Announcement

Collapse
No announcement yet.

Евробаскет 2015

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pjandjiani prosecan trener, dominirao sa Montepaskijem u Italiji gde do "povratka" Milana 2012 nije bilo kvalitetne ekipe, u Evroligi su bili stabilni ali istini za volju nije usao u finale u 6 sezona a imao je top 6-7 ekipu svake sezone, Stonerook-McIntyre-Kaukenas-Lavrinovic-Sato i jos mnogi drugi u najboljim igrackim danima, cinjenica je da je bio uspostavio sistem ali van Montepaskija nista nije napravio. U Fenerbahceu se obrukao a ovo sto radi u Italiji je za svaku osudu. Prvo 2011 gde nije izasao iz grupe sa 3 NBA igraca a i tada su tu bili Heket i Datome, pa onda debakl 2013 gde nakon 5/0 u grupi ne dobije nikoga, izgubi od Ukrajine a onda i od nas i ostane bez SP, tada je trebao da dobije otkaz i evo sada 2015 ga vile pronosale, da Galinari nije dao kos za nereseno, ispali bi opet u grupi sa sve 6 strasnih igraca a na sva tri poslednja sampionata imaju top 5 tim na papiru. Osim eto mozda 2013 kada Barnjani i Galinari nisu igrali.

    Videcemo sta ce sada napraviti, ako opet ne bude u 7 i ne izbori kvalifikacioni turnir za OI, ispasce ozbiljna neznalica mada s obzirom kakav im je zreb, prosecan forumas na klupi bi ih u 7 uveo trenutno.

    Sto se top 15 tice, ni blizu nije... Nesto slicno kao i Dule, nigde osim u Montepaskiju/Partizanu nije napravio specijalan rezultat, ali Dule je sa Partizanom koji ima manji budzet 10 puta od Montepaskija tada pravio identicne rezultate, pa u nekim sezonama i bolje.

    A sto se ispadanja u trecu ligu tice i pada posle odlaska Pjandjianija, to je do vlasnika koji je ulagao u pogresne stvari od 2012 i dozivio bankrot i zavrsio u zatvoru.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #92
      Moram dupli nakon procitane stranice, Maricu neozbiljan si, kakav crni Itudis Pa on je tek 2 sezone samostalan trener, od te 2 je sa Banvitom ispao u 1/2 Turske lige sa prve pozicije i obrukao se u EuroCupu, bili su hit u prvom delu sezone i onda strasan pad. Pojma nemam kakva je preporuka bio za CSKA sem sto je ucio od Obradovica, ali on eto opet sa CSKA koji je imao uz Real najbolju ekipu, nije usao u finale, izbacio ga Olimpijakos. Itudis=Pjandjiani, isti kurac, cak vise postujem eto Pjandjianija jer Itudis nema nikakav pecat jos uvek iza sebe.

      To sto ti pricas za Pjandjijanija ti vec rekoh, tom logikom je Dule Vujosevic bolji trener jer je pravio iste stvari sa 10 puta manjim mogucnostima.

      Sto se Lasa tice, pa njega u Spaniji zovu LoLaso, vise je Pascual tamo postovan...

      Najgore od svega je sto trenutno u kosarci nema mnogo perspektivnih trenera, uglavnom se svodi na iskusnije i ove mlade u pokusaju gde se niko nije istaknuo. Barcokas je neko ko je obecavao nakon titule u EL ali onda nakon onih izjava Pere Antica i losih rezultata kasnije to palo u vodu.

      Sto se Pesica tice, on ima osvojenu Evroligu, titulu prvaka sveta u kosarci, kako Simone moze u isti kos sa njim?
      Dok ovo pisem, setih se Saridze, on mozda ima potencijal da bude odlican trener, videcemo sta ce u EL napraviti sa potpuno novom ekipom, prolaz u top 16 bi bio veliki uspeh.

      Jos jednom da se vratim na Pjandjianija, Maricu kad je toliko mocan, sto ne moze naci klupski posao vec 3 sezone
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #93
        Je l' si to ti Mikula?
        sigpic

        Comment


        • #94
          Glavom i bradom
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Ricma View Post
            Edit:Sa Dudom nam je forma u poslednja dva prvenstva bila u padu kako je prvenstvo odmicalo.Isto smo tako poslednje meceve 2009 i 2010 odigrali daleko ispod naseg nivo.Da li i za njega vazi da nije dobar trener?
            2009. finale protiv Spanije sa daleko najmladjom ekipom na prvenstvu, mozda u poslednjih 20 godina na bilo kom prvenstvu nijedna ekipa nije imala prosek godina nesto vise od 21. To je bila strasna Spanija koju smo vec jednom dobili na tom prvenstvu.
            2010. U polufinalu debelo osteceni i zavrsavas mec u 23h, sledeci dan oko 16h igras sledeci bez ikakvog motiva i pripreme.

            Toliko lupas Paricu da je morao Miko intervenisati, to su bas krizne situacije kad mi ostali ne mozemo nista da ucinimo.
            Last edited by Black Mamba 24; 10-09-15, 00:54.
            sigpic

            Comment


            • #96
              Originally posted by Black Mamba 24 View Post
              2009. finale protiv Spanije sa daleko najmladjom ekipom na prvenstvu, mozda u poslednjih 20 godina na bilo kom prvenstvu nijedna ekipa nije imala prosek godina nesto vise od 21. To je bila strasna Spanija koju smo vec jednom dobili na tom prvenstvu.
              2010. U polufinalu debelo osteceni i zavrsavas mec u 23h, sledeci dan oko 16h igras sledeci bez ikakvog motiva i pripreme.

              Toliko lupas Paricu da je morao Miko intervenisati, to su bas krizne situacije kad mi ostali ne mozemo nista da ucinimo.
              Originally posted by Mr.M View Post
              Glavom i bradom

              Zasto si precutao 2011 i 2013?2009 smo najbolje izgledali u pocetku i to bas zbog dugih priprema, poenta je u tome da Duda nije los trener bas kao ni Pjanidjani sto su lose tempirali formu i sto su im ekipe izgledale na pocetku prvenstva.Za Dudu sam rekao da je jedan od najboljih(BOLJI OD PJANIDJANIJA) i to samo pokazuje angazman u Efesu, nigde nisam rekao da je precenjen(Pesic i Tanjevic jesu) niti da mu osporavam njegovo znanje.Obojica se sada cene zbog ranijih zasluga, a sve uspehe koje su ostvarili u poslednjih 10 godina nisu ni priblizno dobri koje su ostvarili pre.

              I najboljima se desi da im ekipa nije u najboljoj formi kada se igraju najbitniji mecevi, a to sto se Pjanidjaniju desilo sa Italijom nije kanta od trenera kao sto ti mislis.Sledeci trener koji bude 6 godina u kontinuitetu u top8 i dva puta igra F4, imace postovanje od mene.Kako odmice vreme, sigurno ce neko drugi da iskoci i za njega cu pricati da je jedan od najboljih.

              @Miko

              Mislio sam da ti odgovorim kod prvog posta, ali cim sam video da si napisao da bi prosecan forumas na klupi uveo u OI nisi uopste zasluzio citat sa odgovorom.

              Dule je imao samo 4 sezone u Partizanu, Pjanidjani 6 i on moze jos da napravi zapazeni rezultat u klupskoj kosarci dok Dule ne moze.Ne mogu jos da se porede karijere, kada Pjanidjani nije jos rekao poslednje svoje.I ja kada pricam o trenerima ne UPOREDJUJEM KARIJERE nego ono sto su URADILI U POSLEDNJE VREME.

              Ituidis ima potencijala, ali treba da veze kontinuitet i mozda ce moci da se nosi sa visokim pritiskom i donese tako zeljeni trofej CSKA.Od Evrokupa su digli ruke kako bi se posvetili osvajanju lige, a opet ni tamo nije imao najjacu ekipu.Zasluzeno je te sezone Galatasaraj osvojio i nije mogao bolje od toga.

              Svrsavate sto je Pesic u poslednjih 10 godina sto je osvojio Evrokup sa Djironom i sto je igrao cetvrtfinale Evrolige sa Valensijom i zbog toga je trenutno bolji od Pjanidjanija.

              Ko je tebi top10?To me najvise interesuje posto ma koliko god da se ne slazemo po nekim stvarima, opet si mi najrelevantniji od svih forumasa zato sto najvise pratis evropsku kosarku.Mozes i top15.

              I Dule i Pjanidjani su ispred Pesica kada im pogledas poslednjih 10 godina, ali Pesic ce zbog Barse i repke imace bolju karijeru.

              Covek hoce da odradi jedan ceo olimpijski ciklus, sigurno je imao ponuda ali mu nisu bile dovoljno privlacne.Vratice se on brzo klupskoj kosarci(da li mislis stvarno da je Repesa bolji trener od Pjanidjanija posto sam siguran da su njega prvo zvali i dobili negativan odgovor), Italijani nemaju boljeg od njega trenera.Nijedan trener u Evropi nema teorije da ce da uspostavi autoritet nad igracima koje ima Italija.

              Comment


              • #97
                2011. povrede najvise, 2013. je bilo problema i sa rosterom=. Spanija nam nije bas nikako lezala tada, nisu nas bez razloga birali za protivnika. Imas Micica, Nemanju Krstica, tada zelene Bogdanovica i Kalinica (koji je ipak odlicno igrao). Ne secam se ko je bio na centru sem Krleta, nije bilo jednostavno.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  http://sport.blic.rs/eurobasket-2015...-je-kurvin-sin
                  * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                  Comment


                  • #99
                    Tada na centarskim pozicijama sve sami asovi, Rashkeem, Gagic, Stimara, jbt cak je i Andjusic igrao, prakticno pet igraca na koje ne racunas u ozbiljnim tekmama, da ne pricamo koliko je Kalinic bio neafirmisan, a i ostali poput Nedovica, Bogdana. I cak sa takvim rosterom smo tukli Francuze u drugoj fazi i bili prvi, sad sto su Spanci "kalkulisali" i unistili nas u 8, nije bilo ni realno da prodjemo.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Litvance u prvoj utakmici prvenstva. Znam da smo oba ucesnika finala dobili na prvenstvu.
                      I on poredi Dudu i ovog zabara.
                      Last edited by Black Mamba 24; 10-09-15, 11:23.
                      sigpic

                      Comment


                      • Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                        Comment


                        • Nemam ja nista protiv Dude, samo je glupo reci za jednog da nije dobar trener ako tempira losu formu.Duda je pokazao vise puta da moze da vodi timove sa najvecim ambicijama i naravno da je daleko ispred Pjanidjanija.

                          Lista najboljih evropskih trenera po onome sto su postigli u poslednjih 10 godina:

                          1.Zoc
                          2.Duda
                          3.Mesina
                          4.Blat
                          5.Laso
                          6.Pjanidjani
                          7.Paskval
                          8.Gerson
                          9.Perasovic
                          10.Ivanovic

                          Djordjevic i Ituidis ako ovako nastave brzo ce da udju u top10 i verovatno ce da preteknu Pjanidjanija.Za poslednje mesto nisam mogao u ovom trenutku da se setim koga bih stavio pre Ivanovica.Dule je tu negde, mozda sam i mogao da ga stavim u top10, svakako se bolje kotira od Tanjevica, Maljevica i Pesica.

                          Edit:Ti si taj koji je indirektno rekao da Duda nije dobar trener, samog sebe si poklopio.

                          Comment


                          • Pjanidjani bolji trener od Pesica
                            Pa Pesic bi iz kreveta bolje vodio ekipu od Pjanija, to ti tvrdim, znaci ne zanimaju me rezultati u poslednjih 10 godina. Pesic je jebeni profesor doktor kosarke, i u svakom trenutku je bolji trener od Pjanija. Inace po meni u top5 nasih trenera u istoriji ovog sporta :Profesor Aca Nikolic, Bora Stankovic, Duda Ivkovic, Zeljko Obradovic i Svetislav Pesic. E i neko se sada pravi pametan, da prosecnog italijanskog trenera uporedjuje za Svetislavom Pesicem
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Udaraj se u glavu sto ne mozes da podneses istinu.

                              Rezultati Pesicevi govore da nije medju najboljima, ti vecito poredis njihove karijere a ja pricam o tome sta je uradio u poslednje vreme.Da Pesica cene u Evropi vodio bi bolje klubove od Valensije i Bajerna.

                              Btw, siguran sam da ce Sale bez problema da bude uspesniji od Pesica.

                              Comment


                              • IMa jedna dobra izreka za ovo sto pricas forma je prolazna klasa je vjecna
                                Pa samo sa ovih nasih prostora imas 10 boljih trenera od Pjanidjanija
                                Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                                Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                                Comment

                                Working...
                                X