Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Gran Premi Monster Energy de Catalunya

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Damir View Post
    Ti ne shvatas koji efekt na jednog vozaca ima to sto vidi onog ispred sebe.
    Pogledaj sta je Iannone uradio u Mugellu u quali jer je imao Lorenza ispred sebe ili Pirro iza Dovia.
    Pojasnit cu ti na jednoj drugoj situaciji.Cesto vidimo da jedan vozac zaostaje za vodecom grupom 2 sec i onda taj zaostatak skida iz kruga u krug po 3/4 desetinke. Stigne ih nakon 6/7 krugova i sta se onda desava? On se "ukopa" u toj grupi,kad ih stigne nije vise u stanju da vozi 3/4 desetinke po krugu brze od njih i odvoji se sto bi se prema tvojoj logici trebalo desit.Ja pokusavam da ti objasnim na je u MotoGP (za razliku od F1) mnogo lakse biti drugi i pratit tempo pacemakera nego sam zadavati pace
    Koji efekat? Jel mozes da pojasnis malo?

    Comment


    • #77
      Damire;
      Grupa se stize jer grupa nikada ne vozi tecno,konstantno.Koliko preticanja ima u grupi,koliko seckanja ritma...? Pojedinac koji ih ima na ''nisanu'' ne razmislja ni o cemu drugom osim o svojoj voznji.U grupi je tesko voziti i koncentrisati se samo na sebe.Lako je stici a onda se upadne u kolotecinu grupe i tesko se odvojiti.

      Comment


      • #78
        Stoji to da je vozaču lakše da juri vozača ispred sebe, nego da bude kolo(motor)vođa. Daj više Markez da se vrati u vrh, slabo sam gledao trke ove sezone, izgleda da moram da počnem da gledam da bi on uhvatio ritam. Čeka me polusezona pa da se skinu sve trke i lagano da se gledaju, valjda ću do tada zaboraviti rezultate trka
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • #79
          Marc je izjavio da vise nema sta da izgubi i da se nekako oseca rastereceno, stoga se iskreno nadam da ce se vratiti jaci, ako nista drugo nek uziva u voznji, neka se zabavlja, skuplja bodove za tim, a naravno ostalima mrsi racune, u suprotnom ce drugima biti "dosadno".
          sigpic

          Comment


          • #80
            Steta bi bila da sad MM ispadne iz izgre.A voleo bih i da Pedrosa sad malo prione na posao

            Comment


            • #81
              Pedrosa je super odvozao, doduse kvalifikacije dosta lose, ali na kraju dana on je uzeo bodove.
              Verujem da ce bas zbog ovakve situacije Marc biti u elementu, tj. tome se nadam : )
              sigpic

              Comment


              • #82
                Originally posted by Brana View Post
                Pedrosa je super odvozao, doduse kvalifikacije dosta lose, ali na kraju dana on je uzeo bodove.
                Verujem da ce bas zbog ovakve situacije Marc biti u elementu, tj. tome se nadam : )
                Momenat kada Honda resi deo svojih problema ce biti momenat kada Marc pocinje da pobedjuje.
                Tom decku nije neophodan idealan set-up da bi pobedio, sto je i dokazao u proslosti.
                Dani ce biti u bodovima jer ovakav motor kakav je sada moze da se iskoristi njegovim stilom voznje.
                Neverujem da ce u slucaju da oba Repsol momka zavrse trku, biti redosled Pedrosa-Marquez.
                Juce Dani ni u jednom momentu nije imao tempo kao Marquez, jos je dopustio da sa 6-og mesta padne na 10-to.
                Cak mu start nije bio toliko los, ali su ga izgurali skoro svi kroz prve 2 krivine.
                Ja Danija dosta kritikujem, valjda mi je dosadilo da navijam za njega tolike godine ocekivajuci cudo da se desi.
                Ono sto je defacto tacno, je, ako mu podese motor kako on voli i neuprska start, vozice slicno kao Lorenco.
                Svaki krug kao kvalifikacioni. Tu je jak i tesko ga je stici. Duel je skroz druga prica.
                Ipak, njih dvojica su imali kvalitetnije spremnjen motor prosle godine, dok ove godine nije tako.
                Obojica su profi, i ocekujem da opravdaju sediste koje im se daje.
                Marc bi trebao da prestane sa padanjem jer stvarno to vise nema smisla i skroz je kontraproduktivno.
                Dani, ako je uistinu zalecio ruku, bi trebao da vozi barem na istom nivou kao i Marc, ako ne i bolje.
                Nek se barem pred kraj karijere pokaze da nije bezveze u MotoGP-ju.
                sigpic
                No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Gogi View Post
                  Momenat kada Honda resi deo svojih problema ce biti momenat kada Marc pocinje da pobedjuje.
                  Tom decku nije neophodan idealan set-up da bi pobedio, sto je i dokazao u proslosti.
                  Dani ce biti u bodovima jer ovakav motor kakav je sada moze da se iskoristi njegovim stilom voznje.
                  Neverujem da ce u slucaju da oba Repsol momka zavrse trku, biti redosled Pedrosa-Marquez.
                  Juce Dani ni u jednom momentu nije imao tempo kao Marquez, jos je dopustio da sa 6-og mesta padne na 10-to.
                  Cak mu start nije bio toliko los, ali su ga izgurali skoro svi kroz prve 2 krivine.
                  Ja Danija dosta kritikujem, valjda mi je dosadilo da navijam za njega tolike godine ocekivajuci cudo da se desi.
                  Ono sto je defacto tacno, je, ako mu podese motor kako on voli i neuprska start, vozice slicno kao Lorenco.
                  Svaki krug kao kvalifikacioni. Tu je jak i tesko ga je stici. Duel je skroz druga prica.
                  Ipak, njih dvojica su imali kvalitetnije spremnjen motor prosle godine, dok ove godine nije tako.
                  Obojica su profi, i ocekujem da opravdaju sediste koje im se daje.
                  Marc bi trebao da prestane sa padanjem jer stvarno to vise nema smisla i skroz je kontraproduktivno.
                  Dani, ako je uistinu zalecio ruku, bi trebao da vozi barem na istom nivou kao i Marc, ako ne i bolje.
                  Nek se barem pred kraj karijere pokaze da nije bezveze u MotoGP-ju.
                  Ljudi Markez mora da reši prvo problem sa svojom vrućom glavom,očito je podlego pritisku,a to neiskustvo,koje on treba da stiče tek,tako da je meni možda i normalna situacija ova sad

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Adje View Post
                    Koji efekat? Jel mozes da pojasnis malo?
                    Motiv vise,kad imas nekog 1-2 sec ispred sebe sigurno ne zelis na tom rastojanju da se vozis iza njega vec grizes dodatno,zelis da ga stignes,pobijedis.
                    Osim toga imas mogucnost iz kruga u krug da analiziras gdje gubis u odnosu na protivnika i u sljedecem krugu bolje odvezes taj dio staze.

                    Comment


                    • #85
                      Da upravu si Damire , ali nekad nemas motor podesen tako da imas ritam da ih pratis , tako da sve je to u vazduhu . Teorija jedno ...praksa drugo ...

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by cavu View Post
                        Ma ima on svoj način rešavanja tih sutacija,mnogo lepši
                        Stvar ukusa, meni Marcov deluje mnogo lepse i kosta manje zivaca...

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Katalunja je to, a španska himna.
                          Cini mi se da prosle godine Kataloncima nije smetala spanska himna...

                          Comment


                          • #88
                            Kako vozi Lorenco oduvao bi i Stonera u Australiji

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Gargamel View Post
                              Kako vozi Lorenco oduvao bi i Stonera u Australiji
                              Interesantna bi to bila trka ............. not

                              Comment

                              Working...
                              X