Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Sandugp View Post
    Sta ce biti sa NI-jem, on je gospodin covek kao sto je uvek i bio ...
    Pa juce i danas bas i nije...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • #17
      Originally posted by bojanaBG View Post
      Pa juce i danas bas i nije...
      Ne bih ja bas rekao, vise mi deluje da ste ti i mali Aki u uvijenoj formi pokusali da umanjite Novakovu dominaciju pod parolom tipa: Odlican je on svaka mu cast, ali ostali su debili pa onda to i nije neki uspeh....
      Sto je vrlo ruzno i nekorektno sa vase strane. Ajte molim vas, nije u redu.
      Last edited by Sandugp; 12-11-15, 09:16.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • #18
        NI je krenuo sa takvim komentarima ranije, nema veze sa pricom oko toga da ove godine nismo imali mec za pamcenje.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • #19
          Originally posted by bojanaBG View Post
          NI je krenuo sa takvim komentarima ranije, nema veze sa pricom oko toga da ove godine nismo imali mec za pamcenje.
          To je ipak tvoje subjektivno misljenje. Ja sam ih na primer imao nekoliko za pamcenje. A u koliko bi neutralno gledao po kvalitetu, onda sam ih imao jos vise...
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • #20
            Ja ne pokusavam da umanjim njegovu dominaciju. Samo govorim o kvaliteti tenisa. Realno jebe mi se za Novaka, davno sam ja rekao da on ako sredi glavu moze biti najbolji teniser svih vremena, ali se meni ne svidja kako on igra tenis i to je to.

            Ostatak toura igra katastrofalno po pitanju kvaliteta tenisa, da je to skoro negledljivo.

            To vuce problem iz usporavanja podloga i jos nekih drugih faktora kao sto je cista ljenost tenisera da probaju da konkurisu najboljima.

            Kada je Federer dominirao uvijek je neko pokusavao da ga skine sa trona, sada toga nema i tenis kao sport pati.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • #21
              Ali si bar malo ucestao sa pisanjem ovde, sto u poslednje vreme nije bio slucaj.
              Tako da nm treba vise ovakvh tema, da bi se Aki aktivnije ukljucio na teniski PDF ...
              Tacno covek zna sta da napise da aktivira pospane Federerovce....
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • #22
                Pisao sam svaki GS ove godine, ove odtale sam i slabije pratio i nisam ni pisao. Samo o Roletu 2 komentara i cao zdravo. Arsenalov put do triplete je sada primarni fokus

                Ja se samo nadam da ce da se gleda dobar tenis iduce sedmice i ako bude iole brza podloga ima Role neke sanse protiv Noleta
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • #23
                  @Sandu,

                  Hvala sto me podrzavas.

                  @Bojana,

                  1.
                  Imamo razlicito misljenje o trofeju Edberg. Imaj u vidu da ni u jednom trenutku nisam optuzio Federera da je nesto pogresno napravio vezano za taj trofej. Za federomaniju su ne malim dijelom krivi novinari, koji vjerovatno to rade, barem donkle, potaknuti Nike-om. Naravno "kriv" je i Federer koji po sopstvenom priznanju igra bolje nego prije 10 godina. Problem je sto je Novak bolji od takvog Federera.

                  2.
                  Da je Federer bio stvarno povrijedjen prosle godine ne bi igrao DC. Umoram, sa tijelom koje se muci, bez sansi u finalu, dao je prioritet DC-u. Ispravno je postupio, ali je izabrao krivi trenutak. Nije to trebao napraviti u finalu nego u grupi. Medjutim mogucnost da osvoji >500 poena je bila previse izazovna cak i za dzentlmena njegovog kalibra. Publika ga obozava cak i kad ih lisi uzivanja u finalu. Da li je to logicno?

                  3.
                  Godine 2006, Federer je imao svoju najvecu sezonu. Bio je dominantan. Ima je odlicnih meceva ali ne vidim da su oni bolji bili Novakavih najboljih meceva ove godine. S jednim izuzetkom. Federerov mec sa Nadalom u Rimu 2006. je jedan od najvecih meceva u istoriji tenisa. U tom mecu su se borila dva velika sampiona za premoc. Taj mec je ne malim dijelom odredio njihov rivalitet. I taj mec je Federer izgubio iako je Nadal jos uvijek bio tinejdzer.

                  @maliajnstajn,

                  1.
                  Volis vise napadacki tenis. Nema problema, iako ja najvise volim izmedju napadackog i defanzivnog. Malo od jednog i malo od drugog. I smatram da je vrhunska defanziva atraktivnija od vrhunske ofanzive. Razlika u ukusu.

                  2.
                  Volis Federerov stil. U tom pogledu imas savrsen ukus. Ta elegancija, leprsavost, raznovrsnost je neponovljiva. Kao da je Argentinac ili Brazilac u fudbalu. Medjutim, ne mozes pricati da je tenis koji se danas igra nekvalitetan zato sto Federer ima 34 godine a jos uvijek je objektivno drugi igrac svijeta (Federer misli da je bolji nego sa 24 godine) ili zato sto je Novak toliko bolji od drugih da zapravo nema prave konkurencije. Novak je digao tenis na novi nivo. Kao sto je Federer ucinio prije 10 godina. Sport napreduje. Novakov nivo je visi od Federerovog.

                  3.
                  Mogu prihvatiti da je Federerov stil ljepsi nego Novakov, ali ne mogu prihvatiti da u Novakovom stilu, izmedju ostalog, nema i mastovitosti i raznovrsnosti i poteza od koji dah zastaje.

                  4.
                  Cesto znas pricati o ubrzanju podloaga. Imaj u vidu da je ovo prva sezona u istoriji u kojoj su 3 igraca naprvila vise od 1000 aseva. Dalje ubrzanje (od 2008. imamo konstantno ubrzanje podloga), bez da se smanji servis polje ne bi vodilo vecoj zanimljivosti tenisa.
                  Last edited by NI; 12-11-15, 15:29.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Pisao sam svaki GS ove godine, ove odtale sam i slabije pratio i nisam ni pisao. Samo o Roletu 2 komentara i cao zdravo. Arsenalov put do triplete je sada primarni fokus

                    Ja se samo nadam da ce da se gleda dobar tenis iduce sedmice i ako bude iole brza podloga ima Role neke sanse protiv Noleta
                    Ma jesi se pretrgao svaka ti cast.
                    Daj boze da se uzme makar PL, pevacete vi od srece, a i ja ne bih imao nista protiv. Tripleta ima otprilike sanse kao i David Ferer da osvoji zavrsni ovaj.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • #25
                      1. Ne zelim da komentarisem, jer kad procitam teorije zavere, nike itd., lose mi je.
                      2. Pogledaj ti ponovo mec protiv Vavrinke, pa onda pricaj dalje, jer se on povredio tada, a ne u mecevima u grupi. Pogledaj onda kako je igrao protiv Monfilsa i pogledaj na kraju kako je servirao i kako je igrao protiv Gaskea, iako je pobedio. Po svim akterima tog DC, on je na kraju 1.seta rekao Stanimalu da se sprema za 5.mec jer je pitanje koliko jos moze da izdrzi. Takodje, igracu koji se u 1200 meceva samo 3 puta povukao sa turnira,a da je turnir vec poceo, a nikad nije predao mec, treba verovati kad kaze da je povredjen, a ne postavljati maliciozne komentare iz fotelje.
                      3. Ali je postojao 1 mec, ove godine imamo 0 odlicnih meceva.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • #26
                        To sa asevima i ubrazavanjem podloga je cista nebuloza sto si napisao NI, nema to prevelike veze sa brzinom, vec sa nacinom odskoka loptice. Ako Isner moze da servira drugi servis as iz kicka koji je predvidjen da odskoci nebu pod oblake onda je svima jasno. To da se od 2008. podloge ubrzavaju nije istina. Wimbledonska trava nije brza kao nekada, al dobro to je uradjeno da se ocuva trava u toku 2 sedmice, jer na kraju bude sljaka iza osnovne.

                        Novak i Nadal su digli samo Federera na novi nivo koji sa 34 godine im je glavna konkurencija. To nije dizanje sporta na novi nivo, to je dizanje jednog covjeka koji voli da pobjedjuje vise nego sto mrzi da gubi.

                        To sto je Federer rekao da je bolji sa 34 godine nego sa 24 je cista psiholoska pristrasnost posebno kod muskaraca jer kako stare uvijek postaju sve bolji i bolji ako rade na sebi. Ne znam ni jednog uspijesnog muskarca da kaze da je bio bolji sa 21 nego sa 31 godinom, svaki kaze da je bolji kako je stariji.

                        To sto Role govori je prirodno, postigao je mnogo za 10 godina, stvorio imperiju, napravio 4 djece i pomogao milionima preko svoje fondacije, a usput sit se naosvajao titula. Fizicki on ne moze biti bolji sada nego prije 10 godina i to svi znaju, samo se prave ludi i slusaju covjeka koji prica u kontekstu svog zivota, bez fokusiranja na tenis jer je nemoguce sagledati cijelu sliku sa jednim fokusom u zivotu.
                        Last edited by maliajnstajn; 12-11-15, 11:29.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Pisao sam svaki GS ove godine, ove odtale sam i slabije pratio i nisam ni pisao. Samo o Roletu 2 komentara i cao zdravo. Arsenalov put do triplete je sada primarni fokus

                          Ja se samo nadam da ce da se gleda dobar tenis iduce sedmice i ako bude iole brza podloga ima Role neke sanse protiv Noleta
                          Zašto ja uopšte nemam takav utisak da te ovde nešto nema? Ali bitno da si gledao najgori meč ikada... ovogodišnje finale u Parizu.

                          Od dobrog tenisa i dalje nema ništa na WTF...em je kraj sezone i svima je dosta tenisa, jedva čekaju neke trope.... em najdominantniji ne dozvoljava da i to malo diskutabilne forme kod drugih dođe do nekog izražaja, tako da nemojte da mislite da i malo brža podloga nešto menja.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by bojanaBG View Post
                            1. Ne zelim da komentarisem, jer kad procitam teorije zavere, nike itd., lose mi je.
                            To nema nikave veze sa teorijom zavjere nego sa teorijom reklame.

                            Comment


                            • #29
                              http://www.b92.net/sport/vesti.php?y...nav_id=1060994

                              Zanimljiv deo :

                              “Nije se to desilo za jedan dan – kada je bio mlađi, Federer je radio sa sportskim psihologom, ali odlučujući faktor desio se kada je upoznao buduću suprougu.Takođe, sponzori su verovali u njega i nekako su mu rekli: ’Voleli bismo da si ovakav’. Nekada je teško promeniti se, ali popraviš se ako ti sleduje lepa nagrada“, kaže Doročenko u intervjuu za sajt Punto de break

                              Comment


                              • #30
                                Live stream za 7 sati

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X