Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropsko prvenstvo u rukometu - Poljska 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evropsko prvenstvo u rukometu - Poljska 2016

    Danas počinje dvanaesto prvenstvo Evrope za rukometaše koje će se održati u Poljskoj od 15-31 januara, u četiri grada: Krakov,Gdanjsk,Katovice i Vroclav.
    Prva faza će se igrati u sva četiri grada, tačnije svaka grupa po jedan grad a druga faza će se održati u Krakovu i Vroclavu dok će upravo Krakov biti domaćin završnice prvenstva.

    Ovo će možda da bude i najjače prvenstvo u zadnjih par godina s obzirom su skoro sve najbolje selekcije izborile plasman među 16 najboljih. Jedino se može reći da nedostaje Austrija ali oni svakako ne pripadaju kremu evropskog rukometa.
    Favoriti su isti kao prethodnih godina s tim što analitičari smatraju da su Francuzi ovaj put izraženi favoriti a kao glavni protivnici im se nameću Danci i Poljaci dok se medalji otvoreno nadaju Španci i Hrvati.
    Tu su i reprezentacije poput Madjarske, Svedske, Island i Nemacke koje nikad ne treba otpisati iako Nemci dolaze poprilicno oslabljeni na ovo prvenstvo.
    Rusija dolazi u prilicno jakom sastavu i vecina ih smatra kao potencijalno iznenađenje prvenstva, a Slovenci pod vodstvom Veselina Vujovica ocekuju dobar rezultat. Svoje ucestvo su izborili i Belorusija,Makedonija,Srbija,Norveška i Crna Gora koji su autsajderi na papri, ali uopste nece biti iznenadjenje napravi iskorak na ovom dosta izednacenom prvenstvu.

    Sistem takmičenja je takav da u prvoj fazi učestvuje 16 reprezentacije podeljene u 4 grupe po 4 tima. Po 3 prvoplasirana prolaze u narednu rundu gde se prenose bodovi osvojeni protiv reprezentacija koje su takođe prošle i formiraju se dve grupe po 6 ekipa. Ukrštaće se grupe A-B i C-D. Nakon toga se igraju 3 kola i dva najbolja tima iz obe grupe idu u polufinale.

    Samo šampion će izboriti vizu za Rio, dok će druga i treća ekipa ići u dodatne kvalifikacije. Treba napomenuti da je samo Francuska iz Evrope za sada obezbedila Rio i ukoliko oni dođu do finala, kao predstavnik Evrope će ići njihov suparnik iz finalnog duela.


  • #2
    I mi koji živimo u BiH/RS bez prenosa. Nijedna kuća nije otkupila prava.
    Ko ima Total može gledati Njemačku na ZDF.
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • #3
      Gagi svaka čast na otvaranju


      Inače od 6 Balkanskih reprezentacija, učestvuju 5

      Comment


      • #4
        Pff mi smo mnogo slabi, a grupa mnogo jaka. Davno je bilo evropsko u Areni, neće se ono ponoviti još neko vrijeme, nažalost...

        Originally posted by Tarantula View Post
        I mi koji živimo u BiH/RS bez prenosa. Nijedna kuća nije otkupila prava.
        Ko ima Total može gledati Njemačku na ZDF.
        Prenosi hrvatski RTL, ako živiš u sjevernom dijelu RS možda ga hvataš antenom, a pošto vidim da si u BL, vjerovatno možeš, hvatam i ja u Derventi.

        Comment


        • #5
          Sjajna igra nasih ali ipak nedovoljna za da iznenadimo velike francuze Do 52min imali smo 22:22 a nakon toga dve nase pogreske i par kontraverznih sudski odluka doneli francuzima pobjedu i ni majne ni vise od nerealnih 30:23 ...
          Sta je tuje sada sljedi duel so domacina i da probamo da se izborimo protiv njima, 15 000 fanova i naravno sudije koi sigurno uradice sve sto mogu kako bi pomogli domacinu da olaksaju pobedu
          Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

          Comment


          • #6
            Zaboravio sam da mogu hrvatske kanale hvatati antenom, moram ih još preskenirati samo.
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • #7
              Kakav igrac Nenadic. Sta li bi bilo da ga nisu povrede zezale toliko.. sam igra covek. Sve ispod 10 razlike je uspeh bio pre meca sto se mene tice, ukljucice se i sudije ako bude trebalo svakako..

              Comment


              • #8
                Dobnri smo za prvo poluvreme, samo da budemo što konkurentniji u prvom, da imamo čemu da se nadamo u drugom..

                I naravno Nedeljko fucking Kovinjalo komentator

                Comment


                • #9
                  Do sada nasi izvanredni protiv domacina. Konacno delujemo kompaktno kao ekipa, gde igramo cvrstu odbranu, sa nezadrzivim Nenadicem.
                  Posle toliko vremena da uzivam gledajuci nas rukomet
                  Jedino sto jos nismo resili vracanje u odbranu-previse primamo iz kontri lake golove
                  Energetski delujemo dobro, a sada su se ukljucili i Zelenovic i Rnic. Potreban je uciinak Marsenica u napadu.
                  Vidi se veliki napredak, i sveukupno sam zadovoljan prikazanim.
                  Last edited by jovan; 15-01-16, 21:15.
                  * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Tarantula View Post
                    Zaboravio sam da mogu hrvatske kanale hvatati antenom, moram ih još preskenirati samo.
                    Otključan je RTS ako imaš Total.

                    Comment


                    • #11
                      Sta ovo bi, sad se vratismo "starom dobrom r.."- bezveze.
                      Sami sebe pobedismo-
                      Last edited by jovan; 15-01-16, 22:06.
                      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                      Comment


                      • #12
                        Pederi na kraju bacaju loptu u publiku samo da bi potrosile vreme
                        Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                        Comment


                        • #13
                          Koje njesra na kraju, da promašiš sedmerac na kraju. Ajde da se nije moglo do pobede, jer smo morali na 28:27 da izjednačimo, ali kakvu priliku za remi smo uprskali..

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Bastia33 View Post
                            Otključan je RTS ako imaš Total.
                            Čudo da su dali otključano.
                            Kakva šteta za ovu utakmicu, Szmal iskusno, odbrani kad je najviše trebalo. Da je bio barem još jedan raspoložen pored Nenadića.
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • #15
                              Imaš sportstv na turk42 sat (12344 V, 30000), prenose sve mečeve. Danas bila tri termina.

                              Comment

                              Working...
                              X