Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona 2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Stevens? Bož me sačvaj... Kakvi su oni likovi ako ga uposle..

    Comment


    • #32
      Nekako od svih tih imena sto se nabrajaju, jedino mi Rosi uliva nada da moze nesto vise da uradi. Doduse nije ni on bog zna kakav vozac al od ovih "nominovanih" on je odlican. A boga mi ni Maldonado nebi bio los za njih. Naravno ako je jos Venecuela uz njega jer bi spojio pare i iskustvo, donekle znanje.
      Last edited by Dule Krtola; 08-02-16, 13:34.

      Comment


      • #33
        Evo baš jedan tekst kolege Luke na tu temu, staviću link, Vanja nadam se da se ovo neće okarakterisati kao reklamiranje jer ne pokušavam ništa slično. Tekst je nešto stariji, ali ne baš toliko star, dana tačno mjesec dana od objave.

        http://www.f1puls.com/7711/analiza-t...norovoj-ekipi/

        Radije bih gledao nekog mladog vozača od kojeg možda nešto i bude u karijeri, nego Maldonada, koji uskoro puni 31. godinu i u zadnje 3 sezone nije pokazao apsolutno ništa čime bi zaslužio još jednu sezonu u F1, pa makar i u Manoru. Ne pratim politiku, ali pročitao sam negdje naslov da je u Venecueli ekonomski kolaps, tako da mu ode pomoć države, još ako je PDVSA pogođena time (opet, ne znam detalje, ali pretpostavljam da barem malim dijelom jeste), blago njemu...
        Iskreno, ja navijam za Rossija ovdje, mada mi je velika želja da neko od malih iz GP2 serije stigne, mislim da bi Lynn mogao imati katanac na jednom bolidu Manora za sledeću sezonu, naravno ako se Massa ne penzioniše ili Bottas ne ode u drugi tim na kraju 2016., zbog njegove veze Williams-Mercedes-Manor. Alex je jedan od klinaca koji stvarno zaslužuje F1 bolid.

        A što se Ferrarija tiče, evo još malih detalja novog bolida, ovaj put ispod haube.

        Comment


        • #34
          Mečka je, kako sami kažu, u toku 2015. postizala u nekim momentima pikove malo preko 900KS na radilici (dakle pre gubitaka na transmisiji i ostalom), trenutno postižu redovno preko te cifre i smatraju da još nisu blizu granice... U fabrici je atmosfera sa predubeđenjem "Ferrari je bolji od nas, moramo da ih stignemo"... Možda preteruju, ali mentalitet im stvarno jeste takav, nema opuštanja i ništa se ne prepušta slučaju. Vettel je sa Red Bullom pobeđivao u nedelju, u ponedeljak leteo kući, u utorak je u simulatoru.

          Nekoliko zanimljivih tekstova, prevedene su stranice pa ima budalaština

          https://translate.googleusercontent....lVemjPYSAw05CA

          https://translate.googleusercontent...._zGOxcDNNQ7RDg

          https://translate.googleusercontent....NVpTrbDNgZDF1A

          Ukratko - Ferrari 667 (vozilo za 2016-u) je dizajn od nule, prvi koji James Allison u potpunosti sam vodi od početka. Ima dosta izmena, kako velikih tako i malih. Koristiće (ako sam dobro skontao) usisni kolektor varijabilne geometrije kao i Mercedes prošle sezone, na koji se sumnja da donosi oko 50KS. Smatraju da su dostigli Mercedes u pogledu pogonskog sklopa.

          Red Bull će se (ako je verovati navodima) jako kratko baviti vozilom za 2016, a vrlo brzo će se fokusirati na sezonu 2017, kada očekuju da mogu ponovo nešto da učine. Ima smisla...

          Razmatra se oreol koncept zaštite vozača, ali sa zaštitnim staklom ispred. Vozač ostaje otkriven, ali je zaštićen i od manjih delova (tako da bi Massina opruga ostavila ogrebotinu na staklu, a ne na vozaču), sviđa mi se ovakvo rešenje.



          Za one koji se bune:
          Spoiler





          Objavljeni budžeti timova, Ferrari tek četvrti...

          http://www.crash.net/f1/news/221835/...ends-most.html

          1. Red Bull Racing (€266m + €35.7m + €167m) = €468.7m
          2. Mercedes (€122m + €212.4m + €133m) = €467.4m
          3. McLaren Honda (€144.5m + €216.5m + €104m) = €465m
          4. Ferrari (€208.5m + €34.5m + €175m) = €418m
          5. Williams (€52.5m + €22.9m + €111m) = €186.4m
          6. Lotus (€69.5m + €13.6m + €56m) = €139.1m
          7. Toro Rosso (€68m + €9.45m + €60m) = €137.45m
          8. Force India (€49.5m + €12.2m + €68m) = €129.7m
          9. Sauber (€44m + €9.25m + €50m) = €103.25m
          10. Manor (€0.5m + €32.5m + €50m) = €83m

          (sponzori+partneri+FOM)
          Last edited by Vanja #66; 08-02-16, 22:13.

          Comment


          • #35
            http://www.f1technical.net/news/20232

            Nemam ni trunke sumnje u Allisona, bilo je i vrijeme da dobije negdje potpuno odriješene ruke.

            Sviđa mi se ovaj koncept, mada opet mi u oči bode taj most, potpora, ili kako da ga već nazovem, koja se nalazi tačni ispred vozača i spaja zaštitinu konstrukciju s bolidom...

            A što se budžeta tiče, članak od 9. avgusta Vanja. A mislim da nisu uračunati porezi u te cifre, sumnjam da su nakon končanog obračuna preko 300 miliona.

            Comment


            • #36
              Ta pregrada je tu radi povezivanja, tj zaključavanja vetrobrana na mesto. Mislim da to može da bude jako tanko, pogledaj koliko je tanko malo perajce ispred vozača koje predstavlja Front Roll Hoop na neki način...

              Comment


              • #37
                Pa da, naravno Ja sam dobio lažnu sliku u glavi zbog ove animacije s profila, pa sam zamislio da će to biti nešto ogromno.

                Comment


                • #38
                  Lots of news past few days from Italy. 667 was fired up for the first time today, everything went smoothly. Test bench numbers are excellent, the PU produces more then 900hp but still has reliability issues primary from engine knocking. But Ferrari still has to recieve latest fuel from Shell, and will see how testing goes before Melbourne. For now, engine cannot last 4 GPs.
                  Mercedes also had knocking problems at the beginning of last year, which didn't allowed them to run the PU at the same configuration as they were using in qualifying. They brought the fix in Canada and since then they started running closer to the quali mode in races. I don't think they attributed the fix to the fuel change.
                  But interestingly they didn't require any tokens to make the fix since it was on reliability grounds.

                  Mercedes and Ferrari both sound as if they're pushing to the same kind of targets in terms of pressure, so will be interesting to see whether either or both push the envelope too far in order to beat the other and in process compromise reliability.
                  Sa f1technical.net...

                  Comment


                  • #39
                    Tesko ovo Ferari da isprati.

                    Comment


                    • #40
                      Wehrlein u Manoru, kako sam i pretpostavio

                      Nema potrebe za nikakvom panikom oko nepouzdanosti motora, normalno je da u ovako ranoj fazi postoje problemi s time, i to apsoultno ništa ne znači, jer će se kroz sledeći mjesec dana PJ promjeniti i usavršiti ko zna koliko puta... Uglavnom, sad se još više radujem novoj sezoni.

                      Comment


                      • #41
                        https://twitter.com/ScuderiaFerrari/...13539852066817
                        Last edited by Nikoletina; 11-02-16, 17:15.
                        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                        Comment


                        • #42
                          Prema nekim talijanskim medijima, ovo nove (stare) boje Scuderie:



                          Kao nekad



                          Ili za korporativne potrebe?

                          Comment


                          • #43
                            Moze, taman malo da se promeni izgled.

                            Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                            Comment


                            • #44
                              Smo fali vozac Laudinog kalibra.

                              Comment


                              • #45


                                Grožanova kaciga, baš je ušarenio...

                                Comment

                                Working...
                                X