Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kobe Bryant

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • danas.rs
    #dalisteznali #kobibrajant
    Legendarni košarkaš Kobi Brajant, dobio je ime po govedini iz japanskog grada Kobea. Ovo meso važi za najbolje na svetu, a ideju da mu daju neobično ime dobili su roditelji, dok su sedeli u jednom restoranu u Japanu.
    .....
    sigpic

    Comment


    • Comment


      • Niko bolje nije opisao stvari kao Drejmond ubjedljivo najtezi, najemotivniji, najiskreniji intervju do sad. I drugi su slomljeni, i drugima je tesko ali stvari koje je on rekao i kako ih je rekao, tako se lako poistovijetiti s njim.



        "I don't want to talk to nobody about Kobe, I'd rather talk to kobe."
        "When you master the villain role and make everybody love you. It takes a special person to do that".
        "I want to escape it"



      • Reggio Emilia, where Kobe Bryant grew up as a kid & basketball player, will name a square after him
        https://sportando.basketball/en/regg...are-after-him/

        Paulo Coelho deletes draft of children's book collaboration with Kobe Bryant

        Alchemist author says basketball player’s death in helicopter crash means book has ‘lost its reason’
        https://www.theguardian.com/books/20...ok-kobe-bryant



        Tiger Woods being told by his caddie about Kobe's death after completing his round


        sigpic

        Comment


        • Heartbreaking

          sigpic

          Comment


          • O Božeee!
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • I dalje ne mogu da vjerujem da vise nema Kobija Brajanta. Nije bas da od kad znam za sebe znam za njega ali od kad znam za sport znam za njega. Pratio sam ga ludacki, krvnicki. I da mi je neko rekao da Kobi Brajant nesto nece prezivjeti rekao bih mu da je lud. Ne postoji prepreka koji Kobi ne bi preskocio, ne postoji sila koja bi ga zastavila. Ali ipak postoji. Ipak je covjek. Besmrtan ali covjek.

              Kad su bili oni legendarni mecevi protiv Kingsa i kad se kasnilo u skolu zaista sam se trudio da ga "mrzim", da navijam za nase, a volio sam i Divca u pm. Stojakovica manje, ali Divca bas. Kasnije mi je bilo srce puno kad se Divac vratio u Lejkerse, da on i Kobi zajedno igraju. Nije bas slavno proslo, ali je meni bilo i to dovoljno. I mogao sam da mrzim Seka, da psujem Foksa, Orija kad trpa trojke, Fisera i Rajsa ni krive ni duzne ali Kobija nisam mogao. Pokusao sam. Stvarno. Nije bilo moguce.

              Kupio me kad je tada cijela SRJ bila za Sakramento, kad je najlakse bilo biti protiv njega, jos tada sam mu divio i zavolio ga. Jer jako se tesko bilo poistovjetiti sa Sekilom, ali sa Kobijem si mogao. Odnosno ti si mislio da si mogao, u glavi ti to izgleda kao kad Kobi izvodi potez ili da imas njegovu tehniku suta, naravno to nema veze s mozgom ali tripujes jbg. I ti papirici zguzvani pa kad pogodis kazes Kobi, to traje i dan danas, cak i kod tinejdzera. Nisam imao osjecaj ni da je upenziji, stalno je tu, na TVu, stalno nesto radi ali to je on. Ni za deset zivota ne bi imao vremena da ispuni sve svoje zelje i ambicije. Ali ono sto sigurno znam je da bi ostavio trag isti ovakav, ako ne i veci "u penziji". To je takav covjek jednostavno, vizionar, nevjerovatna inspiracija, nevjerovatan radnik. U sportu je rad sve pa i kad imas takvog genijalca, tako elegantnog i talentovanog opet je talenat manje bitan pored njegove radne etike. Nevjerovatna zelja za usavrsavanjem, nevjerovatna energija.

              Kad je dosao Lebron shvatio sam kako su se osjecali navijaci Dzordana, generacija koja je sa njim odrastala i kojima je on ovo sto je Kobi meni i mojoj generaciji. Razumio sam njihovu potrebu da blate Kobija, da nema sta da trazi pored Dzordana. Ja sam to prvi radio sa Lebronom, koliko samo bitaka vodio sto u stvarnom sto u virtuelnom svijetu da dokazem da Lebron nema sta da trazi pored Brajanta. Sprdao im se sto mijenjaju boje kluba zbog Dzejmsa. Kao da ih ja ne bih promijenio zbog Kobija? Ali sam znao da je tu dje jeste i da ce tu ostati dok je ziv. Boze koliko je to nebitno shvatio sam nekoliko godina ranije, ali sad pogotovo mi je to jasno. Naucio sam da postujem Lebrona, kao sto sam ranije naucio da postujem Mesija. Da mu se divim. To su ljudi koji su veci od svog sporta, koji zasluzuju samo postovanje, najvece moguce. Suludo je sto sam vodio te bitke ali mi nije zao. Ipak kao sto ni mene niko nije ubijedio da ima bolji od njega, tako necu ni ja druge. I sa tim sam ok. Eto sad je sve nebitno, njegov zivot je prerano ugasen, citav svijet prica samo o njemu, potpuno te poremeti tako nesto. Mrzim sebe ipak sto sam to dozvolio, da generalno sport pratim toliko strastveno, da zbog ovakvih stvari prsne glava.

              Za mene boljeg nema. Niti ce ikad biti u kosarci. Kao sto u F1 nece biti boljeg od Sumahera, u fudbalu od Zidana, u tenisu od Djokovica. Citav zivot juris neko parce papira na kojem pise ovaj je osvojio ovoliko, a ovaj ovoliko, zelis da na tom parcetu papira onaj za kojeg navijas bude prvi. I kad dodje do toga sjutra se pojavi neko i skine i njega. Granice se pomijeraju od kad je ljudi i pomijerace se. Sjutra ce navijaci Lebrona da ratuju sa nekim novim generacijama i da im objasnjavaju da od Lebrona boljeg nema. I tako u krug. Koga jebeno briga.

              Nema ljepseg i atraktivnijeg igraca u mojoj glavi od Kobi Brajanta. Ta ljepota pokreta, taj stav na terenu, pogled ubice, a u stvari je bio najsrecniji covjek u sportu, sa najsirim osmjehom. Sto kaze Drejmond citav zivot pokusava da se predstavi kao negativac, a na kraju ga svi vole, parafraziram ali poenta je jasna. Nestvaran uticaj na mlade kosarkase ali ne samo na njih, na druge sportiste. Taj mentalitet, ta disciplina, to je za knjige. I stigne da snimi kratki animirani film i uzme nagradu akademije. Tesko je naci epitete za njega. Supermen. Ali Supermen bi prezivio pad helikoptera...

              Smeta mi uzasno ova inicijativa oko mijenjanja NBA loga, smeta mi sto blate Vesta, wtf, pa Kobi bi prvi poludio kad bi vidio sta pricaju za Dzerija, to je njegova kosarkaska ocinska figura, on bi bio najsrecniji da Dzeri ostane na logu. A Dzeri bi potpisao iste sekunde da Kobi bude. Ne samo zbog ovoga sto se desilo, on bi to potpisao i prije nedjelju dana. Smeta mi i ova prica oko helikoptera, odjednom svi znaju da nije trebao da se vozi helikopterom, sto rece neko samo se pilot helikoptera vise vozio od njega, jbg jedan put je dovoljan da sve ode u kurac, ali to je moglo da se desi i u autu, i u vozu, i na brodu, nema pravila.

              Kobi je besmrtan, to je valjda jasno posle ova skoro dva dana, ali velika praznina ostaje. Jedna generacija je trenutno u NBA koju je oblikovao Kobi Brajant, covjek je simbol. Ta generacija gubi svog idola ali simbol ostaje. Legenda ostaje. Mit ostaje.

              Najgore od svega ovo njega cini jos besmrtnijim, jos vecim ali nije ovako moralo, jos da ode sa svojom omiljenom osobom na svijetu. Da pukne srce.

              Adio NAJVECI!
              sigpic

              Comment


              • https://www.tvarenasport.com/emisije...aBokmyNQauk0bg
                Samo gledas njih dok pricaju drhtavim glasom, skoro da zaplacu...
                Ne znam...
                Nije umro Kobi, umro je dio nas

                Comment


                • Žao mi je planetarno poznatog košarkaša (izgleda i kul i pozitivnog lika) međutim, nekako mi pomisao na smrt ova tri deteta u helikopteru više stežu grudi.
                  Neka im je laka zemlja.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment















                  • Comment












                    • The great basketball player Kobe Bryant appeared in 88 video games
                      https://nintendosmash.com/the-great-...8-video-games/




                    • Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Džeri Vest totalno slomljen. Jedva reči izlaze iz usta.

                        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                        Comment




















                        • sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X