Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno da nije, jer velike titule sve govore, ali bi bila bolja da ga u finalima nije cekao Djokovic, jer bi kao sto rekoh imao dva Slema ove sezone.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Naravno da nije, jer velike titule sve govore, ali bi bila bolja da ga u finalima nije cekao Djokovic, jer bi kao sto rekoh imao dva Slema ove sezone.
      A da baba ima ... bila bi deda.
      Pa ne mozes tako da gledas na stvari
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pogresno gledanje na stvari.
        Ako recimo sledece godine Djokovic ima manje poraza nego ove, neka ih ima 5, ali 4 dodju na slemovima, je l' ce to znaciti nesto?
        20 rekorda Novaka Đokovića u 2015-toj:

        1. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 5 titula na Australijan Openu

        2. Prvi čovek u istoriji koji je osvoji 2 puta u istoj godini Masters titule na Indijan Velsu i Majamiju

        3. Prvi čovek u istoriji koji nije izgubio nijedan ATP poen u kalendarskoj godini

        4. Prvi čovek u istoriji koji je dostigao više od 16.000 poena na ATP listi

        5. Prvi čovek u istoriji koji ima više od 7000 ATP poena prednosti u odnosu na drugoplasiranog igrača

        6. Prvi čovek u istoriji koji na Grend Slem turnirima ima najbolji rezultat na tvrdoj podlozi

        7. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 4 Masters titule u Parizu

        8. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 6 Masters titula u jednoj godini

        9. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 4 titule u nizu na završnim Masters turnirima

        10. Prvi čovek u istoriji koji je zaradio više od 20 miliona dolara po jednoj sezoni (drugi najbolji rezultat je Nadal sa 14.5 miliona)

        11. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 19 Masters titula na tvrdoj podlozi

        12. Jedini igrač u istoriji tenisa koji se plasirao u 15 uzastopnih finala turnira

        13. Jedini igrač u istoriji koji je ostvario više od 30 pobeda protiv igrača iz Top 10

        14. Jedini igrač koji se plasirao u 12 uzastopnih finala na Masters turnirima

        15. Jedini igrač u istoriji tenisa koji je osvojio prva 3 Masters turnira početkom godišnjih doba

        16. Jedini igrač koji je učestvovao u finalima 8 od 9 Masters turnira u jednoj godini

        17. Jedini igrač koji je pobedio Nadala na Rolan Garosu bez izgubljenog seta

        18. Jedini čovek koji je osvojio 6 Kina Opena

        19. Jedini čovek koji je osvojio 95,7% mečeva posle osvajanja prvog seta

        20. Jedini čovek sa 74,1% uspešnosti pobeda u odlučujućem setu
        posle ovakve godine, ja ne bih imao hrabrosti da tvrdim za "nekog drugog" (koji btw završava tenisku godinu na 3-ćem mestu) da je "najveći" igrač svih vremena
        Last edited by VR6; 23-11-15, 19:44.

        Comment


        • Sjajna Anabel Kroft. Vidi se da je ucila od najboljeg teniskog strucnjaka

          http://www.skysports.com/tennis/news...-annabel-croft
          sigpic

          Comment


          • 20 rekorda Novaka Đokovića u 2015-toj:

            1. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 5 titula na Australijan Openu

            2. Prvi čovek u istoriji koji je osvoji 2 puta u istoj godini Masters titule na Indijan Velsu i Majamiju

            3. Prvi čovek u istoriji koji nije izgubio nijedan ATP poen u kalendarskoj godini

            4. Prvi čovek u istoriji koji je dostigao više od 16.000 poena na ATP listi

            5. Prvi čovek u istoriji koji ima više od 7000 ATP poena prednosti u odnosu na drugoplasiranog igrača

            6. Prvi čovek u istoriji koji na Grend Slem turnirima ima najbolji rezultat na tvrdoj podlozi

            7. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 4 Masters titule u Parizu

            8. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 6 Masters titula u jednoj godini

            9. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 4 titule u nizu na završnim Masters turnirima

            10. Prvi čovek u istoriji koji je zaradio više od 20 miliona dolara po jednoj sezoni (drugi najbolji rezultat je Nadal sa 14.5 miliona)

            11. Prvi čovek u istoriji koji je osvojio 19 Masters titula na tvrdoj podlozi

            12. Jedini igrač u istoriji tenisa koji se plasirao u 15 uzastopnih finala turnira

            13. Jedini igrač u istoriji koji je ostvario više od 30 pobeda protiv igrača iz Top 10

            14. Jedini igrač koji se plasirao u 12 uzastopnih finala na Masters turnirima

            15. Jedini igrač u istoriji tenisa koji je osvojio prva 3 Masters turnira početkom godišnjih doba

            16. Jedini igrač koji je učestvovao u finalima 8 od 9 Masters turnira u jednoj godini

            17. Jedini igrač koji je pobedio Nadala na Rolan Garosu bez izgubljenog seta

            18. Jedini čovek koji je osvojio 6 Kina Opena

            19. Jedini čovek koji je osvojio 95,7% mečeva posle osvajanja prvog seta

            20. Jedini čovek sa 74,1% uspešnosti pobeda u odlučujućem setu

            Originally posted by VR6 View Post
            posle ovakve godine, ja ne bih imao hrabrosti da tvrdim za "nekog drugog" (koji btw završava tenisku godinu na 3-ćem mestu) da je "najveći" igrač svih vremena
            20 rekorda Novaka Đokovića u 2015-toj:



            Stvarno impresivno, jedini problem je što nisu jasno izdefeinisani kriterijumi koji čine jednog tenisera najboljim svih vremena. Dva kritririjuma se nekako najviše ističu 1. Broj osvojenih slemova 2. Broj nedelja provedenih na prvom mestu , a tu Federer znatno prednjači u odnosu na ostale.
            Last edited by Dekson; 23-11-15, 23:15.
            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

            Comment




            • Od svakog bar po jedan.
              Spoiler

              Comment


              • Originally posted by jovan View Post
                „Bilo bi lepo da sam malo bolje servirao na početku meča i da sam bio bolji na njegov drugi servis. On vam dozvoljava da igrate na njegov drugi servis. Možda sam u nekim momentima bio preagresivan. U nekim trenucima sam možda odigrao sigurno iako nije trebalo. To su stvari zbog kojih žalim. Kada bih ponovo igrao meč to bih pokušao da promenim"-interesantna izjava Federera

                Kakav je to sampionski gen, uvek nalazi razlog i smatra da je sve bilo na njegovom reketu/i tako 22.puta/-prosto kao da jedva ceka naredni mec da to i dokaze/iako sam strastveni Nolov navijac, zeleo bih da Roger jos dugo igra/
                Bio bih srecan da i nama Nole bude dugotrajan i jos uspesniji
                Jovane,

                Ovdje sam prebacio tvoj post. Mislim da je za ovu temu.

                Zna Federer da nije bilo na njegovom, nego na Novakovom reketu. Ima dana kada zavisi od Federera. Ako su uslovi vrlo brzi ili ako je Novak losiji od svog standarda. No, vecinom zavisi od Novaka. I Federer to zna.

                Kada je izjedanacio na 4:4 u 2. set, spasivsi sjajnom igrom tri brejk lopte, mec jos nije bio izgubljen. Cak sto vise, momentum je bio na njegovoj strani i kompletna je dvorana pocela da navija za njega. Idealna prilika da barem dogura do 3. seta. Sto se onda desilo? Prepustam komentatorki, bivsoj teniserki, Anabeli Kroft. Ona je sjedila u prvom redu:

                She believes that a change in Djokovic's body language in the final moments underlined why he is the world's top player.
                Croft said: "There was so much tension mounting in the absolute final game, and after Roger lost the first point on serve, in the second point you could see a change come over Novak.
                Rodzer je, i pored publike i pored momentuma i pored sjajnog spasavanja izgubljenog gema, znao da Novak ne samo da nije uzdrman nego je u potpunosti siguran u sebe. A kad je Novak siguran u sebe, onda Rodzer nema sansi. Otud nervoza koju opisuje Anabel.

                Naravno, da parafraziram Dona, to ne znaci da Federer nije GOAT i da Edberg i Luti nisu napravili sjajan posao sa njime u zadnje dvije godine, tako da svi mogu da uzivaju.
                Last edited by NI; 24-11-15, 20:55.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ne, nego ce znaciti da ima losiju sezonu iako broj poraza govori nesto drugo.
                  Po ovom tvom zakljucku ispada da je ova godina bolja od 2009. ili 2012.
                  ako pustimo sa strane sezonu na šljaci i ako pustimo sa strane poraze od Novaka Đokoviča te dva (velika) kiksa- poraz od Seppija i Ramos Vinolasa ja se ne sječam, da je Roger izgubio koji meč uvoj 2015. U svakom slučaju IMPRESIVNO

                  Comment


                  • Originally posted by jacques9 View Post
                    ako pustimo sa strane sezonu na šljaci i ako pustimo sa strane poraze od Novaka Đokoviča te dva (velika) kiksa- poraz od Seppija i Ramos Vinolasa ja se ne sječam, da je Roger izgubio koji meč uvoj 2015. U svakom slučaju IMPRESIVNO
                    Izgubio je od Iznera nedavno...
                    Ali to je nebitno, ne moze ova da se poredi sa 2009. ili 2012.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment

                    Working...
                    X