Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

    [quote author=pemarinkovic link=topic=2597.msg183434#msg183434 date=1287919493]
    Sezona počinje u utorak, a na našem NBA forumu već počeo trash talk...Šalim se momci! Evo i ja da se izjasnim. Navijam za Finiks Sanse, jer za njih igra moj idol iz detinjstva: GRENT HIL.
    [/quote]
    Razmisljate li da igrate neku odbranu ove sezone? $#^%RT
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

      Ma sta ce im odbrana, bitno je da napad funkcionise &*#GI(]
      sigpic

      Comment


      • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

        Mislim da će Finiks ove sezone igrati angažovanije u odbrani, jer će morati da nadoknade odlazak Stodemajera, ali i Barbose i Admudsona. Stigli su Hidajet Turkoglu, Džoš Čildres i Hakim Vorik. Milsim da će priliku dobiti i Gani Laval sa Univerziteta Džordžija Tek. Stodemajer se nije mnogo trudio u odbrani ali je bio značajno napadačko oružje. To bi trebalo da nadoknade Turkoglu i Vorik. Vorik pre svega u odbrani a Turkoglu pre svega u napadu. Mislim da Hakim ''Helikopter'' Vorik(206cm), koji je sa Karmelom Entonijem na Univerzitetu Sirakjuz osvojio titulu NCAA šampiona 2003.(gledao sam taj fajnal-for), sada ima lepu priliku da se dokaže pre svega kao odbrambeni igrač ali i solidan napadač, zbog odličnih fizičkih predispozicija. Mogao bi čak da zaigra u prvoj petorci kao krilni centar, ako Turkoglu bude igrao nisko krilo,što je po meni bolje rešenje iako to znači da će Grent Hil imati manju minutažu. Vorik bi za početak trebao samo da kontroliše defanzivni skok, a sve što odbrani u igri ''1 na 1'' je plus. Turkoglu bi mogao zbog svoje svestranosti(plej i krilo) mnogo da doprinese ovom timu, tako što bi on nekada organizovao napade kad Stiv Neš nije u igri. Može da odigra i leđima ka košu, da šutira spolja, ili prodre pod koš. Uz sve to je dobar asistent i mislim da on može da se uklopi u stil igre Sansa. Tako je Finiks sada umesto Stodemajera koji je uglavnom igrao licem prema košu, sada ima igrača koji može da igra i unutra i spolja, koji doduše nije strelac kao Stodemajer, ali koji ima bolji šut spolja, i što je najvažnije može da učini svoje igrače boljim(za razliku od Stodemajera). Ah da, Turkoglu je iskusan igrač koji je igrao Veliko finale 2009. godine i uz to je sposoban da reši utakmicu šutem u poslednjim sekundama, što je pokazao u Orlandu. Ako se on i Vorik uklope u Sanse, ova ekipa će biti isto toliko jaka kao i prošle godine, samo što će igrati malo drugačije. Neće više biti onoliko pik-end-rola(Stodemajer), već bi trebalo da igraju malo raznovrsnije, gde će više doći do izražaja kreativnost ostalih igrača(Ričardson, Turkoglu, Hil, Dragić,...) Ipak, nedostaje im barem jedan dobar defanzivac pod košem koji je uz to sposoban da postigne barem 12-13 poena, uglavnom iz igre ''1 na 1''. To je razlog zbog koga će se Finiks ove sezone boriti za ulazak u plej-of, iako im je spoljna linija sjajna, a već su se dobro uigrali u ovom sastavu. Mnogo će zavisiti i od zdravlja Stiva Neša koga bi Alvin Džentri mogao malo da odmara tokom sezone jer ima Dragića i Turkoglua. Za mene je Čildres velika nepoznanica, ne znam kako će se uklopiti u ovaj tim. Najveća snaga ovog tima je Stiv Neš i šut za tri poena(Neš 43,2% u karijeri, Dragić 38,8%, Dadli 41,9%, Turkoglu 38,3%, Ričardson 37,0%, Fraj 41,6%). Još ako Grent Hil bude šutirao trojke kao prošle sezone(43,8%)... Nadam s e da Sansi neće igrati zonsku odbranu ov e sezone, čak ni u plej-ofu, jer najbolje igraju kada su agresivni. Meni se lično ne sviđa mnogo stil igre Finiks Sansa, ali Grent Hil je moj idol iz detinjstva, a i srpski trener Igor Kokoškov je pomoćni trener u ovoj ekipi. Nadam se da će Finiks Sansi ući u plej-of ove sezone.

        Comment


        • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

          San Antonio Spurs-i su jako zainteresovani za dovodjenje Milosa Teodosica!
          Potpredsednik Dennis Lindsey je gledao uzivo utakmicu Olympiakos - Real i odusevljen je Teovim sposobnostima.
          Ipak, Teodosic je vec u nekoliko navrata izjavio da NBA nije za njega.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

            [quote author=T-Mac link=topic=2597.msg183516#msg183516 date=1287934855]
            San Antonio Spurs-i su jako zainteresovani za dovodjenje Milosa Teodosica!
            Potpredsednik Dennis Lindsey je gledao uzivo utakmicu Olympiakos - Real i odusevljen je Teovim sposobnostima.
            Ipak, Teodosic je vec u nekoliko navrata izjavio da NBA nije za njega.
            [/quote]

            Drago mi je da ovo cujem! Ajmo Teo, kako NBA nije za tebe, idi u Sparse, po mogucstvu mozes u Majami Hit. Ionako nemaju dobrog plejmejkera. %QWT&W

            Comment

            Working...
            X