Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AIRBORNE View Post
    Dobro Aki jasno nam je da si u erakciji ali ipak Darcis i Leonardo M.
    Protiv njih trenira, protiv ovih ce da varira nenormalno. Sad vraca s linije, a sad sa servis linije, oh pa on je poslao drop shot sa riterna, auu otisao je 3 metra iza linije i vratio dubinski spin, aa evo ga opet na servis liniji.

    Od toga samo 2 reterna na ovaj fazon, dovoljno da se protivnik sjebe u zivot i izgubi poen.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Sve si u pravu, odlican je i milina je gledati njegov tenis...
      Samo bi jos vise voleo da vidim odlican i delotvoran odgovor Novaka, ipak mi je to najvaznije gledano iz navijackog ugla.
      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

      Comment


      • Originally posted by topspinforehand View Post
        Imo sam sad jednu cudnu nocnu moru.Rafa nekim cudom u 1/4 prošao Novaka, onda i meč u 1/2, vratio se na svoj stari nivo.Pred ocima mi clanci u novinama kako je 15-a titula osigurana,sve je isto kao nekada, a onda odjednom u finalu potpuno neocekivano gubi od Federera...
        Ne znam kako bi to prezivio

        Dobrodosao iako si odmah nama novakovcima donio nocnu moru.

        Ako dodje do tog meca, bice mnogo teze za Novaka nego se ocekuje. Rafa bi bio rasterecen a blizu je povrataka u punu formu. S druge strane Novak nije u top formi. Doduse, mozda je popravi u dva naredana meca. Ima odlicne protivnike za tako nesto.

        ajnstajn,

        Originally posted by maliajnstajn View Post
        Sinoc sam u Rogerovoj igri vidio 10 varijacija na servisu.
        Rodzer je uvijek imao izuzetne varijacije na servisu. Koliko je od tih 10 novih? Jedna, nijedana?

        Prva je vracanje sa linije bez ulaska u teren, ravno ili sa sliceom, a onda u zavisnosti od kontakta s lopticom ide na mrezu ili ostaje na liniji. Onda ide ulaz 2 koraka u teren, ravan ili slice, a ponekad i blok u zavisnosti od brzine servisa. Nakon tog udarca vjerovatno izlazi na mrezu.
        To je manje vise standardno, ne samo za Rodzera nego i za druge igrace, zavisno da li se planira napad na mrezu ili ne. Rodzer je poceo kao izuzetan igrac na mrezi. Onda je osvoji Uimbldon 2003. ostajuci pozadi. Potom je osvoji dodatnih 15 selmova na isti nacin. Tek u zadnje dvije godine se vraca igri na mrezi. I to kombinuje na jedan efikasan nacin. Da li na mrezu ili sa osnvovne. To kombinovanje nije niko nikada.

        Federerova sposobnost da servira sa istim izbacajem i pogadja linije je legendarna. Ipak oba puta si rekao ravno ili slajz. Top spin servis nikada nije bio Federerovo glavno oruzje. Dakle u samom serviranju nista novo. U nacinu koji napada poslije servis imamo vise varijacija, ali one nisu od jucer nego od kada je Edberg tu.



        Sljedeca varijacija je taj poluvolej retern sa servis linije, koji dolazi do protivnika koji nije spreman, a on je mrezi vec, ogromna prednost.
        To je ogromna novina, ali nije na servisu. I da budem iskren, zapanjen sam kako to izvodi. To je u cesto izgleda kao varijacija "chip and charge". S tim sto je taj poluvolej daleko opasniji od "chipa". To se pojavilo ovog ljeta i za sada nema odgovora na tu taktiku.



        Sljedeca vrsta varijacije je da se povuce korak ili dva osnovne linije i vrati servis. I posljedna varijacija je da se odmakne 3 metra iza linije i vrati dubinski spin sa visokim odskokom.

        Kad ti serviras i ne znas gdje ce ti protivnik vrati to postaje ludovanje, 10 razlicitih nacina da ti vrati servis i ti vise ne znas sta te ocekuje.

        Lijepi strah.

        Nema bas 10 nacina kako ce da vrati servis ali ima variajcije koje unose nervozu kod protivnika. Pogotovo sa ovim poluvolejom koji je dodao ovog ljeta. Iapk rotiv dobrih servera, ti cesto nemas ni jedan nacin da vratis servis. Da vidimo kako bi to funkcionisalo ako Novak potuno povrati formu na servis.

        Last edited by NI; 04-09-15, 11:00.

        Comment


        • Nego ljudi da mi pustimo boju opreme i tako to... nego kako da mi zaustavljamo ovo Rogerovo jurisanje na drugi servis ?
          Ima li neko neki predlog ?
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Originally posted by AIRBORNE View Post
            Nego ljudi da mi pustimo boju opreme i tako to... nego kako da mi zaustavljamo ovo Rogerovo jurisanje na drugi servis ?
            Ima li neko neki predlog ?
            Rizicniji servis, koji vuce sa sobom puno duplih,ali ako se izvede na pravi nacin na kljucnim poenima neutralisan je Roger.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Dobrodosao iako si odmah nama novakovcima donio nocnu moru.

              Ako dodje do tog meca, bice mnogo teze za Novaka nego se ocekuje. Rafa bi bio rasterecen a blizu je povrataka u punu formu. S druge strane Novak nije u top formi. Doduse, mozda je popravi u dva naredana meca. Ima odlicne protivnike za tako nesto.
              I ja mislim da ce biti teze nego sto se ocekuje, tj da ce Rafa pruziti bolji otpor od ocekivanog.Mada, ja kao vjecni optimista, mislim da ni to nece biti dovoljno i da ce to zavrsiti u 4 teška seta za Novaka.Sto ne znaci da se ne nadam boljim rezultatima Rafe do kraja godine i na Australiji, koja bi meni bila prioritet broj 1, jer malo ko se moze pohvaliti sa duplim carrer GS-om.

              lp

              @ariborne
              Msm da stari Rafa sa svojim pasinzima i mogucnoscu probijanja na mrezi bi se mogao nositi sa ovim novim riternima Rogera.Volio bih vidjeti mec njih dvojice sa takvim riterniranjem Rogera.Mada mislim da je Novaka iznenadio jednom, sad ce to isto docekati spremniji, a i odskok je veci ovdje, sto je jako bitno kad je ovakav ritern u pitanju.Novak obicno nema sa "cime da radi" jer loptice ne prelazi visinu njegovih koljena na takvom riternu.
              Last edited by topspinforehand; 04-09-15, 10:50.
              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Protiv njih trenira, protiv ovih ce da varira nenormalno. Sad vraca s linije, a sad sa servis linije, oh pa on je poslao drop shot sa riterna, auu otisao je 3 metra iza linije i vratio dubinski spin, aa evo ga opet na servis liniji.

                Od toga samo 2 reterna na ovaj fazon, dovoljno da se protivnik sjebe u zivot i izgubi poen.
                Imenjak prso totalno, mada Roger igra sjajno zaista, vidjet cemo do kad

                Za Nadala je najvaznije da prodje danas, posto se od njega vise i ne ocekuje, tad ce postati opasniji.
                Last edited by Velikiajnstajn; 04-09-15, 10:49.
                1. Andrey Rublev
                2. Thanasi Kokkinakis
                3. Alexander Zverev
                4. Ernesto Escobedo

                Renesansa tenisa u 2016 godini.

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  Nego ljudi da mi pustimo boju opreme i tako to... nego kako da mi zaustavljamo ovo Rogerovo jurisanje na drugi servis ?
                  Ima li neko neki predlog ?
                  Ubacivanjem prvog
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Originally posted by AIRBORNE View Post
                    Nego ljudi da mi pustimo boju opreme i tako to... nego kako da mi zaustavljamo ovo Rogerovo jurisanje na drugi servis ?
                    Ima li neko neki predlog ?
                    100% ubacenog prvog
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Dobrodosao iako si odmah nama novakovcima donio nocnu moru.

                      Ako dodje do tog meca, bice mnogo teze za Novaka nego se ocekuje. Rafa bi bio rasterecen a blizu je povrataka u punu formu. S druge strane Novak nije u top formi. Doduse, mozda je popravi u dva naredana meca. Ima odlicne protivnike za tako nesto.
                      Moram da priznam da me "raduju" dva poraza Novaka. Ako nista drugo proradio mu je inat to je vidljivo i nekako vidim da zeli biti agresivan u nadolazecim mecevima.
                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • Baš sam opterećen i ne mogu spavati od razmišljanja hoće li u eventualnom meču protiv Đokovića Federer osvojiti tih nekoliko poena kad riternira iz poluvoleja.

                        Da se dogovorimo - Đoković ga probija sva 4 puta, ali Federer dobija meč
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Odličan meč odigrale Wozniacki i Cetkovska noćas

                          Comment


                          • I tako dok deljemo raznjeve a zecevi su jos uvek u sumi u finale dodju ko lani dva iznenadjenja
                            sigpic

                            Comment


                            • ATP je "pronasao" par novih aseva za Gorana, pa tako Karlo zaostaje nesto malo vise (nisu mu dodani 63 as servisa od US).

                              Comment


                              • NI, nece on letit na prvi servis, cim pocne drugi servis odma ce on to da cacka, a onda ce i prvi da pocne da pada jer je igrac pod pritiskom da ga pogadja, jer ga protivnik unistava na drugi seris.

                                Klasican primjer ti je Roger, kada ima slab procenat osvojenih poena poslije drugog serivsa, i prvi servis mu pocne padati, a sve to rezultira i padom ostalih udaraca.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X