Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2015/16

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    Ok, sad ti meni lepo reci, bez demagogije, zašto misliš da Englezi nisu operisani od fudbala ili ako misliš suprotno, zašto misliš da jesu ?

    Prosot pitanje.
    @Brajkula

    Ko kaže da se ja ne slažem sa tobom ,pisao sam više u pravcu zašto je Seria A pala zadnjih 10 godina ...mene iskreno tolko zabole za Engleze da je to nešto neverovatno ,isključivo pratim prem kao takmičenje i to je jedino što me interesuje




    Za ovo drugo

    Ne mogu da pričam ništa za neko davno prošlo vreme,mogu jedino da se izjasnim za ono što sam sam ispratio zadnjih par godina i po mom mišljenju najveći problem kod Engleza bar kad je fudbal u pitanju je taj prelazak iz akademije u prvi tim gde oni redovno gube igrače,krutost i nekreativnost FA u tom pravcu,velika konkurencija u premu koja ne ostavlja puno prostora za razvoj mladih igrača te vlasnici koji traže instant uspeh.

    Oni maltene do pre par sezona nisu imali nikakav format takmičenja za te klince,bar ne nešto ozbiljnije,osim onih rezevnih timova ali to je bilo smešno,pa se onda krenulo sa tom u21 prem ligom i nakon toga su ti klinci imali šansu da skupe i po 30-40 utakmica bez problema.U početku je to dalo rezultate ali sve to ponovo nije rešilo taj krucijalni problem a to je taj iskorak u prvi tim.Dzabe ti ulažeš 10m evra godišnje u tu akademiju(primer Romana) kad tvoj trener neće,ne može da im pruži priliku,onda sve pada u vodu.

    Ove sezone ne pratim ali prethodne pa i one tamo pogledao sam gomilu utakmica u21 prema kao i par mečeva u okviru LŠ za mlade gde su timovi sa ostrva baš ubijali,recimo pre 3 godine čini mi se(mora da se proveri) u finalu su igrali mladi tim Aston Vile i Čelzija,sledeće sezone je Čelzi to osvojio i to su se baš posprdali sa konkurencijom na tom nivou.

    Taj Loftus-Čik zbog koga ja redovno kukam može da bude Čelzijev Pogba,sad jbg,mene u "našem" podforumu prozivaju zato što stalno dramim oko toga što se tim klincima ne daje prilika ali ja znam šta sam video u tim utakmicama,pa oni su sa igračem manje(ako ne i dva) ubijali Barsine klince.

    Na drugu stranu,dosta klinaca tamo i nisu Englezi,pogotovo u tim jačim akademijama,možda je odnos 50-50(napamet pišem) i sve to naravno ne može da opere Engleze za silne neuspehe u prošlosti,niti to i pokušavam da uradim a verovatno će po nekom defoltu ponovo flopnuti sa repkom(njihov problem) ali da se nešto promenilo u poslednjih 10 godina ja mislim da jeste,nije to neki kilometarski napredak ali meni se čini da se neke stvari menjaju na bolje ili ako ništa drugo idu u nekom drugom pravcu.

    Više se radi sa loptom,taktički to sad malo bolje izgleda s tim da oni na tom nivou ipak dosta utakmica dobijaju na fizičku spremu,manje se pažnje posvećuje defanzivi,baš je trener njihove mlade repke pričao o tome,kako sad ne može da nadješ više štopera kao što su Adams,Teri...sad dolaze likovi kao što je Stons.

    Normalno neće oni sad rešiti sve probleme,pokušavaju nešto da ispetljaju sa tom HG kvotom,tj. da je povećaju s tim da se oko toga i dalje vode pregovori(najverovatnije od toga neće biti ništa),bilo je i nekih "stidljivih predloga" da TOP klubovi dobije svoje B ekipe u Čempionšipu ali taj predlog normalno neće proći dok je sveta i veka.

    Jedino ostaje da sami klubovi porade na tom planu ali za to treba dosta strpljenja i ulaganja što je resurs kojim Čelzi,Siti pogotovo,Junajted i ostali slabo raspolažu.Izuzetak je Sautempton koji izbacuje i više nego pristojne igrače iz svoje akademije,pa jedan Hari Kejn verovatno nikada ne bi dobio priliku u premu da nije bilo te za Engleze "smešne" LE.

    Na kraju krajeva,kolko ja pratim sva ta dešavanja,kako na terenu tako i van terena ne verujem da će se to ikada rešiti,prem jednostavno kao okruženje,sklop takmičenja nije pogodno tle za razvoj mladih igrača i to nikakvi milioni neće promeniti,može nešto da se popravi,koriguje,poboljša alil bez nekih faktora koje novac ne može da kupi i dalje će ostati "operisani od fudbala" te će i u narednom periodu glavnu reč voditi stranci.




    samo ja misim da ono skroz levo nije Loftus al ajde,ovo jesu Solanke i Abri sigurno
    Last edited by saburo sakai; 26-12-15, 11:43.
    "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Spoiler



      Sutra je najbolji fudbalski dan u godini, 9 sati fudbala. Dupe ce nas zaboliti od sjedenja
      Danas je jedan prosjecan dan za fudbal vjeruj meni iz prve ruke,ma ni blizu najboljeg nemoj nasjedati na twitter price

      Vecina prosjecnih subota je bolja od ove danas za covjeka koji prati fudbal generalno moj Juniore dobri,posteni
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Ma dobro ne moze se porediti kad se utrefe 4 derbija jedan za drugim u 3 razlicite lige, al eto danas u jednoj ligi kad niko ne igra od pola 2 do 11 navece tekme
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn
          Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

          Comment


          • Mozda je bolje Hospital FC, or 4th FC. Ovo je neki Arsenalov fan pokusao da bude duhovit. Bilo bi duhovito, da je Arsenalu dao pravo ime, ovako je bas glupa fora....
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Ozil and Christmas Tree.

              Comment


              • Ali zašto Visko zašto?
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Bolje Visko nego Gojko...
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Prosecan dan studenta prava subotom

                    "Mutirao tv da moze da uci u tisini,prati prem,posta na forumu u live temi i preslisava se jedno pitanje ceo dan"
                    "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                    Comment


                    • Vadi Blinda manta se covjeku
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Kakav brainfart Depaya...
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Depay, kakav majstor
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Veliki Memfis

                            Comment


                            • Sta radi Depay u zadnjoj liniji?!
                              IMG-20190614-192941
                              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                              Comment


                              • Srpski katalonac zabija kroz noge !!!! Asistencija bivse prve violine Roja Hodzsona
                                "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                                Comment

                                Working...
                                X