Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2016. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Servirao Lošmi dva puta za meč, baš kao i Karen i imao u TBu prednost baš kao i Karen. Pobjednik meča-Miša.

    Karen jeste bio Karlović u prvom setu, ali u ostala dva nije. Tebi je to teško prihvatiti, meni nije. Pogledaj Damirovu statistiku na reternu u ovoj godini, pa možda postane malo prihvatljivije.

    Baš kao što je Gofan bio Karlović u drugom (veliki borac Diego uzeo 4 poena na reternu), a u ostala dva nije. To što je Diego bio dobar na reternu je za mene prihvatljivo. Nemam problem sa time da je Diego dobar igrač u dvorani, dok ti imaš problem s tim da Damir ima kvalitet da se nosi sa Karenom u dvorani.

    A ako uporediš Diegove i Damirove rezultate na tvrdoj podlozi ove godine, gotovo da su identični. Čak Damir ima zvučnije pobjede i jako, jako kvalitetne partije na ovoj podlozi.

    A uz to je igrao i protiv lošijeg igrača, valjda dijelimo mišljenje da je Gofan bolji od Kachanova, barem trenutno.
    Last edited by shminka; 23-10-16, 22:24.

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Servirao Lošmi dva puta za meč, baš kao i Karen i imao u TBu prednost baš kao i Karen. Pobjednik meča-Miša.

      Karen jeste bio Karlović u prvom setu, ali u ostala dva nije. Tebi je to teško prihvatiti, meni nije. Pogledaj Damirovu statistiku na reternu u ovoj godini, pa možda postane malo prihvatljivije.

      Baš kao što je Gofan bio Karlović u drugom (veliki borac Diego uzeo 4 poena na reternu), a u ostala dva nije. To što je Diego bio dobar na reternu je za mene prihvatljivo. Nemam problem sa time da je Diego dobar igrač u dvorani, dok ti imaš problem s tim da Damir ima kvalitet da se nosi sa Karenom u dvorani.

      A ako uporediš Diegove i Damirove rezultate na tvrdoj podlozi ove godine, gotovo da su identični. Čak Damir ima zvučnije pobjede i jako, jako kvalitetne partije na ovoj podlozi.
      Zašto konstantno potenciraš da ja imam neki problem sa Damirom. Nikako ne mogu to da dokučim.
      Nastojim biti objektivan.
      Ima jako dobre dvije sezone iza sebe, što je najvažnije napreduje. Kada može Busta uzeti dvije titule na hardu, ne vidim zašto Damir ne bi mogao dobro igrati na istom.
      Jedino što ove sezone ne opravdavam je njegova ponašanja na par mečeva, ali isto tako ne opravdavam ni ponašanje Viktora ili Kyrgiosa. Bez obzira kakvi primitivci bili na tribinama.
      Dakle principijelan sam i nisam licemjeran. Sve u svemu nastojim biti objektivan, čak i u meču gdje igra neki igrač za kojeg navijam.

      Dakle zašto pokušavaš posredno uvaliti tezu da ja ne volim Damira.
      Last edited by luka; 23-10-16, 22:27.

      Comment


      • Gdje sam tačno napisao da ga ne voliš?

        Napisao sam da imaš problem s tim da se može nositi sa Karenom u dvorani, što je sasvim jasno iz priloženih postova. Tebi je nevjerovatno da Damir napravi brejk protiv Karena, meni nije. Oduzimao je Berdychu X puta servis, Dimitrovu X puta, Tomiku X puta, Raoniću 2 puta, Herbertu na travi...ne vidim zašto ne bi bio u stanju uzeti ga Kachanovu regularno. Karen ima sjajan servis, ali ipak nije Karlović.

        Comment


        • Nije meni nevjerovatno to što je uzeo servis, niti što se može nositi sa njim u dvorani. Komentirao sam kretanje meča, nigdje nisam rekao ništa da je amater Damir u dvorani. Možda netko drugi jeste ali ja nisam. Da mu je najlošija podloga jeste, ali ništa drugo nisam govorio, osim pokojeg nerezonskog izlaska na mrežu. Čak je i to miksanje igre pohvalno, samo se vidi da još puno treba raditi na tome, pogotovo prilaznim udarcima.
          Nigdje nisam ni osporavao da se može nadmetati sa dosta ovih što si naveo. Naravno da se na hardu ne može nositi sa Milošem, ako ovaj igra imalo svoju igru, ali je meni dovoljno i to što pokaže srce i borbenost, pa šta bude.
          Stvar je u tome, što i pored ovakvog preokreta, koji je rezultatski fantastičan, borbeniji bio u dosta drugih mečeva, koje je čak i izgubio.

          EDIt:
          A ovo da ga ne volim, proizlazi iz toga što govoriš da imam problem sa tim da se može sa nekim nositi Damir. Nek se nosi i sa Đokovićem na hardu, i sa Rogerom na travi i sa Rafom na zemlji što se mene tiče. Zašto bi imao problem sa tim? jedino da ga ne volim iz nekog razloga.
          Ili da mi je Karen neki rod.
          Ali Karen mi nije rod, stoga...
          Last edited by luka; 23-10-16, 23:02.

          Comment


          • Ok, ne voliš ga jer pravi sranja u Maroku i to je tvoj izbor i tvoje pravo i ja nemam ništa protiv toga, ali meč iz Maroka nema apsolutno nikakve veze sa ovim u Moskvi protiv Kačanova. Ponašanje je bilo ok, borbenost je bila ok, sve je bilo ok. Njegov pristup mečevima na ATPu i challengerima se ne može porediti i baš iz tog razloga se na challengere više nikako neće ni vraćati.

            Miksanje igre je jedan od glavnih njegovih kvaliteta, a dosta ljudi koji prati svaki njegov meč smatra da trenutno pruža dosta bolje partije na tvrdoj podlozi nego na šljaci. Nije to ništa čudno, igra se promijenila i niski igrači su u mnogim matchupima opasniji u bržim nego u sporijim uslovima. Tako da nije nikakvo iznenadjenje ni da je Diego ušao u finale ovog turnira, jer njegovi ravni udarci su ubitačni na ovakvoj podlozi, a nisko težište itekako pomaže.
            Last edited by shminka; 23-10-16, 23:07.

            Comment


            • Vidiš da si malo pomješao. Ne budi ti mrsko, vrati se koju stranu natrag, pa ćeš vidjeti da ja uopće Maroko nisam ni spominjao, nego netko drugi

              Ne opravdavam ni ja ono što je uradio, ali na Challengerima se rade i gore stvari. Više sam govorio za svađanje sa sucima i gledateljima okolo. Ali to je radio i Đoković, stoga ne vidim zašto bi bilo razlike po tom pitanju između njih dvojice.

              Comment


              • Originally posted by luka View Post
                Jedino što ove sezone ne opravdavam je njegova ponašanja na par mečeva
                To si ti napisao, tako da bio to Maroko ili neki drugi turnir, taj turnir nema apsolutno nikakve veze sa Moskvom u kojoj se ponašao OK. Imao je samo jednu, opravdanu, prepirku sa sudijom i to je to za tri seta ovog meča.

                Niko i ne pokušava da opravda njegovo ponašanje na challengerima, ali veliki problem u svoj priči su ustvari organizatori tih turnira koji dopuštaju da se na mečevima prave svakojake gluposti. Na ATPu se niko ne smije glupirati ili se barem ne smije glupirati a da pri tome ne prodje nekažnjeno. Zato je i ponašanje većine tenisera na challengerima i ATPu nebo i zemlja.
                Last edited by shminka; 23-10-16, 23:16.

                Comment


                • Originally posted by Mrkela View Post
                  Bosanci imaju recept za Ruse

                  Htio bih samo da skrenem pozornost na Dzumhura, shminka ga brani, ok, svatko voli svoje.

                  Damir kao sportas je dno dna.

                  Prosli tjedan Casablanca gubi 6:4 4:0 od izvjesnog Magera, nasljednika dobre stare i uvijek neugodne Talijanske skole sljake, i predaje mec, ok, nikakav problem, predavali su ljudi i na 5:0, predavali i na mec lopte. Damir je kao razlog naveo nesvjesticu, jbg, decko nije popio kave, ne posjecuje cesto SB i ne zna da je ovdje ima u izobilju. Kontam, bolje da preda nego da dozivi kolaps na terenu koji bi usljedio kada bi ostao na terenu jos koju minutu i dopustio covjeku da zavrsi mec u stilu jer se Damira ionako nista niie pitalo.

                  Ono sto bode oci je cinjenica da momak koji je patio od nesvjestice i nije mogao na terenu izdrzati svega 2 gejma, izlazi na teren nakon samo pola sata, i igra parove sa izvjesnim Danilom Petrovicem. Nakon pola sata?! Sat i pol parova rutinski odradeno, pa jel to realno? Ima li tu srama? I ATP na ovo suti, nitko ne reagira?! Mozda ja ne razumijem i to je bio samo Damirov rekuperacijski trening.

                  Ovu danas predaju necu komentirat, svi znaju da jebbio u bolnici, svi cekaju da preda prije meca i kraj price, da preda nakon 1.seta, kraj price, ali ne on predaje mec kada je vec zavrsen.


                  Spacas li mirno Dzumhuru Damire, sramoto.
                  Ako se ne varam o ovom postu govoriš... Rekao sam ti da se vratiš natrag da vidiš, al jok...

                  Ako se ne varam, ovo ipak nisam ja.

                  A nisam ni govorio za ovaj meč da se Damir prepirao, inače mu se znaju dogoditi besmislene rasprave sa nekim hajvanima na tribinama ili sa sucima.

                  Comment




                  • Dakle nije ni bitno da li je u pitanju MAroko ili neki drugi meč, ne vidim kakve veze njegovo ponašanje mimo Moskve ima sa njegovim ponašanjem u Moskvi.

                    Comment


                    • Pa njegovo ponašanje sam spomenuo samo kao nešto što mi se ne sviđa kod njega ove sezone. Pa bitno je, nisam uopće spomenuo ni njegovo ponašanje u Moskvi. Nemam za to zamjerki također.
                      A kažem općenito u globalu, mu je to "mahalsko" ponašanje nekad jedina mana.

                      Mogao si ovaj print screen fino podvuć onom olovkom, a ne ovako ko sivonja neki
                      Last edited by luka; 23-10-16, 23:38.

                      Comment


                      • Pokušava i on to da iskontroliše, neće više na challengere i to je dobra stvar.

                        Dva mala čuda malog Diega i malog Damira za kraj sezone na ATP 250 turnirima

                        Comment


                        • Šipak mali Damir, šiša Diega pet cenata 175-170

                          Comment


                          • @luka ne znam da li si pratio Damira prije 4-5 godina, odnosno sami početak njegove karijere u seniorima. Ovo je bila jedna od njegovih vrlina. Znao se dosta puta vratiti u meč u teškim situacijama. Pa i gorim situacijama nego što je bio u Moskvi. E sad što je malo te borbenosti nestalo u pojedinim mečevima je druga stvar ali vrača to. Ono je Damir koji je počinjao sa svojim tenisom, Damir koji nikad ne odustaje i bori se do samog kraja.
                            Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                            Comment


                            • *

                              Qatar, Doha

                              DOHA, QATAR
                              JANUARY 02 - 07 2017

                              $1,334,270

                              Hard





                              Костур:
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X