Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 NBA PLAYOFFS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U prvom delu sezone sam daleko vise gledao Memphis, dok GS skoro i da nisam, i iskreno nije mi bilo jasno sta to i kako oni igraju, secam se da sam poprilicno vijao njihove poraze na kladionici i pizdeo kako je moguce da sve dobijaju. A, onda sam negde od sredine februara, pa do kraja sezone odgledao poprilican broj njihovih meceva i zaljubio se u basket koji igraju. Lopta koja nikada ne staje, svaka sansa za napad u tranziciji se koristi, potpuna sloboda igracima uz postovanje odredjenih principa, fantasticna, agresivna odbrana i na kraju svega, maestro na celu. Iskreno, ne verujem da mogu da ispadnu i mislim da ce dobiti veceras i da ce na kraju uzeti prsten. Kao sto Rondara rece, jedan mec ne moze promeniti ukupnu sliku, kao sto onaj drugi mec Cleveland-a i Bulls-a nije znacio apsolutno nista u kontekstu cele serije, sto i videsmo sinoc. Mogu se desiti mecevi kada im nece ici sut kao sto je bilo prosli put ili recimo u onom trecem mecu protiv Pelicans-a, ali u best of 7... Fora je u tome da kada GS igra u svom ritmu ne pogadjaju samo Steph i Clay, nego i Leandrinho i Livingston i Speights. Lopta se non-stop krece, ne lepi se ni za koga. Mozda ce biti potrebno 6, mozda 7 meceva, ali ocekujem da ce GS na kraju sve to relativno lako privesti kuci bez previse drame. Da ne pricam koliko bi uzivanje bilo gledati duel njih i LAC-a nakon svih carki, varnica i duela u prethodnih par godina.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Koliko su mocni Marc i Z-Bo pokazuje i to da su Boguta napravili potpuno neupotrebljivim u odbrani. Cak i u napadu, tu cijela odbrana Memphisa radi svoj posao. Sjecam se da je GSW imao akciju kad Bogut primi loptu negdje oko 45 stepeni i trazi Klaya koji protrcava ka kosu, nijednom to nisam vidio u ovoj seriji. Small-ball petorka GSW-a opet odradila dobar posao na kraju utakmice, trebao bi to Kerr vise da koristi, a ne da zakasni kao trener Portlanda kad je stavio 5 sutera da igraju po 35 minuta tek u 4. i 5. utakmici, tad je vec kasno bilo.
      Opasan je Memphis, prezivio je ovaj tim dosta toga zadnjih 5 godina plej ofa. Prosle godine mi ih je bilo posebno zao kad su ispali od OKC, jer im je u 7. utakmicu Z-Bo bio suspendovan i Mike Conley je igrao na jednoj nozi. Prije toga su Spursi bilo prejaki za sve na Zapadu. Osjecam da su spremni za nesto vise ove godine.

      Tony Allen efekat:
      When guarded by Tony Allen, #Warriors' players are 3-19 from 15+ feet (15.8%) and 0-13 from 3-point range in the West Semis. #FirstTeam
      All but 2 of Tony Allen's 11 steals have resulted in a numbers advantage in transition for the Grizzlies in this series.
      Last edited by Reise; 10-05-15, 13:26.
      sigpic

      Comment


      • Sjajno, zaista sjajno. Memphis je rekao bih na jednoj tekmi daleko od finala konferencije. Tesko ce se GSW vratiti ako budu gubili sa 3-1. Ove podatke sto je Riese izneo za Allena su sjajni.

        Inace, koliko ja kontam, ipak Wall nije skroz aut za ovaj PO?
        sigpic

        Comment


        • Wall bi vjerovatno mogao da igra, ali ne bi koristio lijevu ruku uopste. S tim da moze da dodje do pada i nagrdi ruku jos vise. Mislim da ce ovu seriju morati da odmori.
          sigpic

          Comment


          • Koliko znam, dao je neki intervjuu pre meca, da jos nije poceo da radi dribling na treningu, i da ce krenuti za 2-3 dana, tako verovatno nece igrati ovu seriju do kraja.
            Sto se tice GSW-a, Barkley je na kraju mozda i bio u pravu.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Izgleda da ima istine u tome da tim koji se previse oslanja na sut spolja ne moze da osvoji prsten.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Reise View Post
                Sjecam se da je GSW imao akciju kad Bogut primi loptu negdje oko 45 stepeni i trazi Klaya koji protrcava ka kosu, nijednom to nisam vidio u ovoj seriji..
                Probali su sinoc, Allen taman toliko zasmetao da Klay ne moze da uhvati lepo loptu i izgubise je na kraju.

                Po meni GSW mora mnogo vise da udvaja, kao sto su radili sa manjom petorkom na kraju, moraju naterati Memphis da ih pobedi spolja. Pogotovo kad je Allen u igri, nikakve potrebe nema cuvati njega spolja, do sada nije ni razmisljao da sutira odatle. Trazice neka protrcavanja verovatno kad njegov cuvar udvaja ove zverine u reketu. A i sut ce proraditi kad-tad, koliko god dobru odbranu da igra Memphis. Verujem da ce Kerr napraviti potrebne promene i da ce izgledati mnogo bolje u sledecoj.

                Comment


                • To i jeste recept protiv Memphisa. Ali ovaj plej of, Memphis odlicno sutira za tri poena. Jeste da ne pokusavaju vise od 10 trojki, ali su jako efektivni. Small-ball je radio na kraju utakmice, dok u 1/2 nije jer je Gasol lagano pokrio Iggy-ja. U 4/4 se mora priznati da su i sudije pogurali malo GSW, bilo je dosta smijesnih faulova onamo, previse je ono sutnutih slobodnih bacanja.
                  I ja mislim da Steph mora odigrati dobru utakmicu. Doduse, isto mislim da on i Klay zajedno ne mogu imati dobru utakmicu, jer je odbrana Memphisa mnogo disciplinovana i nece to dozvoliti. Ako se kojim slucajem desi da Klay i Steph zajedno odigraju dobru utakmicu, to je vec sigurna pobjeda GSW-a.
                  sigpic

                  Comment




                  • sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Ogroman gospodin... iznova i iznova dokazuje to. Od svih sportista koje ne gotivim, za njega imam ubedljivo najvece postovanje van terena i striktno hejtujem samo kosarku koju igra. Veliki kosarkas, ali sto je bitnije, veliki covek.. ljudina

                      Comment


                      • Dobra utakmica GSW-a. Klay na Conleyu opet odradio dobar posao. Pomoglo je i to sto je Green dobro odigrao u napadu. Kad njemu ide, GSW ima velike sanse da dobije. Steph je Steph, ubica.
                        sigpic

                        Comment


                        • Inace Monty dobio nogu od Pelikana, po meni poprilicno nelogican potez jer su mu obecali ostanak ako izbori PO. Mozda imaju neko provereno ime na cekanju.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Rekao bih da je u pitanju Tom Tibodo, cak i da osvoje prsten odlazi on iz Cikaga.

                            Montija moguce da ce da angazuje Hjuston.

                            Comment


                            • Лепа вест:

                              Ђула Зидић вечерас.

                              Аутоматски очекује прилично лагану победу Визардса. Штета што нећу моћи да гледам.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X