Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2015/16

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jao Convi, pa zar nisi cuo De Laurentisa, 65m funti klauzula za Gonzala.
    Mada obzirom koliko je Martial sad placen, to vise nije smesno uopste.

    Ma Wenger ce opet sa ovim sto ima, da napada vrh, i opet ce doziveti neuspeh. Ostaje mu da dogura malo dalje u LS, ali sveukupno, lovu su imali i nije mi jasno kako nisu doveli bar nekoga u napadu, ili bar tog zadnjeg veznog. Cini mi se kao da su celo leto samo smisljali kako ce Cecha da dovuku.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Nikakve veze ta klauzula od 65 m nema veze zadnji dan prelaznog, plus ljudi nisu u LP. Ako hoce Pipita da ide, otici ce za plafon 50m
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ne znam ima li klauzula ikakve veze, ali sanse nema da on pred sam kraj prelaznog roka ode iz Napolija za ispod 60 miliona evra, takve su okolnosti u ovim momentima transfer perioda.

        Fres, znam sta je De Laurentis rekao i bas na tu cijenu mislim kada sam pomenuo to preplacivanje.

        Comment


        • Wenger je u Parizu.

          U Parizu igra Cavani.

          U Parizu fudbaleri sredjuju svoje papire i radnu dozvolu, ako nisu iz Evropske unije.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • sigpic

            Comment


            • DONE DEAL: Sunderland midfielder Emanuele Giaccherini has joined Serie A side Bologna on a season-long loan.

              Comment


              • Pardon, htedoh reci 72m funti klauzula.
                Ne ide i nema teorija da ce taj igde, iako ovde Aki prica neke svoje teorije.

                U Parizu takodje igra i Lavezzi.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Laveci mu ne treba.

                  Ili Cavani ili Pipita, samo je pitanje ko i da li se moze izvesti za ovo kratko vrijeme. Moj pick je naravno Akanov miljenik
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ja se izvinjavam, mislio sam da je u evrima to.

                    Nema sanse da se dovede Iguain.

                    Comment


                    • Ma pusti ga bre, neka se bar nada, ako nista.

                      Nesto se mnogo Pato spominje, i vise nije samo Tottenham, vec opsirno London. Eto ti napadaca Aki. Ispunjava ovaj treci uslov za razlog sto je Wenger u Parizu.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Ne lupaj, Pato sigurno nece u Arsenal.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Comment


                          • Aston Villa are set to complete the signing of West Brom defender Joleon Lescott.

                            Comment


                            • Lamela u Marseju Di Marzio.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Malo Čempionšipa.


                                Današnje vijesti.

                                Derby County are close to signing Huddersfield Town midfielder Jacob Butterfield for £3.5m.
                                Nottingham Forest, Derby and Wolves are all interested in signing Crystal Palace midfielder Jonny Williams on loan.
                                Wigan Athletic are in talks with Huddersfield Town striker James Vaughan.
                                Huddersfield Town are interested in signing Bournemouth goalkeeper Lee Camp.
                                Reading have signed Chelsea midfielder Lucas Piazon on a season-long loan.
                                Reading are interested in signing Norwich City striker Ricky Van Wolfswinkel.
                                Huddersfield Town are close to agreeing a deal with Nottingham Forest to sign winger Jamie Paterson.
                                Fulham are set to sign Bristol City wing-back Ryan Fredericks.
                                Bristol City have made a bid to sign Leicester City defender Liam Moore on loan.
                                Wolves are closing in on the signing of Nathan Byrne from Swindon Town.
                                Nottingham Forest have accepted a £7m bid from West Ham for winger Michail Antonio.
                                Leicester City and QPR are both interested in signing Ahmed Elmohamady from Hull City.
                                Leeds United are set to sign 22-year-old winger Jordan Botaka from Dutch side Excelsior for £1m.
                                Brentford are set to sign highly-rated Liverpool youngster Sergi Canos on loan.

                                Comment

                                Working...
                                X