Announcement

Collapse
No announcement yet.

Misano 2015-sa lica mesta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Misano 2015-sa lica mesta

    Naše proputovanje po Italiji nakon trke se malo odužilo pa tek sad stiže izveštaj.
    Dakle, izvinjavam se na kašnjenju i nadam se da ću uspeti da prenesem delić atmosfere…

    Pred MotoGP vikend u Riminiju i, uopšte na celoj rivijeri, sve je u znaku trke.
    Tokom nedelje se organizuju razna takmičenja, a mi smo posetili jedno koje nam se činilo najinteresantnije. U pitanju je trka na ski-jetovima koja je bila organizovana na plaži “Bošković” (dobila je ime po Ruđeru Boškoviću). Na takimčenje su došli Binder, Hanika, DeAngelis, Cortese, Bastianini, Miller...



    Vozači su se trkali na vodi u parovima, dvojica po dvojica. Kad padne zastava, otrče u vodu, skoče na skuter, obiđu crvene bove u vodi, istrče ponovo na obalu i ko prvi otvori suncobran, taj je pobednik.



    Nije bila velika gužva pa smo mogli lepo da im priđemo. Svi su bili raspoloženi da se slikaju sa nama. Rekli smo im da pravimo fotke za Sport klub i evo ih:






    Autogrami


    Miller


    Cortese


    DeAngelis



    Moj neuspešni selfi sa Bastiom (išlo mi je sunce u oči, nisam ništa videla, haha).

    Kasnije smo posetili Rossijevu Tavulliu. Ceo gradić je u znaku Doctora, a fanovi samo stižu....


    Picerija u gradu


    Prodavnica


    Nečija kuća


    U Rossijevom restoranu:






    Poseban kuriozitet je da smo u Rossijevom restoranu u gomili fanova obučenih u žuto, videli jednog u Lorenzovoj majici i jednog sa Marquezovim kačketom. Suvišno je i komentarisati da ljudi nisu imali nikakav problem sa Doctorovim fanovima iako su nosili obeležja njegovih konkurenata.


    Ovaj efekat je slučajno ispao, ali baš je super!

    Iza Rossijeve picerije se nalazi dvorište u kome su postavljene figure-Vale i njegova ekipa, sa mestom za fanove. Tu se svi slikaju kao da su deo njegovog tima.




    Okolo je plakat koji je napravljen u čast 100-te pobede...









    Pre trke smo morali u Misano da zamenimo vaučere koje smo dobili kada smo rezervisali karte preko neta. Bio je ogroman je red i po tome se već videlo koliko interesovanje vlada za trku kada je Doctor vodeći u šampionatu. Karte kupuju ljudi svih generacija, i stari i mladi. Videli smo čak jedan simpatičan par-baku i deku koji su dovezli motorom, skinuli kacige i potom stali u red.

    Na dan trke je neopisiv haos. Ogromna sobraćajna gužva i totalni kolaps. Moram da priznam da je dolazak i odlazak sa staze u Brnu mnogo bolje organizovan.



    Bastianini je uz ovacije sa tribina zabeležio svoju prvu pobedu. Iako on nije jedini Moto 3 vozač sa tih prostora, daleko je najpopularniji. Svi su urlali kada je pretekao Antonellija koji je takođe rođen tu, u blizini.

    Publika je aplauzom nagradila i Zarca za ubedljivu pobedu, ali glavni događaj se tek očekivao.



    Većinu su činili Rossijevi navijači koji su došli da vide pobedu. Nažalost, nismo imali priliku da vidimo kako izgleda slavlje na njegovom kućnom pragu. Moram da priznam da sam bila iznenađena time koliko mrze Lorenza i kako su se radovali kada je pao. On je jedini vozač kome zvižde.

    Marquezova pobeda je propraćena aplauzom. Uspeli smo da izađemo na stazu, ali smo zbog ogromne gužve zakasnili da snimimo pobednički trio.




    Publika se posle ceremonije okupila i počela da doziva Rossija. U momentu kada je Doctor izašao da pozdravi svoje navijače, nastao je pravi delirijum. Svi urlaju i guraju se sa telefonima u rukama, pa naše slike nisu baš najbolje, ali to je bio potpuno neverovatan doživljaj.


    Snimak kamerom je bolji, ali još nismo stigli da ga okačimo na Youtube.

    Posle smo se još malo šetali stazom, skupljali delove guma i slikali pored garaža.













    Na kraju je na startno-ciljnom pravcu postavljena Simoncellijeva zastava oko koje su se svi okupili i ćutke aplaudirali. Dirljivo.


    Gužva se razilazila satima posle trke, a mi smo otišli umorni i sa osmehom na licima.
    Već u povratku smo počeli da pravimo planove za narednu godinu.

    Ko se sprema da ode prvi put i vidi neku trku uživo razmišlja ovako : Samo iz radoznalosti da vidim kako izgleda ceo događaj na licu mesta. Ali, kad samo jednom odeš, shvatiš da posle toga neprekidno praviš nove i nove planove kako da se vratiš i to doživiš ispočetka.
    Last edited by nb_korac; 21-09-15, 12:54.
    sigpic

  • #2
    Hvala na slikama, vidim da je bilo vredno!

    Comment


    • #3
      Super, sjajan provod.

      Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

      Comment


      • #4
        Nakon ovakvog detaljnog opisa, kao da sam i ja bio tamo
        Vidi se da grad zivi samo za taj vikend... Kafa izgleda odlicno
        Nego nb Korac, posto burek u Misano?

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • #5
          Originally posted by bane je View Post
          Nakon ovakvog detaljnog opisa, kao da sam i ja bio tamo
          Vidi se da grad zivi samo za taj vikend... Kafa izgleda odlicno
          Nego nb Korac, posto burek u Misano?
          Haha, nema bureka, ima njoke:

          sigpic

          Comment


          • #6
            Hvala na ovom izvestaju , mada sad mi je jos zalije sto nisam otisao.
            Uvek mi planovi za odlazak propadnu pred sam pokret.
            Al ja ne odustajem, nadam se Asenu sledece godine

            Comment


            • #7
              Hvala na izvestaju, slike su odlicne
              sigpic

              Comment


              • #8
                Konačno, evo i filmića sa takmičenja na plaži:

                Dolazak vozača
                https://www.youtube.com/watch?v=fbiOfjktuRM

                Bastianini
                https://www.youtube.com/watch?v=t1rFQYBoRco

                De Angelis
                https://www.youtube.com/watch?v=4dQG9HFaeX8

                Cortese
                https://www.youtube.com/watch?v=MG30pY4K_l0

                Hanika
                https://www.youtube.com/watch?v=sJPzAElgtas
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Plakat u čast Rossijeve 100-te pobede:
                  https://www.youtube.com/watch?v=eR41...ature=youtu.be
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sjajno, prelepa istorija.

                    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                    Comment

                    Working...
                    X