Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA World Cup Russia - Kvalifikacije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sad je pitanje oce li Zlatan biti na Mundijalu, on tek treba da se vrati posle teske povrede, sam se oprostio i pitanje je oce li zeljeti da igra na Mundijalu, i jeste lose da sad svi o njemu pricaju, a igraci su na terenu izborili plasman na Mundijal, sto je fantastican uspjeh za ovakvu Svedsku.

    Ali da ce zeljeli svi od saveza, preko selektora do igraca da bude tu, svakako. Sjetimo se 2006. godine i mucenja Francuske,. To je opsti raspad sistema bio, cak joj je i visilo drugo mjesto, mogli su da ne odu posto su i Svajcarska i Izrael bili na odlicnom nivou. Zidan, Turam i Makelele su se jos ranije povukli i nisu igrali te kvalifikacije ali ih je Domenek i savez nagovorio da se vrate i odigraju finis kvalifikacija i Mundija. Naravno dovoljan je bio samo povratak Zidana da se kvalifikuju, a iako su se mucili u grupi u Njemackoj Zidan je proigrao u nokaut fazi i izbacio teske favorite maltene sam, zamalo donio i drugu Boginju, koju je opet paradoksalno on vjerovatno na kraju i oduzeo Francuzima. I da je bio bilo ko drugi haos bi svi pravili, a ovako su mu svi stali u zastitu, od Siraka, preko saveza i selektora do naravno navijaca. Sjutra dan je docekan kao kralj u Parizu.

    E Zlatan ima taj nivo postovanja u Svedskoj i jedino ako ga saigraci ne zele moglo bi da bude problema. A svi ce oni zeljeti da bude tu. Kao sto ce i vecina navijaca na svijetu radije njega zeljeti da gleda nego Gudetija.
    sigpic

    Comment


    • Mora Injesta ispred Cavija jer je on njihov superheroj. Uvek kada je bilo najteze Injesta je bio tu i onaj pogodak u finalu svetskog 2010 je ta mrva na tasu koja presudjuje u njegovu korist kada se uporedi sa Cavijem. Uporedjivati ih po kvalitetu je besmisleno.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        A sto ti se povraca od Raula? Raul je legenda i spada u sam vrh spanskih fudbalera.
        A ne znam valjda mi se smucio zbog ovih sto pate za 90-im kad su bili mladi i lijepi pa im valja samo Batistuta,Raul,Ronaldo(pravi??!!!)i Zidan.Ako im dirnes u njih spremni su da kolju.Vecinom generacija rodjena 80-ih.Po njima danasnji fubaleri naravno nemaju pojma i svi su pickice.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Sad je pitanje oce li Zlatan biti na Mundijalu, on tek treba da se vrati posle teske povrede, sam se oprostio i pitanje je oce li zeljeti da igra na Mundijalu, i jeste lose da sad svi o njemu pricaju, a igraci su na terenu izborili plasman na Mundijal, sto je fantastican uspjeh za ovakvu Svedsku.

          Ali da ce zeljeli svi od saveza, preko selektora do igraca da bude tu, svakako. Sjetimo se 2006. godine i mucenja Francuske,. To je opsti raspad sistema bio, cak joj je i visilo drugo mjesto, mogli su da ne odu posto su i Svajcarska i Izrael bili na odlicnom nivou. Zidan, Turam i Makelele su se jos ranije povukli i nisu igrali te kvalifikacije ali ih je Domenek i savez nagovorio da se vrate i odigraju finis kvalifikacija i Mundija. Naravno dovoljan je bio samo povratak Zidana da se kvalifikuju, a iako su se mucili u grupi u Njemackoj Zidan je proigrao u nokaut fazi i izbacio teske favorite maltene sam, zamalo donio i drugu Boginju, koju je opet paradoksalno on vjerovatno na kraju i oduzeo Francuzima. I da je bio bilo ko drugi haos bi svi pravili, a ovako su mu svi stali u zastitu, od Siraka, preko saveza i selektora do naravno navijaca. Sjutra dan je docekan kao kralj u Parizu.

          E Zlatan ima taj nivo postovanja u Svedskoj i jedino ako ga saigraci ne zele moglo bi da bude problema. A svi ce oni zeljeti da bude tu. Kao sto ce i vecina navijaca na svijetu radije njega zeljeti da gleda nego Gudetija.
          Sve se to vrati i plati Vladane. Zidana obozavam, ali setimo se cetvrtfinala svetskog 98 u Francuskoj i meca sa Italijanima, gde su francuzi bili losiji tim. Pa na penale prosli dalje (Di Bjadjo Luidji pogodio precku), pa onda finala Eura 2000 u Holandiji i Belgiji gde su ih Italijani rastavili od fudbala (Del Pijero promasio zicer na 1-0 za Italiju i priliku da "ubije utakmicu") pa Viltor nekako umulja pa Zlatni Decko David Trezege donese titulu....
          Moralo je to jednom da se vrati, nazalost po Zidana na vrlo bolan nacin, ali David Daca Trezege je slicno kao i Luidji Di Bjadjo sabio preckicu koja je Del Pijeru, Totiju, Pirlu i kompaniji donela titulu .....


          Originally posted by Ivan_pg View Post
          A ne znam valjda mi se smucio zbog ovih sto pate za 90-im kad su bili mladi i lijepi pa im valja samo Batistuta,Raul,Ronaldo(pravi??!!!)i Zidan.Ako im dirnes u njih spremni su da kolju.Vecinom generacija rodjena 80-ih.Po njima danasnji fubaleri naravno nemaju pojma i svi su pickice.
          Raul je svakako najpopularniji Spanac svog vremena. Popularniji nego Injesta i Cavi zajedno i ako nista toj Spaniji kroz reprezentaciju nije dao. Ali to je igrac, velika harizmaticna licnost neverovatnih fudbalskih kvaliteta. Ne moramo da tugujemo ni za kakvim godinama, moramo samo da budemo realni.
          Last edited by Sandugp; 14-11-17, 16:01.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Kako su Francuzi bili mocni krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih,on je jedini tim koji moze da papira Spancima iz perioda 2008-12 po kvalitetu.Po meni cak za nijasnu i kvalitetniji.Premocno.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Raul je svakako najpopularniji Spanac svog vremena. Popularniji nego Injesta i Cavi zajedno i ako nista toj Spaniji kroz reprezentaciju nije dao. Ali to je igrac, velika harizmaticna licnost neverovatnih fudbalskih kvaliteta. Ne moramo da tugujemo ni za kakvim godinama, moramo samo da budemo realni.
              Ne potcjenjujem ja njegove kvalitete,on jeste legenda,igrac koji je obiljezio jednu fudbalsku epohu.Ja cak i volim takav tip igraca.Ne osporavam mu ni popularnost ali izostale su velike titule sa reprezentacijom.Ipak je grijehota njega stavit ispred dva carobnjaka kakvi su Cavi i Injesta.

              Comment


              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                Kako su Francuzi bili mocni krajem 90-ih i pocetkom 2000-ih,on je jedini tim koji moze da papira Spancima iz perioda 2008-12 po kvalitetu.Po meni cak za nijasnu i kvalitetniji.Premocno.
                Ja mislim da tu nema dileme da je Brazil 1958-1962,najbolja reprezentacija koja je ikad postojala,ali to je ono sto pricam oko generacija,pa se stavljaju Francuzi i Spanci ispred ko da se fudbal igra od kad smo mi rodjeni

                Comment


                • Originally posted by 61563 View Post
                  Ja mislim da tu nema dileme da je Brazil 1958-1962,najbolja reprezentacija koja je ikad postojala,ali to je ono sto pricam oko generacija,pa se stavljaju Francuzi i Spanci ispred ko da se fudbal igra od kad smo mi rodjeni
                  A dobro ja sam rodjen 97 godine,ne mogu da pravim takve usporedbe.Za proucavanje Francuza imam makar you tube,za ove nemam mnogo materijala bez neke crno bijele snimke dje se lopta ne moze vidjet.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    Ne potcjenjujem ja njegove kvalitete,on jeste legenda,igrac koji je obiljezio jednu fudbalsku epohu.Ja cak i volim takav tip igraca.Ne osporavam mu ni popularnost ali izostale su velike titule sa reprezentacijom.Ipak je grijehota njega stavit ispred dva carobnjaka kakvi su Cavi i Injesta.
                    Niko ga i ne stavlja.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Niko ga i ne stavlja.
                      Iznenadio bi se koliko znam takvih,koji odgovaraju opisu koji sam dao prije.Da ne pominjem sta se desi kad im kazes da je Mesi bolji igrac i da je dao vise golova za reprezentaciju od njihovog bozanstva Batistute.
                      Last edited by E1_PG; 14-11-17, 16:21.

                      Comment


                      • Iniesta naravno. Za mene drugi najbolji fudbaler koga sam gledao.

                        Inace i ja cu navijati za Brazilce na svetskom, gomila izuzetno iritantnih igraca, al kad obuku taj zuti dres, ne mogu da ih ne gotivim. Mada tu je i Francuska i jos par gotivnih repki.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          A dobro ja sam rodjen 97 godine,ne mogu da pravim takve usporedbe.Za proucavanje Francuza imam makar you tube,za ove nemam mnogo materijala bez neke crno bijele snimke dje se lopta ne moze vidjet.
                          Ne moze ni Fiksni, nego veruje ljudima koji su pratili i negde su to zabelezili.
                          Meni je drago sto sam zakacio Maradonu da gledam na primer, ali je to ipak bio period nakon zenita njegove karijere tako da su do sada najbolja dva fudbalera koja sam gledao Ronaldo i Zidan.
                          Najrealnije je da pricas - pises o onome sto si sam gledao i poredis sve sto si za svog zivota video. I to bi bila neka tvoja lista omiljenih, najboljih koja svakako nije lista svih vremena ali je opet iz licne persprktive objektivnija nego da pises o nekome ciji si klip nekada pogledao ili mozda cak ni to nisi uradio.
                          Last edited by Sandugp; 14-11-17, 16:38.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Ne moze ni Fiksni, nego veruje ljudima koji su pratili i negde su to zabelezili.
                            Meni je drago sto sam zakacio Maradonu da gledam na primer, ali je to ipak bio zenit njegove karijere tako da su do sada najbolja dva fudbalera koja sam gledao Ronaldo i Zidan.
                            Najrealnije je da pricas - pises o onome sto si sam gledao i poredis sve sto si za svog zivota video. I to bi bila neka tvoja lista omiljenih, najboljih koja svakako nije lista svih vremena ali je opet iz licne persprktive objektivnija nego da pises o nekome ciji si klip nekada pogledao ili mozda cak ni to nisi uradio.
                            Pa dobro ovo sto sam pisao se i jeste odnosilo na zadnjih 20 godina ako sam nedje napisao svih vremena to je greska.Ne znam taj Brazil jeste bio rezultatski impresivan,imena iz te generacije su ostala poznata do danasnjih dana i svi prakticno koji malo bolje poznaju fudbal znaju za njih.Ali nisam ih gledao i ne mogu da pricam kakvi su u odnosu na danasnje reprezentacije niti je to moguce porediti.Za tadasnje vrijeme su vjerovatno bili vanzemaljci.Francuze i Spance je moguce poredit jer ih razdvaja desetak godina sto i nije puno.

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan_pg View Post
                              A dobro ja sam rodjen 97 godine,ne mogu da pravim takve usporedbe.Za proucavanje Francuza imam makar you tube,za ove nemam mnogo materijala bez neke crno bijele snimke dje se lopta ne moze vidjet.
                              @Ivan Ma ok ,nisam ni ja rodjen 1950,ali ono istorijski samo kazem jer si ti napisao da jedini moze da parira,pa zato napisah

                              A i fascinantno mi je ovo za Italijane posto mnogo ljudi ne na forumu su srecni sto su Italijani ispali,kao ma oni se uvek provlace nek im

                              A sve to ide od 1982,gde su stvrano provukli sa tri neresena kroz grupu i onda na talasu Paola Rosija uzeli WC,i tad dobijaju tu etiketu

                              A gledajuci posle i srazmerno broju igracina i titula jedna od najmaleroznijih ekipa

                              1990 paklen sastav za mene bolji 1994,od golamana,Zenga,Paljuka..pa Bergomi,Barezi,Ferara,Maldini mladi,Anceloti ,Djanini,mladjani Badjo i napred jedan od najboljih tandema Mancini,Vijali,jos iskoci niotkuda Skilaci,ali jbg bolji od ARG ali ispadose na penale u SF

                              Onda ta 1994 izgubljneo jedno od najgorig finala na penale od Brazila,pa 1998 lepo opisao Sangugp u sred Pariza na penale od domacina,kao sto je lepo opisao i 2000 gde u polufinalu do duse na penale dobijaju po meni najjaci tim tada i domacina Holandiju,al eto gluposti finalu,o 2002 i sudiji Ekvadorcu koji je kasnije i optuzen ,prevarant sta reci,o 2004 i slucaju svedska vs danska i famoznih 22 mislim da svi znaju,2006 prvaci sveta,2008 ispadanje na euro od Spanije na penale koja uzima titulu ,jedino ITA nisu tad pobedili u regularnom vremenu,posle je sve kanal sem 2012 gde opet izbacuju Nemce i gube zasluzeno u Finalu od Spanije koja je sigurno u top 5 reprezentacija svih vremena taj sastav tad,i posle neko prica zabari imaju srece i provlace se
                              Last edited by 61563; 14-11-17, 16:46.

                              Comment


                              • Meni je Iniesta bolji od Ćavija. A što se tiče najbolje reprezentacije za mene je Brazil 2002. To je prvo svetsko koje sam gledao, ali Brazil tih godina je bio perverzija.

                                Ronaldinjo najbolji igrač svih vrmena. Po brojkama ne, ali da pitaš ljude da izaberu jednog kog će gledati bili bi ili Ronaldinjo ili Maradona, na trećem mestu Mesi i Ronaldo debeli, a Kris je mašina ali nema tu dugo ništa spektakularko za videti.

                                A ako bi ljudi morali da se klade da će neki igrač dati gol iz 90% situacija glasali bi za Ronalda Krisa. A malo od svega i konstantnost onda Mesi, Maradona posle.

                                Ubacujem se sa neba nadam se da je ovo bila tema rasprave

                                Comment

                                Working...
                                X