Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto3- Commercial Bank Grand Prix of Qatar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto3- Commercial Bank Grand Prix of Qatar

    Dužina staze - 5.4 km
    6 levih, 10 desnih krivina

    Najbrži krug-Alexis Masbou 2'05.862



    Par dana nas deli od dugo očekivanog starta sezone 2016. Privilegiju da otvore takmičenje, kao i uvek, imaju momci iz Moto 3 klase. Možda oni ne voze najjače motore, ali smo uz njihove trke navikli da odskačemo sa stolica. Definitivno, to je kategorija u kojoj je najteže predivideti šta će se dešavati i izdvojiti favorite.

    Sky VR46 tim je ambicozno odlučio da učestvuje sa tri vozača. Predvodi ih iskusni Fenati kome se pruža mu se verovatno poslednja prilika da osvoji titulu u Moto3 klasi.



    Prošao je neke žestoke okršaje, 6 puta se peo na najviši stepenik podijuma…Fenati je u situaciji-sad ili nikad! Ako ne uspe, to može da uruši njegovo sampouzdanje, a u jačoj klasi ga čekaju još opasniji rivali.

    Naravno, timske kolege mu neće olakšati posao. Migno je prošle godine nagovestio svoj talenat, a sada im se pridružio i Bulega, momak o kome se puno pričalo tokom testova na kojima je postigao izvanredne rezultate.



    Dakle, Fenati mora prvo da pobedi momke sa kojima je cele zime vredno trenirao na Rossijevom ranču.

    Ko su mu ostali protivnici? Širok je spisak- Antonelli, Bastianini, Quartararo, Navarro, Masbou, Brad Binder...

    Krenimo redom.

    Antonelli i Bastianini su zabeležili svoje prve pobede prošle godine. Probili su tu barijeru i sada će im biti mnogo lakše. Glavni problem može da bude kako da održe konstantno dobru formu cele godine. Naravno, taj problem muči i mnogo iskusnije vozače od njih, ali ako misle da su za velika dela, moraju da se izbore sa tim. Antonelli je ponekad bio zadivljujuće brz tokom kvalifikacija, a potom završavao trke pre vremena. Bastianini je dobro krenuo, a potom izgubio priključak sa Kentom u finišu sezone.



    Quartararo je prošle godine najavljen kao čudo od deteta. Dobro je krenuo, ali kasnije nije previše fascinirao.



    Fokus se preselio na Navarra i B.Bindera.

    Iščekivanje je gotovo. Bila je duga pauza, ali sada je konačno gotova.

    Krećemoooo!!!
    Last edited by nb_korac; 16-03-16, 00:55.
    sigpic

  • #2
    Ova kategorija je svake godina sve bolja i bolja ..ostajem veran Bastianiniju
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #3
      Kakav Fenati, kakav Bastianini.

      El Diablo bree

      Fabio Quartararo
      20

      Comment


      • #4
        Sad kad se osvrenm na proslu sezonu na mene je bolji utisak ostavio Navaro nego Quartararo ,moguce zato sto se od Quartarara mnogo ocekivalo i na kraju nije imao bas idealnu sezonu izmedju ostalog i zbog povrede...zao mi je sto ces se razocarati i ove sezone ali Enea ima da pocisti konkurenciju
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #5
          Prosle sezone je maltene imao vise padova no zavrsenih trka + je imao veliki pritisak od cjelokupne javnosti tako da mozda nije pravo mjerilo taj njegov rezultat iz prosle seznone.
          Ova sezona ce biti pravo mjerilo sta moze. Nema opravdanja, nema kukanja. Vjerujem da moze da se trka sa Bastiom al na kraju krajeva zadovoljio bih se drugim mjestom, sto da ne. Al ima vremena za njega.

          Inace Enea je veliki favorit al vidjecemo sta ce biti. Mozda padne pod pritiskom, sve je moguce.

          Comment


          • #6
            Ma salim se ja malo znas i sam da nema favorita u ovoj kategoriji...Fabio je mnogo mlad vozac tako da je normalno da je pao pod pritiskom cak i ove sezone da ne uzme titulu nije strasno,vazno da pokaze konstantan napredak...
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #7
              Svaka ti je ka u Njegoša!

              Comment


              • #8
                Jeeej

                Comment


                • #9
                  Bastia, tvoje prognoze?

                  Comment


                  • #10
                    Šta ja znam, valjda Enea dobija Ma neću ništa da ureknem, prošle sezone je izgledao ekstra, Enea prije incidenta u Aragonu, uključujući i tu trku prije sudara, je Enea kojeg teško ko od ove grupe vozača može sustići. Ali uvjek će neko novi iskočiti, kao što je i on prošle godine. Od Fenatija nema hljeba, on je davno otpao iz ozbiljne priče. Fabio će biti opasan na KTM-u, vjerovatno će i Navarro biti top od početka. E sad, ko će od ove trojice uzeti titulu, stvarno ne bih znao reći, ali da je Enea najveći favorit, to stoji.

                    Comment


                    • #11
                      Motogp.com

                      After multiple private tests and two official tests, the Moto3™ World Championship are ready for their first outing of 2016.

                      With one of the longest straights on the calendar, the Commercial Bank Grand Prix of Qatar always produces stunning racing in the lightweight class. The slipstream to the line is vital and a good strategy can be the difference between first and fifth. 2015 saw the first nine riders in the Moto3™ race covered by 0.909s, the smallest ever margin to cover the top nine. As the first race of the year there are still many unknowns, but testing has given a rough idea of who may be at the front come race day.

                      Niccolo Antonelli (Ongetta-Rivacold) ended the three-day Qatar Test as the fastest rider ahead of Livio Loi (RW Racing GP) and Fabio Quartararo (Leopard Racing). All three had mixed years in 2015 and are looking to take a step forward with their consistency in 2016. For the last seven years of the lightweight class, that year’s eventual world champion has always finished on the podium in the opening race at Qatar. Leopard Racing have switched from Honda to KTM machinery and have an all new rider line up in 2016 as they look to become the first back-to-back lightweight champions in the Moto3™ World Championship.

                      With the top two riders from 2015’s World Championship gone, Enea Bastianini (Gresini Racing Moto3) will be many people’s favourite for the title this season after finishing third in 2015. However it has not been a perfect off-season for the young Italian who struggled to crack the top ten while testing in Qatar. The Italian missed victory at the Qatar GP by just 0.027s in 2015 having come from 21st on the grid, but with a record like that almost anything is possible.

                      Having shown well throughout testing, both Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) and Romano Fenati (Sky Racing Team VR46) will be looking to convert their experience in the lightweight class into a title challenge. The pair of riders have started all 70 Moto3™ World Championship races since the class was introduced in 2012. Binder is yet to take a win while Fenati has six victories to his name.

                      At the other end of the spectrum, rookies Nicolo Bulega (Sky Racing Team VR46), Joan Mir (Leopard Racing) and Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) will be out to make a strong impression during their debut year. The trio battled for the Moto3™ Junior World Championship throughout all of 2015, producing a number of stunning battles with Bulega coming out on top. There are many new tracks for them and their fellow rookies to learn in 2016, but the Moto3™ Junior World Championship has a proven track record of producing strong riders who have been able to challenge from round one.

                      The Moto3™ World Championship produced some of the closest and most thrilling races of 2015, with the top 13 split by under a second and the top six under the circuit record at the Qatar Test, it does not look like this will change in 2016. Free Practice 1 begins at 18:00 Local Time on Thursday the 17th of March before racing begins in earnest on Sunday the 20th of March.

                      Comment


                      • #12
                        Biće ovde žestoko U prvih nekoliko trka moram videt ko će mi favorit , jer sad još ne znam ništa

                        Comment


                        • #13
                          Jedva cekam da vidim sta ce Bulega da uradi, deluje mi kao zverka i mislim da mu nece toliko smetati pritisak koji svako ko potice iz "Mafije Spageti" nosi s sobom, zao mi je samo sto nije zadrzao broj, ali i to je skroz okej
                          Favorit za ovu godinu? Antonelli i Bulega
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            bastianini..kuartararo..sve mi jedno,navijam za obojicu+naravno antonelitako nas dva iz sezone u sezonu zajedno cekamo da bljesnemoa valjda cemo ove..
                            don't be scared homie
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Samo VR/46

                              Послато са Lenovo A1000 уз помоћ Тапатока

                              Comment

                              Working...
                              X