Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA World Cup Russia - Kvalifikacije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 61563 View Post
    Ja mislim da tu nema dileme da je Brazil 1958-1962,najbolja reprezentacija koja je ikad postojala,ali to je ono sto pricam oko generacija,pa se stavljaju Francuzi i Spanci ispred ko da se fudbal igra od kad smo mi rodjeni
    Ne igra se fudbal otkad smo mi rodjeni ali ja licno, a izgleda i vecina ovde, ne voli da govori i vodi rasprave o fudbalu koji nisu gledali. Ok, ti iz procitanog po internetu dolazis do zakljucka da je ta generacija Brazila najjaca ikada, mada treba uzeti u obzir i Madjare pedesetih koji su izgubili jednu utakmicu za 6 godina. Al ja ne mogu da ulazim u argumentovanu raspravu o tome jer nisam gledao ni jedne ni druge. Zamisli nase unuke za 50 godina kad budu izvlacili zakljucke iz necega procitanog i pogledanog na interetu kao sto ti radis, i kad budu citali o najvecem revolucionaru u svetu fudbala, Pepu Gvardiolu.

    Zato mislim da rasprave treba da se vode o vremenima koje smo doziveli.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by 61563 View Post
      A i fascinantno mi je ovo za Italijane posto mnogo ljudi ne na forumu su srecni sto su Italijani ispali,kao ma oni se uvek provlace
      Volim i ja zabare,vazda su bili smrt za Njemce a to mi se svidja.

      Comment


      • Zaboravim hrvate, i za njih se mora navijati.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Ne igra se fudbal otkad smo mi rodjeni ali ja licno, a izgleda i vecina ovde, ne voli da govori i vodi rasprave o fudbalu koji nisu gledali. Ok, ti iz procitanog po internetu dolazis do zakljucka da je ta generacija Brazila najjaca ikada, mada treba uzeti u obzir i Madjare pedesetih koji su izgubili jednu utakmicu za 6 godina. Al ja ne mogu da ulazim u argumentovanu raspravu o tome jer nisam gledao ni jedne ni druge. Zamisli nase unuke za 50 godina kad budu izvlacili zakljucke iz necega procitanog i pogledanog na interetu kao sto ti radis, i kad budu citali o najvecem revolucionaru u svetu fudbala, Pepu Gvardiolu.

          Zato mislim da rasprave treba da se vode o vremenima koje smo doziveli.
          Slazem ,da ne mozemo ali ono iz neki fudbaskih,knjiga neta,vecina je pisala o toj Brzilskoj kao najboljo,i bas napisah malocas ona Spanija u top 5 misleci pored Brazila tad i na Madjare ,Francuze

          E sad meni licno,opet kazem ne i omiljeni koje sam gledao,ali gledam realno najbolji je Zidan ,Mesi,Ronaldinjo top3 ,Maradone se ne secam sa vrhunca,a reprezentacija koju sam gledao,pa pre Spanija 2008-2012 nego FRA,a inace WC 2002 za mene jedan od najruznijih ikada,kad se setim samo dovlacenja Nemaca do finala muka mi pripadne ,a Brazil je to uzeo zasluzeno ali bas tanka konkurencija ,plus forsiranje Koreje,meni najgori WC koji sam gledao ikada

          @bici,jos sad kad su 2 sesir,zbog Italijan pa nam zapadnu u grupu milina
          Last edited by 61563; 14-11-17, 17:06.

          Comment


          • Ma smejurija je taj fudal iz 50ih i 60ih, gledao sam ranije highlightse nekih top utakmica iz tog vremena, jurnjava po celom terenu, ponekad se smene 5-6 kontre zaredom na obe strane, u odbrani svako za sebe igra, a o tehnici i brzini ne treba trositi reci. Danasnja Madjarska bi rastavila tu Madjarsku koja je ranije dominirala.

            To je normalno, igra napreduje iz dana u dan, sve vise strucnjaka je ukljuceno u razvoj igraca, procenat uspelih produkata raste, sistem igre se razvija, a onaj ko ne prati trend i razvoj fudbala, odmah ispada iz igre.

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              Ma smejurija je taj fudal iz 50ih i 60ih, gledao sam ranije highlightse nekih top utakmica iz tog vremena, jurnjava po celom terenu, ponekad se smene 5-6 kontre zaredom na obe strane, u odbrani svako za sebe igra, a o tehnici i brzini ne treba trositi reci. Danasnja Madjarska bi rastavila tu Madjarsku koja je ranije dominirala.

              To je normalno, igra napreduje iz dana u dan, sve vise strucnjaka je ukljuceno u razvoj igraca, procenat uspelih produkata raste, sistem igre se razvija, a onaj ko ne prati trend i razvoj fudbala, odmah ispada iz igre.
              Ma dobro neuporedivo je oko vremena sve napreduje ,brzina snaga,skauting,jedino za tehniku se ne bih slozio,naravno da bi svaka danasnja rasturila neku iz 1960
              Ali to je ko i tenis pa se prave poredjenja,a realno smesno je sve to porediti ali ajde,od reketa pa nadalje,moze i za svaki sport tako

              Comment


              • Ko zna kakve ce GMO hibride nasa deca gledati

                Comment


                • Originally posted by 61563 View Post
                  @Ivan Ma ok ,nisam ni ja rodjen 1950,ali ono istorijski samo kazem jer si ti napisao da jedini moze da parira,pa zato napisah

                  A i fascinantno mi je ovo za Italijane posto mnogo ljudi ne na forumu su srecni sto su Italijani ispali,kao ma oni se uvek provlace nek im

                  A sve to ide od 1982,gde su stvrano provukli sa tri neresena kroz grupu i onda na talasu Paola Rosija uzeli WC,i tad dobijaju tu etiketu

                  A gledajuci posle i srazmerno broju igracina i titula jedna od najmaleroznijih ekipa

                  1990 paklen sastav za mene bolji 1994,od golamana,Zenga,Paljuka..pa Bergomi,Barezi,Ferara,Maldini mladi,Anceloti ,Djanini,mladjani Badjo i napred jedan od najboljih tandema Mancini,Vijali,jos iskoci niotkuda Skilaci,ali jbg bolji od ARG ali ispadose na penale u SF

                  Onda ta 1994 izgubljneo jedno od najgorig finala na penale od Brazila,pa 1998 lepo opisao Sangugp u sred Pariza na penale od domacina,kao sto je lepo opisao i 2000 gde u polufinalu do duse na penale dobijaju po meni najjaci tim tada i domacina Holandiju,al eto gluposti finalu,o 2002 i sudiji Ekvadorcu koji je kasnije i optuzen ,prevarant sta reci,o 2004 i slucaju svedska vs danska i famoznih 22 mislim da svi znaju,2006 prvaci sveta,2008 ispadanje na euro od Spanije na penale koja uzima titulu ,jedino ITA nisu tad pobedili u regularnom vremenu,posle je sve kanal sem 2012 gde opet izbacuju Nemce i gube zasluzeno u Finalu od Spanije koja je sigurno u top 5 reprezentacija svih vremena taj sastav tad,i posle neko prica zabari imaju srece i provlace se
                  Oni precesto nemaju srece, ali mi jednostavno nisu jasni oni koji ih ne vole. A zna se od 90 (na primer) pa do sada kakve su sve igracine igrale za tu repku. Mnogo vise vrhunskih svetskih superstarova su imali i od Engleza i od Nemaca i od Spanaca i od Francuza i Holandjana ..... Kakve sve igracine nisu igrale za italijansku repku. Ili su mizerno igrale. Proguglajte malo pa vidite koliko je nastupa na primer imao jedan Sinjori jedan Zola, Mancini mogu jos da nabrajam ali bitna je poenta.
                  Secam se na primer Eura 96 kada je Badjo izostavljen sa spiska putnika na isto jer je bio u svadji sa Sakijem. Nisu se bas proveli na tom prvenstvu jer su dozvolili sebi da ih iznenadi Ceska i ako su prethodno dobili Ruse a kasnije remizirali sa Nemcima. I onda iz te grupe obe repke koje su prosle doguraju do finala. To mi je bilo prvo Evropsko koje sam pratio onako u fulu. Ono u Svedskoj sam samo skupljao slicice i pogledao po koju tekmu. A na njemu ko za kurac dva od moja omiljena tri igraca ne igraju (Badjo i Kantona) iz slicnih razloga. Jedino tada mladi premocni Del Pijero igrao ali nazalost nisu prosli grupu. To je na primer prvo Evropsko jednom Djorkaefu, Zidanu, Del Pijeru, Figu, Rui Kosti, Pavelu Nedvedu, Karelu Poborskom, Oliveru Birofu, Geri Nevil, pa cak i nesto starijem Alanu Sireru je to bilo prvo veliko takmicenje, pa onda imamo Davidsa, Sedorfa, Klajverta, Tirama, Sa Pinto Zoao Pinto, mnogi igraci Hrvatske reprezentacije ... i sve su to likovi koji su tada zasijali na svetskoj sceni. Mora edit, zaboravih malopre da spomenem mocnog Hakana Sukura. Ne znam kako sam to sebi dozvolio.
                  Ali Dzaba nema Badja i Erika i ja pizdeo.
                  Last edited by Sandugp; 14-11-17, 17:36.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Ma smejurija je taj fudal iz 50ih i 60ih, gledao sam ranije highlightse nekih top utakmica iz tog vremena, jurnjava po celom terenu, ponekad se smene 5-6 kontre zaredom na obe strane, u odbrani svako za sebe igra, a o tehnici i brzini ne treba trositi reci. Danasnja Madjarska bi rastavila tu Madjarsku koja je ranije dominirala.

                    To je normalno, igra napreduje iz dana u dan, sve vise strucnjaka je ukljuceno u razvoj igraca, procenat uspelih produkata raste, sistem igre se razvija, a onaj ko ne prati trend i razvoj fudbala, odmah ispada iz igre.
                    Bezobrazna ti je takva konstatacija. Istina da je fudbal bio i dalje nedovoljno razvijen i da je kvalitet generalno bio slab kad se pogleda danasnje vreme. Ali ne mozes da kazes da je fudbal bio smejurija jer tu ukljucujes i mnoge majstore tadasnje igre. Medicina je mnogo napredovala, hemija, znanje o ljudskom telu, kondicioni treneri, ishrana, oprema, lopte, tereni... Uzmi jednog iznad prosecnog fudbalera danasnjice, nek to bude npr Hamsik, daj mu svako jutro pljeskavicu i luk za dorucak, obuj mu kozne patike sa ekserima, stavi ga na neravan teren pun rupa i daj mu loptu koja ce da oteza pola kilograma na kisi. Hoce li dominirati i biti najbolji? Svakako da nece. Sa druge strane, stavi tu generaciju Brazilaca iz pedesetih u danasnje vreme i daj im tretman, opremu i znanje kakvo imaju danasnji fudbaleri. Verujem da bi dobar deo njih bio velicina kakva je bila u svoje vreme.

                    Oni najveci nisu vezani za svoju epohu, vec su vanvremenski. Kako Mocart i Tesla, tako Pele i Rivelinjo.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Oni precesto nemaju srece, ali mi jednostavno nisu jasni oni koji ih ne vole. A zna se od 90 (na primer) pa do sada kakve su sve igracine igrale za tu repku. Mnogo vise vrhunskih svetskih superstarova su imali i od Engleza i od Nemaca i od Spanaca i od Francuza i Holandjana ..... Kakve sve igracine nisu igrale za italijansku repku. Ili su mizerno igrale. Proguglajte malo pa vidite koliko je nastupa na primer imao jedan Sinjori jedan Zola, Mancini mogu jos da nabrajam ali bitna je poenta.
                      Secam se na primer 96 kada je Badjo izostavljen sa spiska putnika na isto jer je bio u svadji sa Sakijem. Nisu se bas proveli na tom prvenstvu jer su dozvolili sebi da ih iznenadi Ceska i ako su prethodno dobili Ruse a kasnije remizirali sa Nemcima. I onda kasnije iz te grupe obe repke koje su prosle doguraju do finala. To mi je bilo prvo Evropsko koje sam pratio onako u fulu. Ono u Svedskoj sam samo skupljao slicice i pogledao po koju tekmu. A na njemu ko za kurac dva od moja omiljena tri igraca ne igraju (Badjo i Kantona) iz slicnih razloga. Jedino tada mladi premocni Del Pijero igrao ali nazalost nisu prosli grupu. To je na primer prvo Evropsko jednom Djorkaefu, Zidanu, Del Pijeru, Figu, Rui Kosti, Pavelu Nedvedu, Karelu Poborskom, Oliveru Birofu, Geri Nevil, pa cak i nesto starijem Alanu Sireru je to bilo prvo veliko takmicenje, pa onda imamo Davidsa, Sedorfa, Klajverta, Tirama, Sa Pinto Zoao Pinto, mnogi igraci Hrvatske reprezentacije ... i sve su to likovi koji su tada zasijali na svetskoj sceni.
                      Ali Dzaba nema Badja i Erika i ja pizdeo.
                      E a kad se setim moj prvi euro u fulu 1992 taj euro i kad su nas vratili,a realno smo bili pa slobodno mogu da kazem u top 3 ako ne i prvi kanditat za osvajanje eura,tuga

                      I Italijani nisu tad ni igrali nisu se plasirali bili su kao druga zamena posle Danske u slucaju da i Rusima zabrane ucesce,ali su im dozvolili pod drugim nekim nazivom,pa su zato bili u albumu panini 92

                      Comment


                      • Originally posted by 61563 View Post
                        E a kad se setim moj prvi euro u fulu 1992 taj euro i kad su nas vratili,a realno smo bili pa slobodno mogu da kazem u top 3 ako ne i prvi kanditat za osvajanje eura,tuga

                        I Italijani nisu tad ni igrali nisu se plasirali bili su kao druga zamena posle Danske u slucaju da i Rusima zabrane ucesce,ali su im dozvolili pod drugim nekim nazivom,pa su zato bili u albumu panini 92
                        Da taj album mi je negde ne znam ni sam gde. Ali tada je najjace bilo osecanje razocaranja sto smo usled spleta okolnosti nezasluzeno izostavljeni sa Evropskog prvenstva, pa ga zato nisam preterano ni pratio. A imao sam desetak godina - klinac. Mogao sam ga gledati opet retko koju utakmicu sam pogledao. Secam se samo oceve konstatacije dok sam skupljao slicice i ceznuo za Gulitovom a po ko zna koji put izvlacio Bergkampovu (koji je tada bio mlad i neafirmisan igrac) i Blindovu (inace za ove mladje to je tata ovog Blinda Junajtedovog); elem secam se njegove konstatacije da ne brinem nego da budem srecan sto sam izvukao Bergkampa jer ce "taj klinac" biti veliki, veliki igrac. I bio je u pravu covek.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Bezobrazna ti je takva konstatacija. Istina da je fudbal bio i dalje nedovoljno razvijen i da je kvalitet generalno bio slab kad se pogleda danasnje vreme. Ali ne mozes da kazes da je fudbal bio smejurija jer tu ukljucujes i mnoge majstore tadasnje igre. Medicina je mnogo napredovala, hemija, znanje o ljudskom telu, kondicioni treneri, ishrana, oprema, lopte, tereni... Uzmi jednog iznad prosecnog fudbalera danasnjice, nek to bude npr Hamsik, daj mu svako jutro pljeskavicu i luk za dorucak, obuj mu kozne patike sa ekserima, stavi ga na neravan teren pun rupa i daj mu loptu koja ce da oteza pola kilograma na kisi. Hoce li dominirati i biti najbolji? Svakako da nece. Sa druge strane, stavi tu generaciju Brazilaca iz pedesetih u danasnje vreme i daj im tretman, opremu i znanje kakvo imaju danasnji fudbaleri. Verujem da bi dobar deo njih bio velicina kakva je bila u svoje vreme.

                          Oni najveci nisu vezani za svoju epohu, vec su vanvremenski. Kako Mocart i Tesla, tako Pele i Rivelinjo.
                          Pa slazem se ja sve sa tobom. Nisam omalovazavao majstore tadasnjeg fudbala, vec mi je jednostavno smesno da gledam taj fudbal i da ga poredim sa danasnjim.

                          Ne kazem ja da je danasnji fudbal bolji jer ga cine inteligentniji ljudi sa vecim potencijalom i boljim genima, vec uglavnom zbog razloga koje si naveo.

                          Comment


                          • Zemlja je tugovala ej vracaju igrace iz Svedske sankcije,sok...

                            Ja imam i dalje taj album cuvam ja sve to do duse nisam ga popunio,ali sad kad si spomenuo Holandeze,e to je jos jedna da kazem malerozna selekcija naspram igraca koje su imali ,na stranu sto se sad raspadaju,prvo za to vreme jedna od najjacih a uzeli samo EC 1988,izgubili 3 finala a jedna od najjcih ekipa tog vremna i trio Gulit,Rajkard,Basten,WC 1998 na penale od Brazilaca u SF,a bili ako ne i bolji u tom mecu,2000 SF od Italijan na penale jos se secam Panenke Totija ,i 2004 da nisu ispali od Portugla u najboljem mecu turnira po meni ,mislim da bi oni dobili Grke,al sta bi bilo ...i 1994 isto tad je Bergkamp i iskocio bas,na Brazilce i buduce prvake sveta i 3-2 poraz u QF i cuvena prvi put vidjena proslava gola posvecenom rodjenju deteta ,cini mi se Bebetu tad,sa Romariom i ne secam se ko je bio treci
                            Last edited by 61563; 14-11-17, 18:20.

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sto ga zabiberio Eriksen,valjda nece ovako u subotu DObar mec prvih pola sata 3plus vec
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X