Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Gran Premio d'Italia TIM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treba taktizirati i gledati gde su drugi ali do neke granice jer ako dopustis da drugi odlucuju za tebe onda tu nesto ne valja.... Za nas gledaoce je uvek lepo da vidimo kad neko vozi na limitu ali to nije uvek moguce.... Pravo taktiziranje u trci kada drugi ne znaju sta da ocekuju od tebe i da se pitaju da li ces biti na limitu ili malo ispod limita... Treba da nateras da drugi razmisljaju o tebi a ne ti o njima.... Neka vrsta psihicke presije nad drugima.... Sto vise da razmisalju o tebi a ti sto vise da razmisaljas kako da budes bolji iz krivine u krivinu iz sektora u sektor bez razmisljanja o tome sta ce drugi uraditi... Psihicka sprema u svim sportovima a pogotovo u motorciklizmu je najbitnija.... Mozes ti da budes brz i stabilan i da imas sve sto treba da budes veliki sampion ali ako psihicki nisi spreman ili jak na prvoj gresci ces da potones i to je to....
    Ulece su vrele vrela je i ona, crna, zuta, plava mala zvana HONDA obucena u REPSOL, jedan dan je vozis dva meseca ne zaspis !!!!!!

    "You think you have a limt, and so you touch this limit, something happens and suddenly you can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict and experience as well you can fly very high" - AYRTON SENNA

    Comment


    • Originally posted by Vanja #66 View Post
      Ne, čekaj, da li si stvarno to napisao...
      Kad je Smith dosao u Yamahu i ko je te godine vozio (i razvijao) fabricku Yamahu?

      Comment


      • Originally posted by Brana View Post
        Ne kazem da treba ici glavom kroz zid, ali ispada "Nemoj voziti agresivno i zavrsices trku". To je svima jasno, ali ako vozis onda tu treba da bude neke dinamike, opet ne kazem da treba sebe i druge da dovedes u polozaj pa da zaradite povrede, ali ako ces prepustiti da drugi odlucuju o ishodu trke, onda tu nesto ne valja...
        Ako si slusala konferenciju za stampu Janone je rekao da je mogao da prati Lorencov tempo ali da bi to bilo prerizicno. O tome se radi. Treba biti agresivan ali i proceniti gde su granice. Kad ne ide ne ide a u svim treninzima se videlo da Markezu ne ide kocenje i ulaz u krivinu. Inace Rosi je pomenuo da je pad MM bio veoma opasan. Vracao sam vise puta snimak i mnogo me potsetilo na tragican pad Simoncelija. U padu je krenuo da se vraca na idealnu putanju. Daleko bilo ali pad je bio jezivo opasan iako to nije bas izgledalo tako na prvi pogled.

        Comment


        • Slazem se da je MM agresivan, ruku na srce to i preferiram, kada neko grize pa makar bio i poslednji zaista cenim.
          Ne volim da vidim one koji se predaju pre samog pocetka, realno pored MM-a, Pedrosa je pokazao sta znaci boriti se, u prosloj trci je pao, trcao, podigao motor i zavrsio trku(doduse ne u bodovima), ali to se ceni...

          Inace, povrede za Cala!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by mikisavic89 View Post


            Ovo je bilo za za dlaku.
            Ali reziser mrtav ladan daje super slow motion ove situacije, ja u soku mislio sam da je pao covek, nisam verovao da ovo moze da spasi

            Comment


            • Originally posted by Damir View Post
              Kad je Smith dosao u Yamahu i ko je te godine vozio (i razvijao) fabricku Yamahu?
              Zemljače, sve je odlično, ništa se ne sekiraj.

              Comment


              • Šteta zbog Markezovog pada, bila bi interesantna borba za 2.mesto. Sigurno bi Rosi koji je bio najbrži u tom trenutku i sustigao Pedrosu stigai i prestigao Markeza i Ianonea. Ovako smo ostali uskraćeni od bitke za 2.mesto, Ianone je rasterećen otišao na dovoljnu distancu ispred, Rosiju je falilo 3-4 kruga da bi preuzeo 2.mesto. Inače komentatori su realni u izjavama da su Lorenzo i Rosi potpuno izjednačeni u tempu trke, ali kvalifikacije prave ovu sadašnju razliku. Lorenzo jednostavno pobegne na 3-5 sekundi i osim defekta ili problema sa gumame ostaje nedostižan za sve pa i Rosija. Svakako u direktnim duelima da bi ga Rosi pobedjivao, nema sumnje u to. Ali treba da budu egal nakon starta tj. prve krivine. Ostatak sezone nosi pitanje koji će od Yamahinih zvezda završiti kao šampion? Imam osećaj da će neki incident, ili dva gde jedan od njih izleće, ili biva izguran sa staze i samim tim ostati bez bodova rešiti šampiona za 2015. Vrlo verovatno da će tu uloga MM biti prisutna, poznavajući stil i karakter temperamentnog MM, gladnog pobeda i doskorašnjih uspeha. Što više duela, preticanja, spektakla, ali bez izletanja i udesa. To je ono pravo što svi ljubitelji MGP žele da gledaju

                Comment


                • Originally posted by Brana View Post
                  Iskreno sam se nadala da ce njegova nedelja biti onoliko dobra koliko je moja bila losa, ali ne..
                  Videli smo kako se Markezova nedelja zavrsila.Sta je bilo sa tvojom?

                  Comment


                  • Brano, ne daj se!!! Sta god da te je mucilo, nadam se da su svetliji dani pred tobom.
                    Inace, ne navijam za Marqueza, ali iskreno mi ga je bilo zao juce. Sam je kriv, ali treba nam sto vise vanzemaljaca koji ce ravnopravno da se bore za pobedu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Bice bolje, mora biti : )
                      Da ispostujem gospodu : )






                      sigpic

                      Comment


                      • Rosi da poravi kvalifikacije bar iz drugog reda da startuje inace Lorenco ima da izdominira ko Markez prosle godine,opasan je,vozi doktorski

                        Comment


                        • Dobro je Janone izjavio u nedelju da je sve u glavi, mislim da je ove godine Markez bas tu slab, prvo ona glupost u Argentini pa sad u Italiji, mislim da treba biti agresivan ali da treba naći finu liniju između budalesanja i agresivnosti, jer sad u Italiji onaj greška tj. napad na Janonea pa pad je čista budaleština, čovek već ušao u krivinu pa i da je Melandri opet ga nebi mogao obići tu. Inače Rosi opet šampionski odvezao trku (da oće i kvalifikacije tako) kao i Janone, a Srđan je malo prolupao u vezi onog Kvartarara, ajde da ima rezultate taj dečko ali ništa, Fenati je 2012 imao drugo pa prvo mesto i nije se toliko pričalo o njemu, a o ovom se priča kao da je Bog, ajde obraćajte pažnju na druge vozače a ne samo na Fabia Kvartarara.
                          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                          Comment


                          • Nije Markez slab u glavi,vidis valjda kako vozi nego malo jace ga zvekne adrenalin pa preceni mogucnosti masine

                            Comment


                            • Ali onaj pad u Muđelu se realno mogao izbeći sa nije budalesao, još iza njega je bio tada Pedrosa a velikom brzinom se približavao Rosi, i dovoljno je da je to vidio na onoj tabli i odma pritisak raste da obiđe Janonea i da proba pobeći od Dottorea, i pravi grešku
                              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                              Comment


                              • On se vise izbudalesao ko sto ti kazes na startu trke,kasnije je dobro on zamislio,obidje Manijaka i kupi malo vremena dok se Rosi mlati sa njim,da nije pao mislim da bi bio ispred Rosija na kraju.

                                Comment

                                Working...
                                X