Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP- Gran Premio TIM di San Marino e della Riviera di Rimini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Iskreno, nemam baš nikakvu predstavu zašto si toliko ubeđen da se Marquez namerio na Rossijeve rekorde i da će da umre u nameri da ih obori... Pomislim da ga zamišljaš kako sedi u kući, zlokobno se smeje, iskočili mu đavolji rogovi na glavi i onako zadovoljno trlja rukama što je smislio najnoviji plan da obori rekorde i postavi svoje uz pomoć svojih pijuna - Dorne i Repsola...

    Momak obožava to što radi, kao i Rossi, večito je nasmejan i raspoložen i grabi svoje rekorde. Već je postavio neke rekorde koje će teško ko dostići i mislim da će praviti malo razumnije odluke u karijeri u odnosu na Rossija, te da će imati priliku da bude u situaciji da obori te rekorde. Hoće li to i učiniti, zavisi od Rossija koji ih i dalje postavlja i zavisi od njega i toga koliko će sreće imati, hoće li doživeti neke veće povrede, hoće li praviti loše izbore, hoće li imati probleme sa Michelinkama... Da zaključim - od milion i jedne stvari koje neće znati ni on ni mi pre nego što se dogode.
    Nije on neki zlikovac u mojim ocima, ne krijem da ga apsolutno ne simpatisem ali NE mislim da je neki negativan lik koji patoloski mrzi Doktora niti bilo sta slicno... Medjutim, za mene je cinjenica i normalna stvar da ako imas 22 godine i 4 titule, u najboljoj si ekipi... Da razmisljas o jos tih 5 titula i izjednacavanju sa idolom iz detinjstva makar po tome.

    Eto zato mislim da mu ne bi bilo nimalo drago i prijatno da mu Doktor dodatno pobegne u toj nekoj statistici, to je sve...

    Sto se tice Lorenca, smatram da postoji netrpeljivost izmedju njega i Doktora samo sto su dovoljno zreli i veliki da prevazidju to i ponasaju se mozda i najkorektnije kao timske kolege jos od 2008. A i ne krivim ga (Lorenca) nakon onih zvizduka u Barseloni, sto ne obozava Rossija...

    Znaci imaju razlicite aspekte ali mislim da bi podjednako tesko podneli Doktorovu titulu ove godine, objasnio sam i zasto

    Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • #17
      Da budemo realni ove sezone za titulu ce se boriti Doctor i Jorgovanka.... M.M nema sta da trazi ove sezone sto se tice titule... Moze samo da pripreti ali to je sve sto moze, da osvoji titulu nema trika..... M.M. nikada nece biti kao Docotor iz cistog razloga sto ne ume da razmislja i sto uvek ide na rizik da pobedi pa app (ako prodje prodje)... Ne moze to tako... Ako zelis da budes veliki i kompletan vozac moras da budes zadovoljan i nekom slabijom pozicijom na trci... Ne moze uvek da se pobedi i ne treba ici na pobedu po cenu da nekoga ili sebe kostas zivota..... M.M. je jos uvek mlad i sve je to normalno da je gladan pobeda i rekorda pogotovo sto ih je vec dosta postavio i ima 4 titule iz sebe, ali nekad moras da prihvatis da budes i 3, 5, 10.... nije svaki dan bozic i ne mozes da pobedis na svakoj trci... M.M kada bude prihvatio da je i on samo covek od krvi i mesa i da je greska normalna i da ne treba zbog toga da ocajava tek onda ce biti kompletan vozac.... Ovako je samo neko ko predstavlja rizik i za sebe i za druge... Nisam ljubitelj M.M-a samo zbog toga sto ne ume da razmisalja i videcete ova seozna ce da ga unisti psihicki i garntujem da se nikada nece oporaviti od ove sezone... Dobio je velika krila zbog prosle sezone a poznato je da ko mnogo visoko leti taj nisko pada..... Ne osporavam uspehe M.M-a ali jednostavno nikada nece biti kompletan vozac sve dok ne shvati u toj svojoj glavi da ponekad moze i da pogresi i da treba ponekada da kalkulise i da se zadovolji nekom drugom pozicijom a ne samo pobedom... M.M je jos uvek mlad covek i vozac i pod hitno mora da se spusti na zemlju i da radi na jacanju psihe jer ako zapostavi psihu moze sve sto je do sada postigao da okaci macku o rep.... Mladost ludost je normalna stvar i M.M bolje da izvuce pouke iz ove seozne i da jaca psihu na konto ove sezone i da se vrati sledece godine jaci nego ikada.... Ko uci taj i gresi !!!! Siempre Senna !!! Peace !!!
      Ulece su vrele vrela je i ona, crna, zuta, plava mala zvana HONDA obucena u REPSOL, jedan dan je vozis dva meseca ne zaspis !!!!!!

      "You think you have a limt, and so you touch this limit, something happens and suddenly you can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict and experience as well you can fly very high" - AYRTON SENNA

      Comment


      • #18
        Originally posted by Honda Driver View Post
        Da budemo realni ove sezone za titulu ce se boriti Doctor i Jorgovanka.... M.M nema sta da trazi ove sezone sto se tice titule... Moze samo da pripreti ali to je sve sto moze, da osvoji titulu nema trika..... M.M. nikada nece biti kao Docotor iz cistog razloga sto ne ume da razmislja i sto uvek ide na rizik da pobedi pa app (ako prodje prodje)... Ne moze to tako... Ako zelis da budes veliki i kompletan vozac moras da budes zadovoljan i nekom slabijom pozicijom na trci... Ne moze uvek da se pobedi i ne treba ici na pobedu po cenu da nekoga ili sebe kostas zivota..... M.M. je jos uvek mlad i sve je to normalno da je gladan pobeda i rekorda pogotovo sto ih je vec dosta postavio i ima 4 titule iz sebe, ali nekad moras da prihvatis da budes i 3, 5, 10.... nije svaki dan bozic i ne mozes da pobedis na svakoj trci... M.M kada bude prihvatio da je i on samo covek od krvi i mesa i da je greska normalna i da ne treba zbog toga da ocajava tek onda ce biti kompletan vozac.... Ovako je samo neko ko predstavlja rizik i za sebe i za druge... Nisam ljubitelj M.M-a samo zbog toga sto ne ume da razmisalja i videcete ova seozna ce da ga unisti psihicki i garntujem da se nikada nece oporaviti od ove sezone... Dobio je velika krila zbog prosle sezone a poznato je da ko mnogo visoko leti taj nisko pada..... Ne osporavam uspehe M.M-a ali jednostavno nikada nece biti kompletan vozac sve dok ne shvati u toj svojoj glavi da ponekad moze i da pogresi i da treba ponekada da kalkulise i da se zadovolji nekom drugom pozicijom a ne samo pobedom... M.M je jos uvek mlad covek i vozac i pod hitno mora da se spusti na zemlju i da radi na jacanju psihe jer ako zapostavi psihu moze sve sto je do sada postigao da okaci macku o rep.... Mladost ludost je normalna stvar i M.M bolje da izvuce pouke iz ove seozne i da jaca psihu na konto ove sezone i da se vrati sledece godine jaci nego ikada.... Ko uci taj i gresi !!!! Siempre Senna !!! Peace !!!
        Ne bih se ja bas u potpunosti slozio sa tobom..prvo oko toga da se nece oporaviti od ove sezone,zasto ne bi? Sezona je za njega sto se titule tice zavrsena zbog njegovih gresaka,ne zbog neke prevelike dominacije rosija i lorenza..a drugo da predstavlja samo rizik po sebe i druge..pa nije on bautista
        MESSI 10

        Comment


        • #19
          Jos malo do ludnice u Italiji. Meni se cini kao da je od prosle trke proslo mesec dana.

          Comment


          • #20
            Originally posted by miha92 View Post
            Ne bih se ja bas u potpunosti slozio sa tobom..prvo oko toga da se nece oporaviti od ove sezone,zasto ne bi? Sezona je za njega sto se titule tice zavrsena zbog njegovih gresaka,ne zbog neke prevelike dominacije rosija i lorenza..a drugo da predstavlja samo rizik po sebe i druge..pa nije on bautista
            Pa rizik je za sebe i druge ako se nadje na nekom nizem mestu u trci onda ce da rizkuje previse i bespotrebno zato je rizik za sebe i druge... Moze veoma lako da pretera.... A to sto se tice da se nece opraviti... Pa ja nisam rekao da se on ne bori za titulu zbog prevelike dominacije Rossija ili Jorgovanke, ne bori se za titulu upravo zbog toga sto nije umeo da bude strpljiv i da zavrsi trku na drugom ili trecem mestu... Rizikovao je bespotrebno i to ga je kostalo titule ove sezone... A svi ti padovi ove sezone ce ostaviti veoma los trag na njegovu psihu jer je navikao da samo pobedjuje, zato mislim da ce se teko oporaviti psihicki od ove sezone.... Jediino ako ne pocne pod hitno da vezba psihu t.j. da vezba kako da ojaca psihu da iz poraza izadje samo jaci a ne slabiji.... To je samo moje misljenje a videcmo sledece sezone da li sam upravu ili ne... Da je bio malo pametan i da nije previse rizikovao imao bi mnogo manji zaostatak i realnu sansu da se bori za titulu ove godine... Jednostavno decko pevise rizikuje t.j. rizikuje kad ne treba i ne moze..... Rizik se ponekad isplati ali ne uvek... Ako vec rizikujes rizikuj kada je to potrebno a ne kada je rizik besmislen.... Ne moze se glavom kroz zid.... Treba da nauci da bude strpljiv i da vise kalkulise a ne da uvek ide na sve ili nista.... Prosla sezona je bila dominantna za njega iz razloga zato sto je imao perfektan motor i vecinu trka je provodio na prvom mestu, lako je kada si na prvom mestu jer onda mozes da diktiras tempo i da lakse kalkulises kada ces da vrtis sporiji ili brzi krug ali drugo je kada si na petom mestu onda moras da rizikujes da bi dosao do bolje pozicije i to je sasvim normalno da zelis pobedu ali ici na pobedu po svaku cenu to je besmisleno... Zato su Rossi ili Jorgovanka kompletni vozaci jer znaju kad mogu da rizikuju a kada ne i uvek zavrsavaju trke na pozicijama koje su u tom momentu najbolje za njih... Kad ne mozes da pobedis i nemas ritam u trci onda treba kalkulisati i videti sta moze da se najbolje izvuce iz te trke a ne ici na ludorije i pokusavati nesto ne moguce.... Ako zelis da budes kompletan vozac onda moras i u porazu da budes veliki i da izadjes podignute glave a ne da tones.... Zato po meni M.M nije kompletan vozac jer ne ume da se nosi sa porazom t.j. da je neko u nekom momentu bolji od njega... Ne osporavam njegove uspehe, to je besmisleno osporavati njegove uspehe, samo kazem da nije kompletan vozac ali polako ima vremena za njega one jos uvek klinac... nadam se da ce u buducnosti resiti sve te probleme.... Siempre Senna !!! Peace !!!!
            Ulece su vrele vrela je i ona, crna, zuta, plava mala zvana HONDA obucena u REPSOL, jedan dan je vozis dva meseca ne zaspis !!!!!!

            "You think you have a limt, and so you touch this limit, something happens and suddenly you can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict and experience as well you can fly very high" - AYRTON SENNA

            Comment


            • #21
              Mladji Markez je za SK rekao da se njih dvojica razlikuju, da Mark uvek ide na rizik I pobedu, a to je ono sto ti pricas sada.

              Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

              Comment


              • #22
                Originally posted by Honda Driver View Post
                A svi ti padovi ove sezone ce ostaviti veoma los trag na njegovu psihu jer je navikao da samo pobedjuje, zato mislim da ce se teko oporaviti psihicki od ove sezone....
                Preživeo je vrlo nezgodan period pred kraj sezone 2011. kad je mogao da ostane bez vida na jedno oko (svojom krivicom, imao je sudar jer je žurio). Imao je operaciju nakon te sezone u kojoj je kao novajlija umalo uzeo titulu, vratio se nakon toga - Moto2 titula komada 1, MotoGP titula komada 2, istorijski rekordi komada mnogo... Toliko o tome.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Preživeo je vrlo nezgodan period pred kraj sezone 2011. kad je mogao da ostane bez vida na jedno oko (svojom krivicom, imao je sudar jer je žurio). Imao je operaciju nakon te sezone u kojoj je kao novajlija umalo uzeo titulu, vratio se nakon toga - Moto2 titula komada 1, MotoGP titula komada 2, istorijski rekordi komada mnogo... Toliko o tome.

                  Slazem se i to je tacno da se vratio to je bila sezona kada je jurio Bradla zaostajao je ako se ne vram 60 i kusur poena i stigao ga i prestigao u generalnom plasmnau ali je napravio onu glupu gresku par trka pred kraj i ostao je bez titule, posle toga jeste osvojio moto 2 titulu ali sledece sezone nije imao konkunrenciju u vidu Bradla koji je inace monogo bolje vozio u Moto 2 nego u Moto Gp... A koliko se secam sezone 2012 imao nekoliko nezgodnih padova ali je osvoji titulu jer jednostavno nije imao konkurenciju, posle toga je osvojio 2 titule u moto gp to je tacno ali ja sam rekao da ne osporavam njegove uspehe i to je ne moguce osporiti samo govorim o tome da nije kompletan vozac i da mnogo srlja a to ne valja.... A zasto kazem da ce se tesko vratiti psihicki od ove sezone....?? Pa prosto ako malo pogledate govor tela sada i recimo sezone 2011 koja mu je bila slicna ovoj, govor tela je totalno drugaciji... Po govru tela se vidi da mu ovaj neuspeh mnogo teze pada nego neuspeh 2011.... I nemoj da svi pogresno shvatite da sam ja anti Marqzovac ili ne znam sta, ja samo iznosim ono sto ja mislim o njemu kao vozacu i smatram da ima mnogo mana bez obzira na njegove enormne uspehe koje je postigao sa tako malo godina.... Uostalom videcmo sledece seozne da li sam bio upravu ili ne.... M.M. Ima neverovatne vozacke sposobnosti ali mi se cini da su mu uparavo te sevmoguce vozacke sposobnosti njegov najveci neprijatelj, misli da je svemoguc i cesto preteruje u duelima pa i van njih... Ove sezone je 2 puta pao kad je bio totalno sam, dakle sam je napravio greske jer je pokusavao da vozi tu Hondu preko limita... Znaci trazi previse od sebe i Honde !!!!! Ne moze se uvek preko limita... Po meni M.M. uopste nije "veliki" vozac kao sto su Jorgovanka, Rossi i jos mnogi drugih vozaci koji su vozili Moto Gp bez obzira na sve njegove uspehe koje je do sada postigao.... A sve mi se cini da M.M. pokusava da dokaze da je upravo veci od ove dvojice, barem sam ja tako stekao neki utisak od kada je dosao u Moto Gp... Kao da su mu u fokusu samo Jorgovanka i Rossi i niko vise, ponekada se ponasa kao da samo njih trojica voze a ostalih kao da nema, a Moto Gp ima mnogo sjajnih vozaca i mnogo boljih od njega ( u smislu da su kompletniji i psihicki stabilniji ali jednostavno nisu svi imali tu srecu da odmah dodju u tim kao sto je Honda....) Siempre Senna !!!! Peace !!!!
                  Ulece su vrele vrela je i ona, crna, zuta, plava mala zvana HONDA obucena u REPSOL, jedan dan je vozis dva meseca ne zaspis !!!!!!

                  "You think you have a limt, and so you touch this limit, something happens and suddenly you can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict and experience as well you can fly very high" - AYRTON SENNA

                  Comment


                  • #24
                    #honda driver
                    kazes lako je kada si na prvom mestu i kontrolises trku? to mi najvise lici na lorenca,on u poslednje vreme samo tako moze da pobedi,u duelima lako gubi protiv marka i rosija..ako po tome gledamo mark je kompletniji jer ume i jedno i drugo..druga stvar kazes lose podnosi poraze,opet mi to lici na lorenca mnogo,znamo svi reakcije posle poraza i izgubljenih duela,mark ne pobedi,da intervju nasmejan,kaze da se trudio,nije uspeo i ceka sledecu trku,jaca je njegova psiha od lorencove bar duplo..trece,nije veliki vozac?? o tome govore rezultati nista vise..i da,poredio sam ga samo sa lorencom da vidimo ko je kompletniji,sa doktorom nema potrebe doktor je prica za sebe,a bice i mark za nekoliko godina,pozdrav
                    MESSI 10

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by miha92 View Post
                      #honda driver
                      kazes lako je kada si na prvom mestu i kontrolises trku? to mi najvise lici na lorenca,on u poslednje vreme samo tako moze da pobedi,u duelima lako gubi protiv marka i rosija..ako po tome gledamo mark je kompletniji jer ume i jedno i drugo..druga stvar kazes lose podnosi poraze,opet mi to lici na lorenca mnogo,znamo svi reakcije posle poraza i izgubljenih duela,mark ne pobedi,da intervju nasmejan,kaze da se trudio,nije uspeo i ceka sledecu trku,jaca je njegova psiha od lorencove bar duplo..trece,nije veliki vozac?? o tome govore rezultati nista vise..i da,poredio sam ga samo sa lorencom da vidimo ko je kompletniji,sa doktorom nema potrebe doktor je prica za sebe,a bice i mark za nekoliko godina,pozdrav
                      Jorgovanka je prica za sebe on ima vec dosta godina i jednostavno u zadje vreme psihicki je popustio, nema ga u borbi nigde i jeste da se izrazim narodksi recneo prso ali to je nekako normalno sto se njega tice, ali za razliku od Marka on zna da zavrsi trku na 2, 3, 4, 5, 10 mestu..... A Mark ne zavrsava trke jednostavno ili je prvi ili ne zavrsi trku..... To znaci da ne ume da razmislja ili jednostavno nece da razmislja da bude iza Rossija ili Jorgovanke... Razumem taj rivalitet da ne zelis niko da bude ispred tebe ali nije svaki dan bozic i prosto i jednostavno ne mozes da imas savrseno podesen motor za svaku trku... A to sto ima toliko titula i rekorda uopste ne mora nekoga da cini "velikm" vozacem ako ne ume da podnese poraz uzdignute glave, to pricam uopsteno ne samo o Marku... Evo ti jedan primer: Ayrton Senna vs Schumacher.... Senna 3 titule Schumacher 7 titula... Da li je Schumacher veci vozac od Senne i bolji vozac od Senne?? Nije.... Bez obzira sto ima duplo vise rekorda i titula od Senne jednostavno Senna je mnogo bolji vozac od njega i mnogih koji imaju vise titula i rekorda od Senne.... To ti samo dajem primer da to sto imas mnoge rekorde i titule ne mora da znaci da si kompletan vozac.... I u porazu moras da budes veliki, pravi vozac na 2 ili 4 tocka mora da zna kada i kako da kalkulise.... Ako ne znas da kalkulises i da se boris sa problemom ne mozes da budes veliki vozac.... Ne mozes uvek da ides na sve ili nista to je besmisleno... A mark upravo radi to... Ili je prvi ili ne zavrsava trku.... Zbog toga ga ne smatram velikim vozacem ali kao sto sam vec rekao u prethodnim postovima on je jos uvek veoma mlad decko i ima vremena da nauci a kada nauci jos mnogo stvari onda ce biti neprikosnoven.... Samo nadam se da ce nauciti iz svih losih da mora nekad i da izgubi ali da iz poraza izvuce ono maksimalno a ne da padne i ne zavrsi trku..... Uostalom evo link i ako razumes engleski poslusaj dobro od 34:00 do 34:40 i shvatices o cemu pricam.... Tih 40 sekundi opisuje svakog velikog vozaca kako treba da ramislja i da se ponasa kad je u teskoj situaciji..... Ja nema nista protiv Marka samo jednostavo ne smatram ga velikim vozacem(jos uvek) bez obzira na njegove titule i rekorde.... Siempre Senna !!!! Peace !!!! https://www.youtube.com/watch?v=UyNnnMWMNdw
                      Ulece su vrele vrela je i ona, crna, zuta, plava mala zvana HONDA obucena u REPSOL, jedan dan je vozis dva meseca ne zaspis !!!!!!

                      "You think you have a limt, and so you touch this limit, something happens and suddenly you can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict and experience as well you can fly very high" - AYRTON SENNA

                      Comment


                      • #26
                        MotoGP riders honour Simoncelli with Kart race: https://youtu.be/YSVueeo7u7I


                        Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                        Comment


                        • #27
                          Kakvo vrijeme najavljuju za vikend u Italy?

                          "I love to speak with Leonard
                          He’s a sportsman and a shepherd
                          He’s a lazy bastard
                          Living in a suit ."
                          Leonard Cohen

                          Comment


                          • #28
                            Suncano tokom ceog vikenda oko 25C... Mada sa vremenom se nikad ne zna...

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by bane je View Post
                              Kakvo vrijeme najavljuju za vikend u Italy?
                              Petak-suncano, temp. oko 23stepeni.
                              Subota-suncano, temp. oko 26stepeni, malo naoblacenje oko 19h.
                              Nedelja-sunacno, temp. oko 30stepeni(oko 11h-28stepeni, oko 12h-30stepeni, oko 14h-32stepena), naoblacenje s kisom oko 19h.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Brana View Post
                                Petak-suncano, temp. oko 23stepeni.
                                Subota-suncano, temp. oko 26stepeni, malo naoblacenje oko 19h.
                                Nedelja-sunacno, temp. oko 30stepeni(oko 11h-28stepeni, oko 12h-30stepeni, oko 14h-32stepena), naoblacenje s kisom oko 19h.
                                E ovo se zove odgovor!
                                Hvala...

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X