Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 MALAYSIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Ricma View Post
    Dobio je tada Hamitlon dojavu od tima da Glok tada nije promenio gume i da vozi dosta sporije(to je bilo nekih 20 sekundi manje po krugu).Isao je na sigurno i pustio je tada Fetela, a realno mogao je da ga zadrzi iza ledja samo ovaj put nije hteo da rizikuje.Godinu dana pre toga je ostao kratak bod za sampionat.

    Ma koliko god da me raduje pobeda Ferarija, ne svidja mi se bas sto je pobedu ostvario Fetel.Da je Kimi onda bi tek bilo ludovanje.Ipak mi je Sumaher dosta drazi vozac(zbog kojeg sam uopste poceo da pratim F1) i ne bih zeleo da ga Fetel predje po broju titula.Ovde mi se cini da ce najvise da zavisi od Hamiltona kao i od degradacija guma.Hamilton ima svoje momente ili cu da osvojim 25 bodova ili cu da se izjebem maksimalno, zbog cega je Rozberg se borio do samog kraja za titulu.A i videli smo da je Mercedes po vremenima malo ispred Ferarija.Steta samo sto ne mogu da iskopam najbrze krugove, ali mislim da je ROzbergov i Hamiltonov najbrzi krug bio osetno brzi od Fetelovog.Boks manje, SC i degradacija Mercedesovih guma su imale danas veliki uticaj.Mercedes je i dalje malo ispred Ferarija, ali je razlika dosta manja nego sto smo mi mislili da ce da bude.Mercedes vise lici na onaj tim iz 2013, nego onaj iz prosle godine po tom pitanju.Ferari ce sigurno da slavi jos koji put do kraja sezone.
    Ne verujem da su mogli sa sigurnosti da izračunaju da će ga stiči u zadnjoj krivini, i da će se Glok skloniti sa idealne putanje, bez ikakve borbe, kao da se radi o obilaženju za krug, a ne o sudbini celog prvenstva, no nebitno za ovu temu.....
    Ali ovo oko najbržeg kruga je bitno, pa da se osvrnem i na to, znam da znate, da su najveći izgledi za najbrži krug u jednoj trci u zadnjoj trećini trke, što je rezultat potrošnje goriva, i značajan gubitak težine jednog bolida.
    Danas je prelomno za uzimanje najbržeg kruga bilo to, što su u tom periodu Mercedesi imali tek stavljene nove pneumatike + Fetel nije morao stiskati, pošto je imao jako solidnu prednost.
    Konkretno, evo npr. Fetel je svoj najbolji krug odvezao u 46. krugu, sa 10 krugova starim tvrdim pneumaticima, dok je najbrži krug trke izvežen u 43. krugu, ako se ne varam sa tek uzetim medium gumama..., možemo samo da nagađamo kakav bi Ferari tempo imao sa novim pneumaticima na kraju trke
    ¡Si Señor!

    Comment


    • #92
      Krivo mi zbog Alonsa, trebao je da ostane umesto Raikkonena. Kimiju nikada nije dan i uvek neki problemi sa njim. Fetel, svaka cast. Poceo sam da ga gotivim, nije zivot Red Bull, dokazao je vec da je sampion ovom pobedom danas. Mislim da ce mu Kimi gledati ledja tokom cele sezone. Bilo bi idealno kada bi Alonso vozio drugi Mercedes, za gledanje. Ali dosta sa fantaziranjem, ovo je svakako dobro za sezonu.

      Comment


      • #93
        Originally posted by Damir View Post
        Zar nemaju 3 seta meksih guma
        3 seta tvrdjih i tri seta mekših za kvalifikacije i trku zajedno.

        Originally posted by Srkisa View Post
        I da imaju set viska opet Mercedes sa ovakvom degradacijom teško da bi izdržao 18krugova na mekim
        Sasvim tačno.

        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        A što se tiče Alonsa, bajo moj, neka ide neka traži Ronu Dennisu povlašćeni status nad Buttonom. Kod bande Domenikali-Matiači-DiMontezemolo je moglo da mu prođe, Arivabene je Alfa i Omega za svu trojicu zajedno!

        Pisao sam kilometre i kilometre tekstova protiv Alonsa, pogotovo u Ferrariju, i sad se pokazuje zašto. Ferrari je raskinuo saradnju (otarasio se) sa Alonsom, ali je zato dobio nazad Raikkonenovu i Fetelovu brzinu.
        Da nije bilo problema sa vozilom, posramio bi Renault prestizanjem Red Bulla danas, al ajde, nebitno...

        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        Moja neka teorija za potrošnju guma bi se zvala James Allison. Ko ne zna, on je prešao pretprošle sezone iz Lotusa u Ferrari. Lotus je onomad uzimao dobre rezultate zahvaljujući dobrom očuvanju guma, pogotovo s Raikkonenom. Kao što sam pre nekoliko dana rekao, ono što je Newey za aerodinamiku, to je Allison za mehaniku bolida. Voleo bih da znam šta bi Raikkonen uradio da je imao Fetelovu startnu poziciju.
        Ništa manje od Seba, pitanje je samo ko bi imao 1, a ko 2. Ovo je bio Ferrarijev dan, gledao sam trku preko live comment sekcije na autosportu, bio sam na Sajmu (a i mi smo vala startali našu formulu na zadnji dan Sajma ), tako da jedva čekam neki snimak da pogledam...

        Originally posted by bice View Post
        P.S. Kako je lepo posle dugo vremena cuti Italijansku himnu "Viva Italia" ja pevao zajedno sa njima
        Il Canto degli Italiani je himna...

        Originally posted by MarkedOne8 View Post
        I što je bitno da napomenem pre nego što se neko prevari: Onaj Ferrarijev potez tokom SafetyCar perioda možda jeste olakšao put do pobede, ali je tempo u trci i mala potrošnja guma su neoborive činjenice. Ferrari bi svakako išao na stajanje manje od Mercedesa.
        Ne, ne, Safety ništa značajno nije promenio, Ferrari je bio mnogo blaži prema gumama i to je napravilo razliku. Čista pobeda... Možda bi bilo i drastičnije da nije bilo SC-a, jer niko nije znao da li je ono bio dobar potez ili ne dok nije prošlo pola trke...

        Originally posted by Alen P View Post
        Pocela Pireli lutrija, naydravlje..
        Nadam se da ovo nije bila lutrija, ali i meni je palo na pamet. Ipak je i Pirelli rekao dosta onim gumama iz 2013. kad su videli koliko ih pljuju. Prošle godine nije bilo nikakve lutrije, mislim da neće ni ove, deluje mi da je Mečka u toplim uslovima opet jela gume. Još od 2012. su tim sa najjačom degradacijom, to je do filozofije celog vozila. Samo se prošle godine nije moralo stiskati večito da bi bili ubedljivo najbrži...

        Originally posted by Dule Krtola View Post
        Hamilton bježi Vetelu (samo) 3 boda. Sad je pitanje, može li Fetel uz pomoć Kimija da uđe u trku za šampionat. U Ferariju su prije početka sezone najavili (barem) 2 pobjede. Danas su posao odradili fantastično, i da je Fetel imao pomoć Kimija, mogao je Ferari biti na prve dvije pozicije i onda Vetel bi bio prvoplasirani u šampionatu. Viđečemo šta će biti u Kini, ali danas smo viđeli da Mercedes nije nepobjedljivi i da ne treba da im se pokvari bolid da bi neko drugi bio prvi.
        Nisam fan odnosno navijač Ferarija, ali NAPRIJED FERARI
        Nema Kimi šta da pomaže, ako se ovako nastavi obojica su u trci za titulu. Ali, sačekaću Kinu i Bahrein pre nego što se prepustim emocijama kao nekad.

        Luda trka u svakom slučaju, jedva čekam snimak...

        Comment


        • #94
          Ma ja sam je uvek zvao Viva Italia ne znam sto
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #95
            Vanja, 100% Berni preko Pirelija umesao prste. ali neka dobro je za sampionat, dobro je za F1, dobro je na kraju za nas forum.

            Comment


            • #96
              Nisam tako siguran, zaista. U Australiji je Vettel imao problem što je bio iza Masse, tu su rekli da su mogli biti ne više od 20s iza Mečke. U međuvremenu su sredili neke sitnice oko elektrike i elektronike i rekli su da očekuju bolji bolid. Takođe, Sepang je ipak sepcifična staza, pa zato valja sačekati još ove dve trke da vidimo pobliže šta i kako... A i Mercedes je i u petak gutao gume i Ferrari je imao nešto bolji tempo. Samo ja nisam imao hrabrosti da verujem da nisu sipali 20l manje goriva tad...

              Comment


              • #97
                Jednostavno je: Ferrari sad radi otprilike što je Lotus radio pre 2 i 3 sezone. Samo je razlika što Ferrari sada može da se komotno parkira u prva dva reda u kvalifikacijama i da ima koliko-toliko čistiju stazu u trci jer manje preticanja znači manji gubitak vremena i manja potrošnja guma.

                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #98
                  The FIA issued the list of tokens spent by the teams in Melbourne, clarifying Honda's position too:

                  Ferrari 22 of 32 tokens
                  Mercedes 25 of 32 tokens
                  Renault 20 of 32 tokens

                  As a new power unit manufacturer for the 2015 season, Honda has been granted an allowance of nine tokens for in-season development. This is based on the average of those available to the 2014 power unit manufacturers. The following residuals are therefore available for use in-season:

                  Ferrari 10 tokens
                  Honda 9 tokens
                  Mercedes 7 tokens
                  Renault 12 tokens

                  Izvor: SomersF1blog
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    @Ricma, odlično poređenje. Ovo pomalo podseća na 2013. kad je Mercedes u pitanju. Kao navijač Raikkonena ti mogu reći da se ne brinem jer lik definitivno ima i tempo i još NEKOLIKO sezona u sebi. Jedino što njemu treba jeste trkački vikend bez sudaranja i oštećenja. Bitno je da je Ferrari poboljšao bolid.
                    Slazem se,Raikkonenu konacno trebaju dobre,ciste kvalifikacije,i u one dvije godine u Lotusu sto je bio,imao je strasan bolid,ali su ga cesto ocajne kvalifikacije stavljale u tesku poziciju,gdje je morao puno da nadoknadjuje.Nevjerovatno,ali prvo ga pristopa u kvalifikacijama jedan sauber(ne moze se reci da je namjerno),a kasnije u trci drugi.Drago mi je zbog Seba sto je slavio i pokazao da nije sampion na baterije,iako bih radije da je slavio Kimi.Mozda i bude nesto od ove sezone,ocekujem da se i Red Bull probudi,zajedno sa Renaultom,pa da se jos neko tu umijesa ako nista u borbe za postolja.

                    Comment


                    • Evo još malo zanimljive statistike.

                      http://www.f1fanatic.co.uk/2015/03/2...egy-backfired/
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Jao jao sto uzivam gledajuci snimak trke
                        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by El Pocho View Post
                          Slazem se,Raikkonenu konacno trebaju dobre,ciste kvalifikacije,i u one dvije godine u Lotusu sto je bio,imao je strasan bolid,ali su ga cesto ocajne kvalifikacije stavljale u tesku poziciju,gdje je morao puno da nadoknadjuje.Nevjerovatno,ali prvo ga pristopa u kvalifikacijama jedan sauber(ne moze se reci da je namjerno),a kasnije u trci drugi.Drago mi je zbog Seba sto je slavio i pokazao da nije sampion na baterije,iako bih radije da je slavio Kimi.Mozda i bude nesto od ove sezone,ocekujem da se i Red Bull probudi,zajedno sa Renaultom,pa da se jos neko tu umijesa ako nista u borbe za postolja.
                          Ja mislim da tu jedino može Williams da se umeša. Za RB nisam siguran. Videćemo u naredne dve tri trke da li je ovo bila samo loša ideja i strategija Mercedesa ili je stvarno Ferrari napredovao.

                          Comment


                          • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                            Ja mislim da tu jedino može Williams da se umeša. Za RB nisam siguran. Videćemo u naredne dve tri trke da li je ovo bila samo loša ideja i strategija Mercedesa ili je stvarno Ferrari napredovao.
                            Williams hmm,sve je moguće,ali moj neki osjecaj govori ne.Prosle godine su imali najbolji bolid iza Merca i nisu uspjeli doci do jedne jedine pobjede,sanse je iskoristio Red Bull,iako po mom misljenju je imao daleko slabiji bolid od njih,uvijek rade neke glupave sto tehnicke,sto strategijske odluke,poteze itd,ne mogu da kazem da izgledaju kao mali tim,jer njihova historija govori skroz suprotno,ali se ponasaju tako,mogu se mislim umijesati mozda u neku borbu za podij,mozda,ali ce sve zavisiti od Ferrarija,jer Williams i uz nove sponzore nece sigurno moci da prati razvoj bolida ni Merca,ni Ferrarija.Na kraju Ferrari donosi novu specifikaciju motora u Barcelonu,trebali bi navodno da budu jos jaci,a sam Williams se zalio da im Merc ne daje isti motor.Elem pandorina kutija se otvorila,da li je ovo kao sto Alen rece Pirelli lutrija,ili nesto sasvim drugo ostaje da se vidi.

                            Comment


                            • Williams, nažalost, leži u rukama Mercedesa. Oni njima daju jednako dobar motor, ali nisu u dužnosti da im kažu korisne tajne. Nisu fabrički tim i tu su limitirani.

                              Što se tiče Pirelli lutrije... ne postoji. U Australiji su mnogi išli na jedno zaustavljanje pa se niko nije bunio. Ono što mene brine jesu pravila o šasijama koja se tokom godina toliko ulepšavaju kako bi se izbeglo bušenje guma prednjim krilima, ali tu nema pomoći. Što se tiče izdržljivosti, tu ne brinite.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Dobro, nema Pireli lutrije, Vetel je bio brz kao Hamilton i pre prve promene guma. E sad zamisli kakva bi trka bila da su gume normalne, da se Kimijeva nije raspala pri najmanjem dodiru itd..

                                Comment

                                Working...
                                X