Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2016. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljetos smo bili na suprotnim stranama, držiš se i ti rovokopača

    Jedno jeste sigurno, a to je da će svi ovi momci sa Bornom igrati najljepše mečeve, jer je defanzivno najjači
    Last edited by shminka; 08-01-16, 08:51.

    Comment


    • Borna novi Ferer, izrudarice neke titule, ali nema sanse da u svojoj generaciji ima najvise slemova
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Polako i za Nadala i Novaka se pricalo da ce igrati 1 GS manje pa su visestruki osvajaci Wimbledona. A nije ni Wimbledon brz kao nekad.
        A sto se kretanja tice, nisam nikad vidio Chunga da "glumi" zid kao Borna protiv Nishikorija, Murray-ija, Nadala.

        Comment


        • Borna ne želi da vidi travu na slici, nešto kao Davydenko i Safin, nema šanse da na travi može dalje od 3. kola

          treba danas protiv Batistute vidjeti šta ima novo da ponudi, prošle godine dva glatka poraza bez ikakvih šansi za osvajanje seta

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Podcjenjujes Bornu. Od svih pobrojanih, ocekujem da Borna osvoji najvise GS-ova. Ne vidim doduse da on moze biti u ligi Nadala, Novaka i Federera.
            Pa u toj ligi od kada se igra tenis su samo još 3-4 igrača, Borg i Sampras, kažu neki i Lejver i Pančo, teško je biti njihovoj ligi NI, jako, jako teško.

            Velika je verovatnoća da se u narednih 20-30 godina neće pojaviti niko toliko dobar.

            Comment


            • Tako je bilo prije Wimbledona ove godine. Ocito nisi gledao. Tamo je Borna dobio Stahovskog (izbacio Federera sa Wimbledona) i imao 2:1 protiv Seppija. Pokazao je da moze igrati odlicno na travi.
              U Hamburgu je bio puno bolji u prvom setu sto se ne vidi iz rezultata.

              Comment


              • Da vidimo sada sta moze Grigorce.
                I da li je Federer uopste fit, nacuo sam da je nesto prehladjen?
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Da vidimo.
                  Da li kopija može da bude bolja od originala?

                  Comment


                  • Originally posted by tenis View Post
                    Polako i za Nadala i Novaka se pricalo da ce igrati 1 GS manje pa su visestruki osvajaci Wimbledona. A nije ni Wimbledon brz kao nekad.
                    A sto se kretanja tice, nisam nikad vidio Chunga da "glumi" zid kao Borna protiv Nishikorija, Murray-ija, Nadala.
                    Nisu baš za poređenje. Nadal je sa 17 bio sasvim ok na travi, sa 20 igrao finale Wimbledona, Novak je do 20 imao dobre rezultate na travi. Teško je predvidjeti, shminka ne voli rovokopače i već im je predvidio sudbinu

                    Comment




                    • Jako kvalitetan meč, poen na 4:05 je ludnica

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Da vidimo sada sta moze Grigorce.
                        I da li je Federer uopste fit, nacuo sam da je nesto prehladjen?
                        Jeste, decurlija mu se razbolela, tako da je i on pokupio
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Ljetos smo bili na suprotnim stranama, držiš se i ti rovokopača

                          Jedno jeste sigurno, a to je da će svi ovi momci sa Bornom igrati najljepše mečeve, jer je defanzivno najjači
                          Jesmo. To znaci da od ostalih niko nije stvarno zablistao. Ostaje naravno Rubljov koji je najveca nepoznata.

                          Treba energija da se bude rovokopac a bogme i brzina. Borna ima 185 cm i 19 godina. Ne mogu vjerovati da ne moze dodati ponesto snage tom rovokopanju. Osim toga ne mijesaj Corica i Ferera. Ferer je rovokopac koji ipak ne vjeruje u sebe. Borna je rovokopac koji je previse arogantan da ne bi vjerovao u sebe.

                          Konacno, mozda najvaznije, gdje se tenis krece? Sto je top igra? Od Samprasa, preko Federera i Nadala do Novaka. Veliki napadac Sampras je radjao napadace, Filipuzise, Rodike, pa ako ces i Ljubicice... Sve igrace sa ogranicenjima. Onda se javio Federer, veliki napadac koji se krece kao baletan i ima sve udarce. Kraj, tenis je stigao do kraja. Da bi Nadal sve okrenuo naglavacke. Veliki defanzivac. Da bi Novak otisao korak dalje veliki defanzivac sa vrlo pristojnom ofanzivom. To je ono sto se nosi. Trend moze da unisti igraca. Napr. Tomic bi morao da igra ofanzivnije ali je rastao kad je Nadal bio top.

                          Ali ovaj najnoviji trend je super zaeznut. Vrh drzi ofanzivnio defanzivac. Uzasno je tesko stvarati igraca da bude ofanzivni defanzivac. Mnogo je lakse praviti ofanzivca. Jedan od razloga sto imamo izgubljenu generaciju je sto su svi oni ofanzivci. Raonic, je najbolji primijer. Skoro karikaturalan (oprsti Vladane). Uzmi Kiriosa. Mnogo bolja varijanta Raonica. Kad ga ide nepobjediv, kad ga ide? Uopste kad puke...

                          Bilo kako bilo, mnogo je vise igraca koji mogu da budu odlicni ofanzivci, pogotovo ako se podloge ubrzaju. Ali biti dobra defanzivac, to je jako tesko. Dakle ocekujem da bude najbolji dobar defanzivac koji moze da nauci ofanzivu. Borna mi djeluje kao kandidat broj jedan.

                          Sve se mijenja ako se podloge znatno ubrzaju. Ali ne vjerujem da ce se to desiti. Publika voli defanzivce. Publika voli Ferera. Njegovi mecevi su u cesto vrlo uzbudljivi.

                          Originally posted by shminka View Post
                          Jako kvalitetan meč, poen na 4:05 je ludnica
                          Dva igraca koji imaju fantasican tajming a to je najbazicniji talet za tenis.
                          Last edited by NI; 08-01-16, 09:26.

                          Comment


                          • Nisam ih ni poredio, samo sam rekao da su i za Nadala i Djokovica tako pricali.
                            A sto se tice poredjenja nije slucajno da vec 5 godina niko sa 20 ne moze do polufinala Slama, tenis je postao fizicki puno zahtjevniji

                            Comment


                            • Cung se sigurno najbolje krece i najbolji je u polju od svih nabrojanih, medjutim servis mu je pretanak + mislim da ce mu na sljaci i travi biti osetno slabiji rezultati nego na HC-u. Kad bih tipovao koji ce GS nekad osvojiti, tipovao bih na Australiju, ali me ne bi cudilo ni UO da uzme.

                              Sto se Corica tice, sigurno najmanji talenat od pobrojanih ali mentalno najjaci. Ja mislim da ce nekako nekad upecati jedan GS.

                              Rublev je beskrajno talentovan ali mi se cini da ce on biti najmanje konstantan od Coric/Zverev/Rublev/Cung cetvorke. Nesto mi smrdi u vezi njega, da ga jebem ako znam sta Sigurno da ima potencijal da uzme par GS-ova.

                              Zverev se meni tu najvise dojmi. Stravicno se krece za svoju visinu, servis ce sigurno jos dodatno nabudziti, udara opasno. Morace malo vise na taktici da poradi. Takodje mora pod hitno da smanji broj duplih gresaka, neverovatan broj duplih pravi. Ima pobednicki mentalitet ali ima i velike uspone i padove u toku seta/meca, neretko okrece po 4-0, 5-1. Dobije set pa vodi, pa gubi dva brejka pa opet okrene, ali ima tu pobednicku crtu, kad zagusti, kad je sve protiv njega, kad mislis da se totalno raspao, fokusira se i izvuce mec. Mora da poradi na kontroli emocija, previse je emotivan i nervozan.

                              Edmundu tu najmanje verujem od svih, vec je dobar igrac, bice bez sumnje odlican ali nekako mi se cini da nema veliki prostor za napredak.

                              Meni se onaj Donaldsson cini kao fin talenat, strasan forhend, odlican servis, medjutim pretanak je u glavi za sad, plasljiv je i takticki nepismen.
                              Plasim se da ne postane neka malo bolja verzija Kvereja.

                              Eh da kad bih morao da stavim pare ko ce da uzme 5+ GS-ova od svih igraca koji dolaze, ja bih tipovao na malog Felixa
                              Cuj prvi maj

                              Comment


                              • Ne znam kada su stigli to za Nadala da pricaju jer je sa jedva napunjenih 17 godina igrao trecu rundu a na trecem ucescu sa 20 dosao do finala



                                Ovo ce biti strasan mec ako Grigor bude mogao da drzi tempo, Federer je stravicno dobar
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X