Announcement

Collapse
No announcement yet.

АБА 2015/16

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • АБА 2015/16



    Нова АБА лига ће имати 14 клубова, одлучено је на скупштини клубова у Подгорици. Директор лиге ће бити Радо Лорбек а спортски директор Јосип Билић.
    Тимови који ће ове године учествовати су:
    Србија:
    1. Партизан
    2. Црвена Звезда
    3. Мега Лекс
    4. Металац
    Хрватска:
    5. Цибона
    6. Цедевита
    7. Задар
    Словенија:
    8. Крка
    9. Тајфун
    10. Олимпија
    Црна Гора:
    11. Будућност
    12. Сутјеска
    БиХ:
    13. Игокеа
    Македонија:
    14. МЗТ

    Ево и комплетног распореда (дерби 31.10. Звезда домаћин):
    Spoiler

    Last edited by Урош94; 25-09-15, 19:37.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

  • #2
    Sledeće sezone će se u polufinalu igrati na dve pobede.
    U finalu ostaje na tri.
    www.facebook.com/MilanVesti sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by Dzeki View Post
      Sledeće sezone će se u polufinalu igrati na dve pobede.
      U finalu ostaje na tri.
      To mi je sumnjivo..Bojim se da bi nam mogli uzeti 1 predstavnika u euroligi.. fakticki, polufinale je vaznije od finala, jer donosi mjesto u EL..

      Comment


      • #4
        Hoće li SPORT KLUB prenositi ABA ligu?

        Comment


        • #5
          Sport Klub neće prenositi ABA ligu ove sezone.
          Prava na ABA ligu je obezbedila Arena Sport, navodno na 5 narednih sezona.

          Comment


          • #6
            Neki su bili i zamrznuti, ali neki su počeli da je osvajaju kad je napokon dobila na značaju.
            Prohodnost ka EL.

            Inače, ubeđen sam da će ova sezona po kalitetu biti još lošija.
            Tu je šetnja za Zvezdu garantovana.

            Pojačala se Cedevita i Budućnost.
            Ostalo na nivou Tajfuna iz Šentjura.

            Comment


            • #7
              Košarkaš Tadija Dragićević novo je pojačanje podgoričke Budućnosti, saznaje “Blicsport”, a neće biti novih stranih pojačanja, iako je sve bilo spremno za dolazak Dežuana Samersa.

              Dragićević je novo zvučno pojačanje nakon Aleksa Marića i Nemanje Jaramaza, još uvijek nijesu poznati detalji ugovora, ali preostaje samo da se utanače detalji za potpis.

              Dolaskom Dragićevića Budućnost je pokazala ambicije u novoj sezoni poslije neuspjeha u prethodnoj, u želji da se ostvari plasman u Euroligu. Dragićević je igrao za Crvenu zvezdu, Mega Vizuru, Lotomatiku, Albu, Anđeliko, Azovmaš, Efes, 2014. se vratio u Zvezdu, a u sezoni 2014-2015 bio je član Strazbura.

              Dragićević je bio MVP Jadranske lige 2008. godine, a sa U20 reprezentacijom Srbije i Crne Gore bio je šampion Evrope 2006. godine.

              Analitika


              Spoiler
              Sutjeska iz Nikšića je novi član ABA Lige

              Comment


              • #8
                @Dule

                Sta mislis o ovogodinjem timu i dokle mozete da dogurate u Evrokupu?

                Po mom nekom misljenju sklopili ste finu ekipu, jedino mi se ne svidja trener.Zacementirani ste u top3 sto se tice regionalne lige, mozda uspete kao i prosle godine da izborite drugo mesto.Da zivim u Podgorici, verovatno bih isao do Morace da ih gledam.

                Comment


                • #9
                  Крешимир Новосел је нови директор а Жарко Чабаркапа спортски директор лиге.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Ricma View Post
                    @Dule

                    Sta mislis o ovogodinjem timu i dokle mozete da dogurate u Evrokupu?

                    Po mom nekom misljenju sklopili ste finu ekipu, jedino mi se ne svidja trener.Zacementirani ste u top3 sto se tice regionalne lige, mozda uspete kao i prosle godine da izborite drugo mesto.Da zivim u Podgorici, verovatno bih isao do Morace da ih gledam.
                    Pazi pa recimo da imamo jači tim no prošle godine ali nemamo ono što je najvažnije. Trenera.

                    Mlad, nema iskustva i jednostavno čisto sumnjam da možemo nešto više u Evrokupu. Možda prođemo prvu grupnu fazu, i tu se zaustavimo.
                    Nešto se šuškalo da možda Bogdan Tanjević preuzme klupu Budućnost ali na žalost ništa od toga, a kad bi njega imali, bili bi ozbiljni kandidati što za F4 Eurokupa, što za prvo mjesto u Aba ligu.

                    Što se tiče Aba lige, tu je sve jasno, Zvjezda prva, mi sa Cedevitom se borimo za 2 mjesto mada mislim da smo mi u prednosti. Čisto iz tog razloga što nemamo kvalitetnog trenera i zbog toga se ne možemo boriti sa Zvezdom za prvo mjesto.

                    Publika je najvažniji faktor. Prošle godine, iskren da budem neke velike navale nije bilo, osim na ove veće utakmice. Nadam se da ove godine bude drugačije jer treba dati podršku što prešedniku kluba Bokanu što timu, igračima jer prošla godina je bila generalno uspješna i treba se nadati nešto većem ove sezone, pa koliko god bilo nerealno.

                    Sve u svemu, kopiju prošle sezone očekujem, samo se nadam da nam neće doći Cedevita na F4.

                    Comment


                    • #11
                      Evo i zvanično sa sajta Arena Sport.

                      Comment


                      • #12
                        Zagorac van terena 3 mjeseca... Dok Ivanović i Janković imaju malih problema sa zglobovima...

                        Comment


                        • #13
                          Koliko dobra odbrana toliko ocajan napad i sut..Mekel dobar...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            O boooooože
                            Kakvog mi stručnjaka imamo na klupi....

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Dule Krtola View Post
                              Pazi pa recimo da imamo jači tim no prošle godine ali nemamo ono što je najvažnije. Trenera.

                              Mlad, nema iskustva i jednostavno čisto sumnjam da možemo nešto više u Evrokupu. Možda prođemo prvu grupnu fazu, i tu se zaustavimo.
                              Nešto se šuškalo da možda Bogdan Tanjević preuzme klupu Budućnost ali na žalost ništa od toga, a kad bi njega imali, bili bi ozbiljni kandidati što za F4 Eurokupa, što za prvo mjesto u Aba ligu.

                              Što se tiče Aba lige, tu je sve jasno, Zvjezda prva, mi sa Cedevitom se borimo za 2 mjesto mada mislim da smo mi u prednosti. Čisto iz tog razloga što nemamo kvalitetnog trenera i zbog toga se ne možemo boriti sa Zvezdom za prvo mjesto.

                              Publika je najvažniji faktor. Prošle godine, iskren da budem neke velike navale nije bilo, osim na ove veće utakmice. Nadam se da ove godine bude drugačije jer treba dati podršku što prešedniku kluba Bokanu što timu, igračima jer prošla godina je bila generalno uspješna i treba se nadati nešto većem ove sezone, pa koliko god bilo nerealno.

                              Sve u svemu, kopiju prošle sezone očekujem, samo se nadam da nam neće doći Cedevita na F4.
                              Ne znam kako si došao do zaključka da Budućnost ima bolji tim nego prošle sezone.

                              F4 se ne igra već drugu godinu.

                              Comment

                              Working...
                              X