Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 MALAYSIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Šta napisat nego Forza Ferrari
    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

    Comment


    • #77
      Da se ono nije dogodilo Bijankiju, kakav bi to bio tandem, Seb i Žil, jao, jao. Znači uz dobar bolid, dominirali bi stazom. Al ovako, Hulk je pravo riješenje ali ipak Žil je bio jedan jedini. Iz njihove škole, mlad, mnogo talentovan, jednostavno pravi za Ferari.
      Ostaje nam samo da pričamo il maštamo o tome...

      Comment


      • #78
        Forza Ferrari

        Comment


        • #79
          Hamilton bježi Vetelu (samo) 3 boda. Sad je pitanje, može li Fetel uz pomoć Kimija da uđe u trku za šampionat. U Ferariju su prije početka sezone najavili (barem) 2 pobjede. Danas su posao odradili fantastično, i da je Fetel imao pomoć Kimija, mogao je Ferari biti na prve dvije pozicije i onda Vetel bi bio prvoplasirani u šampionatu. Viđečemo šta će biti u Kini, ali danas smo viđeli da Mercedes nije nepobjedljivi i da ne treba da im se pokvari bolid da bi neko drugi bio prvi.
          Nisam fan odnosno navijač Ferarija, ali NAPRIJED FERARI
          Last edited by Dule Krtola; 29-03-15, 14:33.

          Comment


          • #80
            kad ce da bude reprize od trke ? nisam stigao da je pogledam

            Comment


            • #81
              Ali najjaca je panika u redovima Mercedesa,pri poslednjoj promeni guma za Hamiltona u sledecem krugu ga pitaju hoces li opet po nove gume itd.Ili kada je Hamilton burno reagovao na neko obavestenje na radiju kao u fazonu "Ne pricaj mi dok sam u krivinama,mogao sam da izletim" mislim smesno je to sve ali i treba malo da im uteraju strah previse su se opustili prosle sezone.
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Toshe View Post
                kad ce da bude reprize od trke ? nisam stigao da je pogledam
                Bači pogled na sajt SK.

                Comment


                • #83
                  Nije to bio strah ili panika, nakon sat i po vremena provedenog u kokpitu plivajući u sopstvenom znoju pri silama od 5G na temperatoru od 40-50 stepeni, svaka sitnica te iznervira, a pogorovo početnička pogreška inžinjera koji ne obraća pažnju na 'tracking' sistem. A ono drugo, to se Paddy Lowe poigrao tipkama na pit-wallu pa je poruka u raspravljanju o taktici otišla Lewisu umjesto ljudima iza garaže koji su 'stručnjaci' za to, ili možda čak u Brackley, postoji nekoliko ljudi u bazi, odnosno u tvornici koji prate sva dešvanja i rade isti posao kao oni na pit-wallu ...

                  Ali definitvno da Meredesu ne prija to što ima je Ferrari pokazao zube i ukrao pobjedu u dvorištu Petronasa, znamo da pažljivo njeguju odnose sa Malajcima...

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Dule Krtola View Post
                    Da se ono nije dogodilo Bijankiju, kakav bi to bio tandem, Seb i Žil, jao, jao. Znači uz dobar bolid, dominirali bi stazom. Al ovako, Hulk je pravo riješenje ali ipak Žil je bio jedan jedini. Iz njihove škole, mlad, mnogo talentovan, jednostavno pravi za Ferari.
                    Ostaje nam samo da pričamo il maštamo o tome...
                    Jesi i ti jedan od onih koji veruje da će Raikkonen karijeru završiti 2015.?

                    Taman su se rešili tradicije sa vozačem #1 i sad on da mu pomaže. Prava pomoć može da dođe samo iz fabrike. Ako Fetel bude zahvaljujući SF-15T bio u prilici da se bori za titulu do kraja sezone, to će biti i Raikonen. Drugim rečima, Raikkonen je za malu nijansu brži od Fetela.

                    https://twitter.com/FansOfKR/status/582150960069382144
                    Last edited by MarkedOne8; 29-03-15, 15:38.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by somborac View Post
                      Moram se još samo osvrnuti na detalj, koji su spomenuli komentatori na SK1, radi se o navodnom nekom otporu tifoza prema Sebu.....
                      Ne znam koliko je to tačno, ali ja sam simpatizer Ferarija 30+ godina, a Fetela sam zapamtio još kada je vozio Toro Roso, i bio nenormalno brz,
                      podsetio bi navijače Ferarija da je Seb pre puno godina na poslednjoj trci u šampionatu vozećiu TR pretekao Hamiltona u Meklarenu, koji se borio za titulu sa Masom,
                      i da se nije Glok (mislim) sklonio Hamiltonu u zadnjoj krivini, Masa bi postao svetski prvak......
                      To je bio moj prvi, i to pozitivni utisak o Fetelu koji nisam nikada zaboravio, ali tifozi su čudo, verujem da je Seb već od danas ljubimac kod večine
                      Dobio je tada Hamitlon dojavu od tima da Glok tada nije promenio gume i da vozi dosta sporije(to je bilo nekih 20 sekundi manje po krugu).Isao je na sigurno i pustio je tada Fetela, a realno mogao je da ga zadrzi iza ledja samo ovaj put nije hteo da rizikuje.Godinu dana pre toga je ostao kratak bod za sampionat.

                      Ma koliko god da me raduje pobeda Ferarija, ne svidja mi se bas sto je pobedu ostvario Fetel.Da je Kimi onda bi tek bilo ludovanje.Ipak mi je Sumaher dosta drazi vozac(zbog kojeg sam uopste poceo da pratim F1) i ne bih zeleo da ga Fetel predje po broju titula.Ovde mi se cini da ce najvise da zavisi od Hamiltona kao i od degradacija guma.Hamilton ima svoje momente ili cu da osvojim 25 bodova ili cu da se izjebem maksimalno, zbog cega je Rozberg se borio do samog kraja za titulu.A i videli smo da je Mercedes po vremenima malo ispred Ferarija.Steta samo sto ne mogu da iskopam najbrze krugove, ali mislim da je ROzbergov i Hamiltonov najbrzi krug bio osetno brzi od Fetelovog.Boks manje, SC i degradacija Mercedesovih guma su imale danas veliki uticaj.Mercedes je i dalje malo ispred Ferarija, ali je razlika dosta manja nego sto smo mi mislili da ce da bude.Mercedes vise lici na onaj tim iz 2013, nego onaj iz prosle godine po tom pitanju.Ferari ce sigurno da slavi jos koji put do kraja sezone.

                      Comment


                      • #86
                        @Ricma, odlično poređenje. Ovo pomalo podseća na 2013. kad je Mercedes u pitanju. Kao navijač Raikkonena ti mogu reći da se ne brinem jer lik definitivno ima i tempo i još NEKOLIKO sezona u sebi. Jedino što njemu treba jeste trkački vikend bez sudaranja i oštećenja. Bitno je da je Ferrari poboljšao bolid.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Mislio sam ja pre par meseci da ce Kimi da se penzionise, ali sada vec verujem da on ostaje u Ferariju do 2016 ili 2017.Nisam citao niti pratio vecinu vesti iz F1, ali cisto sumnjam da kada je ekipa na vrhu da ce razmisljati o dolasku na kraju sezone.Jedino mislim da bi otisao na kraju ove sezone kada bi osvojio drugu titulu.Da su se nasli u istoj situaciji kao i prosle sezone, nesto ne verujem da bi zeleo da vozi u nekonkurentnoj ekipi.Nadam se i ja da ce moci vise da napravi, njegovo mesto je u sam vrh a ne ko prosle sezone da je par mediokriteta ispred njega.

                          Comment


                          • #88
                            Rosberg je odvezao ubedljivo najbrzi krug 1:42.04 dok je Fetel uglavnom vozio oko 1:43.6 Ali opet nije sve samo u brzim krugovima
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #89
                              Najbrzi krugovi

                              1 Nico ROSBERG Mercedes Mercedes 1'42''062 43 195.516
                              2 Lewis HAMILTON Mercedes Mercedes 1'43''125 1.063 45 193.501
                              3 Sebastian VETTEL Ferrari Ferrari 1'43''648 1.586 46 192.525
                              4 Felipe NASR Sauber Ferrari 1'43''902 1.840 45 192.054
                              5 Felipe MASSA Williams Mercedes 1'43''990 1.928 40 191.892
                              6 Valtteri BOTTAS Williams Mercedes 1'44''088 2.026 42 191.711
                              7 Kimi RAIKKONEN Ferrari Ferrari 1'44''124 2.062 40 191.645
                              8 Daniil KVYAT Red Bull Renault 1'44''514 2.452 41 190.929
                              9 Max VERSTAPPEN Toro Rosso Renault 1'44''579 2.517 42 190.811
                              10 Romain GROSJEAN Lotus Mercedes 1'44''812 2.750 36 190.387
                              11 Nico HULKENBERG Force India Mercedes 1'44''822 2.760 46 190.368
                              12 Pastor MALDONADO Lotus Mercedes 1'45''070 3.008 38 189.919
                              13 Daniel RICCIARDO Red Bull Renault 1'45''312 3.250 42 189.483
                              14 Sergio PEREZ Force India Mercedes 1'45''345 3.283 37 189.423
                              15 Carlos SAINZ Toro Rosso Renault 1'45''507 3.445 37 189.132
                              16 Jenson BUTTON McLaren Honda 1'46''056 3.994 38 188.153
                              17 Fernando ALONSO McLaren Honda 1'48''460 6.398 17 183.983
                              18 Marcus ERICSSON Sauber Ferrari 1'48''760 6.698 3 183.476
                              19 Roberto MERHI Marussia Ferrari 1'49''040 6.978 44 183.004

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                                Jesi i ti jedan od onih koji veruje da će Raikkonen karijeru završiti 2015.?

                                Taman su se rešili tradicije sa vozačem #1 i sad on da mu pomaže. Prava pomoć može da dođe samo iz fabrike. Ako Fetel bude zahvaljujući SF-15T bio u prilici da se bori za titulu do kraja sezone, to će biti i Raikonen. Drugim rečima, Raikkonen je za malu nijansu brži od Fetela.

                                https://twitter.com/FansOfKR/status/582150960069382144
                                Mislio sam u budućnosti. I Seb i Žil su prilično mladi i da se to nije desilo Bijankiju, očekivao bih da zamjeni Kimija 2017. godine. Taman da do tada Žil stasa u Zauberu i da bude spreman za velika dijela sa Ferarijem. Realno Kimi se neće povući, ako mogu reći ubrzo. Ja očekujem 2017 godine da se povuče u velikom stilu, a ko će ga zamjeniti to je već nešto drugo. Tada će Hulk imati oko 30 godina, neće biti više talentovan vozač, budimo realni. To su ozbilje godine.

                                Kimi i Fetel znaju da voze sa brzim bolidom, što je dokazao Kimi sa Lotusom odnosno Fetel sa Red Bulom. Samo da Kimija malo sreća uhvati, jer da nije bilo u Australiji one greške Mehaničara, odnosno u Maleziji greška Nasra, Kimi bi bio na vrhu. Blizu Rossberga i što kažeš mogu oba vozača mogu do titule, a Kimi ima onaj ako mogu reći bezobrazan stil vožnje, što je dobro. Ničeg se ne boji, ide đe je nemoguće i to ga krasi za razliku od Fetala koji ima brzinu ali nema onog bezobraznog što ima Kimi. Ako me svataš.

                                Comment

                                Working...
                                X