Announcement

Collapse
No announcement yet.

RC Celta de Vigo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RC Celta de Vigo

    RC Celta de Vigo


    Klub je osnovan 23. avgusta 1923. godine spajanjem Real Vigo Sportinga i Real Fortune.

    Stadion: Balaídos, kapacitet: 31 800
    Spoiler


    Selta, ili Nebesko plavi kako im glasi nadimak, nikada nije osvojila Primeru kao ni Kup Kralja. Sezonu 2002/03. mozemo okarakterisati kao najbolju u istoriji kluba, tada su zavrsili na 4. mjestu i tako obezbijedili kvalifikacije za Ligu sampiona. U Ligi sampiona, u sezoni 2003/04., eliminisani su od Arsenala u osmini finala.

    PS Tema je otvorena na molbu naseg novog clana foruma Mostovoy-a.

  • #2
    Bravo Konvi, mada kada sam video da si otvorio temu, ocekivao sam bar 5x duzi post
    Originally posted by Vladan
    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
    :vinjaksmajli:

    Comment


    • #3
      Ne moze se Limare, samo ono najosnovnije ovaj put.

      Comment


      • #4
        Bravo majstore, ja ću na njoj sigurno bit aktivan a nadam se da će se i drugi pridružiti! preuzmi (1).jpg
        Attached Files

        Comment


        • #5


          Iago Aspas ponovno na Balaidosu! Nakon što je prije dvije sezone prodan u Liverpol, a prošle sezone proveo u Sevilji, Aspas je ponovno u dresu svog kluba Celte! Ugovor je potpisan do 2020. godine. Veliko pojačanje u napadu za našu momčad! Aspas, Orellana, Santi Mina i ako ostane Nolito, predstavljat će pravu noćnu moru za obranu protivničkih timova!
          Attached Files
          Last edited by Bogi; 22-06-15, 15:03.

          Comment


          • #6


            Stadion Balaidos nakon rekonstrukcije 2018. godine bi trebao ovako izgledati!
            Attached Files
            Last edited by Mostovoy; 22-06-15, 00:47.

            Comment


            • #7

              Nakon odlaska danca Michael Khron Dehlija u redove Sevilje, u Celtu je iz francuskog Eviana stigao novi danski reprezentativac Daniel Wass! Inače, igrač je koji može pokriti više pozicija u sredini terena pa se nadam da će dostojno zamjeniti Khron Delhija na njegovoj poziciji! Dobrodošao Danijele!!!

              Comment


              • #8
                Predstavljeni su i novi dresovi za narednu sezonu! Nebesko plavi domaći, i crni gostujući.

                Iskreno, nebesko plavi su wow, a ovi crni, hm, ljepši su mi bili zeleni gostujući od prošle sezone.
                Last edited by Mostovoy; 24-06-15, 14:08.

                Comment


                • #9
                  S obzirom da je u tijeku rekonstrukcija Balaidosa, evo par slika prvog dijela rekonstrukcije i tribine koja će biti spremna za početak sezone!


                  Comment


                  • #10
                    ''Ljubav'' izmedju Sitroena i Selte traje 30-ak godina, to je jedan od sponzorskih ugovora sa najduzim trajanjem u svetu sporta i dobro je da se ta kvalitetna saradnja nastavlja. Nije ni cudo, s obzirom da je u Vigu stacionirana najveca fabrika francuskog proizvodjaca automobila.

                    Jedino je steta sto je dugogodisnja saradnja sa Umbrom bila prekinuta, i to pre onog privremenog zastoja u radu ove kompanije. No dobro, Adidas je ipak Adidas.

                    Kad smo vec kod dresova, meni se najvise svidjala varijanta iz slavne sezone 02/03.



                    I ovaj je bio odlican, samo sto je nezaobilazna asocijacija na veoma los period krajem prosle decenije.




                    EDIT: Nema sumnje da ce Balaidos izgledati jos lepse nakon renoviranja. Oba stadiona galicijskih velikana su vrhunski fudbalski objekti.
                    Last edited by Bogi; 24-06-15, 14:45.

                    Comment


                    • #11
                      Tako je Bogi, kao što je karakteristična dugogodišnja suradnja Celte i Citroena, tako je bilo i s robnom markom Umbro! Prije par sezona bilo je i koketiranja s egzotikom( marka LI Ning), al onda je uskočio adidas! Po meni, dresovi adidasa za sezonu 2013/14. su definitivno bez premca!

                      Comment


                      • #12
                        Ode Charles u Malagu, od danas i službeno! Kako bilo, to se i očekivalo pogotovo sada kad se vratio Aspas a ionako on je treneru Berizzu bio drugi izbor iza Lariveya(za kojeg se isto špekulira da bih mogao napustiti klub)! Charles, hvala na svemu i sretno u novom klubu!
                        Last edited by Mostovoy; 25-06-15, 16:14.

                        Comment


                        • #13
                          Evo ga, John Guidetti potpisao za Celtu! Još jedan skandinavac u našem timu poslije danca Wasa! Inače radi se o nogometašu koji je na netom završenom europskom prvenstvu do 21 godine, osvojio europsko prvenstvo sa Švedskom. Unatoč velikom interesu mnogih klubova ovaj robusni napadač potpisuje za Celtu (ugovor do 2020. godine). Dobrodošao John-e, nadam se da ćeš svojim golovima uveseljavat navijače na Balaidosu a i na gostujućim terenima!

                          Comment


                          • #14
                            Odlicno pojacanje.

                            Fali jos jedan pravi veznjak, po mogucstvu defanzivnijeg karaktera. Borha Ubinja je zbog povrede, nazalost, otisao u penziju. Steta za veliku legendu Selte i galicijskog fudbala. Onaj odlazak u Englesku ispostavio se kobnim za njegovu karijeru, jer je povreda u dresu Birmingema oznacila pocetak serije novih povreda koja je trajala do 2015. godine. Nadam se da se da tako nece proci Aleks Lopez, lokalni fudbaler koji je dugo u Selti i koji je nedavno, posle potpisanog produzenja ugovora, pozajmljen Sefild Venzdeju.

                            Dakle, jedan pravi defanzivni veznjak bi dobro dosao, narocito zbog toga sto u timu vise nisu Ubinja i Lopez. Medjutim, moje zelje se ocigledno ne poklapaju sa Berizovim vidjenjem. On vise forsira igru sa jednim veznim defanzivcem ispred stopera. Jedino me cudi sto je bas Vas doveden kada desnu stranu skoro sigurno drze Maljo i Oreljana. Uostalom, sto se sredine tice, vreme je i da mladi Gabonac Madinda dobije ozbiljniju rolu.

                            Najverovatnije ce se ici na sistem 4-3-3, sa Radojom, Augustom, Pablom ili eventualno Nolitom na sredini. Videcemo da li ce ipak igrati i sa Aspasom i Gvidetijem, jer bi jedan mogao da zauzme i nesto bocniju poziciju.

                            Sto se odlazaka tice, cuo sam da su neki klubovi zainteresovani za Augusta, koji nikako ne bi smeo da ode, kao i za Pabla.


                            Neka se, ako zeli, nas seltista Mostovoj izjasni povodom ovih transfera i kombinacija.
                            Last edited by Bogi; 11-07-15, 17:06.

                            Comment


                            • #15
                              Bogi odličan presjek ekipe, pogotovo što se središnjice tiče. Al ja isto mislim da u ovom trenutku nije potrebno dovoditi još igrača za sredinu jer u ovom trenutku ta mjesta u momčadi mogu pokrivati kapetan Augusto, Radoja, Madinda, Pablo, pa čak i Wass koji je veznjak univerzalac. Svakako što nebi volio je da Augusto negdje ode jer ipak se radi o kapetanu i ''vodonoši'' u timu, jer nakon interesa Valencije, pojavio se i interes Lazia( bacili su oko i na Orellanu), al nadam se da neće ništa od tog biti. Za Pabla je interes pokazao čileanski Colo Colo, al nekako sam dojma da je Pablo ostavio veliki upitnik za svoje nastupe prošle sezone! Stoper Fontas je na radaru talijanske Genove, a po najnovijem izgleda da naša leteća tvrđava Larivey odlazi na otok, točnije u ekipu Norwich-a koji su od ove sezone ponovno u premiershipu. To je skoro pa gotova stvar, pogotovo sad kad je došao Guidetti, po svemu sličan igrač kao i Larivey. Nekako sam jako optimističan što se tiče nove sezone, al ipak treba pričekati prve utakmice i vidjeti kako će se novi igrači uklopiti u sustav! Prva provjera je za 6 dana protiv njemačkog drugoligaša Greuther Fürth-a u Njemačkoj!

                              Comment

                              Working...
                              X