Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto 3- Red Bull Indianapolis Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Meni samo zanima kako je Kent izgubio toliko puno vremena, izgubio je više nego ostali, da li je mjenjao nešto i na motoru ili šta, pošto je Bastianini imao jako brzu promjenu guma, da li je to možda bilo do Leoparda?
    I kako je Fenati dospio na peto, odnosno četvrto mjesto a režiser je pokazao da je ušao u boks i zadržao se tamo, jako čudno...

    Comment


    • #17
      Ni meni nije jasno, Kent je opasno izgubio mnogo vremena. Mada koliko sam "upucena" nije dovoljno promeniti samo gume, ceo motocikl se podesava ili za trku po kisi ili za trku po suvom, dakle verovatno su u pitanju jos neke izmene, ali neka se javi neko kompetentniji.

      Fenati je mahao rukama jos pri ulasku u pit, bice da je njegov tim navikao na tu vrstu pritiska...
      sigpic

      Comment


      • #18
        Baš sam zato odmah posle trke bacio pogled na lap chart analizu i vidio da Kent nije bio nešto pretjerano brz, ok imao je onaj jedan krug kada je skinuo rekord, i to je sve, posle tog kruga je konstantno padao u vremenima i išao sporije. Uporedio sam ga sa Bastianijiem, koji je imao dosta brže zaustavljanje, Enea je bio konstatno brz do kraja trke, tako da ako su Kentu mjenjali podešavanja pretpostavljam da su i Enei, i opet je zaustavljanje Gresinija bilo dosta brže...

        Comment


        • #19
          Mislim da su svi bolje oradili izmenu od Kenta, on je prosto upao u guzvu, seti se samo kad je bio 31 valjda, pa haos. Koliko god recimo mi mislili da je on sposoban da zaobidje 98% vozaca, dovoljno je da dvojica usporavaju celu kolonu i eto ti guzve samim time i veselja.

          Znamo svi sta je Marc uspevao s poslednje pozicije, to je u krajnju ruku i Kent uradio doduse bio je na kraju 4ti, ali ovog puta ocigledno nesto nije stimalo.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Danny Kent: “Indianapolis was a great weekend in general till the race got underway. But these tricky conditions made it really hard for us. The main problem was when we came into the pits; it took too long to change for slick tyres. I think our timing was well chosen as I entered the pits alongside Brad Binder who finished the race in eighth position. We lost too much time to change the wheels. This is something that the team has to work on, just in case we’ll experience a similar situation in future races. Yes, of course I’m annoyed but we still have a good points lead in the championship so we just need to go to Brno now to recover some more points there. To lose just ten points here shouldn’t be that drama for us.”
            Eto, sad znamo šta se desilo, ipak je Leopard uprskao.

            Comment


            • #21
              Nov tim i vrlo retka situacija, zajedno sa bajkom koji nije pravljen za laku zamenu točkova...

              Comment

              Working...
              X