Announcement

Collapse
No announcement yet.

HAJDUK Split

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Hajuk prvi, Papa Ivan Pavao drugi
    Drago mi je zbog Tudora, mozda se sad opusti. Jos kad se vrate Caktas, Velasquez i ako Ohandza ozdravi...
    Danas Rijeka tuce Dinama, Dinamo remizira sa Splitom i mi tucemo Rijeku i bjezimo im po 4 boda.

    Imamo fin tim. Dobar golman i bekovi (Velasquez desno), fina sredina, krila i napad. Jedino stoperi...
    Last edited by tenis; 25-10-15, 11:40.

    Comment


    • #17
      Ode Kalinic. Najveci vratarski transfer u povijesti HNLa

      Comment


      • #18
        Miljenko Smoje anegdote o svom Hajduku.
        Eto ubrzo još jednog rata i Talijani hoće posvojit Hajduka. Međutim, Hajduk nije htio pozdravljati “romanamente”, ondašnjim fašističkim pozdravom. Pa su, piše Smoje, odmah skočili iz tadašnjeg poslanstva da moramo pristat na pozdrav, jer da ćemo izazvat diplomatski spor. Nudilo se Hajduku stadion, nastup u pravoj talijanskoj ligi, ali je sve odbiveno. A brico, Meštar ( Boris Dvornik), uhvatio se za glavu:

        - Majko moja, a mogli smo im reć da ćemo nastupit čim sagrade novi stadion. Dok bi to oni izgradili, odnija bi vrag i Mussolinija i Hitlera, a nama bi osta stadion. Sve care i carevine može odnit vrag, ali Ajduk će zauvik ostat!

        Ode i taj rat i Hajduk sada nastupa u oslobođenome Splitu kontra momčadi Crvene armije, ali oni traže da sudi njihov sudac. Odmah je došlo do svađe. Smirili su situaciju hajdukovci koji su bili bliži novoj vlasti. Na utakmici je izbio incident jer se brico Meštar potukao i završio u zatvoru nezadovoljan suđenjem njihova suca.

        Došao ga je iz zatvora izvući Papundek, njegov pomoćnik iz brijačnice otprije rata, koji je sada kao partizan napredovao u vlasti. Meštra bricu pitaju je li bio zatvaran, a brico odgovara: - Kako nisam, tko god je novi došao, mene bi zatvorilo.

        Hajduku je zatim ponuđeno da bude vojni klub, ali su se hajdukovci elegantno izvukli:

        - Kad god bude Crvenoj armiji trebalo, evo nas, ali mi moramo ostat klub ovoga grada, Splita i Dalmacije, vezan za ovo naše tle, bonace i fortunale.

        A brico je poentirao:

        - Faljen Isus, druže komesaru!

        Comment


        • #19
          Poraz od Dinama u velikom derbiju 3-1, mladi Corić i Olmo odigrali sjajno, gledao sam meč i sve mi se čini da je Futas bolje rešenje od ovog Saida, kapiten Nizić strelac.

          Comment

          Working...
          X