izuzetno doba... Pa Gabriela, Martina, Evert, Kapriati, Davenport... Bilo je to zlatno doba ženskog tenisa!
            Last edited by Larisa; 16-09-18, 23:00.
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • #51
              Lepo je videti da ste oziveli ovu temu Sa uzivanjem citam.

              Kada Lara pomenu Moniku , odgledah pre neki dan (kopkala me i brzina podloge na USO) na 23 godisjicu USO1995 Finale protiv Stefice.. Nikako mentalno nije mogla da se oporavi i kada je fizicka ozleda odavno bila zalecena..
              Veliki gubitak sporta o kome se na zalost i dalje nedovoljno govori u teniskoj javnosi, kao mracna tajna koja se gura pod tepih..
              Similis simili gaudet

              Comment


              • #52
                Kada je Novak poceo da dominira.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • #53
                  Bonomo je oziveo ovu temu. Nisam ni znala da postoji.
                  Zaista lepa tema, interesantna.

                  Zanimljivo je citati kako su clanovi poceli gledati tenis itd.

                  Pa, hvala Bonomu sto je "izvukao" temu i oziveo je.
                  Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                  Comment


                  • #54
                    Pa počelo je kad je komšinica donela kevi kasetu Bobine i Brenine svadbe.
                    Keva je odmah izbacila Terminatora iz video rekordera i ubacila Breninu svadbu.

                    Naravno da smo se odmah skupili oko TV-a kao oko logorske vatre i prvo čega se sećam je onaj mercedes koga je Beker kao kum poklonio Bobi sa sve onom mašnicom na krovu.

                    Ćale je odmah krenuo da smara sa Bekerom i njegovom igrom, čak je i do Mekenroa stigao, naravno da ga niko nije slušao jer su keva i komšinica gledale Breninu venčanicu, mislim da su čak i neku flekicu našle, a ja gledao Brenu sa tugom u očima što me nije sačekala da porastem još malo..

                    Sledeći teniski šok za mene je bio kad je keva zvala ćaleta da brzo dodje jer je Moniku neko gadjao nožem.
                    Sećam se samo koliko sam bio brz tada u svojim novim Šangajkama, dotrčao sam do tv-a i imao sam šta da vidim.

                    Mala Mo leži na šljaci i drži se za ledja dok obezbedjenje izvodi ludog Švabu van tribina.
                    Ćale je odmah rekao, više nikad neće biti isto.
                    Tako i bi.

                    No, imala je mala Mo kratki povratak.
                    Mislim da je to bio USO protiv Štefi, znam da je bilo kasno i da su ćale i keva redovno čašćavali tada njima "nepodnošljivu Nemicu" epitetima, slično što i danas mi radimo Federeru.. Ali ni to nije pomoglo, Štefi je pobedila i sve je bilo jasno.

                    Sledi Sampras i njegovo besomučno lupanje asova, nervirao me je više od ptice trkačice tih dana, jedva sam čekao da ga Agasi klepi tu i tamo.
                    Nezaboravna je bila sezona šljake tih godina na eurosportu, tada smo ga hvatali preko satelitske, bolje da ne objašnjavam šta je satelitska značila u tim teškim danima. Zatim Ivanišević i njegov ludi Vimbldon pa onda velika pauza..

                    Skoro da sam i zaboravio pravila a onda sam na prvoj godini faksa spremajući mrtvu elektrotehniku za aprilski rok prešaltao kanale i imao sam šta da vidim.
                    Tamo neki mali Nole izuva iz cipela nekog čika Rusedakog.
                    Ma nema šanse da je ovaj naš, prvo je što sam pomislio, 100% je neki naturalizovani Slovenac, kad ono ispred njegovog imena piše SCG..

                    Od tada ljubav nije prestala, hvala ti Nole, živ bio hiljadu godina...
                    Last edited by Chiwwi; 01-08-19, 15:03.

                    Comment

                    Working...
                    X