Strana 1 od 59 1 2 3 11 51 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 15 od 879

Tema: FA Community Shield, FA Cup & Capital One Cup 2015/2016

Forum Resident Freshman avatar
    Datum registracije
    16.08.2011
    Moć reputacije
    214749011

FA Community Shield, FA Cup & Capital One Cup 2015/2016

Kao i svake godine, utakmica koja na neki nacin otvara takmicarski deo sezone u skoro svim ligama Evrope, popularno je nazvana "superkupom". Mada u Engleskoj taj naziv se slabije koristi, i mnogi ga znaju pod imenom Community Shield.
    Trofej za koji se obicno bore osvajac PL, i osvajac FA Cupa (osim ako prvak PL nije osvojio i FA Cup, u tom slucaju vice prvak PL je protivnik), u ovom slucaju Arsenal(FA Cup), koji je inace branilac trofeja od prosle godine i Chelsea(Premier League).
    Community Shield je vrlo staro takmicenje, znajuci da se prva utakmica u okviru superkupa odigrala daleke 1908. godine, mada je format varirao do 1930. godine, od kada se vec navedeno pravilo ucesnika u ovoj utakmici, ne menja 85 godina. Kup je jedno vreme nosio ime Charity Shield, pokazujuci zapravo pravi smisao te utakmice, humanitarnu svrhu, i prikupljanje novca za istu, sto je i cilj FA bio kada su ovaj kup osnovali.

Najuspesniji klub u ovom takmicenju, jeste Manchester United, sa 20 trofeja, ili pobedjenih utakmica. Arsenal je treci najuspesniji iza Liverpoola, sa 13, dok njihov protivnik ima skromne 4 pobede.
    Dom ovog kupa je obicno bio Wembley, onaj stari koji je zamenjen novim, ali dok je izgradnja trajala, Millenium je bio dom od 2001. do 2006. godine.

O akterima ne treba puno govoriti. Ne vole se mnogo, sto je normalno za gradske rivale, a to se prenosi ocigledno i na menadzere, koji se takodje ne vole.
    Veliki udeo na to ima sigurno Mourinho koji iskoristi svaku priliku da "bocne" Wengera, sto sigurno ne bi radio, da nema podrsku u vidu statistike izmedju dvojice, i gomile trofeja. Naime Wenger nijednom nije pobedio Mourinha u takmicarskom mecu, sto mu mozda i daje veci motiv za osvajanjem ovog trofeja, ali i daje vece sanse Mourinhu.

Oba kluba nisu puno trosila u ovom letnjem prelaznom roku, ali se jedan transfer dogodio izmedju klubova, dosta znacajan po Arsenal, a to je dovodjenje Petra Cecha koji nije bio zadovoljan u tolikoj meri da bude klupa Courtoisu. I to je prakticno jedini jaci transfer Topdzija. Mourinho je izgubio Drogbu, pa je resio da dovodjenjem Falcaoa resi back up napadaca, nakon sto je Kolumbijac imao razocaravajucu sezonu u Manchester Unitedu kao pozamljen igrac, sto ce biti i kod Plavaca. Takodje je dovodjenjem Begovica resio odlazak Cecha.

Dakle necemo videti neka puna novija lica, uglavnom stari akteri od prosle sezone, dva vrlo uigrana tima koja ce konkurisati za sam vrh sledece sezone, naostrena atmosfera koja je normalna kada je rivalitet u pitanju, ukratko vrlo dobra najava pred sam pocetak Premier League za nedelju dana.
    http://www.sportklub.info/forum/image.php?type=sigpic&userid=7248&dateline=1393432  718

“We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

2. Your Google Adsense code here
    Administrator AK47 avatar
    Datum registracije
    29.12.2010
    Moć reputacije
    3852993
    4 fana Chelsea odmah lajk dok Topnici ne mogu od muke valja sutra u borbu

Zeljko Malnar-Nocna mora <3

#the return

Vinjak Lord Gangarić avatar
    Datum registracije
    07.10.2010
    Moć reputacije
    166411063
    Akan vazda provokatorski nastrojen u maniru svog idola "specijalnog" .

Dobar intro Freško Po meni kao navijaču Arsenala nema boljeg ulaska u sezonu nego ovakav derbi protiv trenutno najjače odbrane u ligi . Mislim da će ovo biti pravi test i za igrače i za sam trenerski kadar . Six pack hajnekena čeka u frižideru i siguran sam da će ako ništa biti kvalitetna utakmica
    Izmenio/la Lord Gangarić; 02.08.2015 u 02:42.
    http://i.imgur.com/ol8t1bB.png

#PRAVDA ZA BRAĆU

Pickle Rick Ricma avatar
    Datum registracije
    16.04.2011
    Moć reputacije
    214748924
    Citirati Originalno postavljeno od Lord Gangrena Pogledati poruku
    Akan vazda provokatorski nastrojen u maniru svog idola "specijalnog" .

Dobar intro Freško Po meni kao navijaču Arsenala nema boljeg ulaska u sezonu nego ovakav derbi protiv trenutno najjače odbrane u ligi . Mislim da će ovo biti pravi test i za igrače i za sam trenerski kadar . Six pack hajnekena čeka u frižideru i siguran sam da će ako ništa biti kvalitetna utakmica
    Gangara, pre bih rekao da ces se ti kvalitetno usljokati nego sto ce da bude kvalitetna utakmica.Utakmice su uvek zanimljivije kada si polupijan ili pijan , tako da se nadam da je takav slucaj i kod tebe.Ja u tom stanju mogu svasta da istolerisem, pa i dosadan mec kakav moze da bude ovaj danasnji.
    Sedam debila je gleda iz auta

Datum registracije
    07.10.2010
    Moć reputacije
    166411063
    Šta da radim brate primoran sam , drugačije ne mogu da uživam uz Murinjove utakmice

#PRAVDA ZA BRAĆU

Banned
    Datum registracije
    11.05.2015
    Moć reputacije
    0
    Očekujem naravno dobru utakmicu i pobjedu. Bilo bi vrijeme Arsene da dobiješ Moua.

Viki Odintcova Ser Gagi avatar
    Datum registracije
    07.01.2012
    Moć reputacije
    214748811
    5 utakmice zaredom Arsenal nije postigao gol protiv Celzija, da vidimo sta ce biti danas

Active Member stewanoskipp avatar
    Datum registracije
    14.08.2013
    Moć reputacije
    21544800
    Bice 1:1 Bice penala A u regularnom djelu strelci ivanovic i ramsey
    Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

Datum registracije
    07.10.2010
    Moć reputacije
    166411063
    Murinjo je Wengerov kriptonit , jeste uvek katastrofalno vodio ekipe i protiv Fergija ali mislim da mu je Murinjo više bolna tačka

#PRAVDA ZA BRAĆU

Emperor Trump maliajnstajn avatar
    Datum registracije
    20.05.2012
    Moć reputacije
    214749082
    Ja se nadam da ima malo postovanja prema navijacima pa nece parkirat autobus danas, jebote ipak je prijateljska.

Al u drugu ruku kad skontam kakav egomanijak je u pitanju ne bi me zacudilo da bude bus.

"IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

Banned
    Datum registracije
    11.05.2015
    Moć reputacije
    0
    Nije ovo prvenstvo pa da Mou odigra na x i bude zadovoljan. Ovo je kup tekma, tu se drugacije igra. Nismo bez sansi, uigraniji smo definitivno, fizički odlično pripremljeni, motiva ne nedostaje. Prvi put nakon dugo vremena fakat imam iskrenu vjeru u momcad i totalno sam zadovoljan onim sto vidim na terenu.
    Izmenio/la Henryj; 02.08.2015 u 10:26.

Ludak U Razvoju Avramovic avatar
    Datum registracije
    12.05.2013
    Moć reputacije
    143164
    Venger i Murinjo kad igraju to je sve samo ne prijateljska

Datum registracije
    07.10.2010
    Moć reputacije
    166411063
    Citirati Originalno postavljeno od Avramovic Pogledati poruku
    Venger i Murinjo kad igraju to je sve samo ne prijateljska
    Ali realno

#PRAVDA ZA BRAĆU

Emperor Trump maliajnstajn avatar
    Datum registracije
    20.05.2012
    Moć reputacije
    214749082
    Ne bi me cudilo opet da se posutaju dole ispred klupa

"IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

Viki Odintcova Ser Gagi avatar
    Datum registracije
    07.01.2012
    Moć reputacije
    214748811
    Sve i da postavi bus i da osvoji ovaj trofej, jel bus neregularan ? Nek ga postavi i Wenger i nek pobedi i on na takav nacin ako je to lako

Strana 1 od 59 1 2 3 11 51 ... PoslednjaPoslednja

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •