Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Pramac Australian Motorcycle Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Guma je material koji se dobija vulkanizacijom smese kaucuka i ostalih komponenti. Hemijsko tretiranje ivce pneumatika - to ne postoji!
    Ne dizem nikakvu frku, samo sam pitao autora da pojasni ovu besmislenu recenicu:

    Originally posted by Mladenovic View Post
    Narocito zbog cinjenice da je ovo jedna od retkih staza gde krajevi guma nisu hemijski tretirani
    Medjutim, ti si prilicno napet?!
    https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

    http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

    Comment


    • #17
      Lorenco možda jeste Spartanac, ali se kući vraća na štitu
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • #18
        Rosiju ova staza odgovara puno više nego Lorencu (takodje i Sepang naredne nedelje). Hrapaviji asfalt ovde više troši gume i forsiranje na početku i u 1.polovini trke može samo doneti štetu i glavobolju u završnici trke. Negde sam video da je kiša vr.moguća u nedelju na dan trke. Rosi bi realno trebalo da ponovo završi ispred Lorenca, uz novo preticanje u 2. delu trke. A možda i na početku preuzme trku. Pedrosa ostaje enigma i može biti ponovo konkurentan za pobedu. Markez zbog povrededjene šake verovatno ne dalje od 4.pozicije

        Comment


        • #19
          [QUOTE=AyrSen;1430726]Guma je material koji se dobija vulkanizacijom smese kaucuka i ostalih komponenti. Hemijsko tretiranje ivce pneumatika - to ne postoji!Ne dizem nikakvu frku, samo sam pitao autora da pojasni ovu besmislenu recenicu:


          Sve ovo sto sam izneo o gumama je pre par trka detaljno diskutovano na nekom od moto sajtova. To sto kazes vulkanizacija i tako to to ima veze sa traktorskom gumom a ne gumom za trke. Gume koje se koriste u moto gp-u imaju samo jednu slicnost sa obicnim gumama a to je crna boja i nista vise. Potpuno drugacija hemija i proces pravljenja. O ovome su govorili i britanci, sad nisam siguran da li bese After the flag ili pre neke od skorasnjih trka. Dodatno hemijsko tretiranje podrazumeva dodatno omeksavanje krajeva zarad boljeg gripa pod velikim uglom (dakle u krivinama). Naravno koje hemikalije se tu koriste to niko ne zna osim ljudi iz Bridzstona. Zbog abrazivnosti asfalta na ovoj i na jos nekim trkama se krajevi guma ne 'tretiraju'. Lorencova najveca moc je brz prolazak kroz krivine i ovo ce po misljenju ljudi koji su o tome pisali, a i ja se slazem sa njima, manje odgovarati Lorencu nego ostalim vozacima. To nista ne mora da znaci jer su i u Mudjelu koriscene takve gume pa je Lor izdominirao. Valjda sam bio jasan i manje 'besmislen'.
          Last edited by Mladenovic; 14-10-15, 06:21.

          Comment


          • #20
            Originally posted by BogdanB View Post
            Ne ide mi ovaj jezik, nema veze
            Imas gore opciju da menjas jezik (zastava italije i engleske dosta su sitne)

            Evo i Marquez bocka Jorgovana da tipuje na Rosija...nekad mi ga bude i zao ali odmah se setim kakav gad ume da bude manje vise sa izjavama o drugim vozacima i ko je koliko imao srece koliko sto ne postuje svoj deo garaze svoje inzenjere mehanicare e to je mnogo jadno a da ne pricam o incidentu kad je gurnuo onu devojku ni krivu ni duznu tu je trebao i neku kaznu da popije....
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #21
              Probacu preko kompa, ali kada sam stavljao engleski na telefonu, nije hteo da promeni tekst u engleski jezik. Samo opcije koje imam na sajtu su bile na engleskom.
              jel mislis na onaj ,, incident" kada mu je devojka drzala kisobran a on joj gurao ruke? Ako je to, ja ne znam kakav je to incident.

              Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
              Last edited by BogdanB; 14-10-15, 08:32.

              Comment


              • #22
                http://www.motorsport.com/motogp/new...-rider-in-2015

                Comment


                • #23
                  Stepen razumevanja je kod svakoga različit. Ono što hoću da ti kazem vredi samo onoliko koliko možeš da shvatis.

                  Originally posted by Mladenovic View Post
                  To sto kazes vulkanizacija i tako to to ima veze sa traktorskom gumom a ne gumom za trke.
                  Toliko o ovoj temi.....
                  https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                  http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                  Comment


                  • #24
                    @AyrSen
                    Nemam pojma ko je od vas dvojice u pravu što se tiče guma, za ono što ću napisati nije ni bitno da li znam. Ako si u pravu, nema potrebe za ironičnim postovima, nego lepo uzmeš i napišeš, pogrešio si gume nastaju tako i tako i ispraviš čoveka, ponavljam ako greši. Podsećaš na političare, puno pričaš (pišeš), a ništa nisi rekao (napisao). Donosiš bespotrebno negativnu energiju na forum, ovo nije zlonameran komentar, ali uvek si ti taj Mile kontraš i kada nema osnova za kontru
                    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                    До поновног сусрета, твој Швабо

                    mala H2H 2018/19
                    suicide
                    2019
                    velika H2H 2019/20

                    Comment


                    • #25
                      [QUOTE=AyrSen;1430833]Stepen razumevanja je kod svakoga različit. Ono što hoću da ti kazem vredi samo onoliko koliko možeš da shvatis.

                      Savrseno receno. Ukoliko zelis da vidis da se i ja malo razumem u hemiju dovoljno je da na guglu ukucas Marko Z Mladenovic. To sto sam pomenuo traktorsku gumu je vise bilo iz besa jer si jos u prvom postu moju izjavu okarakterisao besmislenom iako to nije informacija koju sam sanjao vec cuo od ljudi koji mnogo vise znaju o ovom sportu od svih nas zajedno. Ojacavanje guma gradjenjem sulfidnih mostova vulkanizacijom se radi samo u slucaju koriscenja prirodnog kaucuka dok ove gume nastaju potpuno ''u laboratorijskoj casi''. Ali naravno tvoja mora da bude poslednja, zato Rosi osvaja titulu i svi srecni i zadovoljni

                      Comment


                      • #26
                        Cisto da ne bude da izbacujem 'besmislene cinjenice'

                        http://www.motorsportmagazine.com/ra...otogp-title/2/

                        toliko od mene o gumama.

                        Comment


                        • #27
                          Da se bacimo na relevantnije teme... Trenutno me vise brine Rosijeva titula nego ostatak sopstvenog zivota.

                          Ima dobro vodjstvo, ali izuzetno krhko. Lorenzo je uvek taj koji ima ritam, brz je od prvog treninga, kvalifikuje visoko, bezi od prvog kruga. A Rossi uglavnom mora da izmisli comeback... Idemo na dobre staze, barem na papiru, ali daleko od toga da je Lorenzo za potcenjivanje. Ne bi me uopste iznenadilo da npr trijumfuje na sve tri (pu, pu, daleko bilo *kuckam u drvo*).

                          18 poena je manje od jedne trke, Rossi padne, Lorenzo prvi ili drugi i situacija se okrenula.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Vibe View Post
                            Trenutno me vise brine Rosijeva titula nego ostatak sopstvenog zivota.

                            Ima dobro vodjstvo, ali izuzetno krhko. Lorenzo je uvek taj koji ima ritam, brz je od prvog treninga, kvalifikuje visoko, bezi od prvog kruga. A Rossi uglavnom mora da izmisli comeback... Idemo na dobre staze, barem na papiru, ali daleko od toga da je Lorenzo za potcenjivanje. Ne bi me uopste iznenadilo da npr trijumfuje na sve tri (pu, pu, daleko bilo *kuckam u drvo*).18 poena je manje od jedne trke, Rossi padne, Lorenzo prvi ili drugi i situacija se okrenula.
                            Upravo tako. Mnogo je bolje sto su ovako zaredom, pa nema dugog izcekivanja.
                            Da, ali je sada Lorenco pod pritiskom i lako moze da pogresi i on, a dovoljno ce biti da u jednoj krivini ode presiroko i izgubi nekoliko poena u odnosu na Rosija. Ja bih voleo da se odluci pre Valensije, plasi me ta Valensija. Danas sam gledao proslogodisnju trku lorenco je imao u poslednjih 8 krugova ozbiljnih problema sa prednjom gumom. Videcemo. Honde ce se tu ozbiljno umesati ali svakako ocekujem +koji bod za rosija, makar +9

                            Comment


                            • #29
                              Ako bude +9 bice to vrlo ozbiljna prednost. Previse je iskustva iza njega da bi na 2 trke do kraja prokockao pobedu prednosti... Neka samo bude +, puna kapa...

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Vibe View Post
                                18 poena je manje od jedne trke, Rossi padne, Lorenzo prvi ili drugi i situacija se okrenula.
                                Pa roknuo bi se tacno...


                                Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X