Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shanghai 1000 / 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Comment


    • Sta ste svi zapeli visi je, nije visi... Covek je mnogo tezi, i prilicno nezgrapan i to je to.Visok je i Anderson pa se znatno bolje krece!

      Comment


      • MArej udje skoro do servis linije na riternu i umesto da krene na mrezu, vrati se na osnovnu liniju i izgubi poen. To je 2 puta uradio u ovom gemu.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Oni servis mogu da dovedu na odlican nivo, on kretanje nikad nece dovesti na pristojan nivo
          Ne mogu. Raonic je bolji server od njih end of story. By the way, Ivanisevic i Ljubicic su bili nizi od gore navedenih pa su ostali upamceni pre svega po dobrim servisima. A da visina nije uvek presudna imamo primer Federera 186 cm i Delpotra 198 cm gde je Federer daleko bolji server.

          Comment


          • Fantastičan meč u najavi već u prva tri gejma

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Ne mogu. Raonic je bolji server od njih end of story. By the way, Ivanisevic i Ljubicic su bili nizi od gore navedenih pa su ostali upamceni pre svega po dobrim servisima. A da visina nije uvek presudna imamo primer Federera 186 cm i Delpotra 198 cm gde je Federer daleko bolji server.

              Pa nisam ja rekla da ce biti bolji serveri od njega, nego da mogu da dovedu svoj servis na odlican nivo.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Koju bi ti reč upotrebila za Raonićev servis koji je po tebi iznad odličnog nivoa?
                I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Pa, da...Slika iz ugla po izboru. Neka je Berdych na tom podijumu stajao samo pola cm ispred Raonica, tu se onda dobija i potpuno drugaciji vizuelni utisak. Jos i Berdych malo podigao ramena za slikanje.

                  Pogledaj cijelu sliku.

                  Koliko ja vidim, Berdych ima nekako izduzen vrat i glavu, dok je Raonic manje-vise neproporcionalan. Medjutim, Raonic definitivno ima duze noge, a i po ramenima se dosta toga vidi. Takodje, Raonic ima i veci raspon ruku.

                  Comment


                  • Originally posted by Novak GO! View Post
                    Koju bi ti reč upotrebila za Raonićev servis koji je po tebi iznad odličnog nivoa?
                    Pa jedan od najboljih servisa od trenutno aktivnih igraca.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Pa nisam ja rekla da ce biti bolji serveri od njega, nego da mogu da dovedu svoj servis na odlican nivo.
                      Sad idemo znaci u komparciju. Vrlo dobar, odlican, najbolji... Ne znam sta ti znaci odlican nivo. Sta ti je parametar? Pogledaj kako se Marej sprda sa Berdihovim servisom. Sa Raonicem ide to mnogo teze. I na kom nivou je onda Raonicev servis? Na odlicnom ili malo vise od toga?

                      Comment


                      • Tomic je izvanredan. Ima sve udarce, ali bas sve. Izvanredno cita igru. Dodatno, izuzetno koristi zglob. Fantastican tajming. Prilicno je smiren tokom meca. Sve idano za izvanrednog defanzivca koji moze odlicno da napada. Skoro kopija Djokovic. No, postoje dva problema. Prvo, nedovoljno je brz. Drugo, pretezak je i relativno se brzo umara. U prvom set, koji je bio izvanredan, Novak je pretrcao 40% vise od Bernarda. Mogu slobodno reci da ga je Novak pobijedio trcanjem. A na kraju seta, Tomic je bio umoran. Jedino gdje mogu vidijeti prostor za ozbiljni napredak je servis. On ima dobar servis. Sa svojom visinom on mora da dovede servis da bude fvan serijski. I naravo takticki mora da bude koliko je god moguce ofanzivan. U tom slucaju moze dostici vavrinkin nivo.

                        Tomic je previsoka i pretesaka verzija Nadala, Marija ili Novaka.

                        S druge strane Raoni ima samo jednu vrhunsku stvar. To je servis. Ima ruku, ima osjecaj, ima varijaciju... U svemu drugome je nedovoljno talentovan. I samo je predanim i intelegentnim radom postigao oavj nivo koji ima. Izvlaci maksimum iz svojih prirodjenih sposobnosti. Na odredjeni nacin, Raonic je zacudjujuce niska verzija Karlovica ili Iznera. S tim sto je manje talentovan od obojice. Kao sto je i manje talentovan ne od Kirgiosa nego Andersona.

                        Groteskno je sto Vladan, koji uvijek brz da omalovazi, pa se cak se i naruga gracima tipa Raonica ima tako blagonaklono misljenje o njemu.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          S druge strane Raoni ima samo jednu vrhunsku stvar. To je servis. Ima ruku, ima osjecaj, ima varijaciju... U svemu drugome je nedovoljno talentovan. I samo je predanim i intelegentnim radom postigao oavj nivo koji ima. Izvlaci maksimum iz svojih prirodjenih sposobnosti. Na odredjeni nacin, Raonic je zacudjujuce niska verzija Karlovica ili Iznera. S tim sto je manje talentovan od obojice.
                          Manje talentovan od Karlovica i Iznera?! Po cemu. Jel' po kretanju, BH, volejima? Mislim da je razlika izmedju njih minimalna ali da ide u korist Raonica. Po meni je za nijansu talentovaniji od njih i imace sigurno bolje rezultate.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Tomic je izvanredan. Ima sve udarce, ali bas sve. Izvanredno cita igru. Dodatno, izuzetno koristi zglob. Fantastican tajming. Prilicno je smiren tokom meca. Sve idano za izvanrednog defanzivca koji moze odlicno da napada. Skoro kopija Djokovic. No, postoje dva problema. Prvo, nedovoljno je brz. Drugo, pretezak je i relativno se brzo umara. U prvom set, koji je bio izvanredan, Novak je pretrcao 40% vise od Bernarda. Mogu slobodno reci da ga je Novak pobijedio trcanjem. A na kraju seta, Tomic je bio umoran. Jedino gdje mogu vidijeti prostor za ozbiljni napredak je servis. On ima dobar servis. Sa svojom visinom on mora da dovede servis da bude fvan serijski. I naravo takticki mora da bude koliko je god moguce ofanzivan. U tom slucaju moze dostici vavrinkin nivo.

                            Tomic je previsoka i pretesaka verzija Nadala, Marija ili Novaka.

                            S druge strane Raoni ima samo jednu vrhunsku stvar. To je servis. Ima ruku, ima osjecaj, ima varijaciju... U svemu drugome je nedovoljno talentovan. I samo je predanim i intelegentnim radom postigao oavj nivo koji ima. Izvlaci maksimum iz svojih prirodjenih sposobnosti. Na odredjeni nacin, Raonic je zacudjujuce niska verzija Karlovica ili Iznera. S tim sto je manje talentovan od obojice. Kao sto je i manje talentovan ne od Kirgiosa nego Andersona.

                            Groteskno je sto Vladan, koji uvijek brz da omalovazi, pa se cak se i naruga gracima tipa Raonica ima tako blagonaklono misljenje o njemu.
                            Djokovic ako sutra od prvog udarca ne zapne kao u Pekingu protiv Nadala nema sta da trazi protiv Murraya.
                            Murray igra ravne udarce kao i Tomik i nece davati Noletu mnogo prostora za namestane.Ako ne bude serviro kako treba i ako bude pasivan izgubice...

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Manje talentovan od Karlovica i Iznera?! Po cemu. Jel' po kretanju, BH, volejima? Mislim da je razlika izmedju njih minimalna ali da ide u korist Raonica. Po meni je za nijansu talentovaniji od njih i imace sigurno bolje rezultate.
                              Po svim trim osnovama. Ukljuci i osjecaj za loptu. Ali oni imaju po 10 sentmetra vise. To je ogromni problem.

                              Comment


                              • Igra Marej odlicno, ali ovo je ipak Berdih, koji celu sezonu igra lose, osim samog pocetka kad je izgledalo da ce napraviti neki iskorak, kao Stan.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X