Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona u Primeri 2015/16 (transfer vesti, spekulacije, pripremne utakmice...)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predsezona u Primeri 2015/16 (transfer vesti, spekulacije, pripremne utakmice...)

    Tema predvidjena, kao po obicaju, za sve vezano sto obuhvata period do pocetka nove sezone u Spaniji. Pored samih transfera, koji se najvise i komentarisu u ovakvim temama, u ovoj temi ce se komentarisati sve vezano za pripremne utakmice klubova.

    U uvom uvodnom postu bih, sto se tice samih vijesti, naveo to da su nedavno Ernesto Valverde i Pako Hemez produzili ugovore sa svojim klubovina, Atletik Bilbaom i Rajo Valjekanom, na po jos godinu dana.

    Top 10 goals (2014/15)
    Last edited by ognjen; 27-05-15, 20:45.

  • #2
    Od ribara i konduktera do junaka Sevilje



    Prije samo osam godina bio je ribar, sada je jedan od najtraženijih napadača u Evropi i junak Sevilje, dvostrukog uzastopnog pobjednika Lige Evrope.

    Riječ je o Kolumbijcu, Karlosu Baki, koji se u prošlosti povremeno bavio i poslom konduktera u autobusu, a prije dvije noći je sa dva gola srušio Dnjepar (3:2) u fenomenalnom finalu u Varšavi.

    Španski mediji objavili su danas nevjerovatnu životnu priču 28-godišnjeg Kolumbijca, koji se ne tako davno grčevito radio da bi uspio da se prehrani.

    "Pomagao mi je u lovu na ribu. Živjeli smo teško, pa je morao da nađe dodatni posao. Prodavao je karte u autobusu. Počinjao je da radi u zoru, a kući je stizao kasno kući", prepričava Karlosov otac.

    Baka je tada imao 20 godina i - nije igrao fudbal!

    Pokušao je prije toga, bio je talentovan, ali nedovoljan za kolumbijske skaute i tamošnje klubove. Zato je ostavio loptu i krenuo trbuhom za kruhom...

    "Život mi je bio daleko od lagodnog. Morao sam da radim kao kondukter, jer je porodici bio potreban novac. O fudbalu tada nisam ni razmišljao", priča Baka.

    Živio je i odrastao u Puerto Kolumbiji, gradiću udaljenom 20 kilometara vožnje od Barankilje. Jednog dana, otac mu je načuo da klub Atletiko hunior de Barankilja organizuje probnu utakmicu.

    Baka se prijavio i počela je bajka - na turniru je postigao 48 golova. Nastavio je da igra i dvije godine kasnije potpisao je profesionalni ugovor sa Atletikom.

    No, imao je 23 godine. Mnogi će reći - prekasno za ozbiljniju fudbalsku priču.

    "Svi su govorili ko je taj Baka, šta će vam on!? A ja sam na debiju postigao dva gola i sve ih ućutkao. Imao sam teško djetinjstvo, ali nikad nisam odustajao. Nisu hrabri oni koji potonu, već oni koji se dignu jači", govorio je Karlos Baka.

    Već u prvoj profesionalnoj sezoni bio je najbolji strijelac kolumbijskog Kupa, potom je kao najbolji strijelac lige vodio Atletiko do dvije titule šampiona. Već je bio poznat, vrata Evrope bila su mu širom otvorena.

    U januaru 2012. godine uzeo ga je belgijski Klub Briž, za dva i po miliona eura, mada je bio na korak od transfera u moskovsku Lokomotivu. Početak u Brižu bio je težak, prvih nekoliko mjeseci proveo je na klupi za rezerve, ali kada je postigao prvi gol - više niko nije mogao da ga izbaci iz tima.

    Za godinu je postigao 18 golova, najviše u belgijskom šampionatu, proglašen je za najboljeg igrača Župiler lige, pa ga je u junu 2013. kupila Sevilja, za sedam miliona eura...

    Comment


    • #3
      Atletiko nudi 10 a Selta trazi 14 miliona evra, ako je to tacno onda ce do dogovora ubijedjen sam doci. Bilo je za ocekivati da se veliki klubovi zainteresuju za Nolita jer je iza njega zaista odlicna sezona. Mandzukic je valjda na izlaznim vratima tako da treba ocekivati jos pojacanja sto se tice napadackog dijela.

      Comment


      • #4
        Samo sam cekao da vidim ko ce pokupiti Nolita. To ce biti strasno pojacanje za Choloa.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • #5
          Atletico Madrid are set to challenge Tottenham for the signature of Besiktas winger Gokhan Tore by making a six million euros bid.

          Comment


          • #6
            Sevilja vec dovela prvo pojacanje. Pisalo se tokom sezone o njihovom interesovanju za Kron-Delija i eto.

            Comment


            • #7
              Kako li samo uzivaju navijaci Reala kad dodje prelazni. Oni cak i svoje igrace kupuju.

              http://www.marca.com/en/2015/06/02/e...433242691.html
              sigpic

              Comment


              • #8
                Evo Perez dovodi Verrattija izgleda, javio Di Marzio. 50m transfer, i 7m godisnje plata za Italijana.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • #9
                  malo mi to za Veratija,ajd da igra negde drugde nego baš za PSG,čitao sam nešto da bi oni prodavali neke igrače samo kako bi napravili mesta za nova pojačanja al Verati nije medju njima

                  baš sam oduševljen sa njim,fizički je prejak,nema one duge lopte kao Fabregas al je već sad top igrač,možda jedino što ponekad komplikuje al nije to tolko strašno

                  i dan danas mi nije jasno zašto Čelzi nije krenuo po njega jer je nama baš takav igrač falio
                  "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                  Comment


                  • #10
                    Ako do toga dodje onda bi logican slijed dogadjaja bio taj da PSG dovede Pogbu jer mi je ovo bas iznenadjenje da puste Veratija. Posebno iz razloga sto Parizani jako tesko pustaju mlade igrace sa ogromnim potencijalom. Sjetim se odmah kako su odbili bez problema ponudu za Markinjosa od 40 miliona evra tako da mi je ovaj transfer neocekivan.

                    Pedro je produzio ugovor sa Barselonom do 2019. Pomalo iznenadjenje, sve su prilike bile da odlazi ali odlicna je vijest za Barselonu sto je Pedro odlucio da ostane s obzirom na okolnosti.

                    Comment


                    • #11
                      Dobro, treba istaci da je to ponuda Reala, i da je Perez vec razgovarao sa agentom Verrattija, te je tu bar sto se verbalnog dela tice, dogovorili oko plate. Ne mora da znaci da ce ga Parizani pustiti, mada tesko je odbiti Pereza.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • #12
                        Antoine Griezmann is not on Chelsea’s hit list, says Jose Mourinho

                        Comment


                        • #13
                          Trener Sevilje Unaj Emeri potpisao je novi dvogodišnji ugovor sa Seviljom, uz opciju raskida saradnje po završetku naredne sezone.
                          Emeri, koji je preuzeo Sevilju 2013, godišnje će zarađivati 2.500.000 miliona evra, što ga čini najbolje paćenim trenerom u istoriji andalužanskog kluba.

                          Comment


                          • #14
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • #15
                              pa prodaće i ovog,ovo je stvarno komično ,da ti na zvaničnom tviteru stavljaš informaciju kolka je otkupna klauzula

                              ovo dušu dalo za engleze da iskeširaju funte ,a posle isti scenario kao za ereru,kukanje,kukanje na kraju svi srećni i zadovoljni
                              Last edited by saburo sakai; 05-06-15, 20:50.
                              "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                              Comment

                              Working...
                              X