Announcement

Collapse
No announcement yet.

FA Community Shield, FA Cup & Capital One Cup 2015/2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FA Community Shield, FA Cup & Capital One Cup 2015/2016



    Kao i svake godine, utakmica koja na neki nacin otvara takmicarski deo sezone u skoro svim ligama Evrope, popularno je nazvana "superkupom". Mada u Engleskoj taj naziv se slabije koristi, i mnogi ga znaju pod imenom Community Shield.
    Trofej za koji se obicno bore osvajac PL, i osvajac FA Cupa (osim ako prvak PL nije osvojio i FA Cup, u tom slucaju vice prvak PL je protivnik), u ovom slucaju Arsenal(FA Cup), koji je inace branilac trofeja od prosle godine i Chelsea(Premier League).
    Community Shield je vrlo staro takmicenje, znajuci da se prva utakmica u okviru superkupa odigrala daleke 1908. godine, mada je format varirao do 1930. godine, od kada se vec navedeno pravilo ucesnika u ovoj utakmici, ne menja 85 godina. Kup je jedno vreme nosio ime Charity Shield, pokazujuci zapravo pravi smisao te utakmice, humanitarnu svrhu, i prikupljanje novca za istu, sto je i cilj FA bio kada su ovaj kup osnovali.

    Najuspesniji klub u ovom takmicenju, jeste Manchester United, sa 20 trofeja, ili pobedjenih utakmica. Arsenal je treci najuspesniji iza Liverpoola, sa 13, dok njihov protivnik ima skromne 4 pobede.
    Dom ovog kupa je obicno bio Wembley, onaj stari koji je zamenjen novim, ali dok je izgradnja trajala, Millenium je bio dom od 2001. do 2006. godine.


    O akterima ne treba puno govoriti. Ne vole se mnogo, sto je normalno za gradske rivale, a to se prenosi ocigledno i na menadzere, koji se takodje ne vole.
    Veliki udeo na to ima sigurno Mourinho koji iskoristi svaku priliku da "bocne" Wengera, sto sigurno ne bi radio, da nema podrsku u vidu statistike izmedju dvojice, i gomile trofeja. Naime Wenger nijednom nije pobedio Mourinha u takmicarskom mecu, sto mu mozda i daje veci motiv za osvajanjem ovog trofeja, ali i daje vece sanse Mourinhu.

    Oba kluba nisu puno trosila u ovom letnjem prelaznom roku, ali se jedan transfer dogodio izmedju klubova, dosta znacajan po Arsenal, a to je dovodjenje Petra Cecha koji nije bio zadovoljan u tolikoj meri da bude klupa Courtoisu. I to je prakticno jedini jaci transfer Topdzija. Mourinho je izgubio Drogbu, pa je resio da dovodjenjem Falcaoa resi back up napadaca, nakon sto je Kolumbijac imao razocaravajucu sezonu u Manchester Unitedu kao pozamljen igrac, sto ce biti i kod Plavaca. Takodje je dovodjenjem Begovica resio odlazak Cecha.

    Dakle necemo videti neka puna novija lica, uglavnom stari akteri od prosle sezone, dva vrlo uigrana tima koja ce konkurisati za sam vrh sledece sezone, naostrena atmosfera koja je normalna kada je rivalitet u pitanju, ukratko vrlo dobra najava pred sam pocetak Premier League za nedelju dana.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

  • #2
    4 fana Chelsea odmah lajk dok Topnici ne mogu od muke valja sutra u borbu

    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • #3
      Akan vazda provokatorski nastrojen u maniru svog idola "specijalnog" .


      Dobar intro Freško Po meni kao navijaču Arsenala nema boljeg ulaska u sezonu nego ovakav derbi protiv trenutno najjače odbrane u ligi . Mislim da će ovo biti pravi test i za igrače i za sam trenerski kadar . Six pack hajnekena čeka u frižideru i siguran sam da će ako ništa biti kvalitetna utakmica
      Last edited by Lord Gangarić; 02-08-15, 03:42.
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • #4
        Originally posted by Lord Gangrena View Post
        Akan vazda provokatorski nastrojen u maniru svog idola "specijalnog" .


        Dobar intro Freško Po meni kao navijaču Arsenala nema boljeg ulaska u sezonu nego ovakav derbi protiv trenutno najjače odbrane u ligi . Mislim da će ovo biti pravi test i za igrače i za sam trenerski kadar . Six pack hajnekena čeka u frižideru i siguran sam da će ako ništa biti kvalitetna utakmica
        Gangara, pre bih rekao da ces se ti kvalitetno usljokati nego sto ce da bude kvalitetna utakmica.Utakmice su uvek zanimljivije kada si polupijan ili pijan , tako da se nadam da je takav slucaj i kod tebe.Ja u tom stanju mogu svasta da istolerisem, pa i dosadan mec kakav moze da bude ovaj danasnji.

        Comment


        • #5
          Šta da radim brate primoran sam , drugačije ne mogu da uživam uz Murinjove utakmice
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • #6
            Očekujem naravno dobru utakmicu i pobjedu. Bilo bi vrijeme Arsene da dobiješ Moua.

            Comment


            • #7
              5 utakmice zaredom Arsenal nije postigao gol protiv Celzija, da vidimo sta ce biti danas

              Comment


              • #8
                Bice 1:1 Bice penala A u regularnom djelu strelci ivanovic i ramsey
                Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                Comment


                • #9
                  Murinjo je Wengerov kriptonit , jeste uvek katastrofalno vodio ekipe i protiv Fergija ali mislim da mu je Murinjo više bolna tačka
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • #10
                    Ja se nadam da ima malo postovanja prema navijacima pa nece parkirat autobus danas, jebote ipak je prijateljska.

                    Al u drugu ruku kad skontam kakav egomanijak je u pitanju ne bi me zacudilo da bude bus.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • #11
                      Nije ovo prvenstvo pa da Mou odigra na x i bude zadovoljan. Ovo je kup tekma, tu se drugacije igra. Nismo bez sansi, uigraniji smo definitivno, fizički odlično pripremljeni, motiva ne nedostaje. Prvi put nakon dugo vremena fakat imam iskrenu vjeru u momcad i totalno sam zadovoljan onim sto vidim na terenu.
                      Last edited by Henryj; 02-08-15, 11:26.

                      Comment


                      • #12
                        Venger i Murinjo kad igraju to je sve samo ne prijateljska

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Avramovic View Post
                          Venger i Murinjo kad igraju to je sve samo ne prijateljska
                          Ali realno
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • #14
                            Ne bi me cudilo opet da se posutaju dole ispred klupa
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • #15
                              Sve i da postavi bus i da osvoji ovaj trofej, jel bus neregularan ? Nek ga postavi i Wenger i nek pobedi i on na takav nacin ako je to lako

                              Comment

                              Working...
                              X