Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto GP - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana



    9 levih, 5 desnih krivina
    Najduži pravac: 876m
    Najbrži krug: M.Marquez 1'30.237
    O incidentu u Maleziji je već sve rečeno (i previše). Hajde da se fokusiramo na ono što nas čeka u Valensiji...

    Pred poslednju trku sezone uvek vlada veliko interesovanje i neka posebna atmosfera. Karte su bile rasprodate i pre Sepanga, pa organizatori zadovoljno trljaju ruke.



    U nedelju će 110.000 ljudi doći da bodri svoje ljubimce.



    Staza u Valensiji je jedna od najlepših u kalendaru. Činjenica da publika sa bilo kog mesta može da vidi celu trku je čini potpuno jedinstvenom. To ujedno znači da navijači nisu previše blizu što bi trebalo da ih spreči da nekim nepromišljenim potezima izazovu prekid trke.



    Doctor ulazi u poslednju trku sa 7 poena prednosti. U ovim trenucima se još ne zna šta će biti sa žalbom i da li će startovati sa začelja.
    Objektivno, ima brži motor od mnogih koji će krenuti pre njega i lako može da se probije do prvih 10. Šta će posle biti, videćemo. Ne mislim da neko treba da ga propusti, već samo da neko od vozača iz sredine grida ne uleće bespotrebno u borbu sa njim i da sebi za pravo da odlučuje o šampionatu na ovaj ili onaj način.
    Neće mu biti lako-ulog je veliki, a nalazi se na španskom tlu.



    Sa druge strane, neće biti lako ni Lorenzu. Čak i da Rossiju potvrde kaznu, biće mu potrebno mnogo psihičke snage i samokontrole kako ne bi napravio grešku. Ne verujem da će se upustiti u jurnjavu za Hondama jer bi eventualni pad značio kraj njegovih snova o tituli.



    Ako vozači Honde budu poštovali fer plej i odluče da se ne mešaju u borbu za titulu, verovatno će zabeležiti pozicije 1 i 2. Pedrosa je ušao u formu na kraju sezone, Marquez je veoma brz i mislim da dileme oko pobednika neće biti (pod uslovom da ne padne kiša).

    Jedno je sigurno-Yamaha će imati šampiona. Ali, hajde da pogledamo malo i u blisku budućnost.
    Šta će se dešavati u sezoni 2016?
    Da li će i kako Lorenzo i Rossi uopšte deliti garažu?

    Da li će se malo smiriti strasti između Doctora i Marqueza ? Bilo bi lepo da dođe do primirja i da na stazi budu fer i korektni.

    Što se tiče podrške navijača, posledice će ostati. Verovatno će teže biti Marquezu jer je izgubio naklonost Rossijevih fanova koji su ga uvek nagrađivali aplauzom. Nesuđeni Doctorov naslednik će morati da se navikava na zvižduke, pre svega u Italiji.

    Za sada svi jedva čekamo rasplet u Valensiji, srećni zbog toga što živimo u eri ovih asova!

    Last edited by nb_korac; 02-11-15, 08:18.
    sigpic

  • #2
    u nedelju je moguća lagana kiša

    Comment


    • #3
      Je li kad ranije otvorena tema za neku trku? Hahaha Pa ide ovdje 25 strana.

      Ajmo Doktore, protiv Dorne, protiv Spanaca (samo vozaca, i to bez Pedrose gospodina)

      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
      sigpic

      Comment


      • #4
        To se ceka
        Samo mislim da sam video kod Nika Harisa ili na Motogp tviter profilu da je prodato 150000 ulaznica, da nisu smeli vise da pustaju bezbednosti.

        Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

        Comment


        • #5
          http://www.marca.com/2015/10/28/moto...446023295.html
          Videcemo kako ce biti..

          Obrni, okreni, milsim da ce sve zavisiti od Hondi...
          Last edited by Daisy Duck; 02-11-15, 10:56.

          Comment


          • #6
            Moderator je prve 2 pozicije vec dodijelio Hondama, ako se to ne desi imamo nove sumnje na manipulaciju?
            Najpostenije bi bilo da Jorge zavrsi 2. a Valentino 4., imali bi isti broj bodova. Pa neka Dorna onda dodijeli titulu onom ko je vise zasluzio.

            Comment


            • #7
              Originally posted by black_sax View Post
              Moderator je prve 2 pozicije vec dodijelio Hondama, ako se to ne desi imamo nove sumnje na manipulaciju?
              Najpostenije bi bilo da Jorge zavrsi 2. a Valentino 4., imali bi isti broj bodova. Pa neka Dorna onda dodijeli titulu onom ko je vise zasluzio.
              Hahaha, jeste, ja sam manipulator iz senke. Niste znali? Sad ću da namestim šampionat, čas posla!
              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by black_sax View Post
                Najpostenije bi bilo da Jorge zavrsi 2. a Valentino 4., imali bi isti broj bodova. Pa neka Dorna onda dodijeli titulu onom ko je vise zasluzio.
                nema tu nikakve "dodele", u toj "varijanti" titula ide onome ko ima više prvih mesta u sezoni a to je JLo ove godine....

                Comment


                • #9
                  Drustvo, danas zelimo srecan rodjendan Hectoru Barberi : )
                  Last edited by Brana; 02-11-15, 14:10.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by nb_korac View Post
                      Hahaha, jeste, ja sam manipulator iz senke. Niste znali? Sad ću da namestim šampionat, čas posla!
                      Tužiću te u Strazbur ako JL uzme titulu :P

                      P.S Za kišu je vrlo vjerovatno da bude tokom čitavog vikenda
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        https://motomatters.com/press_releas...to_on_sep.html
                        A evo sta Honda kaze..

                        Comment


                        • #13
                          ^^ ozbiljno sam razočaram Hondom! oni ne odustaju od priče da je VR namernu šutno i to ni manje ni više, nego prednju kočnicu na MM motoru!! sramota....

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by VR6 View Post
                            ^^ ozbiljno sam razočaram Hondom! oni ne odustaju od priče da je VR namernu šutno i to ni manje ni više, nego prednju kočnicu na MM motoru!! sramota....
                            Uglavnom primeceno..

                            Comment


                            • #15
                              Mozda je I Markez pritisnuo. Zar prednja kocnica nema zastitu, zato mi nije jasno

                              Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                              Comment

                              Working...
                              X