Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015. - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nesic View Post
    Koliko je bio važan prvi set
    Vazniji drugi, Novak ostao u setu preko sat vremena u kojem se nije pitao s glavom 3%. Tu je slomljen Federer.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Da Federer nije imao muda to bi bilo 3:0, da Novak nije imao muda to bi bilo 1:3.

      Ako ista, Federer je igrao prehrabro i preofanzivno. Podloga je to zahtijevala.

      Znam da ti je tesko, imas sve razloge da vjerujes da je Federer trebao pobijedi a nije. I zato malo krivis muda.
      Nikad mi lakše nije bilo, al čovjek je ukakio bukvalno sve što je mogao...pogledaš početak, pogledaš set loptu promašenu FHom, pogledaš drugu BP na 4-3 u trećem...patern o kojem razglabamo od kako je ovih mečeva na tvrdim podlogama, otvoren teren, FH po paraleli...on spin šalje po dijagonali...tu je sve jasno bilo

      Još ovo na kraju sa 2-5 povratak čisto da popravi statistiku iskorištenih BPa, cirkus

      Comment


      • jel sad peking ?

        Comment


        • Nesicu,

          Vladan je u pravu, iako je Novak bio blizu da taj set uvede u TB, tj. mozda ga je Novak mogao i uzeti.

          Comment


          • Originally posted by nikola_bg View Post
            jel sad peking ?
            Sad je sve nebitno, reket o klinac do Londona, a ni on nije bitan kad uzmes 3 Slema u godini.
            sigpic

            Comment


            • Valjalo se izboriti sa demonima kod 5-4 u posljednjem setu, kapa dole za ono. Mnogo zajebane situacije u kojima se igrači nađu, nekad svojom, nekad tuđom krivicom, ali kada se izdigneš iznad toga onda fakat zaslužuješ pobjedu.

              Novak je ovaj meč dobio mudima, spasivši 19 od 23 brejk lopte. Federer ga je izgubio ondje gdje ga je Novak dobio, dakle, opet na mudima. I zato nije zaslužio pobjedu, jer i u momentima u kojima je igrao bolje, kvalitetniju igru nije materijalizovao rezultatom.

              Dobar meč, žestok intezitet i jak tempo od početka do kraja. Federer odigrao na vrhuncu svojih trenutnih mogućnosti, Novak malo ispod svog najboljeg nivoa, ali to je posljedica i nešto drugačije taktike od uobičajene.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                Nikad mi lakše nije bilo, al čovjek je ukakio bukvalno sve što je mogao...pogledaš početak, pogledaš set loptu promašenu FHom, pogledaš drugu BP na 4-3 u trećem...patern o kojem razglabamo od kako je ovih mečeva na tvrdim podlogama, otvoren teren, FH po paraleli...on spin šalje po dijagonali...tu je sve jasno bilo

                Još ovo na kraju sa 2-5 povratak čisto da popravi statistiku iskorištenih BPa, cirkus
                Perfektan mec nije moguce odigrati. Sigurno ces naci jos koji poen koji Federer nije najbolje odigrao. Koliko god je cijeli mec igrao hrabro, Novak je pojedine poene bezmudo odigrao. To je uvijek tako.

                Prvi set je prosao uz mali urosak energije. Federer je bio vise nervozan i izgubio ga je. Upravo su trebala strasna muda da se onda digne igra na na onaj nivo iz 2. seta. Doduse tu je malo i Novak pomogao, jer je za nijansu previse pasivno igrao u 2. setu.

                Comment


                • Igrački svakako nije mogao biti bolji, igrački je bio na vrhuncu...samo su odluke u bitnim poenima bile baš loše...ali to se ponavlja odavno već, na Wimbledonu ih je takodjer bilo

                  Novak je svakako mogao bolje, vjerovatno je imao i u rezervi viši nivo od ovoga...ali mu nije bio potreban

                  Comment


                  • Federer je mogao biti igracki bolji. Mogao je furiozno poceti u 1. a ne 2. setu. Mislim da je imao perfektnu taktiku i da je izvanredno sprovodio.

                    Njegov jedini problem je bio Novak. Detaljnije sutra.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Federer od AOa 2010. nije ovako bio sjeban posle finala Slema.

                      Novakova rekacija mi se posebno svidjela, ovo za mene vise nije nista neobicno, jos jedan dan u kancelariji

                      Nikako retardirana publika da shvati da ovakvim ponasanjem samo odmaze Federeru, a pomaze Djokovicu. No, ne bunim se.
                      Zaista retardirana publika koja zasluzeno nije pomenuta. Po meni trebalo je gore da prodje.
                      Originally posted by NI View Post
                      Nije cudno ali je bilo naglaseno. Ali to nije cesto radio. Ja mislim da je ovo Bekerova titula.



                      Billa je kao da su mu sve ladje potonule. Takva nije bila u Uimbldonu. On je ocekivao pobjedu. Milsim da smatra da je zasluzio pobjedu. Kad je bio bolji onda je bio jasno bolji. Ali to je moglo da traje samo 90 minuta. Po ocekivanju. To nema veze sa kondicijom nego sa andrenalinom.
                      Po meni Jelenina titula, Gencic Jelene.

                      Originally posted by notorious View Post
                      Baš tako, ali moraš shvatiti opravdavanje i traženje utjehe za uspjeh velikana

                      Nije nešto prijateljski nastrojen prema publici, nadam se da će još gore postupiti u RG-u oni su najgori
                      Evo ih i face, koje trazio.

                      Comment


                      • Federerova jedina sansa protiv Novaka na Slemu je da zavrsi mec za manje od dva sata, a to je prosto nemoguce. On je danas bio na bolesnom nivou u drugom setu, a taj set je trajao preko sat vremena. To ga ubija. Zaista je danas igracki bio blizu, nikad blizi u poslednje tri godine. Ali da je kukavica, kukavica je. I on i Novak nisu blizu Nadalu sto se mentalne snage tice, ali ovo je neki novi Novak, sa vim svojim demonima mentalno na vecem nivou nego i 2011. godine. Ali je danas Federer toliko stegnuto, preplaseno usao u mec, a kakve je prilike propustio to ce ga progoniti narednih par mjeseci minimum. Ali i da je osvojio treci set izgubio bi, jer ga Novak lomi fizicki i vidjelo se tu jos dosta rezerve sto se snage i inteziteta tice.
                        sigpic

                        Comment


                        • E da, padne covjek sa stolicice i tijelo mu drhti, taj neki strah je prisutan, neki sok. On se razbije o beton, to je beton, svi znamo kako je kad padnes sa bicikla i ogulis se, to pece, a on posle toga bukvalno pet minuta pravi brejk kojim rjesava set. Ajde to, ali publika koja se raduje kad neko promasi servis, pa to je takvo dno da nema preko. Ne moze sebi da priusti da ne dolazi, ali moze da ih odjebe kao sto ih je odjebao na ceremoniji. Posle onakva dva loba je jedva dobio neko postovanje, neko divljenje i onda treba da im se zahvaljuje? Na cemu? B R A V O za reakciju na kraju.
                          sigpic

                          Comment


                          • Stoji sve to, ali on nije treci set, kao ni mec, izgubio zbog fizicke krize uzrokovane drugim setom, vec zbog toga sto nije povukao FH u bitnim poenima

                            u gotovo svim break prilikama je imao razmjenu i sansu, mimo onog posljednjeg gema gdje nije imao nikakvu

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              E da, padne covjek sa stolicice i tijelo mu drhti, taj neki strah je prisutan, neki sok. On se razbije o beton, to je beton, svi znamo kako je kad padnes sa bicikla i ogulis se, to pece, a on posle toga bukvalno pet minuta pravi brejk kojim rjesava set. Ajde to, ali publika koja se raduje kad neko promasi servis, pa to je takvo dno da nema preko. Ne moze sebi da priusti da ne dolazi, ali moze da ih odjebe kao sto ih je odjebao na ceremoniji. Posle onakva dva loba je jedva dobio neko postovanje, neko divljenje i onda treba da im se zahvaljuje? Na cemu? B R A V O za reakciju na kraju.
                              👍 za sve a za publiku posebno, zato mi je jos sladje.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Stoji sve to, ali on nije treci set, kao ni mec, izgubio zbog fizicke krize uzrokovane drugim setom, vec zbog toga sto nije povukao FH u bitnim poenima

                                u gotovo svim break prilikama je imao razmjenu i sansu, mimo onog posljednjeg gema gdje nije imao nikakvu
                                Nema price, danas je bio najblizi, uzeo je prosle godine dva seta na Vimbldonu, ali ovako igracki blizu nije bio. Da su uslovi kao u Sinsinatiju vjerovatno bi i pobijedio, ritern mu je nestvaran i tu ne mislim na Saber Ridera, jeste Novak ocajno servirao generalno ali Federer do prije par godine nije imao ozbiljan ritern, ni blizu ovog nivoa, a ja ne pamtim da je nekad bolje riternirao nego ove godine. Ali posle drugog seta mu je pao servis, nije bilo ni tog inteziteta u kontinuitetu, koliko Rodzer zapravo moze u punom ritmu ne zna se, sat, sat i po? Dva? Jer prvi set je bio strasno neozbiljan. Drugi i treci su bili na strasnom nivou, ali treci osjetno iza drugog.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X