Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2016. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TB je ipak bio presudan. Gasquet lagano u drugom setu rješava Schwartzmana i osvaja titulu.
    Delpo također korača lagano prema tituli u Stockholmu, ima set i break prednosti protiv Sock,a Fabio je uzeo protiv Buste prvi set.

    Comment


    • Fabio nije imao živaca i strpljenja da pobjedi protiv zida. Jako frustrirajući meč za njega. Busta u 4. ovogodišnjem finalu uzima drugu titulu.
      Zanimljivo je da je obe uzeo na tvrdim podlogama, a čovjek je praktično tek ove sezone shvatio da postoje i druge podloge osim zemlje

      Delpo uzeo titulu također.

      Comment


      • Nego Luka, jel ona Diegova pobjeda jučer bijaše čudo ili namještaljka?

        Comment


        • Malo čudo od malog Argentinca, ali kako ja danas izgubio, neće se pamtiti

          Comment


          • Aha, čudo znači, nije čudno što je Goffin letio na mrežu u bitnim poenima, a mreža je inače njegova komforna zona. Ok

            Comment


            • Ali još uvijek je manje čudo Schwartzman- Goffin, nego Džumhur-Khachanov...

              Comment


              • Normalno, manje je vjerovatno da 85. igrač svijeta dobije 65. igrača svijeta, nego 77. igrač svijeta TOP 10 kandidata zlatne ere, na domaćem terenu

                Comment


                • Ne predstavljaj Goffina, kao nekoga ko nije sklon kiksevima. Isti je ove sezone gubio od gorih igrača nego je Schwartzman. Uostalom, veće je čudo tijek meča, a ne sam poraz igrača . Recimo da je Džumhur dobio 6:4 7:6, ali ne na ovakav način, veće bi čudo bio ovaj poraz Goffina.

                  Ne znam zašto si još uvijek uporan. Imaš pravo mislit kako hoćeš. Ja mogu promjeniti svoje mišljenje jedino ako mi ga netko argumentima promjeni.

                  Ovo tvoje zasad, definitivno, nisu argumenti.

                  Comment


                  • Zato bi Kačanov ala Federer jurišao ka sezoni bez poraza da nije izgubio od Robera, Millota, Golubeva, Karatseva, Nedovjesova, Taro Daniela, Tepavca, Samper-Montane, Dieza, Bartona, Bashilashvilija, Donskoja, Lajovića, Napolitana i Giustina

                    Bio je jako blizu golden sezone, nije u nekim trenucima imao ni sreću sa žrijebom, ali eto, uvijek postoji naredna godina u kojoj može pokušati ostati neporažen

                    Comment


                    • Sve je to ok i točno... Međutim, ne govori ništa on tijeku meča i kretanju rezultata. Khachanov je dobio meč bar 3-4 puta, a Džumhur je inače igrač koji ostavlja srce na terenu u dvorani u Moskvi u meču protiv domaćeg igrača, koji dominira čitav meč, a čiji servis nije ugrozio do njegova dva servisa za meč. Ali se tada probudio inat i ponos kod Damira i isti se pretvorio u return mašinu. Khachanov se prepao pobjede. Ruka mu se stegla jer je servirao za prvu ATP pobjedu, točnije titulu, protiv puno iskusnijeg igrača.

                      P.S

                      Nitko ne govori da je lakši servis gem onaj za meč, od bilo kojeg drugog, točnije taj je najteži. Ali ja se ne sjećam da sam primjerice ikad doživio, da Karlović nekome napravi break dva puta, a odmah potom oba puta zaredom izgubi servis. Još k tome povede 4:0 tb i svejedno zijani.
                      3. set neću ni spominjati, jer je očito da se Khachanov raspao kad je poveo 4:1, jer se sjedio da je to moglo biti 5:0, pa ga je to bacilo u down.
                      Sve je u najmanju ruku čudno, sve ove navedene okolnosti.
                      Ali ne Shminka, ti negiraš da je to čudno, jer je to Damir u pitanju. To nije čudno i sumnjivo, ali je čudo. A svi mi kojima je to, kažem, u najmanju ruku čudno, mi smo protiv tenisa kao takvog. Ne vjerujemo u čuda i upropastili smo tenis kao sport.

                      Comment


                      • Ja koliko se sjećam Damir je u dva servis gema u drugom setu imao BP, pri rezultatu 1-0 i pri rezultatu 4-3. Ti možda nisi gledao te gemove, šta da se radi

                        Srećom, postoji zapisano da je bilo tako



                        Ok, nisi doživio da Karlović dva puta ne odservira za meč, mislim da nisam ni ja to nikada gledao. A da nisi slučajno gledao meč Raonić-Youzhny u St. Peterzburgu prije par sedmica?

                        Ti imaš dvostruke standarde, ne ja. I David i Karen su izgubili dva `dobijena` seta, i jedan i drugi su servirali za meč i jedan i drugi su u tim trenucima izlazili na mrežu i pravili greške. Za mene su oba meča čudo, a za tebe je jedno štimaljka, a drugo malo čudo malog Argentinca. Tebi je veći preokret dobijeni meč u kojem se nisi suočio sa meč loptama, nego okrenuti meč u kojem si suočen sa dvije meč lopte

                        Karen poizbacuje sve napolje, naštimano.

                        Goffin drive volejom gadja sredinu mreže, bekendom isto mjesto, igra volej po sredini terena, pa još jedan volej u sredinu mreže, pa bekend na meč loptu dva metra vani i do kraja meča ne može da pogodi teren...malo čudo malog Argentinca
                        Last edited by shminka; 23-10-16, 19:54.

                        Comment


                        • Uzimaš činjenice koje ti odgovaraju. Uopće nemam dvostruke standarde.
                          Prvo ove dvije break lopte koje je imao u drugom setu ne znače da je bio opasan na servis Khachanova. Ne znam da li smo gledali isti meč, ali ono što sam ja gledao bilo je probijanje Damira, čistom snagom Karena. Puno je bolje igrao.
                          Ne vidim opet u čemu je problem.
                          Postoje dvije moguće strane. Ako je Damir okrenuo ovo svojom borbenošću, kojom je izbacio iz takta Karena, pa nije uspio završiti meč. Onda SVAKA ČAST Džumhuru, na ogromnoj borbi i neka bude tako borben kroz čitavu karijeru. Druga strana jeste ona ako je Karen nešto mutio. Onda opet svaka čast Džumhuru, jer je pobjedio. Jel znao za ikakve sumnjive radnje ili nije, na kraju nije ni bitno.
                          Ti vjeruješ da je sve čisto, a ja eto , iz nekog razloga, vjerujem tebi. Zašto ti to nisi u stanju pustiti, zašto to tebe kopka? Ne znam, ne zanima me. Još uvijek tvrdim, veće je čudo Damirova pobjeda nego Schwartzmanova.
                          Evo ti i pokoji razlog. Da ne bi zvučalo smiješno, pratim već par godina Schwartzmana, poprilično dobro. Eto dečko mi simpatičan, borben, mislim da ima dosta potencijala. Inače su mi dragi Argentinci, pogotovo otkad je Chela otišao, sada su iritantni samo Zeballos i Mayer. Ovi od Masline, Andreozzia, Bagnisa, preko Diega, Pelle, Del Bonisa su mi jako dragi. Mislio sam da će i od Arguella biti nešto više, al on je odlutao glavom negdje drugo u zadnjih godinu ipo. Još uvijek se nadam Vellotiu, mislim da im je on od ovih navedenih najveći talenat.

                          Uglavnom, malo sam odlutao. Dakle Schwartzman se nikad ne predaje, okretao je i okretao ovakvih mečeva dosta dosta. Sjeti se meča protiv Dimitrova u Istanbulu. Dakle borben je i ne predaje se do kraja. Ima moć držati loptu u terenu "do sutra", a onda ako netko čega njegovu pogrešku da završi meč, obično se dogodi ono što se dogodilo Goffinu.
                          S druge strane, Goffin je uvijek imao ogromnih problema sa završavanjima mečeva i setova. Još je sad ovo dobro, napredovao je u tom segmentu, kako je bilo prije par godina. Smiješno je bilo koji su to kompleksi i problemi bili. Čovjek je gubio nemoguće.
                          Iako je napredovao, ove sezone mu se sigurno 10-ak puta dogodilo da poklekne u doslovno dobijenom setu ili meču. Tako da nije iznenađenje toliko za mene.

                          Comment


                          • I da još nadodam, David i Diego su se čitav meč brejkali, bio je to jedan od onih mečeva gdje servisi ne dominiraju. Dakle, ne vidim kako je David izgubio dva dobijena seta. Koliko ja vidim, može biti sretan što je prvi set uopće odvukao u produžetak

                            Comment


                            • Pa ti si opisao Damirovo retern izdanje kao da je na reternu stajalo drvo, kao da nije poen osvojio na reternu, a BP u dva servis gema meni govore da je ipak ubo poneki poen na reternu. Dakle, u 4 servis gema koja su prethodila kritičnom servis gemu za meč, Damir je u 2 dolazio do BP. Znači nekih 50% šanse da dodje do BP i u tom gemu

                              Originally posted by luka View Post
                              I da još nadodam, David i Diego su se čitav meč brejkali, bio je to jedan od onih mečeva gdje servisi ne dominiraju. Dakle, ne vidim kako je David izgubio dva dobijena seta. Koliko ja vidim, može biti sretan što je prvi set uopće odvukao u produžetak
                              Ne vidim da su se David i Diego brejkali u drugom setu, baš kao što se nisu brejkali ni Damir ni Karen u prvom setu. Rutinski dobijeni setovi za Karena i Davida. I u jednom i u drugom meču je u dva seta bilo više razmjena brejkova, u trećem setu nije.

                              David je u prvom setu imao prednost brejka, a imao je i 15-30 u retern gemu u kojem je mogao do duplog brejka, imao je u trećem setu dva puta prednost brejka. Ako ti u ovom slučaju jedan brejk na startu seta ne predstavlja `dobijeni` set, KAKO je onda moguće da je Kačanov imao dobijeni set sa jednim brejkom prednosti u trećem setu?

                              Nisi gledao Raonić-Youzhny, šteta

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Nisi gledao Raonić-Youzhny, šteta
                                Ne stignem ni ja sve gledati, a pogotovo turnir u Lenjingradu u kojem igra Raonić protiv čovjeka koji više ni sam ne zna zašto igra tenis. Velik je Miša, ali čovjek motiva nema nimalo.

                                KAKO je onda moguće da je Kačanov imao dobijeni set sa jednim brejkom prednosti u trećem setu
                                Ma taj treći set je samo šlag na kraju, on je najmanji problem. Da nije bilo onakvog drugog seta, rekao bi sve normalno. U kontekstu razmišljanja da je svaki put sve teže i teže se vratiti u meč, svaki slijedeći put kada počneš opet gubiti. Primjerice u košarci, gubiš 10 razlike, vratiš se u egal, opet gubiš 10, opet se vratiš u egal... Svakim slijedećim "odljepljivanjem" šanse za novi povratak ti drastično opadaju... Isto u tenisu, logično je da možeš okrenuti jedan TB u kojem gubiš 4:0 recimo, ali teško da ćeš okrenuti 2/3 puta tako nešto. Naravno ne i nemoguće.

                                Ponavljam, Khachanovov break u trećem setu, svrstavam u četvrto prelamanje meča, samo iz razloga prethodna dva servisa za meč i 4:0 u tb. Osim toga, od kvarteta Goffin/DSS/Damir/Karen, ovaj posljednji ima najbolji servis. Stoga je logično da je on za Damira neki "Karlović", pogotovo u kontekstu toga da nije se baš naigrao na servis Khachanova do servisa za meč. Dva servisa za meč.
                                A u meču Goffina i DSS, break ima puno, puno manju ulogu, složit ćeš se, jer i jedan i drugi najmanje baziraju svoju igru na servisu.

                                Comment

                                Working...
                                X