Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona - PL & Championship 15/16 (pripremni mecevi, transferi, spekulacije)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact age of #NUFC target Chancel Mbemba still in doubt; Has had 4 different registered birthdays. FIFA say investigation "still pending."


    20 godina





    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Reise View Post


      Jesi li realan?
      Ne razumijem pitanje.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Erik Dekard View Post
        Ne mozes, ja trazio vise puta...
        I nikako da te se otarasimo.

        Uvek mozes da napravis restart, pitas Vladana da ti resetuje broj postova i ti sebi stavis novi nik.To mu dodje kao da si napravio novi profil na forumu.

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Ne razumijem pitanje.
          Kakve veze ima londonska, skandinavska i svajcarska berza sa transferima? Znas li ti sto si lupio?
          Timovi iz Engleske imaju masne ugovore sa sponzorima i pomjerili su granice oko cijene igraca da 50m izgleda smijesno za njih. Plata od 100k nedeljno za najjace Engleske klubove je nesto sto mogu lako da daju danas.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by saburo sakai View Post
            pa nije ga se on odreko,hteo je da ostane u klubu a ovaj je tražio da ode kao kukavica ,znači ja što kritikujem Murinja za milion stvari ali ovde niti on niti klub ništa nisu krivi

            al jelte ,po defoltu se Mou pljuje i naravno sve samo da se njemu napakosti a ne daj bože da potrošiš 5 min guglanja i vidiš šta se i kako odvijalo

            evo izjave njegovog agenta



            btw Kurtoa je imao sličan pristup il će igrati il ide i sad šta da radiš

            pa onda ide "kmečanje" i kukanje



            treba li žaliti čoveka koji kuka zbog čokoladica i kole i uvek se setim one izjave Terija šta je sve morao da radi ,kako je grejao wc šolju za prvotimce sve dok se nije probio

            ima i izjava kako Murinjo nije hteo da ga proda,niti da ga pošalje na pozajmicu,tražio je od njega samo strpljenje i naravno da trenira i izbori se za svoje mesto,medjutim posle njegova porodica i on nisu ni hteli da čuju za to i zatražili su transfer nakon čega im je klub izašo u susret

            istina je da Čelzi nije zlatna sredina za razvijanje mladih igrača,videćemo da li će se nešto tu menjati,niti je Mou svetac al svaki slučaj treba gledati zasebno a ne odma sipaj kamenje


            još ovo hejtanje Murinja za bukvalno svaku sitnicu bez trunke objektivnosti i istraživanja je tolko degutantno da je to nešto neverovatno
            Sa ovim boldovanom sve si rekao to mogu da potvrdim jer sam i ja citao... izvrsili su na njega pritisak njegove roditelje.
            A ovim pa to ti je bre opsesija, takav im je menadzer takvi su i oni ne samo ovde na svim forumima ali najbolje je da ih ignoriras...
            Jer ne vredi za njih dobiti ban nekoliko dana...


            Originally posted by maliajnstajn View Post
            Ja kolko znam Celzi ima buy back klauzulu, al da je Kevin izjavio da nije lud da se tamo vraca dok je Murinjo u klubu.
            Da ti nisi mislio na mladi Azar jer tu opciju ima Chelsea da ga otkupi iz Menhengladbah-a.

            Comment


            • Kad ce bre vise da pocne ova sezona da se ceramo!

              Comment


              • Originally posted by Reise View Post
                Kakve veze ima londonska, skandinavska i svajcarska berza sa transferima? Znas li ti sto si lupio?
                Timovi iz Engleske imaju masne ugovore sa sponzorima i pomjerili su granice oko cijene igraca da 50m izgleda smijesno za njih. Plata od 100k nedeljno za najjace Engleske klubove je nesto sto mogu lako da daju danas.
                E haj da ti sad objasnim sta sam ja lupio.

                Engleska ima pod jedan valutnu prednost, jer je prije svega ogromna razlika da imas valutu cija je kupovna moc 1.5 puta veca od svih ostalih valuta. Ako ti je valuta jaca u odnosu na cijelu Evropu, to znaci i da su ti sami sponzorski ugovori jaci za onu kolicinu kolika je razlika u valutama.

                Zasto su navedene sljedece berze, jeste zato sto samo 5 ili 6 drzava u Evropi nije dio monetarne unije, odnosno clanovi eura. Posto cijena valute varira svakodnevno od kretanja novcanih tokova na trzsistu, a trguje se na berzama, iz toh istog razloga su navedene berze.

                Sad nadalje da ti objasnim 46.5m eura koje je on gore naveo je 32m funti, gdje je razlika u 14.5 m. Za 14.5 m eura trenutno mozes da kupis otok.

                Masni ugovori sa ovom valutom razlikom apsolutno nemaju veze, jer je kontekst price razlika u kupovnoj moci FUNTE u odnosu na EURO.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Dobro al nije ti trebalo ovo za berze hhahahahah ,mada meni to ne smeta jer zvuči egzotčno(doduše,ja sam pravnik pa se sa tiim terminima srećem svakodnevno) i razbija na kraju krajeva monotoniju na forumu

                  Samo dzabe sve to kad ti dodje jedan PSG i ulupa sebi novac pa nabije "commercial revenue" 320m evra dok recimo Arsenal i Čelzi skupa imaju lupam 220m
                  Last edited by saburo sakai; 23-07-15, 13:41.
                  "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    E haj da ti sad objasnim sta sam ja lupio.

                    Engleska ima pod jedan valutnu prednost, jer je prije svega ogromna razlika da imas valutu cija je kupovna moc 1.5 puta veca od svih ostalih valuta. Ako ti je valuta jaca u odnosu na cijelu Evropu, to znaci i da su ti sami sponzorski ugovori jaci za onu kolicinu kolika je razlika u valutama.

                    Zasto su navedene sljedece berze, jeste zato sto samo 5 ili 6 drzava u Evropi nije dio monetarne unije, odnosno clanovi eura. Posto cijena valute varira svakodnevno od kretanja novcanih tokova na trzsistu, a trguje se na berzama, iz toh istog razloga su navedene berze.

                    Sad nadalje da ti objasnim 46.5m eura koje je on gore naveo je 32m funti, gdje je razlika u 14.5 m. Za 14.5 m eura trenutno mozes da kupis otok.

                    Masni ugovori sa ovom valutom razlikom apsolutno nemaju veze, jer je kontekst price razlika u kupovnoj moci FUNTE u odnosu na EURO.
                    Pocni jos da pricas kako je nastala EMU, objasni mi zmiju u tunelu i mehanizam valutnih kurseva.
                    Ja ti opet kazem da je fudbalsko trziste postaje jace zbog sponzorstava i TV prava. Kad moze PSG svakog igraca platit isto kao klubovi iz Engleske, moras priznat da te berze ne uticu previse.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ovo utiče najviše

                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • tako je,mnogo je faktora u igri ,pogotovo na strani engleza,tj klubova sa ostrva,jest odnos funta-evro bitan faktor ali ne i jedini
                        "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                        Comment


                        • PSG, City i svi imovi koji su dio portfolia nekog konzorcija mogu da upumpavaju novac u sebe kako hoce i gdje hoce, na potpuno legalan nacin i nemam nista protiv toga.

                          FFP je bila dobra ideja, ali ideja prepuna rupa.

                          Ono sto je trebalo da se uradi jeste da se ogranici budzet za sve timove na istu brojku i da svi posluju pod istim budzetom. To bi sa aspekta fudbala bilo sasvim fer, ali biznis aspekat boli kurac za fer ne fer, bitne su pare da se vrte i da se peru.

                          Ono sto bi ja uradio recimo je da za LP stavim egzaktnu brojku za 3 zadnje godine vrijednosti ekipe od 25 igraca koji su prijavljeni. Ali ne trenutna vrijednost, vec vrijednost po kojoj su kupili te igrace, onda bi morali i klubovi da dumaju koje ce igrace prijaviti a koje nece. Moze isti princip i za plate, al recimo bilo bi vise kul za obestecenja da se stavi budzet jer bi to dovelo do smanjenja same visine obestecenja, ali i povecanja plata igracima, sto je poprilicno vise fer nego ovo sada.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Zašto bi im ograničavao budzet,to ne bi bilo fer,ono ako Arsenal,Junajted..imaju tolko i tolko navijača i jelte mlate pare od prodaje dresova i ostalih rekvizita zašto te pare ne bi mogli i da potroše

                            Ono što meni smeta to je kad su već uveli taj FFP onda bar nek budu fer i korektni do kraja,pre FFP dodje Roman i troši pare iz svog dzepa ,kupuje igrače i šta ti ja znam,onda uvedu FFP kako bi se to sprečilo jer Čelzi to ne može da pokrije prihodima al onda ti dodje Siti i preko Itihada unosi novac u klub što je meni totalno besmisleno onda,šta si ti onda popravio,samo si prebacio novac iz jednog dzepa u drugi

                            Znači sad je Arsenal zadnjih 10 godine bezveze poslovao na taj i takav način ako Siti dodje i potpiše ugovor "sam sa sobom" i to je jelte legalno
                            evo sad je Čelzi potpisao ugovor sa ovim japancima al al to nema nikakav značaj ako Siti dodje i potpiše sebi novi ugovor na 80m i pokrije sve minuse
                            "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                            Comment


                            • Ogranicis svima budzet da je 250m eura, pa ces vidjeti kako ce da se prebijaju da prijave ekipe. Tako bi se i rijesio problem mladih igraca jer bi i oni dobivali prilike da se nadju na listi igraca jer im je cijena jako niska. Naravno zadrzati onu kvotu HG igraca i eto ti super ogranicenja.


                              Ovdje se sve svodi na to ko ce isposlovati bolji ugovor finansijski, a Arapi posto ne placaju porez, moraju nekako da unesu novac u Evropu, i to je klasicno pranje novca nista vise. Svi ovi ostali sto posteno rade nemaju sanse, jer arapima je fudbal razonoda, oni vrte milijarde na drugim stvarima, ali da ne bi opet pricao o berzama, zaustavit cu se ovdje.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Gle,dal on pere novac il šta radi to mene ne interesuje,poenta je bila da se stvore zdravi uslovi za poslovanje i radi po principu "kolko zaradiš,tolko možeš i da potrošiš"

                                Sad neću nešto da komentarišem kolko je zapravo teško da se klub razvija pod tim uslovima,da ne kažem da je nemoguće za neke sredine jer se time maltene samo čuva postojeći poredak i to je to osim ako sama liga kao što je to slučaj u premu ne pruža neke povoljne uslove(ili bar bolje no što je to u drugim zemljama) pa klubovima imaju bar neku šansu da napreduju

                                Al ono što je sigurno to je da Sitiju niko takav ugovor ne bi dao pod normalnim uslovima,kolko je samo Arsenal godina čekao da dodje do tog novog uvora sa Pumom..pa sad npr imamo situaciju kad je Čelziju isticao ugovor za dresove,Samsung nije bio voljan da produži,rekoše jednostavno,ostvarili smo svoje ciljeve,nismo zainteresovani za dalju saradnju(ili nisu voljni da plate onolko kolko je Čelzi tražio) i šta onda da nisu došli Japanci,moža bi potpisali neki slabiji ugovor

                                Mora da se zabrani da se preko sestrinskih kompanija unosi novac u klub u suprotnom FFP gubi smisao a to dal on to radi iz razonode,pranja i šta ti ja znam,tome treba da se bave neki drugi organi
                                "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                                Comment

                                Working...
                                X